Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.801
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ivek decembarski kaže...

LG 43UP76903LE Smart TV

Problem zapravo nije TV već magic remote. Ne radi mi select na scrollu i 2 tipke (back i settings) a čini mi se kao da i strelica prema dolje na kružnom izborniku. S obzirom da mi ne radi back button ne mogu napraviti reset daljinskog. Mogu se slikati bez select tipke na scrollu.

Sve ostalo radi najnormalnije. Vadio 100 puta baterije, radio reset tv-a. Sve ništa. Netko ima ideju? Mehanički kvar možda?

 

 Znači ovo ne bi mogao obaviti?

 

"To Re-pair the Magic Remote, press the Exit button (or Home and Back buttons)for more than five seconds while facing the remote toward the TV. The Power button will flash 3 times when pairing is complete."

 

Onda jedino servis/garancija...

12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne ide reset. Sad sam ga otvorio i skužio da ima jedan dio tiskane pločice koji ne reagira na podražaj i na kojem se nalazi tih nekoliko tipkica koje me zajebavaju

Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Were all going to die. Come watch TV.
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ivek decembarski kaže...

Ne ide reset. Sad sam ga otvorio i skužio da ima jedan dio tiskane pločice koji ne reagira na podražaj i na kojem se nalazi tih nekoliko tipkica koje me zajebavaju

 Hebat ga onda, moguće da je tvornička greška (predpostavljam da nije bilo padanja/gaženja). Mislim da se, ako još imaš garanciju, ne isplati zezati sa popravkom/dijagnostikom (ono, trejsanje vodova pa nanovo crtanje vodljivom olovkom/lemljenje i slično).

 

Ovi imaju i novi za 200kn:

 

https://laptopi.hr/proizvod/remote-control-for-lg-mr21gc-magic-2021-tv/

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2022 11:09 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Hvala za link, odmah sam uzeo jedan da ženi bude lakše i da se ne mora zajebavati sa android appom.

Bude servis pogledao što mu je, a onda kad ga poprave ide na njuškalo za 200 kuna.

Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Were all going to die. Come watch TV.
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Meni isto riknuo Magic remote (MR19BA).
Ima negdje možda kod nas za kupiti?
Ja ne nalazim trenutno ništa osim na Aliju sa dostavom iz Kine (predugo mi je čekati).
Ili ima možda neki zamjenski koji se da nekako isprogramirati ko Magic remote?
Imam neki prastari koji radi osnovne stvari, ali to nije to.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tintin kaže...
Meni isto riknuo Magic remote (MR19BA).
Ima negdje možda kod nas za kupiti?
Ja ne nalazim trenutno ništa osim na Aliju sa dostavom iz Kine (predugo mi je čekati).
Ili ima možda neki zamjenski koji se da nekako isprogramirati ko Magic remote?
Imam neki prastari koji radi osnovne stvari, ali to nije to.

 Evo npr.:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/dodatna-oprema/LG-MR21GC.AEU/

 

Samo pogledaj kompatibilnost:

 

https://en.tab-tv.com/remote-control-magic-remote-tv-lg-2012-2015/

 

 Inace takve stvari se daju preko servisa naruciti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 10:42 (Mad Ant).
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok ekipa, imam TV TCL 55EP660X1 LED evo tri godine radio bez ikakvih problema, no jučer sam primjetio da s desne strane TV-a nekih 15cm slika blica crno konstatno, dali je imao tko sličan problem? Dali je to možda do LED trake ili je cijeli ekran otišao tj daje lagano znakove da bude umro? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ERROR1911 kaže...

Bok ekipa, imam TV TCL 55EP660X1 LED evo tri godine radio bez ikakvih problema, no jučer sam primjetio da s desne strane TV-a nekih 15cm slika blica crno konstatno, dali je imao tko sličan problem? Dali je to možda do LED trake ili je cijeli ekran otišao tj daje lagano znakove da bude umro? 

 Zvuči kao ledice pozadinskog osvjetljenja.

9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa.Posjedujem tj posjedovo :) sam tv samsung 55" q60 iz 2019 godine kojem je sin razbio ekran.Raspitivajuci se novi ekran kosta cca 2800kn te mi je neisplativo pa me za ima dal ima koja firma da bi ga otkupila kao cijelog za djelove?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poštovanje,

 

koristim Sony 55xe8096 tv iz 2017 godine, nedavno mu isteklo 5 godina garancije.

-prije par dana je u netflix aplikaciji počeo bacati artefakte u obliku bijelih, crnih itd. kockica, više vezano na sjene na likovima i predmetima koji se nalaze na slici a u pokretu su. i to sam pretpostavio da je do same aplikacije, pokušavao sam sa zaustavljanjem aplikacije, onemogućivanjem ažuriranja te ponovnim pokretanjem. sređivanjem postavki streama u aplikaciji, provjeravanja konekcije sa internetom itd. ali bez uspjeha. ( s tim da je prvo počelo bacati te "kockice" u kids kanalu, pa kasnije i na mom)

 

međutim jučer su počeli artefakti u stilu plavih kockica u samom meniu televizora (home) i to prilikom brzog prebacivanja ikona i opcija u samom izborniku. (slike)

- još nisam jedino cijeli tv vratio na tvorničke postavke, ali nekako sumnjam da će to pomoći.

 

hbo i a1 tv rade normalno bez ikakvih artefakta ili naznaka da nešto ne radi. što mi je još više zbunjujuće jer da je do kvara onda bi vjerovatno bilo i tu artefakta.

 

 

zato me zanima da li da se pripremim za kupovinu novog televizora ili je to nešto što bi se moglo eventualno riješiti u servisu, a da ne košta više od 100 eura.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 9:22 (lollik91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Prije koliko ti je isteklo jamstvo?

 

Ovo je najvjerojatnije neki problem na matičnoj ploči, nešto oko obrade slike i grafike ili memorije... 

 

Za 100 eura teško, za 200 i nešto bi se dalo riješiti zamjenom ploče.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ako se ne varam, isteklo je u desetom mjesecu ove godine. znaci prije 2 mjeseca cca. 

 

meni i dalje nije jasno kako recimo samo u netfliksu se pokazuju te kockice. (koje na kraju nisam ni fotkao). nisu plave kao ove u meniu 

 

koliko je to isplativo s obzirom na starost televozora? mislim svakako je bolje dati 200 eura za popravak nego 600-800 eura za novi tv, ali koja mi je garancija da se opet nesto nece pokvariti nakon servisa..

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lollik91 kaže...

ako se ne varam, isteklo je u desetom mjesecu ove godine. znaci prije 2 mjeseca cca. 

 

meni i dalje nije jasno kako recimo samo u netfliksu se pokazuju te kockice. (koje na kraju nisam ni fotkao). nisu plave kao ove u meniu 

 

koliko je to isplativo s obzirom na starost televozora? mislim svakako je bolje dati 200 eura za popravak nego 600-800 eura za novi tv, ali koja mi je garancija da se opet nesto nece pokvariti nakon servisa..

 Zavisi kolika si cicija

 

Ali da, novi izgleda kao sigurnija stvar. Evo novi Sony 55" X89j (VA 120Hz DirectLED) je cca 5000kn+:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x&cod=&cdo=

 

Iako vidim da je ovaj tvoj IPS 60Hz... novi X80K/X81K (IPS 60Hz) je malo skuplji...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 18:12 (Mad Ant).
14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Mad Ant kaže...
lollik91 kaže...

ako se ne varam, isteklo je u desetom mjesecu ove godine. znaci prije 2 mjeseca cca. 

 

meni i dalje nije jasno kako recimo samo u netfliksu se pokazuju te kockice. (koje na kraju nisam ni fotkao). nisu plave kao ove u meniu 

 

koliko je to isplativo s obzirom na starost televozora? mislim svakako je bolje dati 200 eura za popravak nego 600-800 eura za novi tv, ali koja mi je garancija da se opet nesto nece pokvariti nakon servisa..

 Zavisi kolika si cicija

 

Ali da, novi izgleda kao sigurnija stvar. Evo novi Sony 55" X89j (VA 120Hz DirectLED) je cca 5000kn+:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x&cod=&cdo=

 

Iako vidim da je ovaj tvoj IPS 60Hz... novi X80K/X81K (IPS 60Hz) je malo skuplji...

 A gledao sam nesto u tom stilu..ne znam, moram vidjet sa boljom polovicom kaj cemo. IPS mi je draži radi većeg kuta gledanja. A i boje su življe malo. 

 

Svakako ću morat otić provjeriti u servis još točno koji bi mogao biti problem. 

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
16 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lollik91 kaže...

ako se ne varam, isteklo je u desetom mjesecu ove godine. znaci prije 2 mjeseca cca. 

 

meni i dalje nije jasno kako recimo samo u netfliksu se pokazuju te kockice. (koje na kraju nisam ni fotkao). nisu plave kao ove u meniu 

 

koliko je to isplativo s obzirom na starost televozora? mislim svakako je bolje dati 200 eura za popravak nego 600-800 eura za novi tv, ali koja mi je garancija da se opet nesto nece pokvariti nakon servisa..

 A čuj, na tebi je da odrediš isplativost... IMO 200 eura nije tako puno za taj tv koji i dan danas ima sasvim korektnu sliku i ok izgleda. Ajde, Android nije baš toliko brz ali da ga se koristiti.

13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lollik91 kaže...
Mad Ant kaže...
lollik91 kaže...

ako se ne varam, isteklo je u desetom mjesecu ove godine. znaci prije 2 mjeseca cca. 

 

meni i dalje nije jasno kako recimo samo u netfliksu se pokazuju te kockice. (koje na kraju nisam ni fotkao). nisu plave kao ove u meniu 

 

koliko je to isplativo s obzirom na starost televozora? mislim svakako je bolje dati 200 eura za popravak nego 600-800 eura za novi tv, ali koja mi je garancija da se opet nesto nece pokvariti nakon servisa..

 Zavisi kolika si cicija

 

Ali da, novi izgleda kao sigurnija stvar. Evo novi Sony 55" X89j (VA 120Hz DirectLED) je cca 5000kn+:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x&cod=&cdo=

 

Iako vidim da je ovaj tvoj IPS 60Hz... novi X80K/X81K (IPS 60Hz) je malo skuplji...

 A gledao sam nesto u tom stilu..ne znam, moram vidjet sa boljom polovicom kaj cemo. IPS mi je draži radi većeg kuta gledanja. A i boje su življe malo. 

 

Svakako ću morat otić provjeriti u servis još točno koji bi mogao biti problem. 

 Ako ti pase IPS, LG ima 55UQ (iznad 7500 ide Magic remote), 55nano, 55QNED... (50", 60", 70" su VA)

 

Najbolji bi bio LG 55QNED86 jer je IPS 120Hz MiniLED, veca svjetlina za HDR, puno zona za dimming itd.itd. samo on kosta 6800kn...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 8:15 (Mad Ant).
2 godine
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Mad Ant kaže...
Ali da, novi izgleda kao sigurnija stvar. Evo novi Sony 55" X89j (VA 120Hz DirectLED) je cca 5000kn+:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x&cod=&cdo=

 

Hvala zemo.

Mislio sam prije Nove uletiti u nešto bolje od LG 7450pla, a ovo je odlična cijena...  

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Mad Ant kaže...

 

Najbolji bi bio LG 55QNED86 jer je IPS 120Hz MiniLED, veca svjetlina za HDR, puno zona za dimming itd.itd. samo on kosta 6800kn...

 Na kraju sam uzeo philips 55pus8807. 5500 u santa domenici. 5 godina garancije s registracijom proizvoda. Valjda ce bit dobar.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lollik91 kaže...
Mad Ant kaže...

 

Najbolji bi bio LG 55QNED86 jer je IPS 120Hz MiniLED, veca svjetlina za HDR, puno zona za dimming itd.itd. samo on kosta 6800kn...

 Na kraju sam uzeo philips 55pus8807. 5500 u santa domenici. 5 godina garancije s registracijom proizvoda. Valjda ce bit dobar.

 Sretno ti bilo.

14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Mad Ant kaže...
lollik91 kaže...
Mad Ant kaže...

 

Najbolji bi bio LG 55QNED86 jer je IPS 120Hz MiniLED, veca svjetlina za HDR, puno zona za dimming itd.itd. samo on kosta 6800kn...

 Na kraju sam uzeo philips 55pus8807. 5500 u santa domenici. 5 godina garancije s registracijom proizvoda. Valjda ce bit dobar.

 Sretno ti bilo.

 Hvala, sony ce ic kroz koji dan u ovlasteni servis, platit cu dijagnostiku pa ako ce biti prihvatljiva cijena popravka, popravit cu ga i proslijediti dalje tastu i punici. Javim ovdje sta ce mi rec i kolika ce bit cijena ovdje kad saznam ako nekog slucajno interesira

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
16 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

U koji servis ga nosiš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

U koji servis ga nosiš?

 Servis Silnica. Negdje u blizini doma sportova.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
2 godine
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lollik91 kaže...
tiki kaže...

U koji servis ga nosiš?

 Servis Silnica. Negdje u blizini doma sportova.

 Silnica ne servira više Sony televizore, moraš do Hanžeka, Novi zagreb. Dijagnostika 150 kn, plaća se unaprijed,

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2022 18:25 (OnTime).
14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
OnTime kaže...
lollik91 kaže...
tiki kaže...

U koji servis ga nosiš?

 Servis Silnica. Negdje u blizini doma sportova.

 Silnica ne servira više Sony televizore, moraš do Hanžeka, Novi zagreb. Dijagnostika 150 kn, plaća se unaprijed,

 U pravu si. Ja sam doduše poslao na mail od silnice ali mi je hanzek odgovorio na njega. Upoznat sam sa cijenom dijagnostike. 

 

A mene je gospoda iz sonija usmjerila na silnicu kao ovlastenog servisera. Bit ce da i oni imaju zaostale informacije😀

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
14 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
lollik91 kaže...
 Hvala, sony ce ic kroz koji dan u ovlasteni servis, platit cu dijagnostiku pa ako ce biti prihvatljiva cijena popravka, popravit cu ga i proslijediti dalje tastu i punici. Javim ovdje sta ce mi rec i kolika ce bit cijena ovdje kad saznam ako nekog slucajno interesira

 evo zvala me gospođa iz servisa. prenesla mi je informaciju od majstora koji kaže da je matična u pitanju kako su kolege s foruma ovdje i naveli. popravak je 320 (sa uključenom dijagnostikom) eura sa rukama.. znači 300 eura bez dijagnostike. s tim da su mi napomenuli da je panel odradio 16 000 sati i nemogu mi garantirati da nakon promjene matične neće i panel riknuti. kažu može još toliko, a može i za mjesec dana riknuti. tako da sam odustao od servisa. platio sam samo tih 20 eura za dijagnostiku. dok radi, radi. ovi naši programi su funkcionirali za sad ok. jedino taj netflix i meni od tva malo štekaju.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, netko imao problema sa samsungom UE50TU8072UXXH? 
Naime od jednom se počeo samo restartirati, bootloopa, na trenutak se pokazivala slika i zvuk na početku, poslje niti to, a vidi čuda istekla mu garancija od dvije godine ima dva mijeseca. Zna netko do čega bi moglo biti, ja sam inače digao stražnju zaštitu i kad isključim bilo koji fleks od matične prema lcd-u ili od napajanja prema matičnoj sami televizor se upali, pozadinsko radi najnormalnije i čuje se zvuk ali slike nažalost nema nikakve. Ako se netko susretao sa problemom bija bih zahvalan na pomoći. I inače tv je u spavaćoj sobi, znači nije se koristio nešto previše. 

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 10:58 (mirko111222).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako nekog zanima za ovaj kvar, lcd je u pitanju, loši skroz paneli. Ne isplati se mjenjati novi. Česta greška kod svih samsungovih modela ove klase, moguće popraviti da slika radi nekih 80% kvalitete. Gledljivo je uglavnom. 

Gamer
14 mjeseci
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ,

 

Imam Philips 55PUS7304/12 i zadnjih par dana se pojavio problem da mi je gornji dio slike tamniji nego donji , dolje možete vidjeti na priloženoj slici .

Dal je otišlo pozadinsko osvjetljenje ili šta drugo , tv nema garanciju više i kolika bi bila isplativost popravka tv a ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Archlord kaže...

Pozdrav ,

 

Imam Philips 55PUS7304/12 i zadnjih par dana se pojavio problem da mi je gornji dio slike tamniji nego donji , dolje možete vidjeti na priloženoj slici .

Dal je otišlo pozadinsko osvjetljenje ili šta drugo , tv nema garanciju više i kolika bi bila isplativost popravka tv a ?

 Da, izgleda kao sa su gornje trake pozadinskog krepale.

 

U servisu je to par tisuca kuna, ne znam da li je skuplje sada. Neki su znali nabaviti komplet sa Alibabe za cca 500kn i zamijeniti sami...

 

Ako neces sam mijenjati/nabavljati, preporucam novi TV. Ovaj puta probaj ne Philips, on je bio IPS na 60Hz:

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/62191773

 

Ne znam da li je bio namjerno ili slucajno IPS (manji kontrast do 1000:1, veci kut gledanja), zbog manjeg kontrasta crna je siva navecer. Za tu situaciju su bolji VA i OLED-i. Evo ti par primjera novih:

 

LG IPS 60Hz, 55" (UQ7500 i ispod imaju obicni daljinski, UQ8000 i iznad imaju Magic remote)

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+55uq

 

LG VA 60Hz, 60"

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+60uq

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2023 9:59 (Mad Ant).
14 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

hvala na odgovoru , znači nije baš neka isplativost da se ide na popravljanje ako bi bilo oko par tisuca kn

 

Može li neka preporuka za 65" a da nije opet neka astrnomska cijena 500-600 eura npr.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice