Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.312
|
čitano: 14.081.032
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo mogu potvrditi.Kupio prije godinu i pol Panasonic oled GZ950 i tv je superiorniji u odnosu na prethodni LG oled.Jedino mu operativni sustav ne nudi brdo aplikacija.Ima osnovne Netflix,Amazon Prime i Youtube.Za ostalo koristim firestick.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika izmedu Philips tv. .58".  8545 i 8505. .

Znam sve o tom tv. .ambilight mora biti. .a i gledaju se samo nasi programi i iptv. .Hvala.  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zadnje 2 brojke uglavnom se koriste za razlicite boje okvira i vrstu stalka, a dali je to kod filipsa isto tako, neznam...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Ovo mogu potvrditi.Kupio prije godinu i pol Panasonic oled GZ950 i tv je superiorniji u odnosu na prethodni LG oled.Jedino mu operativni sustav ne nudi brdo aplikacija.Ima osnovne Netflix,Amazon Prime i Youtube.Za ostalo koristim firestick.

 kako to?

 

pogledaj pod Screen manufacturer:

https://www.displayspecifications.com/en/model/0c1717e0

Ju je je? Je ju je!
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,trebao bih mali savjet, neki TV 43 inča, gledam Samsunga pa sad ima netko kakav prijedlog?Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...
Tascam kaže...

Ovo mogu potvrditi.Kupio prije godinu i pol Panasonic oled GZ950 i tv je superiorniji u odnosu na prethodni LG oled.Jedino mu operativni sustav ne nudi brdo aplikacija.Ima osnovne Netflix,Amazon Prime i Youtube.Za ostalo koristim firestick.

 kako to?

 

pogledaj pod Screen manufacturer:

https://www.displayspecifications.com/en/model/0c1717e0

Opce poznato je da LG proizvodi sami panel, al Panasonic radi hardwareske modifikacije istoga (hladjenje -> visi brightness) te ima najbolji image procesor i kalibraciju. Tu pricamo o top modelu kao sta je HZ2000.. Naravno, cijenovno je potpuno neisplativ pored puno jeftinijh LG-evih OLED-a. Ali tko hoce ultimativno filmsko iskustvo...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

... te gledati glupave CGI novoholivudske pizdarije...

 

ne hvala..

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji je smisao navoditi modele Panasonic koji se u Hrvatskoj ne mogu kupiti

 Možemo onda predložiti Loewe oled 65 inča za oko 50.000 kn.

 

LG OLED nema konkurenciju kod nas osim Sonyja. Cjenovno i kvalitetom je besprijekoran.  BX i CX i skuplji GX

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

... te gledati glupave CGI novoholivudske pizdarije...

 

ne hvala..

 

Hm, ne cini mi se da sam ti sugerirao sta da gledas... Al slazem se, bolje dobar film na losoj televiziji nego novokomponovano holivudsko smece na turbo-mega OLED-u..

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

koji je smisao navoditi modele Panasonic koji se u Hrvatskoj ne mogu kupiti

 Možemo onda predložiti Loewe oled 65 inča za oko 50.000 kn.

 

Nedavno su ti izbacili nesto sta se mislim zove "interneti" i tamo mozes kupiti i stvari kojih nema kod nas u ducanu i donesu ti ih na kucna vrata. Ni ja nisam vjerovao, al cudo je sta sve mozemo u 19. stoljecu.

 

Ne mozemo predloziti Loewe jer je Panasonic bolji.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trube kaže...
nikad nisam imao samsung imao sam lg do sada.al fan sam samsungovih isticanja boja..sad na stranicama ovih recenzija cak sony postize bolju crnu boju..veci kontrast..veco osvjetljenje a i ima android
prednosti samsunga su veci view angle..bolji zvuk
mislim da bilo sta da odaberem necu pogrijesit

 

Ako nisi još odlučio, samo pripazi, mislim da europski Q80T model nema wide angle filter, nego da to ima tek Q85T. Ali provjeri ovo jer nisam siguran.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ne isplati se Panasonic kraj Sony i LG Oleda.

Znatno je skuplji nema servisnu podršku, nema dućana u Hrvatskoj na slijepo ne kupujem, ima lošiji daljinski i puno lošije uvjete plaćanja. I sve uz LG panel, to nema baš nekog smisla. Ali tko voli neka izvoli. Netko možda naručuje pečenu ribu dostavom iz Slovenije za ručak zašto ne ?

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy44 kaže...
Pozdrav.
Molim Vas savjet za kupnju TVa. Naime, TV bi gledali sa udaljenosti od 3 do 4 m. Pretpostavljam da bi optimalna veličina ekrana bila 55". 

 optimalno je 65 za 3.5 metra

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naveo sam model 55gz 950 koji je bio za BF 2019 u SD 9999 kn.Svijetliji i bolje procesuiranje slike od C9.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

ne isplati se Panasonic kraj Sony i LG Oleda.

Znatno je skuplji nema servisnu podršku, nema dućana u Hrvatskoj na slijepo ne kupujem, ima lošiji daljinski i puno lošije uvjete plaćanja. I sve uz LG panel, to nema baš nekog smisla. Ali tko voli neka izvoli. Netko možda naručuje pečenu ribu dostavom iz Slovenije za ručak zašto ne ?

 Kako se ne isplati, Pa Sony je skuplji i od LG-a i Panasonica.Kako nema servisnu podršku? Ovlašteni servis za Panasonic je Mr Servis.Servis koji je ovlašteni i za LG,Samsung i Philips tv-e.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 8:41 (Tascam).
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

priča se o Panasonic OLEDU HZ2000

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je top model.Bez konkurencije za sada.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji bi bio bestbuy za TV 100 cm dijagonale, do 1000-1500 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...

priča se o Panasonic OLEDU HZ2000

Tascam kaže...

To je top model.Bez konkurencije za sada.

Od ove godine je TOP model JZ2000, pogotovu u dijagonali 65' molim lijepo 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ATJLučko kaže...

Od ove godine je TOP model JZ2000, pogotovu u dijagonali 65' molim lijepo 

 

Baš me zanima usporedba njega i A90J. Koji će biti bolji.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
ATJLučko kaže...

Od ove godine je TOP model JZ2000, pogotovu u dijagonali 65' molim lijepo 

 

Baš me zanima usporedba njega i A90J. Koji će biti bolji.

U nekoliko detalja ja gotivim JZ-a 

Kao prvo, fenomenomenalan zvučnički sklop TECHNICSA, koji je isto tako fenomenalno integriran "posvuda" okolonaokolo tevejca. 

Kao drugo, specifikacije koje potpisuju osobe sa kredibilitetom u svojem segmentu/području djelovanja, zaokružena cjelina! 

Kao treće, osobno skromno subjektivno viđenje, daljinac je state of art, pogotovu sa gornjom površinom brušenog aluminija! 

 

U dogledno vrijeme sam trebao seliti u neki novi, drugi, veći prostor, no iskrsnule su neke druge povoljne situacije, pa izgleda neću ipak još neko vrijeme. U kontekstu, pikam tevejac minimalno 65' veličinom, buduće ću uređivati ono nešto buduće iz nule, pa je main kutak, detalj koji će biti ishodišna točka zid gdje će stajati upravo onaj tevejac. 

Što se pak tiče nabavljanja, isključivo iz DE, obzirom sam "načuo" da u Hrvatsku se dobavljaju iz Mađarije, eventualno Poljske, koji mogu imati malo slabiju specifikaciju, garanciju, ...! 

Apropos servisa, prijatelj mi je prije nekih petnaestak godina uzeo u DE OPEL ASTRU, i našli su sa sva četri diska. Kada je došao na servis u "Rudman" centar, ekipa je sjela na dupe, kako postoji auto sa četr' diska, u OPEL gami! 

 

Taaaakoooo daaaaa, vjerujem i uvjeren sam da su stvari iz DE još uvijek bolje. 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ATJ lučko, strpi se do usporedbe JZ2000 i A90J. Panny i dalje ima panel od 1000 nita, Sony bi trebao ići čak i više. Mislim da nam se smješi epski dvoboj!!

 

Sve što si naveo za Pannya, ima i Sony btw. Čak i premium daljinac od brušenog aluminija s pozadinski osvijetljenim tipkama.

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony oled A90J 65 upravo u Sancta domenici okruglih 26.999 kn.

 

Moj LG 65 CX3 za 13.500 kn ispao super jeftin .

Da li je taj Sony za 27.000 kn bolji ? Da !

Da li se to može primjetiti golim  okom ? Ne !

 

Gledam soundbarove i skeptičan sam a CX ima iznenađujuće dobre zvučnike, ali opet bi sa soundbarom malo boljim bilo ljepše.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna tko da ne lutam, tko trenutno ima akcije sa 5 godina (standardno 2 + 3) garancije?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...

ATJ lučko, strpi se do usporedbe JZ2000 i A90J. Panny i dalje ima panel od 1000 nita, Sony bi trebao ići čak i više. Mislim da nam se smješi epski dvoboj!!

 

Sve što si naveo za Pannya, ima i Sony btw. Čak i premium daljinac od brušenog aluminija s pozadinski

osvijetljenim tipkama.

 

Da dodam samo da Panasonic oled u RH i to još ove najviše klase nabaviti je skoro nemoguća misija. 

Tako da Sony tu nema konkurenciju. 

Cijrna je druga priča i tu su ga debelo pretjerali. 

Na kraju LG kod nas se nudi kao opcija N°1

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Kupio bih si televizor Samsung 55" do 8000,00kn. Koji bi preporučili? Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...

ATJ lučko, strpi se do usporedbe JZ2000 i A90J. Panny i dalje ima panel od 1000 nita, Sony bi trebao ići čak i više. Mislim da nam se smješi epski dvoboj!!

 

Sve što si naveo za Pannya, ima i Sony btw. Čak i premium daljinac od brušenog aluminija s pozadinski osvijetljenim tipkama.

 

Pravi shootout nas tek čeka u režiji HDTVTest-a gdje će snage odmjeriti LG 65G1, Panasonic 65JZ2000 i Sony 65A90J. Tamo profesionalci iz struke odrađuju sve do najsitnijih detalja.

 

Niti jedan panel nema preko 1000 nitsa, posebno nakon kalibracije. Za A90J znamo da je nakon kalibracije između 750-800 nitsa, samo u određenom vrlo kratkom vremenu i vivid modu je dosegao cca 1300. Za LG i Panasonic još nemamo podatke međutim ne očekuje se neka značajna razlika. Sony a vrlo vjerojatno i Panasonic će imati malo svjetlije panele budući da koriste tzv heatsink odnosno tanku ploču koja smanjuje preveliko zagrijavanje panela pa je mogućnost za povećanje svjetline veće nego kod npr LG koji nema heatsink. To je vrlo vjerojatno dosta skup sklop pa je, između ostalog i to jedan od razloga što su sony i pana dosta skuplji.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani, 

Molim vas za mišljenje o panasonic 58hx800.

Znam da Panasonic više nije kaj je bio, ali mogu ga dobit za ok cijenu.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bongy kaže...

 

Kupio bih si televizor Samsung 55" do 8000,00kn. Koji bi preporučili? Hvala!

 

 Samsung QE55Q95T u Extreme digitalu oko 7.923 kn,  u Elipsu je nešto skuplji ali isto odlična cijena oko 8.800

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

do ponoći je po toj cijeni i 5 godina garancije.

Osobno bih ga naručio u Elipsu jer je teško skupa kupiti ga po 

promotivnoj cijeni od 8.800 kn i 5 godina garancije.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice