Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.129.101
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mali.kresho kaže...

Treba mi mali help, jos sam u dilemi za tv, reci cemo da je budjet fixan, sad sto uzeti 55" sa 4k/120hz hdmi 2.1 ili 65" 4k/60hz...udaljenost tva od tocke gledanja je 3-4m, nisam siguran hoce mi 55 bit mal ili 65 prevelik, kad gledam razliku uzivo u trgovini ne mogu dobiti nikakav dojam koliko bi to bilo kod mene iako sam gledao s te udaljenosti...namjena tva gledanje 4k filmova, vikend igranje ps5, opcenito multimedija...

 Na 3,5m - 4m 75" izgleda potpuno normalno. Ja bi ti preporučio veću dijagonalu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FantazZ kaže...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UN81003LB.AEU/

 

Mišljenja o ovom TV-u?

 

Skuplji je u svim drugim trgovinama.

Što mislite, hoće li cijena biti što niža za BF?

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, nakom pročitanih "milion" postova nećkam se između 2 TV-a
Hisense 55U7QF i Samsunga UE55TU8502, obadva TVa su tu oko 4k krznaša

Pošto baš nemam iskustva sa Hisom zanima me dali netko od Vas foruumaša posjeduje ili se je "poigrao" u živo sa istim/sličnim modelom pa da prenese iskustvo sa dotičnim brandom.

Koliko sam ja shvatio (ako sam dobro shvatio) His bi u svijetu TVa trebao biti nešto kao Huawei u svijetu telefona. Zahvaljujem na odgovorima/kritikama/prijedlozima ma kakvi god oni bili

I noga u dupe je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac99 kaže...

Pozdrav svima, nakom pročitanih "milion" postova nećkam se između 2 TV-a
Hisense 55U7QF i Samsunga UE55TU8502, obadva TVa su tu oko 4k krznaša

Pošto baš nemam iskustva sa Hisom zanima me dali netko od Vas foruumaša posjeduje ili se je "poigrao" u živo sa istim/sličnim modelom pa da prenese iskustvo sa dotičnim brandom.

Koliko sam ja shvatio (ako sam dobro shvatio) His bi u svijetu TVa trebao biti nešto kao Huawei u svijetu telefona. Zahvaljujem na odgovorima/kritikama/prijedlozima ma kakvi god oni bili

A gle, U7QF je tisuću kuna skuplji od Hisense 7500F, ali dobiješ duplu svjetlinu (700 naprema 350 nita) i lokalno zatamnjenje u 72 zone (7500 ga nema uopće). Tak da mi se čini solidna ponuda.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao samsung tu8000 50" iz građe za 2375kn. Odlična kupnja za te novce, sve uredno sa tv-om ako je netko skeptičan za naručiti.

Gamer
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Evo prijatelj trazi novu televiziju pa me pita da mu pomognem. 

Narucia je PS5 i sad gleda sebi kupit i neku tv da ga spoji na to, budzet je do nekih 3500kn +-100kn 

Glavna upotreba mu je gaming pa onda netflix i sve ostalo. 

Velicina nije nuzno bitna ali sta veci to bolji. 

 

Hvala

 Izgubilo se na prosloj stranici pa samo bumpam. 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za 70'' tv sa VA panelom, bez light bleedinga, sa dobrim motion handlingom, po mogucnosti local dimmingom a da kosta do 6000kn

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Niki2100 kaže...

Molim preporuku za 70'' tv sa VA panelom, bez light bleedinga, sa dobrim motion handlingom, po mogucnosti local dimmingom a da kosta do 6000kn

 I ja bi OLED 65 za 3000kn. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kelam kaže...
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Evo prijatelj trazi novu televiziju pa me pita da mu pomognem. 

Narucia je PS5 i sad gleda sebi kupit i neku tv da ga spoji na to, budzet je do nekih 3500kn +-100kn 

Glavna upotreba mu je gaming pa onda netflix i sve ostalo. 

Velicina nije nuzno bitna ali sta veci to bolji. 

 

Hvala

 Izgubilo se na prosloj stranici pa samo bumpam. 

 Fakat polako ispadam nekakav veliki zagovornik Hisense-a, ne bih htio ispasti neobjektivan. Mislim da je trenutno top TV za gaming Hisense 55A7500F za 2999 Kn u Elipsu (možda negdje ima i koju stotku jeftinije). Input lag od 10.2 ms mislim da nema nijedan TV te dijagonale i u tom cjenovnom razredu. Naravno, nema HDMI 2.1 i osvježavanje od 120 Hz kaj ti treba da maksimalno iskoristiš PS5, ali to nema nijedan TV do 3500 Kn. Imam ga doma desetak dana i skroz je OK uređaj.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Niki2100 kaže...

Molim preporuku za 70'' tv sa VA panelom, bez light bleedinga, sa dobrim motion handlingom, po mogucnosti local dimmingom a da kosta do 6000kn

 Tebi ne treba preporuka, nego jebeni Gandalf.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije uopce nerazumno sto trazim.
Npr. Philips 70PUS7855, ili Philips 70PUS6504, oba su ispod 6000kn
Po specu izgleda da su ok Mene zanima necije misljenje iz prve ruke
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Niki2100 kaže...
Nije uopce nerazumno sto trazim.
Npr. Philips 70PUS7855, ili Philips 70PUS6504, oba su ispod 6000kn
Po specu izgleda da su ok Mene zanima necije misljenje iz prve ruke

 Super, uznmi ih onda. Ima jedan kolega Garfild, bude ti se javio u inbox.

 

On je ekspert za kineske stvari.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok.

 

Evo već duže pratim forum ko gost, te cijene TV-a jer planiram kupiti nešto kroz par (tje)dana. Cijelo vrijeme gledam 49" modele, ali danas sam išao pogledat uživo i mislim da ipak trebam 55'' model. Sad, već neko vrijeme zapeo sam za LG NANO863NA, ali cijena mu ide gore dolje, zadnjih tjedan dana je skočila i za 700kn, ovisno o webshopu. Jel mislite da 55'' može pasti na nekih 6000kn u narednim danima? Sad je 7000kn. Ili ako možete preporučiti alternativu, zadnjih ne znam koliko stranica foruma sam pregledao, ali fakat me vuče sad taj 2.1HDMI i dobar refresh rate (100+ hz). Jel očekujem previše za nekih 5500kn (ajde 6000) ili? Jer, da pokucam po drvetu, ne planiram kupovati novi narednih 3+ godine. E, i da napomenem, gledao sam prvenstveno LG, al uzeo bih i Sony i Samsung. Phillips imam jako loše iskustvo, a drugo ne znam baš.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 16:25 (Ctmnz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ctmnz kaže...

Bok.

 

Evo već duže pratim forum ko gost, te cijene TV-a jer planiram kupiti nešto kroz par (tje)dana. Cijelo vrijeme gledam 49" modele, ali danas sam išao pogledat uživo i mislim da ipak trebam 55'' model. Sad, već neko vrijeme zapeo sam za LG NANO863NA, ali cijena mu ide gore dolje, zadnjih tjedan dana je skočila i za 700kn, ovisno o webshopu. Jel mislite da 55'' može pasti na nekih 6000kn u narednim danima? Sad je 7000kn. Ili ako možete preporučiti alternativu, zadnjih ne znam koliko stranica foruma sam pregledao, ali fakat me vuče sad taj 2.1HDMI i dobar refresh rate (100+ hz). Jel očekujem previše za nekih 5500kn (ajde 6000) ili? Jer, da pokucam po drvetu, ne planiram kupovati novi narednih 3+ godine. E, i da napomenem, gledao sam prvenstveno LG, al uzeo bih i Sony i Samsung. Phillips imam jako loše iskustvo, a drugo ne znam baš.

Hvala.

 Osim ako ti zivitno nije vazno imati sirok kut gledanja koji dobijes ips panelim, preskoci lg  (osim ako je oled u pitanju), dobit ces tv s dobrim os-om, ali ispodprosjecnom slikom. Bolje uzmi samsunga ili sony serije 9 ako neki uleti na popustu.

 

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ctmnz kaže...

Bok.

 

Evo već duže pratim forum ko gost, te cijene TV-a jer planiram kupiti nešto kroz par (tje)dana. Cijelo vrijeme gledam 49" modele, ali danas sam išao pogledat uživo i mislim da ipak trebam 55'' model. Sad, već neko vrijeme zapeo sam za LG NANO863NA, ali cijena mu ide gore dolje, zadnjih tjedan dana je skočila i za 700kn, ovisno o webshopu. Jel mislite da 55'' može pasti na nekih 6000kn u narednim danima? Sad je 7000kn. Ili ako možete preporučiti alternativu, zadnjih ne znam koliko stranica foruma sam pregledao, ali fakat me vuče sad taj 2.1HDMI i dobar refresh rate (100+ hz). Jel očekujem previše za nekih 5500kn (ajde 6000) ili? Jer, da pokucam po drvetu, ne planiram kupovati novi narednih 3+ godine. E, i da napomenem, gledao sam prvenstveno LG, al uzeo bih i Sony i Samsung. Phillips imam jako loše iskustvo, a drugo ne znam baš.

Hvala.

 
Ja isto imao philips koji je počeo crkavat odmah poslije isteka garancije - zvuk, slika, dok nije otišla matična.

Pa sad čekam da ova 2: samsung i sony padnu još malo. 6000-6500 bi trebala bit dobra cijena za oba
- oba imaju hdmi 2.1 (samsung samo 1 čini mi se) i 100/120 hz i prema review-ovima imaju kvalitetan prikaz boja i procesiranje slike.

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@pixel

 

Hvala, nije mi kut gledanja od neke visoke važnosti. Ne znam, imao sam jedan LG i OS mi je ostao u super sjećanju, a iskreno nisam se žalio niti na sliku.

 

manticorex 

 

Hvala, budem gledao ta dva onda. Nadam se da će im cijena pasti. Nije problem jedan HDMI 2.1, ionako bi tamo eventualno PS5 bio spojen dok ga kupim nagodinu.

 

Šture su informacije u opisu proizvoda očito. Recimo niti za jedan od ova dva ne piše da imaju HDMI2.1

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ctmnz kaže...

@pixel

 

Hvala, nije mi kut gledanja od neke visoke važnosti. Ne znam, imao sam jedan LG i OS mi je ostao u super sjećanju, a iskreno nisam se žalio niti na sliku.

 

manticorex 

 

Hvala, budem gledao ta dva onda. Nadam se da će im cijena pasti. Nije problem jedan HDMI 2.1, ionako bi tamo eventualno PS5 bio spojen dok ga kupim nagodinu.

 

Šture su informacije u opisu proizvoda očito. Recimo niti za jedan od ova dva ne piše da imaju HDMI2.1

 Naši web-ovi nemaju često točne opise, pa se na displayspecifications može pregledati točniji prikaz specifikacija.

Ove razlike u zadnjim brojkama modela se odnose uglavnom na stalak, boju, itd. dok su specifikacije iste.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 19:06 (manticorex).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Uzimao bih novi televizor cca 4500kn. Našao sam sve i svašta i uspio nekako suziti na ova tri.

4300kn   https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50NANO793NE.AEU/

4300kn   https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7304/

4800kn   https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe50q60ta-2020-uhd.html

 

Vrijedi li ovaj samsungov 500 kn više?

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iz čega? Građe? Pitam jer mene zanima taj cijenovni razred isto...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mirko111222 kaže...

Stigao samsung tu8000 50" iz građe za 2375kn. Odlična kupnja za te novce, sve uredno sa tv-om ako je netko skeptičan za naručiti.

 Ovaj gore post je trebao ići s ovim citatom ali sam krivo nešto stisnuo...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakav je LG 55nano903 u usporedbi s tim Samsungom 80t? Vidim da Samsunga dosta hvale, nazalost vrlo malo je testova tog LGa.

Ono sto me muci, a bitno mi je - treba mi kut gledanja od nekakvih 45-50%. Po svemu sto sam procitao Samsung tu bas ne briljira, no ne znam kakva je real life situacija.

Dodatno me zanima kakav je media player na Samsungu, oko podrske formata. Moj 6 god stari LG sve cita, tako da mi je bitno da i nova telka ima podrsku za sve formate.

Kako vidim po speckama oba bi trebala biti dobra za gaming, tako da mislim da s ni jednim nece biti
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GSP kaže...

 Imaš jeftinijih u ponudi.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
guslac kaže...
mirko111222 kaže...

Stigao samsung tu8000 50" iz građe za 2375kn. Odlična kupnja za te novce, sve uredno sa tv-om ako je netko skeptičan za naručiti.

 Ovaj gore post je trebao ići s ovim citatom ali sam krivo nešto stisnuo...

 Da da iz Građe, akcija 1000kn na zaba kartice do 14.11. Ili isteka  zaliha. Tv je sasvim dobar za svakodnevnu upotrebu, ovi naši programi izgledaju tako tako ali to je i za očekivati od hd slike ako i to.

Gamer
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Mislite li da je samsung QE50Q60TA u SD-u za 4800kn dobar izbor za ps5 i netflix,

Ili ako imate mozda neki drugi tv koji bi bio bolji u budetu do max 5000kn 

 

LP

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudovi, trebao bi mi tv negdje 2000-2500 kn, nemam posebnih zahtjeva, samo bih da mi ne rikne odmah, da drži bar 5 god. Može i smart tv da mogu spojit na wifi i gledat youtube, ali nije presudno. Veličina - čim veći, rezolucija - što veća, cijena - što manja :P

Eto, tnx, gledao sam malo, ovo mi se čini ok

 

https://pevex.hr/tv-led-samsung-ue43tu7092uxxh-uhd-dvb-t2-s2-smart-341666.html

 

 ali ako ima bolje, da pitam. Poželjno u ZG ili Vž :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Piše da ga ima samo u Makarskoj
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Kakav je LG 55nano903 u usporedbi s tim Samsungom 80t? Vidim da Samsunga dosta hvale, nazalost vrlo malo je testova tog LGa.

Ono sto me muci, a bitno mi je - treba mi kut gledanja od nekakvih 45-50%. Po svemu sto sam procitao Samsung tu bas ne briljira, no ne znam kakva je real life situacija.

Dodatno me zanima kakav je media player na Samsungu, oko podrske formata. Moj 6 god stari LG sve cita, tako da mi je bitno da i nova telka ima podrsku za sve formate.

Kako vidim po speckama oba bi trebala biti dobra za gaming, tako da mislim da s ni jednim nece biti

 Prema yt reviewima, nano ima ocajan local dimming. Jel se mozes protegnut do nekog samsunga ili sony-a sa wide filterom? Ili uzmi oled. Ili pregrizi da ces gledat u ips bez crne, ustedi pare i uzmi neki jeftiniji lg :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RoronoaZoro kaže...

Pozdrav,

Mislite li da je samsung QE50Q60TA u SD-u za 4800kn dobar izbor za ps5 i netflix,

Ili ako imate mozda neki drugi tv koji bi bio bolji u budetu do max 5000kn 

 

LP

 

Ako nece biti previse upscalinga sd signala hrt-a, ja bi radije uzeo hisense u7qf ili u8qf. Ili ustedio 2000kn, pa uzeo 50tu8000. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice