LG 43LK5100PLA - slika trza

poruka: 7
|
čitano: 3.738
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
LG 43LK5100PLA - slika trza

TV je star nekoliko mjeseci i praktički od početka svakih nekoliko dana krene problem sa slikom - slika počne trzati iz čista mira. Pritom je zvuk potpuno normalan. Trzanje nije u smislu da nedostaju frameovi nego mi se čini kao da su frameovi pomiješani (vidi uploadani video).

Problem nestane ako se promijeni kanal. Čak i ako se zatim vrati na isti kanal sve bude OK. Zatim opet ispočetka za nekoliko dana.

 

Ovo se događa prilikom prikazivanja standardnih HR kanala (HRT, nova tv, rtl...) preko vanjske antene, DVB-T2/HEVC. Ostali izvori slike se nikad ne koriste pa ne znam jesu li također pogođeni problemom.

 

Smetnju sam snimio mobitelom:

https://imgur.com/2FIJabp

 

Je li ovaj TV zreo za servis ili mogu sam nešto napraviti da ne gubim vrijeme na nošenje u servis? Bojim se da bi me tamo mogli zavlačiti jer se problem događa samo ponekad (vjerojatno neće postojati kada TV upale u servisu).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG 43LK5100PLA - slika trza

Ja imam 32LM6300 i znalo mi se par puta dogoditi da preskače frameove dok zvuk tada ide normalno. Ali to se događa vrlo, vrlo rijetko (toliko rijetko da se više ni ne sjećam kad mi se zadnji puta dogodilo). Rješenje je također promijena kanala, te vraćanje na isti. Inače, to se događa samo kod DVB-T2, drugi ulazi nisu pogođeni (bar kod mene).

 

Mislim da je to softverska pogreška, ali sumnjam da će se problemi ikada riješiti. Riješavaju se oni manje bitni i ažuriranja dolaze dosta rijetko.

13 godina
neaktivan
offline
LG 43LK5100PLA - slika trza

Oni šalju smeće od slike i signala što ćeš posebno osjetiti ako ide preko krovne antene. Ja sam mislio da mi telka ne valja sve dok nisam pustio netflix i stvari s diska...kao da mi je neko HQ naočale stavio na facu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 21:17 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LG 43LK5100PLA - slika trza

BTW, danas mi slika na Tv kanalima (prek antene na zgradi) skroz pucala, vidjele su se velike kocke, kao kod koma streama....Nakon nekog vremena je opet ok ali opet jako varira kvaliteta slike. Mi imamo problema i sa antenom na zgradi (većina ionako koristi bnet i maxtv) ali i taj signal je govno.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG 43LK5100PLA - slika trza
@Kuro Da li si uspio riješiti problem?
Kod mene se ista stvar događa
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 19:02 (kc-kb).
13 godina
offline
Re: LG 43LK5100PLA - slika trza

Kod mene se problem izgleda riješio sam od sebe jer više nije prisutan...

15 godina
offline
Re: LG 43LK5100PLA - slika trza
Ok, hvala.
Joj mislim da ću se morat natezati sa servisom, već vidim muke s time
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice