Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.097.374
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam na vagi da uzmem 65 xe 8505. .za 7,5 t.

 Mislim da je telka dobra i da vredibte pare,muci me jedino sto mi bas ne stane tamo gdje treba,55 je na knap. .morao bi malo preuredit. .hmm

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 17:24 (karlito13).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Ja sam na vagi da uzmem 65 xe 8505. .za 7,5 t.

 Mislim da je telka dobra i da vredibte pare,muci me jedino sto mi bas ne stane tamo gdje treba,55 je na knap. .morao bi malo preuredit. .hmm

 Zar nema taj 50Hz bug isto?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Ja sam na vagi da uzmem 65 xe 8505. .za 7,5 t.

 Mislim da je telka dobra i da vredibte pare,muci me jedino sto mi bas ne stane tamo gdje treba,55 je na knap. .morao bi malo preuredit. .hmm

65" je vrlo dobra veličina, već i mainstream danas ali u ovom slučaju ja bih išao na 55XF9005. Ne samo zbog toga što ti taman stane 55" nego što je XF9005 dosta bolji tv. Direct LED FALD, Dolby Vision, nema bugova itd. Dosta je tu ekipe uzelo baš taj 55XF, za 7699 nećeš fulat..Imaš još 5 i pol sati vremena za odlučit se:)

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pitanje... gledam sad neki samsung smart tv, a nemam korisničke papire niti ne mogu pogledati pozadinu tv jer je na zidu a zanima me koji. je model..  dal se moze gdi u postavkama to pronaći? hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

Definitivno Sony 75XF9005, to je jedini 75" u okviru tog iznosa a da ima sve što tv može imati danas i najkompletniji 75" lcd tv. 

 

Kod nas najpovoljnija cijena je ona na mall.hr 21619 kn, ostali su dosta skuplji. Postoji uvijek opcija kupnje izvana, Njemačka, Nizozemska itd. Neki imaju i dostavu pa treba vidjeti detalje. To je veliki i teški paket s 75" tv-om pa je i cijena dostave skuplja. Onaj shop iz Njemačke Gamingoase.de za 75" naplaćuje 199€.

 

Vani su cijene su od 2300-2500€.

 

https://www.city-tv-hifi.de/tv-geraete/uhd-4k/ab-75-189-cm/1074-sony-kd-75xf9005

 

https://www.ebay.de/itm/Sony-75XF9005-189-cm-75-Zoll-2160p-UHD-LED-LCD-Internet-TV-Neu-/283258387784?nordt=true&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.m43663.l10137

 

7-10 godina je ogromno vremensko razdoblje u tehnogiji pa je teško predvidjeti što će biti aktualno tamo 2025-2028. Vrlo vjerojatno 16K-32K televizori i slično:)

 

A Sony 75XF9005 za 2500 EUR ili Samsung 75Q8DN za 2600 EUR sa Galaxy 9+ gratis. Galaxy bi vjerojatno otisao na njuskalu za 500 EUR, pa bi sam TV u tom slucaju bio cca 2100 EUR. BTW 75Q9FN je 3550 EUR sa gratis Galaxy Note 9..

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

kupio sam ovaj OLED 55 LG ali model od prošle godine u pola cijene i jednostavno se hvata plijesan po televizoru.

i ne samo to nego je počeo gnjiliti, ista stvar kao što banane gnjile.

bolje je platili duplo ali mora biti model od ove godine da se ne bi i vama desilo. 

ma što duplo bolje platiti trostruko, ali samo da nije stary model. zamislite sony od 2017. pa to će vam

uhvatiti plijesan i što onda. pravi baja kupuje tek izašlu robu, modernu.

isto tako ako nema 4K takav je bolje baciti u smeće odmah.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

Dućan koji prodaje tlevizor od prošle godine i bez 4K trebalo bi prijaviti inspekciji da ga zatvore.

Kome je danas problem izdvojiti 15.000,00 ak tisuća kuna za kućni TV ?

 
0 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

kupio sam ovaj OLED 55 LG ali model od prošle godine u pola cijene i jednostavno se hvata plijesan po televizoru.

i ne samo to nego je počeo gnjiliti, ista stvar kao što banane gnjile.

bolje je platili duplo ali mora biti model od ove godine da se ne bi i vama desilo. 

ma što duplo bolje platiti trostruko, ali samo da nije stary model. zamislite sony od 2017. pa to će vam

uhvatiti plijesan i što onda. pravi baja kupuje tek izašlu robu, modernu.

isto tako ako nema 4K takav je bolje baciti u smeće odmah.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

Dućan koji prodaje tlevizor od prošle godine i bez 4K trebalo bi prijaviti inspekciji da ga zatvore.

Kome je danas problem izdvojiti 15.000,00 ak tisuća kuna za kućni TV ?

 Na cemu si ti 😂

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

kupio sam ovaj OLED 55 LG ali model od prošle godine u pola cijene i jednostavno se hvata plijesan po televizoru.

i ne samo to nego je počeo gnjiliti, ista stvar kao što banane gnjile.

bolje je platili duplo ali mora biti model od ove godine da se ne bi i vama desilo. 

ma što duplo bolje platiti trostruko, ali samo da nije stary model. zamislite sony od 2017. pa to će vam

uhvatiti plijesan i što onda. pravi baja kupuje tek izašlu robu, modernu.

isto tako ako nema 4K takav je bolje baciti u smeće odmah.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

Dućan koji prodaje tlevizor od prošle godine i bez 4K trebalo bi prijaviti inspekciji da ga zatvore.

Kome je danas problem izdvojiti 15.000,00 ak tisuća kuna za kućni TV ?

 

Okrice na jugo? 

I believe Wi can Fi...
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shoro kaže...

Pozdrav svima!

 

Planiram kupiti tv od 75 inča za poveći dnevni boravak, a planirani budžet je 15-20 000 kn. Je li Samsungov model QE75Q6F dobar izbor ili da tražim drugi model ili drugog proizvođača?

Ne planiram pretjerano koristiti tv (nisam filmofil ili slično), no bilo bi dobro da je pouzdan pošto ga ne planiram mijenjati 7-10 godina.

 

Također bi molio preporuku za neki kvalitetni soundbar za max 5000 kn.

 

 

Unaprijed zahvaljujem!!!

Od sutra u Harvey Normanu 75XF9005 21279 kn

 

http://issuu.com/katalozi.net/docs/hn_november-d-2018-web-upload?e=5420532/66017597

 

 

@gtomlja, ima svakakvih kombinacija znam ali jedino Sony u toj veličini ima i Dolby Vision. Kad se već kupuje tako skupi i veliki tv onda mora imati sve:)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ostalo je jos malo vremena al 99% sam siguran u kupovinu 55xf9005 ali nije mi jasan ovaj nagli pad cijene... Dakle bez obzira sto ima jako visoke ocijene i preporuke, nije mi jasno da takav tv koji je izaso prije par mjeseci (ovo ljeto ako se ne varam) u tako kratkom vremenskom periodu padne u cijeni sa cca 12 na 8k... 

ll
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako te plaši niska cijena imaš ovdje za 9500

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.aspx

 

Malo zezam. Black Friday je i kraj godine kad se prodaje najviše telki.

To ti je slobodno tržište, a za par mjeseci dolaze novi modeli. Opet će na 9500 svugdje.

Tv je odličan pogotovo za 7600 kn

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 21:41 (CroDexter).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
kućaposo kaže...

https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

kupio sam ovaj OLED 55 LG ali model od prošle godine u pola cijene i jednostavno se hvata plijesan po televizoru.

i ne samo to nego je počeo gnjiliti, ista stvar kao što banane gnjile.

bolje je platili duplo ali mora biti model od ove godine da se ne bi i vama desilo. 

ma što duplo bolje platiti trostruko, ali samo da nije stary model. zamislite sony od 2017. pa to će vam

uhvatiti plijesan i što onda. pravi baja kupuje tek izašlu robu, modernu.

isto tako ako nema 4K takav je bolje baciti u smeće odmah.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

Dućan koji prodaje tlevizor od prošle godine i bez 4K trebalo bi prijaviti inspekciji da ga zatvore.

Kome je danas problem izdvojiti 15.000,00 ak tisuća kuna za kućni TV ?

 

 Na cemu si ti 😂

 rugam se snobovima, koji nameću potrebu kupnje samo najnovijih modela iako su razlike

današnjih i televizora od prije godinu ili dvije praktički zanemarive, a aparati su za 1/3 ili u pola cijene.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam uzeti neki TV za nekih 2500 kn. Gledam na nabava.net, ima nekoliko 4k televizora (102 - 100 cm) koji se čine solidnima, međutim, totalni sam laik i uopće ne razumijem koja je razlika između njih i koji bih trebao odabrati. Također, ne znam isplati li mi se dati 200-300 kn više ako ima nešto stvarno isplativo ili recimo je li bolje uzeti neki 1080p tv nego ove jeftine 4k televizore.

Pa ako netko ima vremena za preporuku bio bih zahvalan. U suprotnom ću uzeti po vlastitom nahođenju što će vrlo vjerojatno loše završiti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ILoxD kaže...

Ostalo je jos malo vremena al 99% sam siguran u kupovinu 55xf9005 ali nije mi jasan ovaj nagli pad cijene... Dakle bez obzira sto ima jako visoke ocijene i preporuke, nije mi jasno da takav tv koji je izaso prije par mjeseci (ovo ljeto ako se ne varam) u tako kratkom vremenskom periodu padne u cijeni sa cca 12 na 8k... 

 Zato sto je cijena bila debelo pretjerana.

ne moze lcd srednje klase(cak nije ni top lcd)  kostati kao oled koji je top klasa.

ono, moze, ali zasto bi ga onda itko kupio kad za iste novce dobije daleko bolji tv.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

znaci u ovom cjenovnom rangu do 1000 eura kolko sad kosta je ovo definitvno best buy za mene koji cu ga koristit za gejmanje (ps4 pro), gledanje sportova, filmova itd...?

ll
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sada imam Philips 55PUS6501 star 2 godine...

ako bih prelazio na veću dijagonalu, što mi preporučate kao ekvivalentnu zamjenu u 2018 godini?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ziga kaže...

Sada imam Philips 55PUS6501 star 2 godine...

ako bih prelazio na veću dijagonalu, što mi preporučate kao ekvivalentnu zamjenu u 2018 godini?

 

 

 Za koliko para..?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje, TV će biti 55" (nikako da ulovim akciju Q6FN), TV planiram postaviti na ormarić. Radit ću ga po mjeri, da mi stane PS4 PRO, da sakrijem svo kablovinje i router tako da mogu birati. Koja je mjera za visinu na oramirću? Ima li neka formula kao i za udaljenost ili?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...
Pixel kaže...
kućaposo kaže...

https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

kupio sam ovaj OLED 55 LG ali model od prošle godine u pola cijene i jednostavno se hvata plijesan po televizoru.

i ne samo to nego je počeo gnjiliti, ista stvar kao što banane gnjile.

bolje je platili duplo ali mora biti model od ove godine da se ne bi i vama desilo. 

ma što duplo bolje platiti trostruko, ali samo da nije stary model. zamislite sony od 2017. pa to će vam

uhvatiti plijesan i što onda. pravi baja kupuje tek izašlu robu, modernu.

isto tako ako nema 4K takav je bolje baciti u smeće odmah.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

Dućan koji prodaje tlevizor od prošle godine i bez 4K trebalo bi prijaviti inspekciji da ga zatvore.

Kome je danas problem izdvojiti 15.000,00 ak tisuća kuna za kućni TV ?

 

 Na cemu si ti 😂

 rugam se snobovima, koji nameću potrebu kupnje samo najnovijih modela iako su razlike

današnjih i televizora od prije godinu ili dvije praktički zanemarive, a aparati su za 1/3 ili u pola cijene.

 Ne vidim poantu ruganja ikome, svatko za svoj novac odabire što želi.

A i nisi skroz u pravu, ljudi često traže prošlogodišnje modele jer imaju odlične popuste, ali je nekad prošlogodišnje modele teško naći. 

S druge strane novi modeli često imaju popravljene nege greškice starih serija koje znaju živcirati pa je normalno da ljudi hoće novi model, pogotovo ako daju puno love za tv.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ILoxD kaže...

znaci u ovom cjenovnom rangu do 1000 eura kolko sad kosta je ovo definitvno best buy za mene koji cu ga koristit za gejmanje (ps4 pro), gledanje sportova, filmova itd...?

 Da, tv je zaista dobar i ne znam što bi ti drugo preporučio za tu lovu.

 

Kad bi želio nešto što je primjetno bolje (ne samo na papiru nego u samom prikazu), morao bi ići na OLED ili neki dosta skuplji QLED (q8fd ili q9fn).

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Pitanje, TV će biti 55" (nikako da ulovim akciju Q6FN), TV planiram postaviti na ormarić. Radit ću ga po mjeri, da mi stane PS4 PRO, da sakrijem svo kablovinje i router tako da mogu birati. Koja je mjera za visinu na oramirću? Ima li neka formula kao i za udaljenost ili?

 

Složi tako da ti je centar tva u visini očiju kad sjediš na mjestu s kojeg gledaš, tj da ne moras nakositti glavu u neki neprirodan položaj ili naprezati oći u nekom smijeru  da bi gledao tv

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ILoxD kaže...

Ostalo je jos malo vremena al 99% sam siguran u kupovinu 55xf9005 ali nije mi jasan ovaj nagli pad cijene... Dakle bez obzira sto ima jako visoke ocijene i preporuke, nije mi jasno da takav tv koji je izaso prije par mjeseci (ovo ljeto ako se ne varam) u tako kratkom vremenskom periodu padne u cijeni sa cca 12 na 8k... 

Nevjerojatno sto se sve moze procitati i s cim ljudi glavu razbijaju 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

di su ovi kaj su pokupovali ove sonije xf9005, napišite nešto nakon dolaska tv-a i korištenja samog uređaja...dojmovi, plusevi, minusi...nešto

 

i ovi kaj su kupili u elipsu one samsunge 8002 na super akciji, dojmovi...

 

:)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 9:14 (lesonitka).
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko ovdje Samsung Q6FN da napiše dojmove? Mojima umire telka stara 10 godina pa gledamo šta uzet, budžet je relativno fleksibilan (planiram na Diners 36 rata), ali sam ja veći frik za kvalitetu slike od mojih, a telka će na kraju bit kod njih... Trebao bi bit 75 inča.

Glavne stvari su da netflix i plex mora raditi super, tv program preko kabelske prosječno okej, kvalitetna slika kad se gleda bluray. Koliko je u tim stvarima bolji Sony XF9005? Postoji li 75'' LED ispod 15k kuna koji to sve zadovoljava?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Forumaši ili urazumite moj racio do kraja ili ga dovedite do ruba konzumerstva :D 

 

Naime, imam plazmu Panasonic 50G30, telkač sve ok makar ima godina (čak nema ni burn in-a). Naravno uz sve ove feachure po novim telkačima, neki vražićak mi ne da mira pa gledam u zadnje vrijeme 4k tv, no stalno si opravdavam zapravo neisplativu investiciju kolko mi se čini.

 

Glavni faktor je budžet, više od 6000 kn nema šanse da bih dao za tv, a čini mi se da u tom rangu nema ni blizu tv-a koji bi mogao primirisati plazmi samom kvalitetom slike. Također nedostatak smart-a nije zapravo nedostatak jer je tv spojen sa pc-em.

 

U principu jedino što me jako privlači jest 4k pa me zanima kolko bi vidio napredak 4k materijala na udaljenosti od 2,4-2,5m od tv-a - ako imate vlastito iskustvo, jel vidite razliku kad pustite na vašim tv-ima 1080p i 4k recimo na toj udaljenosti? Veći tv od 55" ne stane tako da sam tu limitiran.

 

Još jedna stvar je PS4 obični, kako bi se on uopće snašao na 4k rezi.

 

Eto, hvala na prijedlozima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evuki kaže...

Ima li netko ovdje Samsung Q6FN da napiše dojmove? Mojima umire telka stara 10 godina pa gledamo šta uzet, budžet je relativno fleksibilan (planiram na Diners 36 rata), ali sam ja veći frik za kvalitetu slike od mojih, a telka će na kraju bit kod njih... Trebao bi bit 75 inča.

Glavne stvari su da netflix i plex mora raditi super, tv program preko kabelske prosječno okej, kvalitetna slika kad se gleda bluray. Koliko je u tim stvarima bolji Sony XF9005? Postoji li 75'' LED ispod 15k kuna koji to sve zadovoljava?

 Imas moja misljenja par strana unazad, za 55'' verziju doduse. Uglavnom, jako zadovoljan za novac koji sam dao za njega. Rekao bih da je isplativije bilo mojih 5500 za Q6FN nego XF90 za 7700 kn :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Naime, imam plazmu Panasonic 50G30, telkač sve ok makar ima godina (čak nema ni burn in-a). Naravno uz sve ove feachure po novim telkačima, neki vražićak mi ne da mira pa gledam u zadnje vrijeme 4k tv, no stalno si opravdavam zapravo neisplativu investiciju kolko mi se čini.

Glavni faktor je budžet, više od 6000 kn nema šanse da bih dao za tv, a čini mi se da u tom rangu nema ni blizu tv-a koji bi mogao primirisati plazmi samom kvalitetom slike. Također nedostatak smart-a nije zapravo nedostatak jer je tv spojen sa pc-em.

U principu jedino što me jako privlači jest 4k pa me zanima kolko bi vidio napredak 4k materijala na udaljenosti od 2,4-2,5m od tv-a - ako imate vlastito iskustvo, jel vidite razliku kad pustite na vašim tv-ima 1080p i 4k recimo na toj udaljenosti? Veći tv od 55" ne stane tako da sam tu limitiran.

Ja sam svojevremeno imao GT30, pa onda godinama led lcd. Nakon te plazme jedino ti 4k oled može izgledati bolje, i to primarno u HDR-u i kontrastu. A to zadovoljstvo ti je minimalno 9500kn. Od kako sam se prebacio s 55" FHD led lcd-a na 55" 4k oled, gledanje filmova i serija je sveopći preporod. Ali ne toliko zbog rezolucije koliko zbog svih drugih điđa: uniformnost panela, brutalan kontrast, crna apsolutno crna, živost boja, HDR, smart funkcije. 4k rezolucija mi najmanje igra jer je i dobar FHD super za tu dijagonalu i do 3 metra udaljenosti. Da je u igri 65" onda bi mi rezolucija vjerojatno više značila.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Forumaši ili urazumite moj racio do kraja ili ga dovedite do ruba konzumerstva :D 

 

Naime, imam plazmu Panasonic 50G30, telkač sve ok makar ima godina (čak nema ni burn in-a). Naravno uz sve ove feachure po novim telkačima, neki vražićak mi ne da mira pa gledam u zadnje vrijeme 4k tv, no stalno si opravdavam zapravo neisplativu investiciju kolko mi se čini.

 

Glavni faktor je budžet, više od 6000 kn nema šanse da bih dao za tv, a čini mi se da u tom rangu nema ni blizu tv-a koji bi mogao primirisati plazmi samom kvalitetom slike. Također nedostatak smart-a nije zapravo nedostatak jer je tv spojen sa pc-em.

 

U principu jedino što me jako privlači jest 4k pa me zanima kolko bi vidio napredak 4k materijala na udaljenosti od 2,4-2,5m od tv-a - ako imate vlastito iskustvo, jel vidite razliku kad pustite na vašim tv-ima 1080p i 4k recimo na toj udaljenosti? Veći tv od 55" ne stane tako da sam tu limitiran.

 

Još jedna stvar je PS4 obični, kako bi se on uopće snašao na 4k rezi.

 

Eto, hvala na prijedlozima.

 

Ako ti je 4K jedini razlog, zaboravim nećeš vidjeti praktički nikakvo poboljšanje, barem ne vrijedno promjene tv-a.

Ako ti je HDR bitan, onda da jer ga plazma nema. Problem je što za 6000 Kn teško naći tv koji ima solidan HDR, eventualno Q6FN.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
 4k rezolucija mi najmanje igra jer je i dobar FHD super za tu dijagonalu i do 3 metra udaljenosti. Da je u igri 65" onda bi mi rezolucija vjerojatno više značila.

 

Ma ne bi, ja sam došao s 50" plazme na 65" oled i sama rezolucija ti niti ovdje ne igra neku ulogu. 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Epilog moje priče.

 

Stigao je novi LG B8, ovaj puta propisno zapakiran s plasticnim trakama. Raspakirao sam ga i postavio uz jako jako veliki oprez (možda i pre veliki ali bolje to nego zdrobljeni ekran).

 

Test 2% i 5% sive je odličan, lijeva strana ekrana je za mrvicu svijetlija (draga ne kuzi uopce razliku) i postoji mala vertikalna linija na desnoj strani. Ali na 20% se ne vidi ni s jako pozornim gledanjem.

 

Podesio sam ga prema postavkama s rtingsa. SD sadržaj je ok, čak i ovaj naš 480p je manja katastrofa od one koju sam ocekivao. 

Ali zato HDR, gledao sam Guardianse remux i ovo je fantazija, jebes kino jebes sve, ovo je kao magija. Pogotovo tamnije scene.

 

Svi koji razmišljaju između kupnje LED TV-a ili OLEDA za 1500-2000 kn razlike, uzmite OLED, to je nešto sasvim drugo.

 
6 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice