Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.768.033
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Ma jebb vas tu s mojim smaranjima,samo zbog dileme da koliko god svrs na imat top komponente u PCu sve me vise muci pitanje..Treba li mi to zaista? Disk bi bio sistemski i posto se 2x tjedno igram možda 2h ukupno dal mi se stvarno daje 80-90e za top ssd, ako bi mi bio dovoljan neki po 60-70e i to kupljen kod nas.. Sad imam neki klasicni sata ssd samsungov od 128gb na kojem su win,a sve ostalo mi na klasicnom hdd.. 99% vremena na pcu iovako blejim u yt..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
R3nchi kaže...
Ma jebb vas tu s mojim smaranjima,samo zbog dileme da koliko god svrs na imat top komponente u PCu sve me vise muci pitanje..Treba li mi to zaista? Disk bi bio sistemski i posto se 2x tjedno igram možda 2h ukupno dal mi se stvarno daje 80-90e za top ssd, ako bi mi bio dovoljan neki po 60-70e i to kupljen kod nas.. Sad imam neki klasicni sata ssd samsungov od 128gb na kojem su win,a sve ostalo mi na klasicnom hdd.. 99% vremena na pcu iovako blejim u yt..

 Pa onda uzmi NV2 za 50eura i to je to.

https://geizhals.eu/kingston-nv2-nvme-pcie-4-0-ssd-1tb-snv2s-1000g-a2807718.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...

 mislim da nema potreba...

 

The Fury Renegade comes close to the KC3000 in temperature testing, too, generally staying cool with only minor throttling after prolonged transfers. As with other PCIe 4.0 drives, additional cooling may be warranted in some environments but this is dependent on the workload. In any case, it’s nice to see a drive of this caliber run so cool.

gledao sam i testove hladnjaka za ssd-ove, i ovaj od matične skine 10-ak stupnjeva, tak da mislim da neće doći do throtlinga niti pod najvećim opterećenjem + vent direktno puše po njemu, jer je m2 utor za njega ispod venta, a iznad grafe tak da nije blokiran airflow

 

 Koliko sam citao ipak pomaze m2 pasivni cooler ako mbo nema svoj cooler, u ovom slucaju bequiet mc1pro skine do 20stupnjeva u heavy transferu, znaci drzi ga oko 50 stupnjeva...https://www.techpowerup.com/review/kingston-kc3000/7.html

 

A super cooler that is relatively easy and quick to assemble.

However, the thermal pads could be a bit wider.

Temperatures with and without this cooler
mounted on an M.2 PCIe SSD; Test duration approx. 40 minutes

With this cooler max. 52C
Without this cooler max. 71C

A small screwdriver was included in the scope of delivery.

The thermal pads were already attached to the heatsink.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Samo što meni ne treba skidanje 20 stupnjeva. Renegade je malo unaprijeđeni kc3000, a taj do 70 stupnjeva ne trokira.
Čim prijeđe 71 stupanj počne spuštati brzinu, a već s malo airflowa se drži do 70 stupnjeva i ne trokira ni malo.
Kod mene je i hladnjak i vent, pa da skinu i samo 5-10 stupnjeva, to je dovoljno čak i u najzahtjevnijem load scenariju kakav će kod mene ionako biti rijetkost.
Tak da ne vidim ikakve potrebe za dodatnim hladnjacima, bar ne u mojem slučaju
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Boris grozni 

netko od kolega je pisao kad se napuni disk da brzine padaju na 500 MB/s,

daj ga nafilaj pa testiraj

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 15:09 (batizg).
11 godina
offline
Koji SSD?

treba mi za backup za par igara 1 tb ssd,jel king nv2 bestbuy..? nebi isao u komp jer sva 3 m2 slota su zauzeta.isao bi u orico usb c vanjski enclosure s hladnjakom

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji SSD?
batizg kaže...

Boris grozni 

netko od kolega je pisao kad se napuni disk da brzine padaju na 500 MB/s,

daj ga nafilaj pa testiraj

 Evo cim ga vratim nazad pa cu testirati ovu opciju na 8gb pa da vidimo pad!

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
ubo na kraju adata legend 840
hvala svima na savjetima
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav ljudi.. Imam samsung 970 evo (https://www.samsung.com/us/computing/memory-storage/solid-state-drives/ssd-970-evo-nvme-m-2-250gb-mz-v7e250bw/)  256gb za OS samo služi.. Sad gledam da si pojačam neki od 1-2tb..

Recimo, pikiram ovaj

https://www.hardsoft.hr/samsung-ssd-970-evo-plus-2tb-nvme-m2/133352/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Pitanje je, kolko bih osjetio u radu, boot, instalacija programa, pokretanje igre, pisanje-brisanje? Dal bi bio neki značajniji pomak u odnosu ovog sad koji imam (970 evo)?

 

Ili gledat neki ssd gen4?

Npr.

https://www.hgspot.hr/ssd-disk-1-tb-kingston-kc3000-m-2-2280-pcie-4-0-x4-nvme-3d-tlc-nand-skc3000s-1024g

 

Pošto mislim izbacit iz kompa ovaj od 256gb.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
zvonac kaže...

Ili gledat neki ssd gen4?

Npr.

https://www.hgspot.hr/ssd-disk-1-tb-kingston-kc3000-m-2-2280-pcie-4-0-x4-nvme-3d-tlc-nand-skc3000s-1024g

 

Pošto mislim izbacit iz kompa ovaj od 256gb.

 a zašto uspoređuješ 970 evo plus od 2tb sa kingston kc3000 od 1 tb?

kad imaš kc3000 od 2tb još jeftiniji od tog 970 evo plus - link

 

evo je stariji pcie 3.0, kc3000 je noviji pcie 4.0

i kc3000 je high end ssd, a evo plus je mid range, tako da se nemaš što misliti

3 godine
offline
Koji SSD?

prelazak sa hard diska na ssd se osjeti posvuda od instalacije programa do sto kazes pisanja-brisanja, jedino sa sporijeg ssda na brzi ssd nema neke razlike, npr obican sata ssd 500mb/s vs nvme 7000mb/s nisam osjetio. ti gen4 velikih brzina trebaju jedino ekipi koja stalno prebacuje fajlove od desetke gigabajta (ili prosjecnom forumasu koji se rajca na bencmark brojke jel))

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Bogami, prelazak sa wd green 500/500na "samo" 3400/3000 se itekako osjeti, od ucitavanja winsa, igara, instalacije.....

Mogu misliti kakva je razlika na gen4 ploci i 7000 diskom......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji SSD?
Damir22 kaže...
Bogami, prelazak sa wd green 500/500na "samo" 3400/3000 se itekako osjeti, od ucitavanja winsa, igara, instalacije.....

Mogu misliti kakva je razlika na gen4 ploci i 7000 diskom......

 Osjeti se, ako je cijeli sustav noviji, pa koristi mogućnosti SSD-a do maksimuma. Mogu usporediti stari PC doma i novi laptop na poslu. Prvi je stariji od Isusovog magarca i u njemu koristim Crucialov 2.5" 500/510 SSD, dok je u laptopu gen4 nvme 6700/5000 Samsungov SSD. Kod podizanja Windowsa ne vidim neke spektakularne pomake, kao ni kod rada s običnim svakodnevnim aplikacijama - to je zato jer ne radim s videom, velikim fotkama, tisućama fileova (ako ne radim neki backup) i sl. Želim reći, običan čovjek će primijetiti da mu se softver otvara brže i da radi brže, ali nije to ništa spektakularno poput prijelaza s HDD-a na SSD. Gejmeri i ostali specijalci traže top modele SSD-ova s razlogom. Mi ostali ćemo preživjeti i sa sporijim modelima.

3 godine
offline
Re: Koji SSD?
Damir22 kaže...
Bogami, prelazak sa wd green 500/500na "samo" 3400/3000 se itekako osjeti, od ucitavanja winsa, igara, instalacije.....

Mogu misliti kakva je razlika na gen4 ploci i 7000 diskom......

 ajde ne lazi. ne osjeti sata ssd ili nvme turbo vecina korisnika, evo videa sa konkretnim brojkama "ucitavanja winsa, igara, instalacije..."  

 

jedino ako spadas medu one sto dignu proc sa 3.8 na 4.2 pa misle da im se folderi brze otvaraju  onda svakako osjetis i brzi ssd haha

3 godine
offline
Re: Koji SSD?
Petar hw kaže...
Damir22 kaže...
Bogami, prelazak sa wd green 500/500na "samo" 3400/3000 se itekako osjeti, od ucitavanja winsa, igara, instalacije.....

Mogu misliti kakva je razlika na gen4 ploci i 7000 diskom......

 ajde ne lazi. ne osjeti sata ssd ili nvme turbo vecina korisnika, evo videa sa konkretnim brojkama "ucitavanja winsa, igara, instalacije..."  

 

jedino ako spadas medu one sto dignu proc sa 3.8 na 4.2 pa misle da im se folderi brze otvaraju  onda svakako osjetis i brzi ssd haha

 Kako ne, svako imalo tko brze funkcionira i radi na PC kuzi doslovno svaku promjenu u brzini sustava pretezno OS i rad u njemu, takav sam i osobno!
Danas imas  ssd-ove koji su 2+x brzi od ovog gore u testu pa si ti misli, inace test je star 3+g

3 godine
offline
Koji SSD?

ok dakle vidimo u bf5 kako je ucitavanje sa sata 500mb/s ssdom bilo 20.9sek, sa 3000mb/s ssdom 20.2sek, dakle obzirom je video star 3god i sada imamo 7000mb/s ssde - imat cemo 19.8sek 

 

jao trebam se maknut s ovog foruma, hrpa proljeva

 

 
1 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...

 a zašto uspoređuješ 970 evo plus od 2tb sa kingston kc3000 od 1 tb?

kad imaš kc3000 od 2tb još jeftiniji od tog 970 evo plus - link

 

evo je stariji pcie 3.0, kc3000 je noviji pcie 4.0

i kc3000 je high end ssd, a evo plus je mid range, tako da se nemaš što misliti

 ima i jeftinije 

8 godina
offline
Re: Koji SSD?
Neznam dali me samo fascinira, ili duboko uznemiruje cinjenica da se vecina rasprava i argumentacije svela na "vise ces vjerovati svojim ocima nego meni?".

Uz neizostavne linkove na yt filmice, kao krunski dokaz.

Lazes - jos jedan vrhunski argument s kojim se objasne sve nejasnoce, i eventualne zablude i pogresno tumacenje.

Da... Masoni, bin laden, reptiliiani, cestitam, razotkrio si veliku zavjeru, duboku mracnu rupu, moj jedini cilj je lagati na bug forumu i pisati kako je brzi disk ustvari - sasvim nevjerovatno i neocekivano - brzi od sporijeg.

Tko bi se tome nadao...

Da prisnazim i citiram, te malo nadopunim:

"Ne vjeruj zeni koja pusi drinu bez filtera i osobi koja se smije slovima."
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 7:55 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Imam u kompu dva pci 3.0 i četiri ssd "diska" i u gamingu i dizanju windowsa ne vidim nikakvu razliku...tak da windowse držim na njajstarijem sata disku..

 

slika dolje boot vrijeme windowsa 11 sa ssd-a starog deset godina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 8:35 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

nedavno sam prešao sa prastarog intel sata ssd-a na superbrzi kingston renegade

to je baš prelazak sa 450mbps na 7.000mbps, dakle valjda najveća moguća razlika zasad, ako izbacimo iz priče prelazak sa hdd

osobno razliku ne osjetim

 

doduše prelazak je napravljen za ssd na kojem je operativni sustav, instalacije igara su na drugom nvme ssd-u

dizanje sustava je jednako brzo (barem po mojem zapažanju), i prije i sad jedva stignem prdnut prije nego uđe u windoze, a bios hvatam lupanjem po del tipki čim palim komp jer inače prebrzo nestane ona post poruka i komp začas uđe u windoze, za ostalo i ne znam kako bi se trebalo manifestirati to ubrzanje da bi ja to primijetio

 

EDIT

evo mjerenja, neš ti razlike u odnosu na tvoj ssd

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 9:41 (picajzla0707).
14 godina
offline
Koji SSD?

Postao sam već vidio, izašla je tek jedna igra koja podržava direct storage i čak i tamo razlike su mizerne, a li prve zabilježene da su opipljive. Za gaming i windowse razlika je mizerna, bitno jedino za ljude koji kopiraju velike fajlove i to valjda non stop, za nas koji to napravimo jednom tjedno ili čak rijeđe, smijeh.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
forumaš kaže...

Postao sam već vidio, izašla je tek jedna igra koja podržava direct storage i čak i tamo razlike su mizerne, a li prve zabilježene da su opipljive. Za gaming i windowse razlika je mizerna, bitno jedino za ljude koji kopiraju velike fajlove i to valjda non stop, za nas koji to napravimo jednom tjedno ili čak rijeđe, smijeh.

 a dobro, to sa direct storage ćemo vidjeti, možda bude neke opipljivije koristi

no opet, igrice su mi ionako instalirane na nvme ssd-u, doduše pcie 3.0, a mogu vidjet eventualno razliku u odnosu na brži 4.0 kad izađe još neka koja to podržava

13 godina
offline
Koji SSD?

Može li mi netko reći da li ovaj SSD https://www.kingston.com/en/ssd/kc3000-nvme-m2-solid-state-drive može na ovaj laptop https://laptopmedia.com/series/acer-nitro-5-an517-41/

 

Vidim da je na laptopu PCI-e 3.0, a SSD je 4.0

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 16:56 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

može naravno, neće postizat vršne brzine koje bi mogao preko 4.0 utora, ali i na 3.0 će biti odličan

sad ga ima po dosta dobrim cijenama i isplati se

13 godina
offline
Koji SSD?

pa našao za 150Eura 2 TB, to mi se čini ok cijena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

itekako dobra

7 godina
offline
Koji SSD?

Pitanje u vezi ssda, uzeo sam "SSD 1TB KINGSTON NV2 SNV2S/1000G, M.2 NVME PCIe 4.0, 2280" mbo je msi z370 gaming plus, u advanced modu ga vidim, ali je sve zakljucano, a u normalnom ili ez modu ga uopce ne prepozna kao ni board explorer.. zna li netko koji je problem i kako to rijesiti ili zamjenim ssd? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

Jel naručivo tko ove SSD s AliExpressa, kakva je brzina itd? Vidim da je prodao 60000 kom i seller ima visoku recenziju.

 

HRK 63.60 62%OFF | SSD 120GB 240GB 480GB 960GB Internal SATA3 Solid State Drive 2.5 128GB 256GB 512GB 1TB 2TB SSD Laptop
https://a.aliexpress.com/_mOw8VHg

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji SSD?
marxone kaže...

Jel naručivo tko ove SSD s AliExpressa, kakva je brzina itd? Vidim da je prodao 60000 kom i seller ima visoku recenziju.

 

HRK 63.60 62%OFF | SSD 120GB 240GB 480GB 960GB Internal SATA3 Solid State Drive 2.5 128GB 256GB 512GB 1TB 2TB SSD Laptop
https://a.aliexpress.com/_mOw8VHg

 

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
marxone kaže...

Jel naručivo tko ove SSD s AliExpressa, kakva je brzina itd? Vidim da je prodao 60000 kom i seller ima visoku recenziju.

 

HRK 63.60 62%OFF | SSD 120GB 240GB 480GB 960GB Internal SATA3 Solid State Drive 2.5 128GB 256GB 512GB 1TB 2TB SSD Laptop
https://a.aliexpress.com/_mOw8VHg

 ma čim se brand zove "Mjesečar" to mi je preporuka za SSD

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice