Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.019
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi, uzeo sam LG 43 UM7050. Ima li netko takav, ili noviji LG, da mi napiše postavke slike. Uglavnom oči me bole. Sad sam stavio u kino mode i pozadinsko na 40 da dođem na sebe. Svaki savjet dobrodosao. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naviknut ćeš se za tjedan dana.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tandara...
Stavi Expert (bright room) ili Expert (dark room).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tandara kaže...
Ljudi, uzeo sam LG 43 UM7050. Ima li netko takav, ili noviji LG, da mi napiše postavke slike. Uglavnom oči me bole. Sad sam stavio u kino mode i pozadinsko na 40 da dođem na sebe. Svaki savjet dobrodosao. Hvala.

 probaj tu:

 

https://www.which.co.uk/static/tools/new-reviews/tv-settings/tv-settings.html

 

nađi najbliži LG tome tvome pa prepiši te postavke a imaš na linku na stranici (can't find your TV) nekakve generalne upute po proizvođačima...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...

Flagship kaže...

Samo da se ne pojavi u vrijeme black friday-a 75Q80T za 13-14K s 5g i nekim paketom kao ovaj pa ćeš se grist malo, ili puno

 Vidim, vidim, samo riječi potpore danas, baš lijepo

 

Šala ali uvijek je tak, uvijek se pojavi negdje neki noviji, jeftiniji pa treba tempirat..a opet tko previše čeka taj ne kupi ništa

 

Sve ukazuje da bi Q80T mogao do kraja godine bit jeftiniji od 2019. Q70R pa treba pričekat BF, i kraj godine. Btw Samsung očekuje i teška 2021. jer kao što je poznato ove godine izlaze iz LCD proizvodnje što će gotovo sigurno dovest do pada kvalitete i pada cijena, a

konkurencija je s cijenama nemilosrdna. Pitanje je uopće čije će panele ugrađivat pa i u top modele, ponovno panel lutrija by samsung:)

 

Znači nisu došla oba daljinska u paketu, za koja uopće tržišta idu obadva? Mislim stvarno, daš 15000 kn za televizor a oni ti neće ubacit i standard remote   A ništa, uvijek možeš kupit taj standardni, samo treba vidjet koja je oznaka jer ima tih rc-a raznih..

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
8ax kaže...
Da. Radi.
Meni na 1080p HEVC 10bit i x264 10bit direct playa bez problema, sve audije osim standardnih kodira u lossless tak i tak tak da radi recimo DTS-MA i FLAC na Samsugu.
HDR 4K sam probao ali moras imat stabilni 5GHz ruter ili zicu.
Takodjer uz malo igranja u torrent klijentu mozes i gledat epizode serije direkt dok se skidaju.
Cak Plex podrzava i online title search koji radi 80+% vremena.

 Hvala! instaliran Plex na komp i TV prije polaska na posao i 5 minutni test je pokazao da sve radi savršeno.  Još ne znam kako na TVu provjeriti dal dobija i prikazuje HDR sliku, ali prema prikazu bi reko da i to radi

 Odi u info screen preko "color" gumbica, trebalo bi pisat HDR, a i u Plexu isto pod video bar meni pise kad je HDR.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim Vas mišljenje koji je od ova dva tv je bolja kupnja. 

Tv bi se koristio za gledanje filomva, youtubea i sporta. 

 

1. Samsung 65RU8002 po cijeni 6.400 kn (5 godina garancije)

2. Lg 65SM8500 po cijeni od 6.800 (5 godina garancije)

 

 

Također, da li se isplati ići na Q70R kojem je cijena trenutno 9.000 kn???

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bevod 101 kaže...

Molim Vas mišljenje koji je od ova dva tv je bolja kupnja. 

Tv bi se koristio za gledanje filomva, youtubea i sporta. 

 

1. Samsung 65RU8002 po cijeni 6.400 kn (5 godina garancije)

2. Lg 65SM8500 po cijeni od 6.800 (5 godina garancije)

 

 

Također, da li se isplati ići na Q70R kojem je cijena trenutno 9.000 kn???

 Taj RU8002 ti je prije par mjeseci bio 5300kn...

Od tih navedenih TV-a nijedan nije na nekom popustu, a ako ti nije u šoldima problem onda se sigurno isplati ići na Q70R 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, evo konačno došlo vrijeme da se nabavi neki novi TV pa bi trebao vašu pomoć oko preporuke.
TV bi bio uglvanom u dnevnom boravku (sredje osvjetljeno soba), više bi se koristio za konzumiranje sadržaja sa TV-a (filmovi, tv-show), te neki YouTube.
U budnućnosti planiram HBO ili Netflix dodati (HDR10, HDR10+/DolbyVision). Za gaming nije previše bitan (nije mi potreban novi HDMI 2.1 ali ako se uspje nači uvjek je dobro došao)
Diagonala TV-a bi bila od 55'' pa na dalje, 70'' bi bio neki maksimum. Cijena u rangu od 5k - 6k više manje. Malo sam čitao formu i proučavao recenzije pa došao na par modela.

Samsung QE55Q70R
Sony Bravia KD-55XF9005 4K
LG 70UM7450PLA (sviđa mi se velika diagonala ali neznam kakve su ostale karakteristike)
Hisense 55U8QF / HISENSE H65U8B

To bi bili modeli koje sam nekako soritrao, ako ima neki bolji slobodno preporučite.
Hvala i ugodan dan.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rabbit kaže...

Pozdrav svima, evo konačno došlo vrijeme da se nabavi neki novi TV pa bi trebao vašu pomoć oko preporuke.
TV bi bio uglvanom u dnevnom boravku (sredje osvjetljeno soba), više bi se koristio za konzumiranje sadržaja sa TV-a (filmovi, tv-show), te neki YouTube.
U budnućnosti planiram HBO ili Netflix dodati (HDR10, HDR10+/DolbyVision). Za gaming nije previše bitan (nije mi potreban novi HDMI 2.1 ali ako se uspje nači uvjek je dobro došao)
Diagonala TV-a bi bila od 55'' pa na dalje, 70'' bi bio neki maksimum. Cijena u rangu od 5k - 6k više manje. Malo sam čitao formu i proučavao recenzije pa došao na par modela.
Samsung QE55Q70R
Sony Bravia KD-55XF9005 4K
LG 70UM7450PLA (sviđa mi se velika diagonala ali neznam kakve su ostale karakteristike)
Hisense 55U8QF / HISENSE H65U8B
To bi bili modeli koje sam nekako soritrao, ako ima neki bolji slobodno preporučite.
Hvala i ugodan dan.

 Ne mogu pomoći s ovim modelom LG-a, ali znam da je razlika između 55" i 70" ogromna!

Ako saznaš da je bar relativno pristojan TV, uzmi njega.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar tv ali nazalost ne podrzava freesync, gsync, VRR, 1440p/120hz itd. Uglavnom stavke bitne za pc gamere ili nextgen konzole. 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h9g

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 70" je VA panel, za te pare dobar tv.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da,mislio sam da je 75.

Nazalost za ovakve modele je skoro pa nemoguce nac postene testove. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Btw zasto je 120hz pozeljno za gaming na telkama, ovo je od mog modela.

 

1080p @ 120 Hz  6.0 ms
1440p @ 120 Hz  6.1 ms
4k @ 120 Hz  7.1 ms

 

Fantastican input lag. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rabbit kaže...

Pozdrav svima, evo konačno došlo vrijeme da se nabavi neki novi TV pa bi trebao vašu pomoć oko preporuke.
TV bi bio uglvanom u dnevnom boravku (sredje osvjetljeno soba), više bi se koristio za konzumiranje sadržaja sa TV-a (filmovi, tv-show), te neki YouTube.
U budnućnosti planiram HBO ili Netflix dodati (HDR10, HDR10+/DolbyVision). Za gaming nije previše bitan (nije mi potreban novi HDMI 2.1 ali ako se uspje nači uvjek je dobro došao)
Diagonala TV-a bi bila od 55'' pa na dalje, 70'' bi bio neki maksimum. Cijena u rangu od 5k - 6k više manje. Malo sam čitao formu i proučavao recenzije pa došao na par modela.

Samsung QE55Q70R
Sony Bravia KD-55XF9005 4K
LG 70UM7450PLA (sviđa mi se velika diagonala ali neznam kakve su ostale karakteristike)
Hisense 55U8QF / HISENSE H65U8B

To bi bili modeli koje sam nekako soritrao, ako ima neki bolji slobodno preporučite.
Hvala i ugodan dan.

 Ja vec jako dugo gledam 70um7450 i na mall he je 5500. Ako ga uzmes molim te javi mi dojmove. VA panel je pa bi slika trebala biti dobra a i ima magic remote

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...
Rabbit kaže...

Pozdrav svima, evo konačno došlo vrijeme da se nabavi neki novi TV pa bi trebao vašu pomoć oko preporuke.
TV bi bio uglvanom u dnevnom boravku (sredje osvjetljeno soba), više bi se koristio za konzumiranje sadržaja sa TV-a (filmovi, tv-show), te neki YouTube.
U budnućnosti planiram HBO ili Netflix dodati (HDR10, HDR10+/DolbyVision). Za gaming nije previše bitan (nije mi potreban novi HDMI 2.1 ali ako se uspje nači uvjek je dobro došao)
Diagonala TV-a bi bila od 55'' pa na dalje, 70'' bi bio neki maksimum. Cijena u rangu od 5k - 6k više manje. Malo sam čitao formu i proučavao recenzije pa došao na par modela.

Samsung QE55Q70R
Sony Bravia KD-55XF9005 4K
LG 70UM7450PLA (sviđa mi se velika diagonala ali neznam kakve su ostale karakteristike)
Hisense 55U8QF / HISENSE H65U8B

To bi bili modeli koje sam nekako soritrao, ako ima neki bolji slobodno preporučite.
Hvala i ugodan dan.

 Ja vec jako dugo gledam 70um7450 i na mall he je 5500. Ako ga uzmes molim te javi mi dojmove. VA panel je pa bi slika trebala biti dobra a i ima magic remote

 Još jedan im je ostao na lageru... drugdje je preko 7 somova...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
zolmajstor kaže...
Rabbit kaže...

Pozdrav svima, evo konačno došlo vrijeme da se nabavi neki novi TV pa bi trebao vašu pomoć oko preporuke.
TV bi bio uglvanom u dnevnom boravku (sredje osvjetljeno soba), više bi se koristio za konzumiranje sadržaja sa TV-a (filmovi, tv-show), te neki YouTube.
U budnućnosti planiram HBO ili Netflix dodati (HDR10, HDR10+/DolbyVision). Za gaming nije previše bitan (nije mi potreban novi HDMI 2.1 ali ako se uspje nači uvjek je dobro došao)
Diagonala TV-a bi bila od 55'' pa na dalje, 70'' bi bio neki maksimum. Cijena u rangu od 5k - 6k više manje. Malo sam čitao formu i proučavao recenzije pa došao na par modela.

Samsung QE55Q70R
Sony Bravia KD-55XF9005 4K
LG 70UM7450PLA (sviđa mi se velika diagonala ali neznam kakve su ostale karakteristike)
Hisense 55U8QF / HISENSE H65U8B

To bi bili modeli koje sam nekako soritrao, ako ima neki bolji slobodno preporučite.
Hvala i ugodan dan.

 Ja vec jako dugo gledam 70um7450 i na mall he je 5500. Ako ga uzmes molim te javi mi dojmove. VA panel je pa bi slika trebala biti dobra a i ima magic remote

 Još jedan im je ostao na lageru... drugdje je preko 7 somova...

 Ja cu se ranit!! Zena ne zeli da kupujemo prije useljenja u kucu :D a valjda bude opet u ponudi

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Btw zasto je 120hz pozeljno za gaming na telkama, ovo je od mog modela.

 

1080p @ 120 Hz  6.0 ms
1440p @ 120 Hz  6.1 ms
4k @ 120 Hz  7.1 ms

 

Fantastican input lag. 

 "Kompetitivni" konzolasi (ili bilo tko tko misli da je televizor zamjena za monitor) misle da im tih 5ms input laga igra ulogu 

Daleko je bitniji response time koji je veci od input laga na vecini VA panela.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
MEGATAMA kaže...

Btw zasto je 120hz pozeljno za gaming na telkama, ovo je od mog modela.

 

1080p @ 120 Hz  6.0 ms
1440p @ 120 Hz  6.1 ms
4k @ 120 Hz  7.1 ms

 

Fantastican input lag. 

 "Kompetitivni" konzolasi (ili bilo tko tko misli da je televizor zamjena za monitor) misle da im tih 5ms input laga igra ulogu 

Daleko je bitniji response time koji je veci od input laga na vecini VA panela.

Na kojem monitoru ti igras?.....

Nadam se da znas razliku izmedju input laga i response timea panela.....?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Na kojem monitoru ti igras?.....

Nadam se da znas razliku izmedju input laga i response timea panela.....?

 Igram kompetitivne igrice na 60Hz VA monitoru sa visokim response timeom i ghostingom, ako je meni dovoljno bilo za Global Elite u CS-u...

 

EDIT: Procitao sam ti Moj PC, mislim da nema uopce poante da se raspravljamo ovdje, pro gameru.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 15:34 (8ax).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemojte biti ludi ko ja - ja sam sa 4k TV-a prešao na 240Hz fullHD-a zbog COD-a jer bum lakše igreao i bio bolji ( vezu imam optiku od B-neta iliti A1 sad tak da mi je veza ping 3ms )  - prva stvar kaj naravno max kaj sam mogao natjerat je bilo oko 180Hz a drugo kaj mi je nakon pol sata došlo da placem jer nisam *urca vidio u igri jer sam prešao sa 40" 4k na 27" fullHD - nije sad to snobizam nego jednostavno ne vidš jel ti jena krovu neko ili je dimljak ili je koji k,, kutije na podu su mi izgledale nepreoznatljivo, došlo mi da plačem pa sam plakao ovima u SD i smilovali su mi se i zamjenio sam za 32" 10 bitni 4k  Samsung mislim da je 32j590  i sad sam se malo navikao i sad mi je super ..  I dalje imam Samsung q9FN  koji ima free-sync i Variabile refers rate ili kak se već zove i tam imam 120HZ u 1440  kaj je taman  ALI igram na ovom 4k monitoru.. 

 

E sad zašto pa eto vrlo jednostavno, pričate o 10ms pa 4ms pa veza 3ms pa tipkovnice brže pa miš pa ne znam kaj i onda igrate npr COD koji te uredno nakon par win-ova prebaci na server u Rostov ili negdje bliže tipa na mjesec i imaš delay prema serveru valjda 2000ms tak da ove price o monitoru TV-u od 5ms ili 50ms prolaze možda us CS-go ako i tamo i ovo 60/120/240hz  bude imao efekta ak ste fakat dobri, a da vam odam tajnu niste tak dobri  ..

 

Pa eto sad možete i dalje o tome raspredat i trošiti tisuce kuna kak sam ja ili bit pametniji pa da vas to ne dira previše jer realno to će imati efekta niti 5-10%  radije si gledajte da je monitor 10bita, da je tvornički dobro kalibriran da vas ne umara i takve stvari, TV-i ovi svi ispod top modela imaju ghosting ( imao sam ga i ja na 7ici samsungu ) i IPS TV-i ima odvratnu ispranu sliku da bi bili monitor ( mogu bit 100% točni ali je slika odvratna nakon kaj se navikneš na VA )

 

eto toliko od mene

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo u vezi IPS monitora ti ne drži vodu, možda si mislio na TN monitore s visokom RR, to je već istina.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

Ovo u vezi IPS monitora ti ne drži vodu, možda si mislio na TN monitore s visokom RR, to je već istina.

 

 vjerovatno misli na IPS glow koji je do prije par godine bio puno veci problem nego recimo backlight bleed, na nekim monitorima takav da bi slika bila negledljiva po noci.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel na zadnjoj LG UN seriji ista fora kao i kod UM da su 50, 60, 70" VA paneli a ostali IPS?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Jel na zadnjoj LG UN seriji ista fora kao i kod UM da su 50, 60, 70" VA paneli a ostali IPS?

 Rekao bi da da jer sam vidio par SKUova koji imaju i 49" i 50" verziju.

Nikaj ne garantiram doduse, jos bi nadodao da vjerovatno i pokusavaju sto vise srezat takve velike razlike u PQ unutar iste serije.

 

Ali uglavnom ti na LG-jevom sajtu za specifcni SKU u 99% slucajeva pise "Wide Viewing Angle" ili nekaj slicno pa si ziher da je IPS, ako nema, 99% da je VA.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 19:06 (8ax).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Jel na zadnjoj LG UN seriji ista fora kao i kod UM da su 50, 60, 70" VA paneli a ostali IPS?

We tested the 55" LG UN7300PUF (55UN7300PUF) and for the most part, we expect our review to be valid for the 43" model (43UM7300PUF), 50" model (50UN7300PUF), 65" model (65UN7300PUF), 70" model (70UN7370PUC), and the 75" (75UN7370PUE) model. In Canada, there's a variant with a model number ending in PUB, which lacks the HDR Dynamic Tone Mapping feature.

 

Treba to dobro provjerit prije odlaska u trgovinu, po rtingsu ispada da su svi navedeni IPS.....mozda u US i jesu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 19:41 (MEGATAMA).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da su u krivu.

Sumnjam da su se sami paneli puno mijenjali iz UM u UN a pogotovo da je pokrenuta produkcija 50, 60 i 70" IPS panela odjednom...

Mozda Amerima valjaju 49" IPS pod 50" a ove neke VA medjuvelicine kao 60 i 70 nece ni imat oni.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 19:51 (8ax).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najsigurnije je otic u trgovinu, uslikat ekran i vidjet uzorak piksela. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice