Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.160.987
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji je zaključak ove usporedbe?
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za 8ax

To je sve u redu, ali...

TCL ništa

Xiaomi ništa

Hisense ništa

Danenabrajam dalje...ništa

 

Možda mi je i promaklo i poštujem diskretan i pametan lobying...ali ubi nas Ante/Garfield/...

Ako nastaviš promociju samo jednog low cost brenda ljudi će jednostavno početi preskakati tvoje postove.

 

Ništa osobno, ista stvar važi za svaki iole respektabilan forum na kojem sam prisutan/aktivan.

A oko Elipsa i nedajbože kupnje preko njihovog webshopa i reklamacije bih ti mogao ispričati dvije priče koje su oba puta završila na MINGOu.

Tko god je kupio bilo što preko njihovog webshopa neka proba dobiti živu osobu na njihovoj strani. .i koju je firmu dobio....i neka opiše na drugoj teEliptemije.mjesto tomu.

Ja jesam jednom u trgovini dobio povrat novaca nakon godinu dana i preko webshopa su nas šetali za servis na aparatu koji je bio u banani od trećeg dana i nikome to ne želim. Pomisli samo da ti starcima rikne tv od dvije mirovine i krenu tako....

Elipso i Eplus se igraju bivše juge i ni čuli nisu za Customer Service..

 

Ali svatko za svoje novce zna najbolje

Sretno

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 22:16 (Provincija).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sve 5, ja nisam imao problema s Elipsom zasad ali nikad nisam koristio webshop, samo fizicki ducan.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
Zver kaže...
CyberDemonVZ kaže...
fromilid kaže...

Koliki skok cijene za 75inchera  (koji bi htio) pfff

Samsung q60 65inch ispod 7milja

Samsung q60 75inch jedanaestipo milja

Pomagajte

mozda ipak 65 uzet...

 Da.. da... vjerojatno i razlog zašto ću ja uzeti 65", a ne 75" :(

 Imaš i opciju Sony xf65 za 8500...

 Možeš link na točno koji model misliš?

 https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xf9005-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/86505

 

Što se tiče multimedije.. nečeš imati nikakvih problema, netrebaš nikakve stream servise... samo da je na 1gb/s mreži... playeri : KODI i MX Player..

Jedna jedina stvar meni ne radi.. a to je DTS HD MA 7.1 passtrought cvrkuče preko ARC-a na AV Receiver.. Ali radi dobro preko optike...ž

 

Ali opet.. OLED je OLED..

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 7:09 (Zver).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sto kazete na SAMSUNG UE55RU7022KXXH? U elipsu je 2800kn, cini mi se oke cijena?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misljenje forumasa:

Kupiti 65xf9005 odmah ili cekati da LG C9 padne na 10-11 soma? Ili cekati nove serije?

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oled bez dvojbe.

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Ged
Prije će se 65C9 rasprodati nego pasti na 10-11k kn.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isplati li se u Elipso Webshopu kupiti HISENSE H55U7B za 2 799 na akciji? Ima što pametnije negdje drugdje za te pare?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...

Ima tko na novijem Sonyu XF XG.. instaliran Kodi, kako radi ?

 Imam ja na 9005. Ne radi 5.1 zvuk pa ni ne koristim. Možda i radi na onim testnim videima, više se ne sjećam, al znam da sam sprobavao sve živo u svim aplikacijama i za skinute filmove/serije 5.1 zvuk radi samo u stock aplikaciji video.

 

Instaliranje nekih buildova nisam ni sprobavao.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dvoumim se 65 vs 75inchi na 3m 3.5m udaljenosti.
Ovaj lik kaze da se obavezno izbjegava 75+

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 12:36 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlackM kaže...
bik kaže...

Ima tko na novijem Sonyu XF XG.. instaliran Kodi, kako radi ?

 Imam ja na 9005. Ne radi 5.1 zvuk pa ni ne koristim. Možda i radi na onim testnim videima, više se ne sjećam, al znam da sam sprobavao sve živo u svim aplikacijama i za skinute filmove/serije 5.1 zvuk radi samo u stock aplikaciji video.

 

Instaliranje nekih buildova nisam ni sprobavao.

 Na Xf9005 sa Kodijem radi i HDR i zvuk bolje nego u bilo kojem drugom playeru.

Uz napomenu da jedino koristeči Kodi  Denon AV receiver ispisuje koji je zvuk kao i netflix... 

 Tako da Kodi radi besprijekorno.. I naked verzija.. O Phoenix build.. 

 

Ged kaže...

Misljenje forumasa:

Kupiti 65xf9005 odmah ili cekati da LG C9 padne na 10-11 soma? Ili cekati nove serije?

  Kako je i kolega napisao.. šanse da C9 bude 10kkn.. ne vjerujem...Da je XF bio 10 kad sam ja kupovao.. kupio bih 65'' a ne 55''..

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 11:03 (Zver).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 50UM7600PLB na mall.hr za 2.929,00 kn na ponudi dana.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja se počastio sa 55C9 za NG, sad bi ga najrađe proda i kupia 65” :(
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lg 50um7450 u elipsu na visu 2750kn.
Isti televizor kao 7600, zar ne?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 13:11 (tomislav10).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Lg 50um7450 u elipsu na visu 2750kn.
Isti televizor kao 7600, zar ne?

 https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4702a81ff

 

 

U globalu, da

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

7600 ima jedan HDMI port više, pa kome je to bitno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li um7600 serija bolja od um8600 serije? Koje su razlike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Naravno da nije. 8600 paneli su nanocell i imaju 120Hz
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 13:58 (tomislav10).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto nitko ne spominje Grundig 65GOB9990?

OLED trenutačno ispod 9000 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Yes, but what the heck is that LG NanoCell? (Nano Crystal, Quantum Dot, Sony Triluminous, Samsung QLED, i slično) Pokušat ću ukratko objasniti slikom. 

 

Na prvoj slici sivi oblik u pozadini je ono što mi vidimo. Isprekidano je ono što pojedini standard prikazuje. Ovo šareno u sredini je monitor kojeg sam ranije koristio (83% DCI-P3). Svi televizori unatrag desetak godina nalaze se negdje između sRGB i DCI-P3 područja. Za usporedbu 75% pokrivenosti DCI-P3 (otprilike sRGB spektar) imaju npr. 2017 TCL P6046 ili 2018 Philips PUS7503, 85% kvalitetniji IPS, 92% Sony XE9005, 99% OLED. Kao što se može vidjeti na grafikonu Rec.2020 gotovo svugdje prelazi ono što ljudsko oko može registrirati. Pokrivenost spektra je ipak 75,8% budući je bitna korisna površina. Zašto televizori imaju problema sa plavim spektrom? Bijele diode uvijek u svjetlu imaju malo viška plave boje (ili plavi filter ovisno kako se gleda na stvar). Proizvođači će to naravno uzeti u obzir kod reguliranje intenziteta boja. Zbog nelinearne prirode svjetla to nije trivijalan zadatak, niti svi proizvođači imaju isti algoritam, no izlazni rezultat nikada neće biti jednak originalu. Da li netko ne zna bolje ili namjerno forsira nešto to je posve druga priča. Plavi peak na prvoj slici dolje je ono što Quantum Dot pokušava popraviti. Zašto bi to netko uopće išao popravljati? Iz jednostavnog razloga da što manje korisnog "snopa" (šareno) aktivne tehnologije otpadne na ono što čovjek ne može registrirati i bude upotrebljeno za nijansiranje onog što se može vidjeti. Postoji nekoliko pristupa tom problemu. Od najskupljeg prema najjeftinijem to su aktivni quantum sloj ispred matrice koji popravlja izlaz koji se upotrebljavao u počecima, quantum čestice unutar LED diode koje popravljaju izvor svjetla (po meni još uvijek najlogičniji način) i kemijski premaz matrice obogaćen quantum česticama što se koristi u posljednje vrijeme. Prvenstveno se odnosi na PC, ali zaštitne naočale, razni filteri ekrana i slične cake za zaštitu očiju su naravno samo plavi filter koji će dodatno reducirati spektar i ako se mene pita upitnog učinka budući da bijelo svjetlo vani pa da se gleda i polje pšenice / maka (ili khmm nešto slično) ima daleko veći spektar od onog što mi vidimo pa nema nikakvog problema. Onaj tko osjeća zamor nakon kraćeg rada na monitoru laje na krivu ogradu. PWM/DC, FRC, kvaliteta naponske jedinice, i kod novijih monitora različite razine overdrivea (ghosting, overshoot) vjerujem da imaju puno veći značaj od ultra~ spektra.

 

Što se tiče boja, kada sam preletio preko onog članka od ranije, iskreno sam se naježio budući da znam da će se naći netko tko će se sutra referirati na neke stvari iz tog članka. "100% volumen boja je velika prednost pred OLED tehnologijom. Prisjetimo se: 100% volumen boja znači da televizor može prikazati DCI-P3 spektar boja na svim razinama svjetline.Zapravo riječ je o ~0.5% razlici u boji i naravno "chromaticity is an objective specification of the quality of a color regardless of its luminance". Vezano za gamut modernih televizora Darko s HDTelevizije ima zanimljiv članak na tu temu. Na drugoj i trećoj slici je standardni CIE 1931 Chromaticity Diagram. Na četvrtoj slici je OLED/QLED Rec.2020 usporedba. Kako su u pitanju bile tri slike različitog omjera konačni rezultat ručnog preklapanja na zadnjoj slici je poprilično, iako ne i 100% precizan, no vjerujem da može poslužiti :(. Stvarni omjer i pomak ulijevo su vjerujem pravilno prikazani.

 

No ono što sam mislio reći prije nego sam se pogubio u dva prethodna pasusa je pitanje kada ćemo konačno biti blizu 100% volumenu.

  • Prvo smo imali MPEG-1 koji je služio kao digitalni ekvivalent VHS-u i koji je bio namjenjen za gledanje filmova 352×240 (320×240) rezolucije sa CD uređaja.
  • Zatim smo imali MPEG-2 koji je iskorištavao veće brzine DVD uređaja. Ekvivalent S-VHS-u i rezolucije 720×480i za NTSC i 720×576i za PAL.
  • MPEG-3 za video nikad nije zaživio, ali veliki dio tog standarda je iskorišten u MPEG-1 Audio Layer 3 ili kako ga ljudi vole zvati MP3.
  • MPEG-4 (H.264, MPEG-4 AVC 'Advanced Video Coding') se koristi u BluRay uređajima i originalno je namjenjen rezoluciji 1080p (1920×1080, 60 fps).
  • MPEG-5 (H.265 HEVC 'High Efficiency Video Coding') se koristi u najnovijim UHD BluRay uređajima i koristi 2160p rezoluciju (3840×2160, 60 fps)

 

* MPEG-5 ne postoji ali je stavljen samo radi analogije sa prethodnim standardima. MPEG-x se često susreće sa H.26x iako standardi nisu identični. Npr. H.261 je nekoliko godina prethodio MPEG-1.

 

Svima je zajedničko to što je bitrate ograničen brzinom čitanja sa CD/DVD/BluRay/UHD BluRay-a i trenutno dostupnom hardverskom snagom.

H.265 je najefikasniji sistem kodiranja i omogućuje sažimanje videa na manju veličinu u odnosu na ostale ali uz daleko veću potrebnu snagu da bi se samo raspakirao a da o enkodiranju takvog videa i ne govorimo. To je npr. razlog zašto Kodi šteka kad mu postaviš da u letu mijenja UHD rezoluciju ili bitrate. Trenutno rasprostranjen (prihvatljiv) hardver jednostavno ne može u realnom vremenu enkodirati 70mbps UHD video. Koliko to može biti bolje? Smješno je, ali par puta sam naletio na neke kineske NORMTEAM x264 ripove koji su znali imati više detalja nego isti film i to veće rezolucije, kodiran x265 codecom i slične veličine (±10%), ali ipak realno je očekivati 20-40% uštede na prostoru kada se kodira x265 codecom.

 

Sumirano: RGB(Rec.601) > sRGB(Rec.709) > DCI-P3 > Rec.2020 ugrubo odgovaraju CD > HD/DVD > 4k/8k BluRay > FUTURE ... 6 > 8 > 10 > 12-bitna boja; ...% > 35,9% > 45,5> 75,8% CIE 1931

 

Aktualni profesionalni standard za obradu fotografijie Adobe RGB (označen žutim na drugo slici) pokriva 52,1% CIE i ugurao se između DCI-P3 i Rec.2020 standarda. Adobe Wide Gamut RGB pokriva 77,6% spektra. Televizori za 100% spektra će morati ići na 14-bita što će u konačnici rezultirati 42-bitnim (3x14) prostorom za raw pohranu, odnosno novom kompresijom. Sa hardverske strane to bi značilo kvalitetniju naponsku jedinicu i sampliranje uz naravno veće napone i potrošnju i/ili upotreba novijih materijala. Biti će i više nita.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 11:30 (Leon4rdo).
 
7 0 hvala 3
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sumnjam da ću dobit odgovor ali jel itko ima neku dobru preporuku za TV koji radi na 12V do cca 1400kn i da ima DVB-T2.

Jedino mi je Grundig 24VLE4720BN zapeo za oko

lokalni forumski retard
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, našao ovu stranicu za postavke televizora, upišite/potražite svoj iz menija, kad prikaže, imate i link za napredne postavke na istoj stranici:

 

https://www.which.co.uk/static/tools/new-reviews/tv-settings/tv-settings.html

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim vas preporuku TVa za ~3500kn. Za oko su mi zapeli ovi u anketi, no otvoren sam i za druge opcije.

 

Nisam zahtjevan korisnik, filmove/serije ću i dalje gledat velikom većinom u 1080p HD rezi, plus što još gledam stare serije iz 90-00tih.

Volio bih da je prikaz sporta fluidan, te obični kanali da su što bolji.

Također bih volio da se mogu instalirat 3rd aprty apps bez većih problema.

 

Max veličina 49-50".

 

Ne znam, jel kod QLED Samsunga problem, tj kolika je razlika ako je panel VA ili PLS ?

 

 

1 LG 49SM8500
4 LG 50UM7450
7 Samsung 49RU8002
1 Samsung 49RU8009
0 Samsung 49 QE4960R PLS panel
4 nešto drugo
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Takodjer ciljam slicni cijenovni rang ...

Imao sam na umu 49pus7304 philipsov, radi VA panela, bio je do jucer u elipsu 3500, sada je nazad na 4000kn ...

 

Cini mi se da je lg 8500pla trenutno najbolja opcija za 4k kn, 100hz i nanocell led, ako netko moze dati par savjeta dali pricekati jos malo, i jeli pus7304 va bolji izbor od ovog 8500 LGa ...

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

Kupujem tv za more 65" do 4,500kn. U Zagrebu imam 55xf9005, pa ako je moguće što bliže tome (teško).

Ovo su tv u tom cjenovnom rangu, Philips ne dolazi u obzir, a čini mi se ni TCL.


1.Samsung UE65RU7092

2.Hisense H65B7500

3.LG 65UM7100PLA

4.LG 65UM7450

 

Koji od ovih je najbolji, ili ...

Unaprijed hvala svima na pomoći i odgovorima.


Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 16:36 (Jabbar).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Starcima riknuo tv danas pa moraju nešto novo uzeti čim prije. Ja im preporučio 55ru8002 koji sam i sebi uzeo. Bio je u elipsu do neki dan 4000kn, sad više nažalost nije. I sad tražim najbolju alternativu, ili jel zna netko jel pouzdano uzeti ovaj TV u trgovinama tehnopolis ili allmall gdje je sada 4300kn? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Philips nije top proizvođač televizora kao što Samsung, LG i Sony jesu.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz zanimaju me hi sense televizori na akciji u elipsu.. Gledam ova 3, sto mislite o ovome i jel ima sta bolje za te novce? Ima li velike razlike izmedu ovog za 1900 i ovog za 2500?

H50B7100

H50B7500

H50U7B

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 17:07 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kupio tcl 40es560 android tv i sve mi se cini da sam se zajebao, bar sta se smart sustava tice. Neke aplikacije koje nisu u google play storeu sam instalirao preko usb-a, tipa cinema hd, tvzion i ne rade dobro. Pocinje ucitavat film i izbaci me van. Probao sa mx player-om, vlc..isto je. Ni perfect player ne radi kako treba. Youtube radi dobro. Jest da imam android box na drugom tv-u al sam se ponadao da ce dobro radit android sustav na tom tv-u. Jel mozda problem sta tih aplikacija nema u storeu pa ne rade kako treba ili? I dok preko browsera na tv-u pokusavam skinut bilo kakvu aplikaciju pise mi da tv to ne podrzava. Na android boxu takvih problema nemam

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice