Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.962
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

Sony oled A90J 65 upravo u Sancta domenici okruglih 26.999 kn.

 

Moj LG 65 CX3 za 13.500 kn ispao super jeftin .

Da li je taj Sony za 27.000 kn bolji ? Da !

Da li se to može primjetiti golim  okom ? Ne !

 

Gledam soundbarove i skeptičan sam a CX ima iznenađujuće dobre zvučnike, ali opet bi sa soundbarom malo boljim bilo ljepše.

 

LG je ove godine dosta srezao cijene novim modelima, naročito u usa ali i za eu. Nikad jeftiniji oledi sada su čak i sa MSRP puno povoljniji a da ne pričamo kad krenu tzv street price i sniženja:)

 

Nema razloga za navijanje, hvaljenje ili kudenje bilo kojeg modela ali činjenica da je npr LG 65G1 već sad cca 1000 eura u prosjeku jeftiniji od Sony 65A90J i 1500 od 65JZ2000 govori dosta. Nema dvojbe da je Pana odličan oled ali je preskup, barem po najavama 4000 eura za 65" je puno. Puno ljudi bi kupili panasonic ali je preskup. Za samo 299 eur više već je u Nizozemskoj dostupan 77G1 oled s novim EVO panelom- ne treba podsjećati koliko je to manje u odnosu na stariji 77GX koji je bio 8000 eura prije samo godinu dana!:)

 

Svatko si kupuje u skladu sa svojim željama i mogućnostima, valjda će tih sniženja biti i kod nas i to ne samo A1 ili B1 nego i ostalih serija. Za 13500 će sigurno bit dostupan i 65C1 a niti G1 nebi trebao bit puno skuplji kada za to dođe vrijeme.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG srezao cijene . Nije baš tako i ne može biti tako, ajmo vidjet njemačko tržište.

65 inča je neki standard veličine za sve dnevne boravke osim najmanjih. dakle,

B1 2.700 eura

C1 2.800 eura

G1 3.500 eura

Ispada znatno skuplje od 13.500 kn, a dvaput sam množio

Treba uzeti u obzir da će u Hrvatskoj biti malo skuplje.  LG ostaje povoljniji od Sony i Panasonica, ali je daleko od spuštenih cijena. Best buy su svakako BX I CX 65-ce do 15-16 tisuća kn i to je to. Ako ide i malo niže još bolje, ali to nisu svakodnevne prilike.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 65EV5E košta oko 11.000 do 12.000 eura 

 

Spuštene cijene 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz. Gledam tv 65 u nekoj srednjoj klasi (5000kn), pa sam nakon dosta traženja suzio izbor na TCL:

https://www.kitele.com/en/compare/tcl-65ep660,tcl-65ep680,tcl-65p815

 

Npr. cijena za ep660 je 5000kn, gar 5g., direct LED, model je iz 2019., p815 je isto 5000kn, ali je gar. 2g., edge led, na linku gore je jedan od bestbuya uopće u tom rangu cijene.

 

Da li preporučate ove modele, koji ili možda neki drugi u tom rangu cijene (+- može nešto).

 

Npr. odlične recenzije ima nešto manji 58incha Panasonic TX-58HX800E. Panasonic generalno ima veće cijene, pretpostavljam da radi kvalitetne tv-e

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 12:36 (martyzd).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nije bas pogođena grupa za pitanje, ali ne znam više gdje pitati. Imam smart tv lg i zanima me me kako pristupiti mrežnom disku da s njega gledam multimediju. pristekavanje usb sticka ili diska na tv radi ali je komplicirani.

ako može pomoć ili uputa kako ovo rješiti hvala!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

LG srezao cijene . Nije baš tako i ne može biti tako, ajmo vidjet njemačko tržište.

65 inča je neki standard veličine za sve dnevne boravke osim najmanjih. dakle,

B1 2.700 eura

C1 2.800 eura

G1 3.500 eura

Ispada znatno skuplje od 13.500 kn, a dvaput sam množio

Treba uzeti u obzir da će u Hrvatskoj biti malo skuplje.  LG ostaje povoljniji od Sony i Panasonica, ali je daleko od spuštenih cijena. Best buy su svakako BX I CX 65-ce do 15-16 tisuća kn i to je to. Ako ide i malo niže još bolje, ali to nisu svakodnevne prilike.

 

Da, početkom mjeseca LG je objavio da globalno snižava cijene novih 2021 OLED televizora za 20%.

 

http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=61434

 

E sada koliko će to iznositi kada svaka pojedina država uračuna sve ostalo to ćemo tek vidjeti.

 

A glede njemačkog tržišta za njih se zna da nemaju najniže UVP/MSRP pa tako niti ove godine. Nizozemska, Belgija, Italija, Španjolska imaju osjetno niže cijene, ponegdje i dosta niže međutim kod njemačkih cijena je dobro što u prosjeku najviše padaju pa je krajem godine to i više od 50% od početne cijene- zato nas vjerojatno uz sve ovo očekuje zanimljiva jesen s vjerojatno rekordno niskim cijenama oleda do sada:)

 

Kad su u pitanju 2020. u odnosu na 2021. cijene (njemačka) su niže ali opet ovisi o modelu i veličini:

 

DiagonaleModell 2021Preis (UVP)Modell 2020Preis (UVP)Differenz
55 OLED55B1 1.799 € OLED55BX 1.799 €  0 €
65 OLED65B1 2.699 € OLED65BX 2.799 € -100 €
77 OLED77B1 4.999 €–––
48 OLED48C1 1.649 € OLED48CX 1.799 € -150 €
55 OLED55C1 1.999 € OLED55CX 2.299 € -300 €
65 OLED65C1 2.799 € OLED65CX 3.099 € -300 €
77 OLED77C1 5.299 € OLED77CX 6.999 € -1.700 €
83 OLED83C1 7.999 €–––
55 OLED55G1 2.399 € OLED55GX 2.499 € -100 €
65 OLED65G1 3.499 € OLED65GX 3.999 € -500 €
77 OLED77G1 6.499 € OLED77GX 7.999 € -1.500 €
77 OLED77Z1 19.999 € OLED77ZX 19.999 € 0 €
88 OLED88Z1 29.999 € OLED88ZX 29.999 € 0 €
A1 serija nije navedena kod ovih međutim već su izašle cijene za sve modele iz te serije po raznim EU shopovima, dolje su navedene najniže u ovom trenutku, njemačke cijene će biti više pa treba pričekati lg.de
48 OLED48A1 1299 €
55 OLED55A1 1399 €
65 OLED61A1 1999 €
77 OLED77A1 3799 €
Napomena da ima puno nižih cijena od nabrojanih, posebno to vrijedi za 65" a još više za 77" ovisno o zemlji i prodajnom mjestu.  Osobno A1 pa i B1 nemaju nekog smisla i uopće ne vidim kako će se to ukomponirati kad počnu padati cijene. Vjerojatno će A1 bit skoro badava a B1 malo niže od C1 no vidjet ćemo
Možda je nekome ovih 300€ koliko je 65C1 jeftiniji u odnosu na 65CX malo međutim kad se na tih 300 još zalijepi uobičajeni prvovalni popust 20-30% za njemačke cijene jasno je da će ustvari 65C1 do kraja godine ići rekordno dolje. Onaj tko planira kupovat novi 65" onda je možda bolje ić na 65G1 jer G1 je klasa više a cijenovno je nikad povoljniji. Nema smisla ić na C1 jer nema gotovo nikakve razlike u odnosu na CX. S druge strane 65G1 ne samo da je 500€ jeftiniji od GX nego je već nabavljiv za 2500€ na određenim tržištima a prodaja je tek započela.
Kako će to kod nas izgledati ne znam ali slažem se, u većini slučajeva su cijene više i to ponekad puno ali ponekad i čak niže. Hipotetski ako bi krajem godine cijena za 65G1 na većini tržišta bila cca 2000€ onda ne vidim zašto i npr SD ili netko drugi kod nas nebi ponudio 65G1 za 15K? Možda nas čak i neko sniženje iznenadi s početkom ljeta jer ne zaboravimo da su ove godine u to vrijeme EP i OI pa se očekuju i neki popusti
Btw, 13500 je odlična cijena za 65CX3 međutim kad već spominjemo njemačku kod njih je 65CX8/CX9 još 300€ jeftiniji od toga pa se uvijek može nać jeftinije:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 14:51 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

LG 65EV5E košta oko 11.000 do 12.000 eura 

 

Spuštene cijene 

 

To je komercijalni display za te namjene pa je i cijena takva.

 

Navodno je i samsung snizio svoje cijene ali je i dalje situacija takva da je 85QN900 11000 eura- za miniled s tcl-ovim panelom waay to much A najavili su i 76" microled s cijenom od cca 75000 eura pa ti vidi što je onda skupo

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 15:05 (Flagship).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim Vas za jedan savjet. Kupujem TV do cca 3.500,00 kn, htio bih da je android. Našao sam ova 3 pa vas molim za savjet koji kupiti ili ako je netko imao kakvo iskustvo sa njima. Naravno da možete mi predložiti i neki drgi TV. Ovo su moja 3 kandidata.

1. Xiaomi Mi TV 4S 55 televizor, 55" (139 cm), LED, Ultra HD, VP9

- https://www.nabava.net/televizori/xiaomi-mi-tv-4s-55-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-110325701

2. LED TV 55'' SHARP 55BL2EA

- https://www.jeftinije.hr/Proizvod/17091957/audio-video/televizori/lcd-led-tv/led-tv-55-sharp-55bl2ea-android-tv-4k-uhd-dvb-t2cs2-hdmi-wi-fi-lan-usb-energetska-klasa-a

3. TCL TV LED TCL 55EP660

- https://www.nabava.net/televizori/tcl-55ep660-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-91630691
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pozdrav..evo imam pitanje
naime kupio sam samsung 55q80t i imam 2.1 zvucnike..problem je kako to spojit pošto telka ima samo opticki izlaz a zvucnici imaju 3.5 mm ili oni 2x chinch ulaz.hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vrijedi li ovaj tv toliko para ili je to opet Elipso napumpao cijene pa stavio fake sniženje... Ima li tko iskustva? HISENSE 50U7QF

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50U7QF/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HaNI kaže...

Vrijedi li ovaj tv toliko para ili je to opet Elipso napumpao cijene pa stavio fake sniženje... Ima li tko iskustva? HISENSE 50U7QF

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50U7QF/

 Elipso napumpao cijene

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav znalcima, što kupiti od 50incha, suzio izbor na Samsunga 50tu 8702 i LG 50 7003?Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso kad pumpa pumpa, kad spusti spusti.

Teško da bi izabrao Hisense kraj LG, Sony i Samsung

ali kupaca očito ima, a znaju i podvalit popuste za dobar

osjećaj kupca.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam kupio u Elipsu Hisense UHD 50A7500F za 2500kn i stvarno ne znam koji je bolji od LG-a Sony ili Samsung-a za taj novac? Oh, da, znam. Niti jedan. 

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za te novce 2.500 jedva mogu kupiti niti sounbdbar kad dodam još 100 eura.

zna biti TV u Plodinama Sparu i slično tv ispod 1.000 kn

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kregol kaže...

Poštovani, 

Molim vas za mišljenje o panasonic 58hx800.

Znam da Panasonic više nije kaj je bio, ali mogu ga dobit za ok cijenu.

Hvala unaprijed

 

Ja sam na istoj valnoj duljini. Koliko vidim, korektan televizor srednje klase koji sad dolazi uz sasvim pristojnu cijenu. Rekao bih da je u usporedbj sa Hisense-om i TCL-om, Panasonic ipak kvalitetniji odabir ili bestbuy

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Kregol kaže...

Poštovani, 

Molim vas za mišljenje o panasonic 58hx800.

Znam da Panasonic više nije kaj je bio, ali mogu ga dobit za ok cijenu.

Hvala unaprijed

 

Ja sam na istoj valnoj duljini. Koliko vidim, korektan televizor srednje klase koji sad dolazi uz sasvim pristojnu cijenu. Rekao bih da je u usporedbj sa Hisense-om i TCL-om, Panasonic ipak kvalitetniji odabir ili bestbuy

 

Mislim da je to i dalje linija koju radi Vestel, dakle pravi Panasonic je samo na top modelima OLED i sl.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

za te novce 2.500 jedva mogu kupiti niti sounbdbar kad dodam još 100 eura.

zna biti TV u Plodinama Sparu i slično tv ispod 1.000 kn

 Mozeš ti kupit soundbar i za 10 000kn, tko ti brani.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zed444 kaže...

nije bas pogođena grupa za pitanje, ali ne znam više gdje pitati. Imam smart tv lg i zanima me me kako pristupiti mrežnom disku da s njega gledam multimediju. pristekavanje usb sticka ili diska na tv radi ali je komplicirani.

ako može pomoć ili uputa kako ovo rješiti hvala!

 Serviio. https://serviio.org/ 

Sve radi godinama bez greške, na više generacija LG TV-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 15:56 (stipest).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ipak cu u midrange klasi icins Panasonicom, 4899kn za 58inch model (koji je bio dosta skuplji) se cini kao dobra prilika.
Dva su modela na istoj cijeni: tx-58hx800 i tx-58hx810.
Ima li kakve razlike među njima?Ili je to isto i koji odabrati?
Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najbolje da odeš pogledati uživo, ako ikako možeš, npr. ako imaš elipso ili pevex blizu, tamo obično budu izloženi. Bio sam u sličnoj dilemi (bio je u pitanju lg 74...) i odlučio se za Samsung kad sam ih vidio uživo radi boja i crne.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Neće dobiti mega tablet ali će dobit to da neće trebati kupit Android Box za gledanje npr IPTV-a i sl.

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
Stric_Jura kaže...

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Neće dobiti mega tablet ali će dobit to da neće trebati kupit Android Box za gledanje npr IPTV-a i sl.

 

 na bilo kojem smart tv-u možeš gledati iptv. Zašto pišeš nešto o čemu očito nemaš pojma?

Dođi sebi dok još imaš kome
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A što fali Androidu, zašto ga ne uzeti?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sirotinja kaže...
R36 kaže...
Stric_Jura kaže...

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Neće dobiti mega tablet ali će dobit to da neće trebati kupit Android Box za gledanje npr IPTV-a i sl.

 

 na bilo kojem smart tv-u možeš gledati iptv. Zašto pišeš nešto o čemu očito nemaš pojma?

Di sam ja rekao da ne možeš gledat i na drugim platformama.

 

Nemam pojam. Daj šuti molim te 

 

Čemu ta pomisao kad netko kupuje Android tv da očekuje da će imat mega tablet? 

Na kraju krajeva zašto ne Android TV?, meni osobno najbolja tv platforma., a probao sam i Tizen i webOS.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 11:03 (R36).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
Sirotinja kaže...
R36 kaže...
Stric_Jura kaže...

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Neće dobiti mega tablet ali će dobit to da neće trebati kupit Android Box za gledanje npr IPTV-a i sl.

 

 na bilo kojem smart tv-u možeš gledati iptv. Zašto pišeš nešto o čemu očito nemaš pojma?

Di sam ja rekao da ne možeš gledat i na drugim platformama.

 

Nemam pojam. Daj šuti molim te 

 

Čemu ta pomisao kad netko kupuje Android tv da očekuje da će imat mega tablet? 

Na kraju krajeva zašto ne Android TV?, meni osobno najbolja tv platforma., a probao sam i Tizen i webOS.

 

 

 

 

ako treba još malo istaknuti samo reci :)

Dođi sebi dok još imaš kome
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 11:07 (Sirotinja).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sirotinja kaže...
R36 kaže...
Sirotinja kaže...
R36 kaže...
Stric_Jura kaže...

Zašto Android TV ?

 

Nećeš njime dobiti mega tablet - to nek ti bude jasno...

Neće dobiti mega tablet ali će dobit to da neće trebati kupit Android Box za gledanje npr IPTV-a i sl.

 

 na bilo kojem smart tv-u možeš gledati iptv. Zašto pišeš nešto o čemu očito nemaš pojma?

Di sam ja rekao da ne možeš gledat i na drugim platformama.

 

Nemam pojam. Daj šuti molim te 

 

Čemu ta pomisao kad netko kupuje Android tv da očekuje da će imat mega tablet? 

Na kraju krajeva zašto ne Android TV?, meni osobno najbolja tv platforma., a probao sam i Tizen i webOS.

 

 

 

 

ako treba još malo istaknuti samo reci :)

 Volim tako inteligentne argumente. Bravo.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

A što fali Androidu, zašto ga ne uzeti?

Ma najbolja tv platforma. 

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...
Ipak cu u midrange klasi icins Panasonicom, 4899kn za 58inch model (koji je bio dosta skuplji) se cini kao dobra prilika.
Dva su modela na istoj cijeni: tx-58hx800 i tx-58hx810.
Ima li kakve razlike među njima?Ili je to isto i koji odabrati?
Hvala

 Vjerojatno u dizajnu noge- nozica.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice