Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.351
|
čitano: 14.154.663
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo gledao sam i da, ni 39" ne stanu unutra kako god da okrenes... Nevjerojatno je to, za par sugavih mm ... A nista, idemo na 32", nema tu sta...

Kovačić
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na novom LG 50um7450 vidljiva je bijela fleka na desnoj strani ekrana. Je li ovo razlog da tv vratim i tražim drugi?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja bih, ali možeš i spojiti PC pa napravi set slika:

 

pun ekran crne, pa bijele, crvene plave i zelene boje  i slijedno ih vrti, pa gledaj kakva je vidljivost te mrlje na svakoj od tih boja...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da sam vam ranije pisao, možda ne bih morao večeras, ali tako je kako je...

 

Danas sam kupio novi TCL 55EP644 pa se razočarao. 

 

Uređaj je ispod svake preporuke (čak i za dječju sobu)... Android spor, nestabilan... Appovi se ruše i nisu u stanju funkcionirati duže od par minuta. Prilikom prebacivanja s nekog od Appova na Live TV, uređaj zablokira i prikazuje samo crnu sliku, bez tona... Pozadinsko osvjetljenje probija na nekoliko mjesta, a zvučnici zvuče kao tek izvučeni iz Kinder jajeta.

 

Vraćam ga nazad i kupujem neki koji nije Android (čitaj LG ili Samsung).

 

Eto, nek znate.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 22:21 (cro_blue).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Možeš molim te malo pojasniti? Kako tehnički da to testiranje izvedem?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da i ja sam kupio TCL 43EP660, moj panel nije los, al sustav je vise nego nakaradan mali firestickic 4k ga doslovno jede za dorucak,sporo, nestabilno, youtube app mi je neku noć crasha 3 puta... User expirience je užas. Jedino je zvuk ok. Vivax dummy tv je sposobniji od TCLa, ja sam svog ostavio jer je panel okej a u ovoj dijagonali nema puno izbora, pogotovo koji podržava Steam Link... ali duboko razočaranje... u "hvaljeni" TCL, doslovno kinesko smece u rangu sa jeftinim kineskim tv boxovima 😂
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 23:05 (Vule).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poz. Test se pusti preko YouTubea (npr:
), ali koliko vidim to je za vraćanje...
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam uzeao 55RU7402, za svaku preporuku sto se tice TV-a..

 

Sto se tice panela, vjerojatno se da dobiti bolje za koju kunu vise, ali sustav je odlican, pogotovo ovaj One Remote koji ide od 74XX serije navise..setupirao paljenje i upravljanje receiverom, Xboxom i soundbarom preko daljinskog od TV-a sto mi je vrhunska stvar..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dakle, nakon što sam pustio test slike s youtubea bijela mrlja na desnoj strani i nadalje je primjetna. Na ostalim bojama nisam ju primijetio kao ni nešto drugo (ali za bilo što drugo i nisam relevantan).
Kako bi se ovaj kvar stručno nazvao? Da prema Elipsu ne ispadnem neki teški amater s "bijelom mrljom"
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ekipa.... trazim neki budget tv za spavacu sobu...

dijagonala 49-55, jedini i osnovni uvijet je da vrti HBO-go direktno na tv-u, i da to radi koliko toliko normalno, da ne smrzava i pada u sred gledanja.

Mlo surfao, pa vidim da je grundig povoljan konkretno serija GDU7500B ima 49 i 55. Koji je to OS uopce?

eh da, može i preporuka nekog stropnog nosaca.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa probijanje pozadinskog osvjetljenja je to, da li je premaz loše nanesen, par LEDica loše podešeno, tj. njihovo napajanje...

 

briga te, slika je preloša da bi se opravdala, a osobito ako je unutar 2 tjedna od kupnje, imaš pravo povrata i novca ako nisu u stanju isporučiti potpuno funkcionalan zamjenski TV...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Dakle, nakon što sam pustio test slike s youtubea bijela mrlja na desnoj strani i nadalje je primjetna. Na ostalim bojama nisam ju primijetio kao ni nešto drugo (ali za bilo što drugo i nisam relevantan).
Kako bi se ovaj kvar stručno nazvao? Da prema Elipsu ne ispadnem neki teški amater s "bijelom mrljom"

 stric jura ti je objasnio. nema tu poboljšanja. vrati tv onome tko ti ga je prodao i budi grub u komunikaciji..

Wrbex kaže...

Pozdrav, ekipa.... trazim neki budget tv za spavacu sobu...

dijagonala 49-55, jedini i osnovni uvijet je da vrti HBO-go direktno na tv-u, i da to radi koliko toliko normalno, da ne smrzava i pada u sred gledanja.

Mlo surfao, pa vidim da je grundig povoljan konkretno serija GDU7500B ima 49 i 55. Koji je to OS uopce?

eh da, može i preporuka nekog stropnog nosaca.

e, ti si baš našao Grundig koji je zadnjih desetak godina kanta od LCD trelevizora...

 

imaš još uvijek za nekih 4300 kn Samusng RU 55 8002

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim TV do 2500kn i naletio sam na ova dva:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7100PLB/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55B7100/

 

 

Je li ovaj LG puno bolji što se tiče kvalitete slike? Pošto je cijena ista a dijagonala puno manja?

Ili biste mi preporučili koji drugi?

 

Hvala i LP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel valja sto Philips Oled?

 

Philips OLED754 Npr? 65inchi za 12tisuca

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa! 

Tražim neki budget TV za PS4 Slim, pa koji biste mi preporučili?

1000-1200kn

Gledao sam malo, pa ne znam da li bi mi bio dovoljan ovaj

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kak mogu dobit produzeno jamstvo za hi sense tv? Vidim na hi sense srbija za sve televizore kupljene do 30.6.2020 samo treba upisat serijski broj televizora i dobis produljeno jamstvo na 5 godina.. Probao sam na toj stranici napravit ali pise da vrijedi samo za tv kupljen u srbiji

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lijevo je "stari" tv a desno "novi" tv. Čini se da LG-i i nemaju baš neke ekrane...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

POzdrav,

 

molim znalce za preporuku...

Koji od ova 2 TV-a uzeti:

Philips 65PUS6804/12

ili

LG 65UM7450PLA

 

LG je jefitiniji....

Philips ima Ambient light, Dolby Vision...

 

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 9:12 (BMF).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domac5 kaže...

Kak mogu dobit produzeno jamstvo za hi sense tv? Vidim na hi sense srbija za sve televizore kupljene do 30.6.2020 samo treba upisat serijski broj televizora i dobis produljeno jamstvo na 5 godina.. Probao sam na toj stranici napravit ali pise da vrijedi samo za tv kupljen u srbiji

 Ako ti Elipso nije dao - nikako. Osim ako sam kupiš neko osiguranje...

tomislav10 kaže...
Lijevo je "stari" tv a desno "novi" tv. Čini se da LG-i i nemaju baš neke ekrane...

To je LCD tehnologija, što je tu je.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Lijevo je "stari" tv a desno "novi" tv. Čini se da LG-i i nemaju baš neke ekrane...

 gle to je najgori slučaj, vidljivo je da ekran ima Edge LED - tj. ladice idu po rubu ekrana, u sredini je  malo slabije osvjetljenje...

 

podesi si sliku, proguglaj postavke za svoj TV, pusti si ono što voliš/ćeš najčešće gledati i ako sve izgleda OK, ne beri brigu dalje...

 

Ja sam na 50UK6950 toliko "zloglasnom" zbog VA ekrana podesio sliku da se uži kut gledanja ne primjećuje u sobi 4x5 m s sjedećih površina, a slika je oštra za porezati (IPTV s HD kanalima, Netflix HD...), kontrastna, crna je crna...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...
tomislav10 kaže...
Lijevo je "stari" tv a desno "novi" tv. Čini se da LG-i i nemaju baš neke ekrane...

 gle to je najgori slučaj, vidljivo je da ekran ima Edge LED - tj. ladice idu po rubu ekrana, u sredini je  malo slabije osvjetljenje...

 

podesi si sliku, proguglaj postavke za svoj TV, pusti si ono što voliš/ćeš najčešće gledati i ako sve izgleda OK, ne beri brigu dalje...

 

Ja sam na 50UK6950 toliko "zloglasnom" zbog VA ekrana podesio sliku da se uži kut gledanja ne primjećuje u sobi 4x5 m s sjedećih površina, a slika je oštra za porezati (IPTV s HD kanalima, Netflix HD...), kontrastna, crna je crna...

 Trenutno su mi postavke na "standard" s tim da sam smanjio kontrast s 95 (?) na 85 i malo podigao svjetlost i boju. 

Čini mi se da je na ovom slika bolja (što god to značilo) nego na primjerku s falingom na ekranu.

P.S. Nikako da pronađem postavke za ovaj 50UM7xxx model...

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

zanima me da li je ovo prilika da se uzme samsung 65" ili da se možda pričeka još, možda lipanj s popustima ili nešto.

ovdje na Zaba karticu ispada 5849kn i garancija 2+3god.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue65ru8002-uhd.html

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Evo (napokon) kupio LG50UM7450.
Ima li tko link za postavke/kalibraciju?

 Kako si zadovoljan slikom? Zanima me slika kad gledaš sa strane, dvoumim se između njega i 50UM7600

 

Hahaha, zanemari, sad vidim ostatak teme.... :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 11:16 (Korisnik1251).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slikom sam sasvim zadovoljan, jedino je ekran bio defektan pa sam odmah, bez problema, zamijenio s novim uređajem.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric jura
Ja sam na 50UK6950 toliko "zloglasnom" zbog VA ekrana podesio sliku da se uži kut gledanja ne primjećuje u sobi 4x5 m s sjedećih površina, a slika je oštra za porezati (IPTV s HD kanalima, Netflix HD...), kontrastna, crna je crna...

Sorry ne znam quotat preko tapatalka
Zanima me jel možeš objaviti ili poslati pm sa postavkama za sliku jer imam isti tv
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Predoxx ,uzimaj taj 65ru8002. ja imam 55 model i prezadovoljan

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo i ovdje, molim za savjet...dakle, trebam neku TV, maximum 109 cm (bilo bi idealno da je 100, ali malo ko ima), do 2000, maximum 2500 kn. Smart TV poželjan, kvaliteta slike i zvuka. Od aplikacija, youtube, mirrorcast, gledanje iptv i to je to... Elipso je prioritet dućan jer u Šibeniku baš i nemam neki izbor osim u Elipsu...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H40B5600/ (ovaj mi je zbog 100cm dijagonale prvi na listi, pa molim savjet prvenstveno za njega)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7500/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H40B5600/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7390PLC/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7100PLB/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7450PLA.AUE/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7500PLA/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43RU7022KXXH/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43RU7172UXXH/

 

Ovo je otprilike ponuda koja mi je "prihvatljiva" i dostupna, pa ako može ko kakav savjet dati...tnx !!!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uuuuuu, kolega , malo smanji izbor pa će ti netko od nas pomoći.

 

Ovi linkovi su grdi, za samo čitanje

Lp

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

računam da ljudi već znaju napamet te modele, pa eto... :)
Ti mi reci za ovaj prvi šta misliš, a neko će se možda naći da kaže nešto više...

Hvala svakako za bilo kakav savjet !

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice