Gmail za posao

poruka: 6
|
čitano: 4.187
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gmail za posao
Pozdrav,
ima li netko iskustva sa korištenjem Gmail servisa za poslovne potrebe, na način da se koristi vlastita domena umjesto gmail.com ?
Koje se mogućnosti nude uz plaćanje takve usluge i kako se uopće domena koju imamo na nekom provideru gdje nam je web stranica može prenesti na Google ?

Largo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gmail za posao
Meni je cijela bivša firma (novine i portal) radila preko googleta, koristili mail adrese s imenom firme na kraju, radili sve preko google drive i sa njihovim računalima (chromebox, mislim da su bili asusovi), jedino je grafika imala klasična win pc računala. Koliko mi je poznato to je sve šef ugovorio i složio u americi, no imaš i kod nas google podružnicu pa im se probaj javiti

http://www.poslovna.hr/lite/google-hrvatska/1166503/subjekti.aspx
13 godina
offline
Re: Gmail za posao
Largo kaže...
Pozdrav,
ima li netko iskustva sa korištenjem Gmail servisa za poslovne potrebe, na način da se koristi vlastita domena umjesto gmail.com ?
Koje se mogućnosti nude uz plaćanje takve usluge i kako se uopće domena koju imamo na nekom provideru gdje nam je web stranica može prenesti na Google ?

mozes to sve online rijesiti po cijeni koju vidis tamo.. ne znam bi li dobio ista jeftiniju cijenu da se javis na Google Hrvatska kako kolega ispod kaze, ali mozes probati

 

kada se registriras i sve rijesis, dobit ces MX zapise koje trebas postaviti preko svog hostinga (cPanel ili sto vec imas gore) i onda ce ti mail stizati na Gmail

16 godina
offline
Gmail za posao

Hvala dečki.

Probati ću kontaktirati Google Hrvatska da vidim što nam mogu ponuditi i koji je način prelaska sa starog hostinga kod njih.

Samo to prebacivanje me mučilo kako se izvodi i moram priznati da ne kužim baš taj MX zapis i kako ga ubacim u cPanel ali to ćemo već riješiti akose moji odluče za prelazak.

Largo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gmail za posao
Largo kaže...

Hvala dečki.

Probati ću kontaktirati Google Hrvatska da vidim što nam mogu ponuditi i koji je način prelaska sa starog hostinga kod njih.

Samo to prebacivanje me mučilo kako se izvodi i moram priznati da ne kužim baš taj MX zapis i kako ga ubacim u cPanel ali to ćemo već riješiti akose moji odluče za prelazak.

Ostaje ti hosting i sve kao dosad, samo ce ti mailovi stizati na Gmail.. MX zapise podesavas na svom hostingu, to ti je pola minute posla, nista komplicirano.. dobit ces od njih tocno sto i kako

15 godina
odjavljen
offline
Gmail za posao

Ako na hostingu imaš mailova, njih moraš prebaciti preko mail clienta ili ih arhivirati u mail clientu.

 

Preporučivo je dan prije promjene mx zapisa smanjiti ttl kako bi se nove postavke brže propagirale, što smanjuje šansu da neki mail zaluta na hosting umjesto na google.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice