SJCAM SJ4000 wifi

poruka: 26
|
čitano: 30.115
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Pozdrav ekipa!

 

Htio bih se u ovoj temi malo osvrnuti na brend SJCAM tj na njihov model kamere SJ4000WIFI. Naime radi se od akcijskoj kameri na principu GoPro-a, ali s daleko nizom cijenom. Naime ponukan željom da zabilježim pojedine trenutke quad vožnje s prijateljima odlucio sam se kupiti akcijsku kameru. Kad sam vidio cijene GoPro-a mislio sam odustat. No onda sam naletjel na SJCAM. Čitanjem razno raznih foruma i gledanja videa na yt-u odlučio sam se naručiti model sj4000 s wifi. Narudžba ide preko proizvođave web stranice, plačanje ide preko paypala. Paket je poslan u roku od dva radna dana s tracking brojem. Cijena tog modela je oko 100$ s besplatnom poštarinom. No naravno paket je izvan eu i moral sam platit carinu tj pdv. Kamera je stigla nakon 16 dana od narudžbe. Odlično zapakirana i osigurana od vanjskih utjecaja.   

 

Neke od najbitnijih specifikacija:

Full HD: 1920*1080P 30 fps
720P: 1280*720P 60/30 fps (nije pravih 60fps-a)
480P: 848*480P 60fps

Self Timer :OFF / 3 Seconds / 5 Seconds / 10 Seconds / 30 Seconds / 60 Seconds

Continuous Shooting(Burst Rate) :OFF / 3 P/s / 5 P/s / 10 P/s / 10P/2s

Auto Shooting :OFF / 3 Seconds / 5 Seconds / 10 Seconds / 30 Seconds / 60 Seconds

L: 60mm,  W: 41mm,  H:24.7mm(with lens part will be 30mm)

Li-ion rechargeable Battery 900mAH

Support storage cards up to 32GB maximum

 

Link za detaljnije specifikacije.

 

Kamera djeluje kvalitetne izrade kao i njezini dodaci. Pakiranje je bogato, zaista se nalazi sve što će vam ikad trebati. Dobije se rezervne ljepljive trake, kabel binde, trake, nosaci, punjac i kabel, itd.

Rad same kamere je dosta intuitivan, i lako je rukovati s njome. Dosta je brza na komande preko tipki ili wifi-a. Kamera ne šteka (barem za sada) i radi fluidno.

Video kvaliteta je za tu cjenovnu klasu odlična. Mene kao hobi snimatelja je odusevila. Tu i tam kamera kod prelaza iz tamnog u svjetlije treba par sekundi da se "prilagodi" ali ništa strašno. Video je naizgleda malo bljed, ali moram napomenuti da su postavke tvornicke i vjerujem da se s malo igranja može još puno toga poboljšati. Slike su relativno srednje do niske kvalitete. Recimo u rangu mobitela 2009godine. Znači ništa ekstra. No kad je svjetlo povoljno i kad vam se ruke ne tresu slika je upotrebljiva.

Držači su jako čvrsti, i jednom kad se zašerafe drže ko bomba. Ne pomaknu se ni milimetar. Kasnije ih je dosta teško odšrafit ko ima velike prste.

 

Pozitivno:

-kvaliteta videa s obzirom na cijenu

-bogato pakiranje

-kvaliteta izrade

-lagano rukovanje

-izmjenjive baterije

 

Negativno:

-kvaliteta slika

-gumbi na vodonepropusnom kučištu su malo tvrđi dok se malo ne razrade.

-slab zvučnik (ak su ga već išli ugrađivat mogli su ipak stavit malo jačeg jer je ovaj jako tih)

-WIFI app na ios-u ne nativno ne podržava novije Iphone od 5s-a. Na 6 se zna crashati dok na 4s radi bez problema.

-kod promjene baterije, kamera izgubi vrijeme i datum dok opcenite postavke ostaju spremljene.

 

Uglavnom s obzirom na cijenu zadovoljan sam s proizvodom i mogu preporucit svima koji hoce jeftinu ali kvalitetnu kameru da ju bez imalo razmišljnja mogu uzeti. Po meni nema mi svrhe u hobi korištenju uzimat nekoliko tisuća kuna skuplji model GoPro-a.

 

Na doljnjim linkovima imam neobrađivane primjerke videa i slika. Moram napomenut da je navedeni materijal sniman na "brzinu" bez stalka te ne pokazuje maksimalnu kvalitetu kamere. Ali mislim da je barem nekakav orijentacijski pokazatelj mogučnosti kamere.

 

Download link za video: 1 i 2

Download link za slike: LINK

 

Moja ocjena 4.5/5

 

Cijena: cca 100$, pdv me izasel 202kn. Eksterni punjac i 2 dodatne baterije 10$ te memorijska kartica 32gb class 10 150kn.

Garancija 1g kod proizvođača.

 

Stojim na raspolaganju za dodatna pitanja.

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 23:33 (Lord_Marko).
Moj PC  
8 0 hvala 6
15 godina
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Prolaskom vremena ću još apdejtat svoja mišljenja i postavit još materijala...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 23:38 (Lord_Marko).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Takoder gledam sj 4000 wi fi, najveći nedostatak kamere je što nema stabilizaciju slike,  mislim zato je go pro i tako skup bar bleck verzija, no gledano s stajališta koliko košta a što nudi je super, ujedno kao solucia za stabilizaciju slike je najbolji onaj pojas oko prsa pošto onda svojim mesom amortiziramo vibracije, a i relativno smo nepokretni tako da ne boli gledat kao  kad se slika trese.... A što se tiče nosača negdije sam vidio da ih je dobro malo prešmiglat glaspapirom di se spajaju jer novi su preboljani nekom sjajnom bojom te je površina glatka pa se zna mrdat kamerica, no kad je prešmiglano onda ima puno bolji grip i navodno je sve ok....

No ono što me najviše trenutno zadržava od kupnje je to da nemože stremat video preko hdmi kabla  istodobno dok snjima 

E da zaboravih takoder da kamera ponavlja mali dio videa kad prode određenu granicu, e sad jeli to svako 10 min  ili određeni broj megabajta zaboravih .

Ukoliko budete imali još dužih clipova  stavite linkove da vidimo ako nije problem.

 

 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 12:00 (LordNIbbler).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

S obzirom da ce se kamera koristit 99% vremena na kacigi ne primjecujem da ce sfalit stabilizacija slike postu cu sam glumit stabilizatora. Zasad su nosaci super i nakon 2 satne voznje kamera se nije pomaknula ni milimetar. 

Mislis da kamera prekine video i opet nastavi novi? To mozes iskljucit i onda snima u komadu. Barem sam ja snimao fajl velig oko 4.8gb i nije nis prekinulo. 

 

Svakako cu jos updejtat post kad skupim se jos vise upoznam s kamerom. Zasad imam rijeci hvale samo. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Hvala za review, ali mi nekako djeluje da je Xiaomi Yi bolja, a dobije se za 80$ + 20$ poštarine s europskog skladišta, tako da nema carine.
Podržava snimanje u 1080p rezoluciji pri 30 ili 60 fps-a, u 720p rezoluciji i 120 fps-a, te u 480p i 240 fps-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Gledal sam i nju. Cijena je slicna, ali kad se dodaju svi dodaci koji s sjcam-om dolaze onda je skuplja. A ak se bas zeli 60fps-a u fullHD-u onda se moze uzeti i sj5000 koja je btw nedavno dobila updejt. Ali svakako Yi mi se isto cini kao dobar izbor 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Ima li neka od navedenih kamera (ili sličnih) genlock ulaz?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

iskreno neznam kaj je to tak da ti nemogu ni objasnit. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Pozdrav svima!

Uaprijed se izvinjavam jer upadam kao padobranac,,, Uglavnom registrirao sam se samo zbog ove teme,sj4000 wifi. Evo par utisaka i dva pitanja, Kameru sam kupio preko ebay ali sam gledao da bude iz U.K. tako da je stigla u pet dana i nije bilo carine a ni pdv-a.  Ne koristim je za namjensko snimanje vec je drzim stalno spojenu i ukoliko nesto zanimljivo iskrsne tad to skinem i sacuvam. U postavkama je stavljena na auto mod i kad dam kontakt automatski snima. Snimke su za moje potrebe i vise nego dobre i tu nemam primjedbe. prigovor ide na sporo prebacivanje snimke wifi-jem pa je jednostavnije i daleko brze prebacit karticu. Drugi nedostatak je to sto se u auto modu baterija ne puni vec kamera radi iskljucivo preko usb-a i ako je baterija prazna takva ce bit i poslje voznje, i zadnje najbitniji problem je kad se kartica napuni snimanje prestaje...umjesto da automatski brise najstarije snimke i slaze nove, a to mi je zadnja najobicnija kamera od 12 dolara radila. Pokusao sam vise puta prckat po postavkama ali rezultata nema. Mozda postoji rjesenje ali ja ga neznam nac i s te strane sam razocaran.

Zavalan na svakoj pomoci ili savjetu!

bozomali
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

sry na kasnom odgovoru. moras premaciti kameru na "car mode" da bi ti mogla snimat i brisat zadnje fajlove...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Evo i ja nabavio SJ 4000,odlicna kvaliteta za novce,na zalost udarili PDV i carinske troskove i ispala 600 kn,inace placena 440 kn sa dodatnom baterijom.
Prvo sam sav sretan uzeo kopiju za 180 kn za koju sam srecom dobio refund,kvaliteta slike je na razini 2000.godine low end mobitela lol.

 

Evo usporedba kvalitet slike kopije od 200 kn i org od 440 kn pa da se ne zeznete kao ja.

 

Ima li kakve pomoci za sum kod voznje pri vecim brzinama,da se dobije malkice manje suma ? I koje postavke koristite za najbolju kvalitetu ako nije problem ;)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Kakav te tocno šum muci? Mozes dic neki video na yt pa da vidimo?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi
Lord_Marko kaže...

Kakav te tocno šum muci? Mozes dic neki video na yt pa da vidimo?

 Budem kroz par dana stavio par videa,muci me sta ne znam da li je fake ili original.

Platio sam ju 68 dolara,gledao sam feedback kod sellera za SJ 4000 i pozitivan je bio,kamera ima SJCAM logo,ali ne mogu updateati firmware.

Pitao sam na par foruma,nitko sa sigurnoscu ne moze reci,na kutiji je onaj kod koji ogrebes i onda provjeris na SJCAM website autenticnost kamere i po kodu je izbacilo da je 100 % SJCAM.


Ne znam ni ja sam sta raditi jer postoje vise verzija i na svake ide razliciti firmware.

 

Evo snimka pred noc

 

 

Kvaliteta fotografija pred noc i u uvjetima slabijeg osvijetljenja je loša,šuma dosta,moze li se kako postavkama narihtati ( ISO,exposure itd. ) ?

 

 

Ne znam da li da osporavam autenticnost na Ebayu tj.dizem dispute...

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

hmm. Ak ti po kodu pise da je original onda i je original. Kad ju palis jel ti se pojavi welcome ili sjcam i logo? inace uvjek snimaj u 1080P. ja koristim automatske postavke i zadovoljan sam s njima.

evo moja snimka. imas jos toga pa si pogledaj ak os...

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi
Lord_Marko kaže...

hmm. Ak ti po kodu pise da je original onda i je original. Kad ju palis jel ti se pojavi welcome ili sjcam i logo? inace uvjek snimaj u 1080P. ja koristim automatske postavke i zadovoljan sam s njima.

evo moja snimka. imas jos toga pa si pogledaj ak os...

 

 Gledao sam tvoje snimke ;) 

 

Ti imas WiFi verziju to je isto Novatek chipset,a ne sunplus ( stariji ) ?

HDR ukljucen ili iskljucen ?

Pojavi mi se SJ 4000 i SJCAM logo,evo video.

Imas li koju fotografiju po danu i po noci,bas fotografiju jer mi se cini da je kvaliteta fotografija uzas ...

Evo sto mi se pojavi

 

 

Problem je sto ne mogu nadograditi firmware,jel kod tebe sve oke kad pokusas nadograditi ?

 

Koliko si platio kameru ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 20:37 (doky01akablava).
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Da ja imam wifi verziju. NTK96655 + AR0330 znaci novatek. HDR se samo odnosi za fotke i kod mene je uvijek na off. Po svemu sudeci kamera je original. Ja nisam probal nadogradit firmware posto se drzim one uzrecice: dok radi ne diraj 

 

Evo slike. Ja ti jako rjetko slikam s kamerom. Zapravo se nit ne sjetim kad sam ju zadnji puta i koristil. 

 

EDIT: 100$ i 200 i nes sitno kn carine.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 20:41 (Lord_Marko).
15 godina
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Mene je ispala 550 kn.

Ma i ja sam krenio fantazirati,isto cu rijetko kad slikati kad je problem hahaha,a imam mobitel za to.

 

Gledam ovaj video bas i vidim da nema nekakve pretjerane razlike izmedu SJ 4000 i GPH 4,jedino sto se tice osvijetljenja i "vjernosti" boja.


Dobro tu je 60 fps tj.90 fps na 1080p kod Go Pro Hero 4,no ne znam kome sve to treba i mikrofon koji je mono kod SJ 4000.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Ma ja tu i tam posnimam voznju s quadima. Gore po sljemenu i zagorju. A za to mi je sj4000 idealna. Bome nedam 3-4soma kn za gopro. Mozda ju izgubim ili ju strgam a u taj rizik mi se ne upusta. 

SJ4000 2x32gb sg kartica i 5 baterija mi izdrzi od jutra do mraka snimanja i jos vise. Za mene bang for the buck. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Pozdrav ekipa!

 

Trenutno se dvoumim između SJCAM SJ4000 wifi i GoPro HERO. Koliko gledam usporedbe po netu SJCAM 4000 wifi uglavnom upoređuju s GoPro HERO 3 ili 4.

Nigje ne vidim usporedbe s prvom verzijom GoPro-a, dali to znači da je SJ 4000 toliko bolji?

SJ4000 wifi se već da nabaviti po dućanima za kojih 700-869 Kn dok je GoPro HERO 1 kojih 400-500 Kn skuplji.

Koji je bolji izbor u smislu uloženo/dobiveno?

Kameru bih koristio za snimanje letova paraglajderom (montaža kamere na kacigi).

 

Pozdrav

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 10:10 (skytiho81).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Mislim da si ti pomješao malo. sj4000 je bolja od prvog gopro-a. A sad ima neka nova entery level GoPro Hero, dal je bolja i od nje neznam...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 17:33 (skytiho81).
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

Tako je to je GoPro Hero. (nije stara hero 1).  Tu imaš uspredbu.

 

Iskreno nema ekrana i nemoš izmjenjivat kejs i bateriju. Tak da za mene rađe sj4000 čak imaš onaj X model s gyro stabilizacijom...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ4000 wifi

Ima li gdje u HR za kupiti taj Gyro model s stabilizacijom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

mislim da ne. imas na njihovoj stranici za naručit. Imas UK warehouse pa nemoras platit ni carinu...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi
Meni bi trebala kamera za podvodni ribolov...stavio bi je na pusku, pa je li ima itko iskustva sa sj4000 wifi pod morem...kakva je slika itd?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ4000 wifi

pod morem nemam. nisam ju nikad uranjal pod vodu. al kolega je inace strastveni ronilac i veli da je slika odlična i da je zadovoljan

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice