Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.175.654
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

Listajući temu našao sam da je best buy za 500 tinjak e i ekran od 55 inch ova dva modela.

Hisense 55U7KQ televizor, 55" (139 cm), LED/QLED/ULED, Mini LED, Ultra HD, Vidaa OS

I

TV QLED TCL 55C645 Google TV

Sad ima još Lg i drugih marka.

Na TV bi se najviše gledao Netflix i standard zemaljski tv kanali.

Ništa više od toga najvažnije da je ugodan za oči i da ima opciju da se ugasi Wi-Fi u postavkama.

 TCL je samo običan 60Hz direct LED dok je Hisense 120Hz miniLED sa 240 zona.

Odgovor je prilično jasan.

Jedino nisam siguran jel dimming zone imaju kakvo dodatno zračenje

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz drustvo! Sta bi mi preporucili do nekih 1500 eura? Volio bih da bude 75inch... ps5 igram, supruga netflix i iptv se gleda preko firesticka! Gledao sam tcl c845 ali njega nema u Bosni da se uzme 😮‍💨 jel i ovaj c835 dobar? Moze i samsung, sony... hisense nikako ne bih... hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa,

Htio bih vas zamoliti za preporuku 55” TV do 500-600e max.

Manje vise koristit će se IPTV, netflix, YouTube i slične platforme, bez igranja igrica.
Bitno mi je da je sustav fluidan.

Prelistao sam vaše postove unazad godinu dana i samo me sve još vise zbunilo.

U ovom nekom rangu vidim da se najviše vrt TCL i Hisense.
Za oko su mi zapali konkretno HISENSE 55A72KQ i TCL55C634 modeli, pa me zanima ako mi možete rec hoće li to odraditi posao? Ako ne, možete me samo usmjeriti na sto da obratim pažnju kod izbora?
Hvala svima unaprijed!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domagoj971 kaže...
Pozdrav ekipa,

Htio bih vas zamoliti za preporuku 55” TV do 500-600e max.

Manje vise koristit će se IPTV, netflix, YouTube i slične platforme, bez igranja igrica.
Bitno mi je da je sustav fluidan.

Prelistao sam vaše postove unazad godinu dana i samo me sve još vise zbunilo.

U ovom nekom rangu vidim da se najviše vrt TCL i Hisense.

 A zašto ne bi za te pare radije povirio TCL C645?

Noviji model i bolji od navedenog C635 kojeg ni nema više, ali je sličnih specki i malo bolje kvalitete slike, isto ima GoogleTV sistem, još ak možeš produžit garanciju na 5 g., to ti je pun pogodak.

 

Još uzmi u obzir i Samsung Q60C, također sa mogućnošću produženja gare, unutra je isto veoma dobar VA panel sa QLED matricom, a i Tizen kao OS nije loš samo mu je ponuda IPTV appova (ak je piratski servis u pitanju) skromna.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala puno na brzom odgovoru!
Konkretno sam mislio na model TCL C643, ali kao sto sam napisao da sam toliko toga pročitao da sam se jednostavno pogubio u modelima :)

Posto živim u Nizozemskoj cijene nisu bas iste pa mi Samsung Q60C malo izlazi iz budžeta.

Dobio sam još jednu preporuku za PHILIPS 55PUS8518/12, kojeg sam uspio naci po cijeni od 5503 i djeluje mi kao super TV.

U usporedbi s TCL C645, koji bi vi odrabrali? TCL ili Phillips?
Hvala!
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

molim komentare na ovaj od LG-a:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50QNED813RE.AEU/

 

(pazi prekriženu cijenu)

 

Ili neka preporuka za 50".

 

Hvala unaprijed.

 

lpM

bunch
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domagoj971 kaže...

Dobio sam još jednu preporuku za PHILIPS 55PUS8518/12, kojeg sam uspio naci po cijeni od 5503 i djeluje mi kao super TV.

U usporedbi s TCL C645, koji bi vi odrabrali? TCL ili Phillips?
Hvala!

 Ja bi išo na Phiću 8518 samo ako ti nude mogućnost produženja gare (ne znam kak je kod vas u NL situacija), iako je sličan TCL-u po speckama.

 

BTW, off-topic, kak ti je živjeti tamo?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bunch kaže...

Pozdrav,

 

molim komentare na ovaj od LG-a:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50QNED813RE.AEU/

 

(pazi prekriženu cijenu)

 Meni se čini fantastičnim, specke (koliko vidim) su mu vrlo dobre a vjerovatno i kvaliteta slike; jedina je prednost ovog QNED LG-a je normalno postolje u odnosu na druge brandove koji nude TV-ove sa pilećim nogicama, a još ako uspiješ produžit garanciju na 5 g., to ti je onda najbolji izbor.

 

Alternativno poviri još i Samsung Q60C ili TCL C645 kao šta sam kolegi iz NL gore predložio, ali samo ak ti pileće nogice ne smetaju toliko (odnosno TV misliš kačiti na zid).

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Triba mi za oled lg g3 stolni stalak,novi ili polovni.Ima ga u mnogim trgovinama u europi,ali ne vrše dostavu u Hr.Lg Hrvatska nemaju.Ima netko kakav info.

 

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ipak nakon svega sam se odlučio za Samsung Q60C, uz njega mogu dobit produženu garanciju.
Vidim u ovoj trgovini imaju Q60C, Q64C i Q65C, ne vidim neke razlike u njima, dok su 64 i 65 jeftiniji 50e.


Evo guram već treću godinu i stvarno se ne mogu požaliti ni na što :)
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako mi dižu tlak SD i ostali gelipteri, stave cijenu za nešto da je sniženo 35% i ispada TV 1250 €. odem na nabavu i vidim da je taj isti TV svugdje redovna cijena 1300 €.

 

Kome najviše vjerovati i gdje su "pouzdane" cijene? Nekako mi odbojnost stvara kada vidim da nešto kao snize 30% a svugdje drugdje je to redovna cijena. 

 

Nisam još naletio na nešto tako sniženo sa 2000 € a da je drugdje stvarno ta cijena, nego je uvijek i svugdje skoro jednaka..

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Popusti na Hr nacin, nista nije bolje ni za black friday.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Kako mi dižu tlak SD i ostali gelipteri, stave cijenu za nešto da je sniženo 35% i ispada TV 1250 €. odem na nabavu i vidim da je taj isti TV svugdje redovna cijena 1300 €.

 

Kome najviše vjerovati i gdje su "pouzdane" cijene? Nekako mi odbojnost stvara kada vidim da nešto kao snize 30% a svugdje drugdje je to redovna cijena. 

 

Nisam još naletio na nešto tako sniženo sa 2000 € a da je drugdje stvarno ta cijena, nego je uvijek i svugdje skoro jednaka..

 

Hvala

 Ne vjeruj SD-u ni kad darove nosi. Sad glede TV-a ono što sam ja primjetio u zadnje vrijeme da je Pevex najbolji s cijenama ali......  Imaju obično vikend alcije gdje za specifičnu karticu daju od 10 do 20% popusta plus uključiš se u pevex klub. Recimo prolšli vikend se mogao (još sam u kunama) LB C3 65'' dobiti za 10700kn uz OTP karticu a krajem prošle godine C3 se mogao dobiti za oko 10k kn a Samsung OLED isto 65'' je bio 9000kn. 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sancta je 65" C2 imala proslo proljece za 1199eur. Ne mogu sada naci screenshot...

 

Sad su sve cijene malo poludile... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne može trgovina ići ispod određene cijene ako joj to prodavač/distributer diktira ugovorom

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema spasa... pretplaćen sam na par newslettera i te cijene su potpune izmišljotine. Danas je 1200, sutra će biti 1500 sa 15% popusta i dodatno 5% ako klikneš lijevom sisom. I eto te opet na 1200.

Nabava.net u pravilu dobro automatski računa te popuste pa najbolje tamo provjeriti cijenu.

marching up and down the squaaare
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da javim dojmove...nakon pregledavanja recenzija i čitanja iskustava kupio sam TCL c805 55". Specifikacije i mogućnosti ima odlične no kakva je slika i dr. Udaljenost s koje gledam je 2,8m.
Slika je fenomenalna, iz kutije ima nekoliko muha ali kad se podese parametri nema ni toga. Recimo na našim kanalima kod brzih pokreta kamere vidjeli su se artifekti ali kad se podesi toga više nema. Crne su stvarno super, skoro kao Oled. Gledao sam filmove preko USB u bluray720p, u 4K i na obama slika odlična.
Naši kanali nakon podešenja jako dobar upscaling, iako nakon gledanja 4K filmova i prelazak na naše kanale treba malo privikavanja u razlici kvalitet no nemam primjedbu na upscaling.
Sučelje brzo, fluidno, jedino kad se prebacuje (npr. s netflix, youtube) na naše kanale taj prelazak traje 1-2 sec.
Wifi jako dobro lovi signal( TV mi je kat niže od rutera).
Svjetlina odlična, naše kanale imam na 35 ( HDR, DV na 100)
Bilo je govora na forumima da crne trake gore/dolje kod gledanja filmova su kao sive, ali nisu...meni kad navečer gledam izgledaju crne.
Lokalno zatamjenje radi dobro (postaviti na visoko), u teškim scenama minimalan blooming, ništa što smeta.
Audio prosječan, za prosječnog usera i više nego dobar!, za entuzijastu treba neki soundbar.
Uglavnom za te novce fenomenalan TV, i jamstvo je sada 2+3.

p.s Ako se notko dvoumi između 40-50", neka uzme 55" ( nikad neće požaliti).
 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ostecena ambalaza, da nije neki povrat.

Ali ako je potpuno ispravan, sa svim popustima, 2100 € za 77" g3, cijena je vrh, kome treba neka uzme dok ima 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Ostecena ambalaza, da nije neki povrat.

Ali ako je potpuno ispravan, sa svim popustima, 2100 € za 77" g3, cijena je vrh, kome treba neka uzme dok ima 

 Definitivno, ako je samo kutija oštećena, a ne sam TV ovo je no brainer za 77 cola OLED.

 

Ovo bi vrlo lako neko kome se da zajebavat uzeo i preprodao za veću lovu bez pol muke....tako da kome baš treba grabite.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je piše da je ambalaža oštećena,onda je tako, pa nije tv oštećen.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Ako je piše da je ambalaža oštećena,onda je tako, pa nije tv oštećen.

 Začudio bi se koliko puta se dogodilo ovo kaj sam napisao, ipak smo mi HRV 

 

Zato samo web kupnja i nema brige.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 15:10 (BioZZG).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa i ovo možeš naručiti preko weba.Ipak je SD.Sumnjam da bi si dozvolili takvu blamažu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Odlična cijena za 77" LG G3.

 A taman mi jučer sjela plaća, a i da ga uzmem, bar bi mi po prvi put žena rekla: gle ga koliko je veliki. Da nisam uzeo 55" C2 prošlo ljeto, ovo bi odmah sad kupio.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 15:54 (Najbrži).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Pa i ovo možeš naručiti preko weba.Ipak je SD.Sumnjam da bi si dozvolili takvu blamažu.

 Ja ne znam jel mi pricamo istim jezikom.

 

Masu ljudi koji ne zele cekati dostavu se zalete osobno po TV.

Bio to SD, Elipso il neki treći, kod svih se može dogoditi ovo kaj sam napisao.

 

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon 3 godine pracenja ove grupe napokon sam jucer narucio u SD 55G2 za 1.169e. Dilema je bila između G2 i C3, a odluka je pala najviše zbog cijene, ukljucenog nosaca i izgleda na zidu.  Jos uvijek se mislim da li uzeti +3 garanciju, jer na slici pise da ima 5 year limited panel warranty?! Obzirom da mi je ovo prvi OLED, svaki savjet oko kalibracije slike i sadržaja koji će ostaviti najbolji prvi dojam bi mi dobro došao, prvenstveno kako bi opravdao pred ženom ovo nepotrebno ulaganje, jer stari 43' Philips još uvijek radi.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
Tascam kaže...

Pa i ovo možeš naručiti preko weba.Ipak je SD.Sumnjam da bi si dozvolili takvu blamažu.

 Ja ne znam jel mi pricamo istim jezikom.

 

Masu ljudi koji ne zele cekati dostavu se zalete osobno po TV.

Bio to SD, Elipso il neki treći, kod svih se može dogoditi ovo kaj sam napisao.

 

 

 Pa i ako odeš osobno po tv, vidiš ima li kakvih oštećenja .Upale ga i vidiš sliku

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku TVa za gledanje prvenstveno filmova (bez soup opera effecta i sl.) i nešto sporta, veličine 43".

Za oko mi ovako laički zapeli TCL C735 i Samsung Q60C... Gledam i QN90C i da li se isplati dati duplo novaca, odnosno da li je toliko bolji. Nešto drugo?

 

Molim za neki savjet i preporuku; prelazim sa plasme tako da mi malo koji današnji televizor paše.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Janer kaže...

Molim preporuku TVa za gledanje prvenstveno filmova (bez soup opera effecta i sl.) i nešto sporta, veličine 43".

Za oko mi ovako laički zapeli TCL C735 i Samsung Q60C... Gledam i QN90C i da li se isplati dati duplo novaca, odnosno da li je toliko bolji. Nešto drugo?

 

Molim za neki savjet i preporuku; prelazim sa plasme tako da mi malo koji današnji televizor paše.

A zašto ti je plazmica već za zamjenu? Ako je u potpunosti ispravna ostani na njoj dok ne rikne ili panel ili MBO (većinski dijelovi TV-a).

On-topic, bolje si pogledaj C845, noviji model ili neki mid-range OLED, npr. LG CS6 ak ga negdje iskopaš povoljno + ak postoji mogućnost produženja garancije na 5 g., ak već tražiš odličan TV za filmiće.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 15:32 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A jer ju je spržio grom hahaha. Inače, ne bih razmišljao o prelasku na nešto drugo.

 

Ovi modeli što si preporučio ne dolaze u 42"/43" verzijama ako se ne varam, a ograničen sam na te dimenzije. Možda LG C3? BI li mi on bio bolji od QN90C?

 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice