Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.523
|
čitano: 15.088.229
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovaj UJ701 jer je QD panel odnosno boolji za HDR

i jos ima Direct LED  sto jje bolje pozadinsko osvjetljenje

u odnosu na EDGE koji imaju druga dva 

 

p.s UJ7507 isto QD ali  ti ima EDGE i podrzava i Dolby Vision od HDR-a...

 

ovaj SK7900 je losiji od ova dva a vidim skuplji 

 

tako da BB po meni UJ701 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 15:36 (4mal).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MaxonUniversal kaže...

pozdrav, molim vas koji tv odabrati iz priloženih linkova, budžet mi je max 5000 kn.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj701v.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sk7900.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj7507.aspx

 

hvala unaprijed.

 Od ta tri, izabrao bih 49uj7507.  Direct LED nema nikakve prednosti u odnosu na Edge LED, dok ne znaš kakav je microdiming, ako ga ima, ali je mnogo deblji.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/121161edf

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Aha na to nisam obracao paznju a uostalom taj ima i DV pa je more f-proof...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

Nažalost ekstra 2 god ne vazi za kupovinu preko Extreme digitala. Provjerio sam sa LG Hrvatska. Treba osigurati preko neke osiguravateljske kuće.

 Zanimljivo....  kao sto znamo Extreme digital je iz Mađarske i sumnjam da roba nije iz maticne zemlje 

 

a u opcim uvjetima kaze ovako

1. Temeljem ovih Općih uvjeta (a koji se mogu naći na stranicama LG Electronics Magyar Kft. Podružnica u Republici Hrvatskoj –“LGEMK”)

za podnošenje zahtjeva za sudjelovanje u programu “5 godina sigurnosti uz LG” za sve proizvode kupljene tijekom trajanja kampanje potrebno je priložiti dokument koji je dokaz kupnje (račun, originalni račun), ispunjeni jamstveni list i certifikat koji možete preuzeti ovdje.

7. Molimo vas da tijekom kupnje provjerite sadrži li pakiranje proizvoda jamstveni list izdan od strane LGEMK-a (primjer možete vidjeti ovdje).

 

Neznam ko je tu lud onda.

 

http://www.lg.com/hr/mp-resources/images/tv-5godina-sigurnosti-2018-spring/Opci-uvjeti-uhd-tv-2018-spring.pdf

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ED su muljatori bili i ostali to je poznato od prije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zašto ne valja ED ?

 

Kada si kupovao sa negativnim iskustvom ili si samo čuo negativna iskustva

 

Ja sam kupovao prije 15ak dana bilo je sve ok

od narudžbe, praćenja pošiljke, računa i isporuke.

Bio sam zadovoljan tom kupnjom i opet ću kupovati ako budu konkurentni.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne daje dodatne 3 god ED ili neki drugi ducan nego LG Eletronics Hrvatska, a izgleda da oni iz nekog razloga ne tretiraju ED robu kao HR sluzbeni uvoz. Pretpostavljam da svi LG televizori moraju biti uvezeni preko LG Electr. Hrv. i onda prodavani preko raznih ducana koji od njih dobijaju televizore.

Znaci ako LG E HR daje ekstra garanciju, zasto bi to davali za televizore od kojih oni nemaju pinku od uvoza. A svi ED LG televizori su od madjarskog uvoznika (valjda neki LG Electronics Magyar).

 

Mi to svi gledamo kao LG je LG pa sta ima veze. Ali ocigledno ima i tako se stite ovlasteni drzavni uvoznici. Ocigledno HR podruznica ima ekskluzivno pravo distribucije LGa u HR, pa makar LG E Magyar bio maticna podruznica.

Vjerojatno je i slicna stvar sa Slovenskim firmama kao Maks-Pro koji isto nemaju dodatnih 3 god jamstva od LG HR (mislim bar).

 

Kad se sve zbroji, od puno mogucnosti nabave ispadne da ih i nemas bas puno, jer sva prodajna mjesta dobivaju od istog uvoznika po vjerojatno slicnoj cijeni, pa tako i svi ducani imaju slicne cijene.

Ne znam, to mi se cini logicno. Mozda se varam oko svega, nisam iz prodajne branshe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 0:13 (zzzele).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam ranije kupovao od ED i meni je sve bilo ok. U 3 navrata sam kupovao (2015-2017), sve skupa oko 8000kn robe.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opeko se kod njih u vezi moba/seevis kad su tek dosli radit u hrv i cuo masu toga negativnog poslje...

No necu u OT vise...

 

Ps. Sve super dok im netrebas nesto slat u servis...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 23:58 (4mal).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Provjerio sam danas za LG, prve 2g garancije je europsko jamstvo i mozes popraviti bilo gdje u EU (znaci i u HR) bez obzira gdje kupio u EU. 3 ekstra godine (u trenutnoj akciji) daje LG HR za televizore distribuirane od njih i kupljene u ducanima koji od njih uzimaju robu. Kod ne uzima od njih robu  :-P

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja zbilja pazim i oprezan sam, gdje, što i po kojoj cijeni kupujem.

radi sigurnosti, plaćam pouzećem i onda u miru čekam, isporuka je bila za 3 dana.

i pregledam paket da nije oštećen prije preuzimanja.

 

kupovao sam kod ED jer mi je prijatelj rekao da je kupio nekoliko stvari u zadnjih godinu dana

i bio je sasvim zadovoljan. račun, pdv obračunat, sve što treba.

 

kupovao sam internetom puno na  više mjesta kao npr. ekupi, SD, mall, elipso, ivančica froddo, najjeftinijegume.com dok su imali bolje cijene

sigurno još gdjegdje ali se ne mogu sjetiti i uvijek je baš sve bilo OK. 

Preferiram plaćanje na rate bez kamata ako je ta opcija povoljna ili pouzeće ako je firma izvan RH.

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

ja zbilja pazim i oprezan sam, gdje, što i po kojoj cijeni kupujem.

radi sigurnosti, plaćam pouzećem i onda u miru čekam, isporuka je bila za 3 dana.

i pregledam paket da nije oštećen prije preuzimanja.

 

 Što više, meni su iz ED rekli da prije preuzimanja televizora pregledam paket te da ga otvorim pred dostavljačem, izvadim tv te pregledam ima li kakvo vidljivo oštećenje.

Nisam vadio tv jer mi je bilo malo nezgodno no ispali su korektni.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

ovaj UJ701 jer je QD panel odnosno boolji za HDR

i jos ima Direct LED  sto jje bolje pozadinsko osvjetljenje

u odnosu na EDGE koji imaju druga dva 

 

p.s UJ7507 isto QD ali  ti ima EDGE i podrzava i Dolby Vision od HDR-a...

 

ovaj SK7900 je losiji od ova dva a vidim skuplji 

 

tako da BB po meni UJ701 

 

 

hvala na povratnoj informaciji, naručio sam UV701. molio bih preporuku za stropni nosač ako je netko uzimao?

wot: maxonuniversal
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

moze preporuka za televizor 4K rezolucije, 120-130cm do 4000kn.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

ovaj UJ701 jer je QD panel odnosno boolji za HDR

i jos ima Direct LED  sto jje bolje pozadinsko osvjetljenje

u odnosu na EDGE koji imaju druga dva 

 

p.s UJ7507 isto QD ali  ti ima EDGE i podrzava i Dolby Vision od HDR-a...

 

ovaj SK7900 je losiji od ova dva a vidim skuplji 

 

tako da BB po meni UJ701 

 

 Ti si malo zabrijao...

 

SK linija ima nano cell color ekran 10bit  i spada u super uhd liniju dok uj serija nije qd...vec sj 8 serija...

 

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni se čini da je SK7900 ipak bolji TV jer ima Nano Cell zaslon. Jedino sto nema Dolby vision, ali ima HDR pro 10... To bi trebao biti solidan IPS TV. Ali naravno imq obično Edge osvjetljenje i nema Micro dimming, ali za te pare to nitko ne nudi.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma te spike oko DV zaboravi, nemas tu koristi trenutno samo dajes lovu za nesto sto neces koristit a stream servisi to dodatno naplacuju kad ce biti dostupno

 

evo ti netflix planira uvest ultra paket i to je najskuplji paket, bit ce rezerviran za one koji zele HDR gledat, ma nabijem ih sve tko ne pati na te gluposti nego uziva u tv-u ne treba uopce razbijat glavu oko toga 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi !

Nemojte biti naivni.

JA sam spec man za Philčips teveje i ako trebate superkvalitetan i učinkovit tivi, meni šaljite pm....jer je PHILIPS NAAAAAAAJBOLJA  tivi marka na svijetu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kakva je preporuka u vezi kupnje izložbenog primjerka TV-a. Tipa star pola godine i 12 sati dnevno rada? 

 

Konkretno radi se o Samsungu UE55MU7002 koji je sada u Elipsu 7000 kuna. 

 

Treba li od toga bježati ili postoji koja bolja opcija trenutno da je u tom rangu cijene (plus minus 300 kuna)?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 20:49 (hrvoje1990).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony 55XE8505 je bolji od tog Samsunga. Taj Sony imaš za 6.560 kn u Sancta Domenice. Elipso ima Sony XE8505 / X8577 (razlika je u boji kučišta) za 6.700 kn ali su isto izložbeni primjerci. Ukoliko si već gledao televizore u Elipsa najbolje bi bilo da uživo usporediš ta dva modela.

 

Edit. Vezano uz raspravu oko LG-a. Ovdje je direktna usporedba tih televizora. Dosta slične karakteristike. UJ7507 i SK7900 su na sniženju. SK7900 jedini ima nešto širi spektar boja i nativni 10-bitni panel pa je prema tome u prednosti kod prikazivanja HDR materijala (svaki put se nasmijem kad vidim njihovu usporedbu sa Ferrari crvenom bojom mada ta tvrdnja donekle stoji). Sada dolazimo do ovog UJ701V koji nije na sniženju. U normalnim okolnostima pored UJ7507 koji je 400 kn jeftiniji i podržava DV nebi bio ni blizu odabira. No izgleda da je LG prošle godine imao viška 100 Hz panela pa ih je odlučio staviti u UJ701V televizore koji su proizvedeni početkom ove godine (možda i u još koji model). 100 Hz modeli znaju imati dosta manje nepravilnosti u slici posebno kod upscalinga bržih scena kao što je sport. Ovisi kakav signal se gleda. Prosječan korisnik će na SD signalu dosta prije to primjetiti nego što će primjetiti neizražene boje. No ukoliko se dosta gleda kvalitetniji signal onda je tu SK7900 u dovoljnoj prednosti da se zanemari tih 100Hz. Treba napomenuti i da SK7900 NanoCell zapravo nije puni Quantum Dot kao što se može pročitati ovdje, ali je negdje na pola puta između standardnog i proširenog spektra.

 

Edit2. Cijene televizora uz kod TV10 su 3.960 kn (49UJ7507) / 4.320 kn (49UJ701V) / 4.500 kn (49SK7900).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 23:51 (Leon4rdo).
 
2 1 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva je situacija s androidom?

 

Malo sam skeptičan prema tom operativnom sustavu.

Imao sam jedan trenutak ludosti i kupio ovaj NOA 55" kojeg sam naravno vratio jer sam se na svoje oči morao uvjeriti da ništa dobro ne košta malo, doslovce sam htio otići u drugu krajnost jer više nisam znao što kupiti i što tražim od TV-a.

Međutim, tamo na google playu nije bilo ni HBO GO ni Netflix aplikacije.

 

Je li to do androida ili je stvar do tko zna cega na toj NOI?

 

Ima li netko ovdje neki normalni TV s androidom, a da rade te aplikacije bez problema?

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Trebao bih savjet oko kupnje Tv-a. Korstio bi se uglavnom za gaming te gledanje filmova. Zanima me veličina 65". Nekako bih najviše htio LG ili eventualno Samsung, ali naravno spreman sam poslušati sve savjete.

I molio bih da nebudu neke astronomske cijene za preporuku. 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas stigao LG 55UJ701v iz SD za 4770 kn uz promo kod TV10. Kroz par dana napišem laički osvrt, za sad sam prezadovoljan s daljinskim i webOs-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 23:12 (ivek_sp).
 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivek_sp kaže...

Danas stigao LG 55UJ701v iz SD za 4770 kn uz promo kod TV10. Kroz par dana napišem laički osvrt, za sad sam prezadovoljan s daljinskim i webOs-om.

 Na svu sreću ovi u Sancta Domenici često imaju problema da kodovima koji znaju biti primjenjivi i na televizore za koje nisu namjenjeni. Ubuduće prije svake kupnje kod njih treba testirati sve kodove. Vidim da ovaj kod vrijedi osim za televizore koji nisu na sniženju i za one koji već imaju nekakav popust.

 

U svakom slučaju čestitka na kupovini. Kontaktiraj Anđeo bez falinge za postavke za taj TV.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 23:43 (Leon4rdo).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite o ovom Hisens modelu? Općenite ima li netko iskustva iz prve ruke sa Hisense markom? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok, zanima me koji je od ova dva TV-a bolji. Znam da je philips malo spor itd. Ali ne znam kakav je ovaj samsung.

 

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-50MU6172-Ultra-HD-SMART-1149078.aspx

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-50PUS6162-UHD-SMART-1312119.aspx

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
try6 kaže...

bok, zanima me koji je od ova dva TV-a bolji. Znam da je philips malo spor itd. Ali ne znam kakav je ovaj samsung.

 

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-50MU6172-Ultra-HD-SMART-1149078.aspx

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-50PUS6162-UHD-SMART-1312119.aspx

 Puno bolji je 50mu6172 od 50pus6162.

7 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55UK6950PLB je zapravo 55UJ701V ali model za 2018 sa nekim dodatnim sitnicama, vidim ima T2 HD tuner ugradjen...

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice