Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.802
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tkozna kaže...
Zove me lik da je stigao TV u ducan, i da dodjem po njega te cemo ga tamo otvoriti i isprobati.

Kakva je to fora sad s otvaranjem TVa u trgovini?

 Zato što kad kupiš TV u dućanu, nemaš pravo na onih 14 dana povrata, kao kad ga kupiš na web-u. Bilo kakav kvar, nema zamjene, nego TV ide u servis. To je prva počela raditi SD, a vidim da sada rade i ostali.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi, ne pratim baš tržište televizora, trebam TV za sobu.

 

Nabasao sam na ovaj TCL televizor.

 

50", Android, QLED. 

 

Zvuči dobro, al siguran sam da ima neka caka haha.

 

Ako neko ima prijedlog za neki bolji, 50" mi se čini idealna veličina, nije strogo da bude 50". 

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omeyer kaže...

Pozdrav ljudi, ne pratim baš tržište televizora, trebam TV za sobu.

 

Nabasao sam na ovaj TCL televizor.

 

50", Android, QLED. 

 

Zvuči dobro, al siguran sam da ima neka caka haha.

 

Ako neko ima prijedlog za neki bolji, 50" mi se čini idealna veličina, nije strogo da bude 50". 

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

Nema cake, taj ti TV ja nisam mogo prežalit jer je bio za 3000 proslo ljeto, best buy apsolutni. Onda su digli cijenu na oko 4000 sve do sad, a za te pare si vec blizu nekog entry OLED-a pa se ne isplati. Uzeo sam na kraju hisense koji nije android ali ima i 5 godina garancije što je isto velika stavka kod kupnje TV-a. Inace te aplikacije ti imaju svi televizori (edit, nisam ziher za HBO max, jer ga ne koristim), al Android je po meni bolji + ima puno vise aplikacija kao "kodi" i slicno. 

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 3:24 (Bubabug).
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Nema cake, taj ti TV ja nisam mogo prežalit jer je bio za 3000 proslo ljeto, best buy apsolutni. Onda su digli cijenu na oko 4000 sve do sad, a za te pare si vec blizu nekog entry OLED-a pa se ne isplati. Uzeo sam na kraju hisense koji nije android ali ima i 5 godina garancije što je isto velika stavka kod kupnje TV-a. Inace te aplikacije ti imaju svi televizori (edit, nisam ziher za HBO max, jer ga ne koristim), al Android je po meni bolji + ima puno vise aplikacija kao "kodi" i slicno. 

Hisense TV sa VIDAA sustavom nema HBO Max iz osobnog iskustva znam i to mi je veliki minus Hisense TV-u.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omeyer kaže...

Pozdrav ljudi, ne pratim baš tržište televizora, trebam TV za sobu.

 

Nabasao sam na ovaj TCL televizor.

 

50", Android, QLED. 

 

Zvuči dobro, al siguran sam da ima neka caka haha.

 

Ako neko ima prijedlog za neki bolji, 50" mi se čini idealna veličina, nije strogo da bude 50". 

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

 LG C1 ima i netflix i plex i hbo.....

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
omeyer kaže...

Pozdrav ljudi, ne pratim baš tržište televizora, trebam TV za sobu.

 

Nabasao sam na ovaj TCL televizor.

 

50", Android, QLED. 

 

Zvuči dobro, al siguran sam da ima neka caka haha.

 

Ako neko ima prijedlog za neki bolji, 50" mi se čini idealna veličina, nije strogo da bude 50". 

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

 LG C1 ima i netflix i plex i hbo.....

Znači lik traži što jeftiniji TV (a dobar - znam da ne ide zajedno, ali eto) očito kad je dao na link od TV-a za 3.000 kn, a ti mu preporučaš TV od 7.500 kn koji bi svatko kupio da može.

Malo bi rekao fail.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
....

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

 LG C1 ima i netflix i plex i hbo.....

Znači lik traži što jeftiniji TV (a dobar - znam da ne ide zajedno, ali eto) očito kad je dao na link od TV-a za 3.000 kn, a ti mu preporučaš TV od 7.500 kn koji bi svatko kupio da može.

Malo bi rekao fail.

 Nisam ja nista preporucio vec odgovorio na pitanje.....Jel web os ima aplikacije? LG C1 je web os tv  i ima sve te aplikacije.....

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
....

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

 LG C1 ima i netflix i plex i hbo.....

Znači lik traži što jeftiniji TV (a dobar - znam da ne ide zajedno, ali eto) očito kad je dao na link od TV-a za 3.000 kn, a ti mu preporučaš TV od 7.500 kn koji bi svatko kupio da može.

Malo bi rekao fail.

 Nisam ja nista preporucio vec odgovorio na pitanje.....Jel web os ima aplikacije? LG C1 je web os tv  i ima sve te aplikacije.....

Znači hrpetina TV-a od Samsunga i LG-a koji podržavaju te aplikacije i nisu skuplji od 4.500 kn.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
....

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

 LG C1 ima i netflix i plex i hbo.....

Znači lik traži što jeftiniji TV (a dobar - znam da ne ide zajedno, ali eto) očito kad je dao na link od TV-a za 3.000 kn, a ti mu preporučaš TV od 7.500 kn koji bi svatko kupio da može.

Malo bi rekao fail.

 Nisam ja nista preporucio vec odgovorio na pitanje.....Jel web os ima aplikacije? LG C1 je web os tv  i ima sve te aplikacije.....

Znači hrpetina TV-a od Samsunga i LG-a koji podržavaju te aplikacije i nisu skuplji od 4.500 kn.

 Ne bih znao. Ne pratim trziste....

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omeyer kaže...

Pozdrav ljudi, ne pratim baš tržište televizora, trebam TV za sobu.

 

Nabasao sam na ovaj TCL televizor.

 

50", Android, QLED. 

 

Zvuči dobro, al siguran sam da ima neka caka haha.

 

Ako neko ima prijedlog za neki bolji, 50" mi se čini idealna veličina, nije strogo da bude 50". 

 

Gledao sam android jer koristim redovito Netflix, HBO MAX, Youtube, na njemu se neće game-at, taj je u dnevnoj sobi. Ne znam jel Tizen i WebOS imaju sve te aplikacije.

 https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-55gfu7900b-55-140cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

moja preporuka, fantastican Ips panel! ima sve kaj trazis +5g garancije!

Nesto jeftinija varijanta:

https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-55gfu7800b-55-140cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

Inace imam doma i c1 u 65" varijanti no ovaj Grunding je cista bomba od telke za te novce!

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 23:12 (Boris grozni).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači tvoja preporuka ide u smjeru Grundiga? Odlično- odustajem onda od C1.Ipak je riječ o boljem tv-u za znatno manje novaca.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji je to Grunding bolji od C1?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto Q60a uz titulu najprodavanijeg ima titulu i pretpostavljam najomrazenijeg tv po recenzijama

 

  1. Jel se isplati dat 3500 za 43 inca verziju. Gledat ce ga starci koji gledaju serije te tu i tamo film preko hbo max
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sve i jedan 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mogao bih se sloziti. U nedostatku inspiracije, kupio sam Grundig 49GFU8960, onako da vidim, ionako je u planu C1. Iskreno, nakon malo igranja, dobio sam sliku koju niti u snovima nisam sanjao! Cisto iznenadjenje. Znam, ne moze se mjeriti sa OLED-ima, ali procesuiranje slike, motion, cak i crna boja na IPS, odlicni! I jos nesto. Nisam placen za reklamu. Iskreno!🙂
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stavljati u isti post Grundig i C1 je kao usporedivati Mercedes E klasu i Daciu. Dobar je Grundig, al za moju babu. Nisam placen da pljujem Grundig, cak smatram da je bolji od vivaxa.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2022 22:29 (systemize).
 
7 4 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam ih usporedjivao niti komparirao. Niti mi je bila namjera. Jasno da je nelogicno. Naglasak je bio na ugodnom iznenadjenju Grundiga , s obzirom na mizerna ocekivanja. Usput, gledam pretezno sport, i znam da nije konkurent sa premium uredjajima vezano uz igre i slicno.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vitinho kaže...
Nisam ih usporedjivao niti komparirao. Niti mi je bila namjera. Jasno da je nelogicno. Naglasak je bio na ugodnom iznenadjenju Grundiga , s obzirom na mizerna ocekivanja. Usput, gledam pretezno sport, i znam da nije konkurent sa premium uredjajima vezano uz igre i slicno.

Sa kojim uredjajem si ga usporedio, tj. sa kojeg panela tocno si presao na grunding?

 

Ja sam te panele vidio po kaficima u prolazu, i vidljivo je da imaju nafriziranu sliku i dosta black crasha odmah na prvu, sa cime dobiju dojam jake crne, ali to je u biti samo marketinska prevara,

 

Mada nebi bas govorio protiv dok to ne bih detaljno probao i analizirao spektrofotometrom, ali sudeci po tome sto nigdje online nema detaljne recenzije sa specifikacijama, to isto nesto govori.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad dolazi LG C2 u naše dućane? već je u prodaji na zapadu nekoliko mjeseci

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Vitinho kaže...
Nisam ih usporedjivao niti komparirao. Niti mi je bila namjera. Jasno da je nelogicno. Naglasak je bio na ugodnom iznenadjenju Grundiga , s obzirom na mizerna ocekivanja. Usput, gledam pretezno sport, i znam da nije konkurent sa premium uredjajima vezano uz igre i slicno.

Sa kojim uredjajem si ga usporedio, tj. sa kojeg panela tocno si presao na grunding?

 

Ja sam te panele vidio po kaficima u prolazu, i vidljivo je da imaju nafriziranu sliku i dosta black crasha odmah na prvu, sa cime dobiju dojam jake crne, ali to je u biti samo marketinska prevara,

 

Mada nebi bas govorio protiv dok to ne bih detaljno probao i analizirao spektrofotometrom, ali sudeci po tome sto nigdje online nema detaljne recenzije sa specifikacijama, to isto nesto govori.

 Znaci kenjas napamet i nista drugo, po kafićima veliš i onda tu pametujes drugima? Ips panel u ovom gore Grundigu je  teski allround fantastikus svidalo se to podrumskim oled sektašima ili ne.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ips panele u televizorima treba zakonom zabraniti. 

Za monitore preferiram ips, ali TV mora biti va ili oled.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na odgovorima, bio sam dosta busy ovih dana nisam ni skužio da je tu drama nastala.

 

Kao što je kolega na prošloj stranici napisao, imam super TV u dnevnoj, ovo je čisto navečer kad je dosadno da je lakše zaspat uz nešto, ovaj TCL će bit sasvim dobar.

 

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
vRay kaže...
Vitinho kaže...
Nisam ih usporedjivao niti komparirao. Niti mi je bila namjera. Jasno da je nelogicno. Naglasak je bio na ugodnom iznenadjenju Grundiga , s obzirom na mizerna ocekivanja. Usput, gledam pretezno sport, i znam da nije konkurent sa premium uredjajima vezano uz igre i slicno.

Sa kojim uredjajem si ga usporedio, tj. sa kojeg panela tocno si presao na grunding?

 

Ja sam te panele vidio po kaficima u prolazu, i vidljivo je da imaju nafriziranu sliku i dosta black crasha odmah na prvu, sa cime dobiju dojam jake crne, ali to je u biti samo marketinska prevara,

 

Mada nebi bas govorio protiv dok to ne bih detaljno probao i analizirao spektrofotometrom, ali sudeci po tome sto nigdje online nema detaljne recenzije sa specifikacijama, to isto nesto govori.

 Znaci kenjas napamet i nista drugo, po kafićima veliš i onda tu pametujes drugima? Ips panel u ovom gore Grundigu je  teski allround fantastikus svidalo se to podrumskim oled sektašima ili ne.

Ne baljezgaj, ja sam iskreno rekao da nisam testirao taj tv jer taj srot nitko ne kupuje a kamoli kalibrira. Po specifikacijama na https://www.displayspecifications.com/en/model/5a71253c je to potpuno bezvezna televizija. IPS i to obican direct led na 60hz sa 2x10w zvucnicima? To je apsolutno dno ponuce opcenito, ne znam je li postoji ijedan tv u segmentu da daje losije hardwerske specifikacije od toga?

 

Kontrast takvog tv-a je ispod 1:800, sto znaci da sam tv ovisi o jakom umjetnom procesingu slike, jer nativno ne moze nista prikazati kako treba. To je i vidljivo na prvu ruku.

 

Sa druge strane, ja nemam naviku lagati, ali ti si poznati lazac i uhvacen si u lazi kad si prezentirato kakti kalibrirana svojstva tog tv-a koja su bila ocito izmisljenja, jer itko tko zna ista o tome ce odmah to primjetiti.

 

Tako da.. lagano se pokri usima.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dovoljno mi je pročitati kakve muke prolaze sretni kupci grundigovih oleda koje su pokupovali u sd na akciji.A to bi trebao biti vrh njihove ponude.Onda si tek mogu zamisliti kakvi su im led tv-i 

 
1 3 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim da je moj post o Grundigu izazvao burnu reakciju. Nisam tv ekspert, niti mi je bila namjera stavljati tu marku na pijedestal. Kupljen je zbog mojih niskih kriterija, vezanih uz uniformnost tv-a. IPS panel sam kupio, jer ne podnosim gubljenje kvalitete slije kod kuteva gledanja. Iskljucivo. I zbog velicine. Imao sam manji VA samsung. Ali prateci slike tv-a u ducanima,a i iz vlastitog iskustva, led tv tog cjenovnog ranga( Lg, samsung, hisense, philips etc...) nisu me uvjerili da bi trebao dati vise novca za njih zbog brenda. Inace, vrlo brzo kupujem tv na dulji rok, preferiram sony, zbog najboljeg motiona u klasi, ali vjerojatno cu kupiti C1. Cijena je osjetno pala. Zahvaljujem svakom na kritikama, i prihvacam svaku sugestiju.
 
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Boris grozni kaže...
vRay kaže...
Vitinho kaže...
Nisam ih usporedjivao niti komparirao. Niti mi je bila namjera. Jasno da je nelogicno. Naglasak je bio na ugodnom iznenadjenju Grundiga , s obzirom na mizerna ocekivanja. Usput, gledam pretezno sport, i znam da nije konkurent sa premium uredjajima vezano uz igre i slicno.

Sa kojim uredjajem si ga usporedio, tj. sa kojeg panela tocno si presao na grunding?

 

Ja sam te panele vidio po kaficima u prolazu, i vidljivo je da imaju nafriziranu sliku i dosta black crasha odmah na prvu, sa cime dobiju dojam jake crne, ali to je u biti samo marketinska prevara,

 

Mada nebi bas govorio protiv dok to ne bih detaljno probao i analizirao spektrofotometrom, ali sudeci po tome sto nigdje online nema detaljne recenzije sa specifikacijama, to isto nesto govori.

 Znaci kenjas napamet i nista drugo, po kafićima veliš i onda tu pametujes drugima? Ips panel u ovom gore Grundigu je  teski allround fantastikus svidalo se to podrumskim oled sektašima ili ne.

Ne baljezgaj, ja sam iskreno rekao da nisam testirao taj tv jer taj srot nitko ne kupuje a kamoli kalibrira. Po specifikacijama na https://www.displayspecifications.com/en/model/5a71253c je to potpuno bezvezna televizija. IPS i to obican direct led na 60hz sa 2x10w zvucnicima? To je apsolutno dno ponuce opcenito, ne znam je li postoji ijedan tv u segmentu da daje losije hardwerske specifikacije od toga?

 

Kontrast takvog tv-a je ispod 1:800, sto znaci da sam tv ovisi o jakom umjetnom procesingu slike, jer nativno ne moze nista prikazati kako treba. To je i vidljivo na prvu ruku.

 

Sa druge strane, ja nemam naviku lagati, ali ti si poznati lazac i uhvacen si u lazi kad si prezentirato kakti kalibrirana svojstva tog tv-a koja su bila ocito izmisljenja, jer itko tko zna ista o tome ce odmah to primjetiti.

 

Tako da.. lagano se pokri usima.

Tv je testiran kolirometrom, znaci kad nemate argumenata onda se ostali nazivaju lažcimaodjavi se.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sve podlieze suceljavanju misljenja. Dok postoji konsenzus pristojnosti. Dakle, razumijem da netko tv uredjaj dozivljava kao proizvod koji mora biti perfektan u svakom segmentu. Neki su blizu. Ali kostaju. Oni drugi, kao ja, trebaju max korektnu sliku i zvuk za ono sto gleda. Subjektivno. Ja gledam 80 posto programe operatera tj. sport. To je u full Hd. Nije mi potreban tv za druge namjene. Imao sam Panasaonic plazmu 10 godina bez kvara, ali pregazilo ju vrijeme. Trebas smart. Inace je ne bi mijenjao niti danas. Jos jednom podvlacim, ovaj 49GFU8960 nije nista kosiji od recimo Lg slicnih gabarita. Osim toga ima i Lg panel. Ostaje pitanje kvalitete izrade, ali tu je 5 godina garancije. I kostao je manje od 3000 kn! C1 kosta duplo i duplo je bolji, ali muci me burn in. Nekako me vuce Sony, ali i oni imaju visoku cijenu. U konacnici, svatko kupuje prema afinitetima i prioritetima.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
Bubabug kaže...

Nema cake, taj ti TV ja nisam mogo prežalit jer je bio za 3000 proslo ljeto, best buy apsolutni. Onda su digli cijenu na oko 4000 sve do sad, a za te pare si vec blizu nekog entry OLED-a pa se ne isplati. Uzeo sam na kraju hisense koji nije android ali ima i 5 godina garancije što je isto velika stavka kod kupnje TV-a. Inace te aplikacije ti imaju svi televizori (edit, nisam ziher za HBO max, jer ga ne koristim), al Android je po meni bolji + ima puno vise aplikacija kao "kodi" i slicno. 

Hisense TV sa VIDAA sustavom nema HBO Max iz osobnog iskustva znam i to mi je veliki minus Hisense TV-u.

 

Hisense televizori imaju puno većih mana od tog da nemaju neku app.

Ja sam prošle godine na osnovu savjeta ovdje, recenzija sa neta, uglavnom plaćenih, odlucio radi parsto kuna uštede uzet Hisense 55u7qf i ne da sam požalio nego sam bacio pare, doslovno.

Katastrofa downscale na MAXtv, ko god mi je bio kući kaže taj TV ti nešto nr valja, podjebavaju ljudi haha, slika je daleko gora nego na low budget Philips koji sam imao sa nativnom 1080p rezolucijom i to je najveći problem Hisense televizora sto sam naknadno saznao i na svom slučaju.

Opcija clear motion je isto katastrofa, sve radi uglađeno dok ne dođe do nekih brzih izmjena na slici, recimo gledas nogomet na Arena ili SK kanalima i dok zumira igrača sve krene stekat ko da pada fps dok igraš neku igru, užasno iskustvo, doslovno iritira da ti se više utakmica ne gleda. Ajde, to se da isključiti, ali čemu onda ta opcija i tv koji to podržava kad je neupotrebljiva.

Prikaz boja je užasan na stock postavkama, to se isto da donekle štimat, ali opet, teško razočaranje.

Web browser je neupotrebljiv, šteka, pa se zamrzne i totalno prestane radit, blago rečeno užas.

Pa onda na sve imas taj VIDAA OS koji je zatvoren i tak.

Cura ima neki TCL od 2500kn i za ovaj hisense je avion, po ničemu taj hisense bolji nije, a da ne pričam da je TCL android i za minutu puknes na njega kodi i iz kodi streamas filmove sa nekog servera.

 Moja osobna preporuka da Hisense izbjegavate svi koji ćete gledat naše tv kanale ns njemu a takvih nas je 97%.

 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vRay cekamo odgovor na kolirometar 
Ne znam zasto inace gubis vrime na trollanje, stvarno nije vridno vrimena, al bas me zanima tvoj komentar

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice