Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.526.788
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ili neka plastika nije sjela kako treba, ili je loše (krivo) proizvedeno ili ili... odnesi na servis, moraju to srediti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Molim pomoč,jučer mi se ugasio TV LG prvo je izgubio sliku a nakon pola sata i zvuk.odnesli smo TV kod majstora i kaze da je otišao mrežni modul koji je promjenio i TV radi normalno.danas smo spojili EVO TV  preko HDMI kabla i opet ista situacija sa TV-om nema slike ni zvuka.od priključaka jedino je bio EVO TV spojen na TV i to putem HDMI,kada je TV bio popravljen spojili smo antenu direktno na njega i radio je normalno i nakon spajanja evotv opet isti kvar.(EVOTV imam vise od godinu dana tako da nije prvo spajanje na TV)jel moze kakva pomoc?jel se moze odnesti evotv na testiranje da nije zbog njega uzrok kvara?hvala na odogvorima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fitzgerald kaže...

Molim pomoč,jučer mi se ugasio TV LG prvo je izgubio sliku a nakon pola sata i zvuk.odnesli smo TV kod majstora i kaze da je otišao mrežni modul koji je promjenio i TV radi normalno.danas smo spojili EVO TV  preko HDMI kabla i opet ista situacija sa TV-om nema slike ni zvuka.od priključaka jedino je bio EVO TV spojen na TV i to putem HDMI,kada je TV bio popravljen spojili smo antenu direktno na njega i radio je normalno i nakon spajanja evotv opet isti kvar.(EVOTV imam vise od godinu dana tako da nije prvo spajanje na TV)jel moze kakva pomoc?jel se moze odnesti evotv na testiranje da nije zbog njega uzrok kvara?hvala na odogvorima

 Ako ti je to jedini TV lijepo EVOtv pod ruku i kod susjeda da provjeriš da li radi(ili majstora) ali ovako prije saznaš. Lako je moguće da je otišao u vječna lovišta.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

strah me spajati evotv na drugi TV da i taj ne vrisne ako je uzrok evotv.

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Svakako odnesti evotv majstoru da ne bi skurio još koji tv

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nakon dve i pol godine krepo mi je tv Samsung 51'' plazma. Garancija 2 godine  

Krepavanje je bilo popraćeno zvukom izbijanja struje i pucanjem petardi (kondenzatora?).

Ako ga majstori ne poprave, idući tv će morati imati barem 5 godina garancije. 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
kowach kaže...

 

Ako ga majstori ne poprave, idući tv će morati imati barem 5 godina garancije. 

To je meni pod obavezno. Prošle godine kad sam kupova novi TV, uz standardnih 2 godine sam dobio i dodatne 3 godine.

Da nije bila ta akcija, svakako bih nadoplatio te 3 godine.

Mirnije spavam :)

Xbox: Muskarcina
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Ekipa imam Sony Bravia LCD KDL-37EX720,stari mi je zaletio daljinac u njega jer ga je naljutio logicno i normalno ekran je pukao,desna trecina ekrana je bijela dok lijeve 2/3 ekrana rade uz popratne vodoravne crte(slika u prilogu).Zanima me ima li i gdje za naruciti lcd panel za zamijeniti,te isplati li se popravljati u hr servisima,imam iskustva sa zamjenom lcd-a na laptopima tako da mislim da bih mogao sam to zamijeniti kad bih uspio nabaviti panel,tv je star 4 god i placen je 6000 kn u svoje vrijeme?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jako teško i neisplativo. Novi nećeš skoro pa nigdje naći (star tv), pa možda čak ni vani. Ako i nađeš vani, shipping je užasno skup jer je to lomljiva stvar koja dolazi u povećoj kutiji. Dalje kad bi morao kupovati panel, u kompletu dolaze i pozadinsko osvjetljenje i sve skupa.

 

Možeš pitati po servisima eventualno ako tko ima šta polovno

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Molim za pomoc ako mi moze odgovoriti netko..Tv je dosta star,marke Vivax..Do neki dan je radio normalo a onda su odjedanput nestala tri programa a tri sam mogla gledati..Najprije se zamrzavala slika a onda se samo crni ekran pojavio.Danas su nestala i preostala tri programa i nema ni slike ni tona,samo crni ekran.Zanima me jeli to do antene ili je Tv riknuo..

Ne da mi se trosit novce bezveze i popravljati ga jer bi me jeftinije dosla kupovina novog.Jedino me buni da nije mozda u anteni problem.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Po simptomima, prije će bit u anteni kvar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Postovani,

LCD TV Samsung, LE37S81BX/HEX, star 3-4 god, bio spojen HDMI-jem na laptop, odspojen, potom utaknut HDMI kabel na STB (Home TV, BiH) i zaculo se pucketanje (nesto kao el. praznjenje); iskopcam produzni od svega (TV, modem, STB,...) i ponovno za minut ukopcam, pojavio se tanani dim otraga iz TV-a i za 10 sec. prestao, (takodjer miris paljevine).

Nakon toga sve OK. Pod lampom vidim unutar TV-a dosta nataložene prašine.

Trebam li traziti servisera(?), otvoriti TV i pazljivo usisati prasinu(?), moze li ona biti uzrok ovome(?) ili sve zanemariti do daljnjega tj. nove "prigode"? Zazirem od cekanja jer se to mozda ponovi kad nisam doma, djeca isl.

Stigne kakva preporuka što činiti...?

Hvala.

 

Problem riješen, loš spoj u razvodnoj kutiji tik iza TV-a (TV uopce nije bio u pitanju).

Ne vidim opciju brisanja upisa pa da ovako zakljucim temu.    :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 21:18 (Supreme).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imas pravo..bia mi majstor i kaze da nesto nije u redu sa glavnom antenom na zgradi...e sad ja pokusavam naci predstavnika zgrade da pitam sta cemo s tim ali naravno ne mogu ga uhvatit nikako..zanima me bi li mi pomogla ona mala sobna antena...mozda postavljam glupa pitanja..zensko i jos plavusa:))).....hvala na odgovoru...

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

E to nećeš znati dok ne kupiš, ovisi kakav je prijem na tvom mjestu... Možeš pokušat to kao privremeno riješenje, za stotinjak kn vjerojatno nećeš bankrotirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Necu :)..pokusat cu tako barem dok se ta antena ne sredi..puno hvala na pomoci..

10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav ekipa,evo mislim da sam nasao sta je vrisnilo na TV-u a to je pozdainsko osvijetljenje.zvao sam u servis i rekli su mi da je popravak 650kn i sada me zanima isplati li se to popravljati i koliko ce dugo TV raditi kada se to promjeni?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sve i da znamo što je točno otišlo (je li pozadinsko LED osvjetljenje ili su lampe? je li otišao inverter ili baš ledice odnosno lampe?) iznimno je teško, tj. nemoguće reći koliko će trajati. To će ti jedino znat reć serviseri koji su već popravljali taj kvar na tom televizoru pa ako su dobili koju reklamaciju.

 

No ako se sredi kako treba, trebalo bi potrajati. Savjet je da još u opcijama televizora smanjiš pozadinsku rasvjetu ukoliko je moguće - tako je "štediš".

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jučer mi je "crkao" zvuk na starijem CTR Samsung TV-u odjednom dok sam ga gledao..zvuk je jedva zamjetan sada,pa ako netko zna u cem je problem,molio bih za prijedlog rjesenja.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ljudi, molim vas za pomoć. Dijete mi je usitnilo daljinsku komandu za Panasonic Viera plazmu Th-37PV80P, pa sam naručio zamjensku. Kako ju natjerati da radi s TV-om? Čitao sam da je dovoljno stisnuti crvenu i plavu tipku istovremeno (radi na Philipsima), da treba upisivati kodove? Koji je najpouzdaniji način? Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam lcd quadro televizor, gubi zvuk veoma cesto i kad ga izgubi nema ga dugo, znaci kao da je necujan, sta da radim?
ako mi mozete pomozi, pozdrav 😀
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam LG W2453TQ monitor koji u zadnje vrijeme izgubi osvjetljenje nakon 2 sekunde poslije paljenja .

Rastavio sam monitor i pogledao kondenzatore , na prvu izgledaju ispravno. Sastavio sam monitor i upalio ga, radio je 8h cijelo vrijeme bez problema ( restartao sam i računalo, mjenjao kabele i palio/gasio monitor da vidim hoće li izgubiti osvjetljenje ). Ugasio sam ga i pokušao nakon sat vremena upaliti, ali problem se opet pojavio - dakle radi monitor ali osvjetljenje izgubi nakon 2 sekunde.


Sjećam se prije godinu-dvije bi znao zujat prilikom namještanja automatskog osvjetljenja, ali bi radio kako treba .

Ima li itko sličan problem ili ideju što bi moglo bit u kvaru ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 17:38 (mstaglicic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vpozz ekipa imam jedan problem i zelim vidjet dal se ikako moze rijesit vrlo cesto mu daljinski blokira, odnosno dobija signal (treperi lampica na tv) ali ne regauje, ne može se ugasiti ni na TV tipki za gasenje. Sve sto se moze je da se iskljuci iz struje, a nakon sto se ponovo ukljuci radi normalno
Inace se radi o sharp tv-u
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ima li netko diodu T2D 8N? Hitno mi triba a na ebayu sam našao samo lot od 30kom a to mi je previše.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerojatno jedna lampa (ili više lampi) odradila svoje...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima!
Imam Toshiba LCD TV iz 2012. godine, model je 32LV933G. Od pre par dana nece da se upali, samo svetli crvena lampica i ne reaguje na komande sa daljinskog a ni direktno sa panela sa dugmicima. Kada ga iskljucim iz struje i ukljucim ponovo nakon 10-ak sekundi, upali normalno i radi najnormalnije. Kada probam da ga nakon nekog vremena ugasim i upalim ponovo, on upali normalno. Problem je izgleda kada je neki duzi period ugasen. Ne razumem se bas u ovaj vid tehnike ali mislim da nije neki veliki kvar/problem posto ipak, na neki nacin, radi normalno nakon iskljucivanja/ukljucivanja iz struje.
Zna li neko u cemu je problem? Hvala unapred!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Kako provjeriti radne sate kod LG plazme 42PT353 iz 2011, na koji nacin se ulazi u servisni meni?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možda nije prava tema ali zanima me kako bi izgledao FullHD film na 4K televizoru. Da li bi kvaliteta bila bolja ili lošija u odnosu na FullHD tv.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam problem sa lg 3d 42inca
Bio na popravku nisu se mogli instalirat kanali sa zemaljske antene, to popravili sad kad se koristi nekih pola sata pobijeli slika i pisti moras ga ugasit i onda kad ga upalis tako svakih 5-10min
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Problem...maleni sinčić je lupio po lcd ekranu i normalno da je puknuo... pojavile su se crte po ekranu, par njih vodoravno, a par okomito...u pitanju je panasonic viera TX-L50ET60E, dakle smart tv, 3D, star je 2,5 god. i svojevremeno sam ga platio 10.000kn pa mi se neda samo tako bacit ga..dali netko moze pomoci da zna dali se moze zamijeniti ekran..ili ga stvarno moram baciti, spreman sam dosta platiti..tj.ako treba i puno za zamjenu....hvala na odgovorima...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
zeroname kaže...

Možda nije prava tema ali zanima me kako bi izgledao FullHD film na 4K televizoru. Da li bi kvaliteta bila bolja ili lošija u odnosu na FullHD tv.

 Bolje bi izgledao. UHD televizori skaliraju sliku (sa svakom novom generacijom to sve bolje rade).

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice