Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.523
|
čitano: 15.088.229
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...

 imas na njuskalu s7e i za 4000 kn

 Gle stvarno, idem odmah u kupnju

 

Telka mi je na izmaku snaga, a prave stvari tek dolaze, bum se probal strpit i pričekat pad cijena oleda, pošto ove telke ne nude niš novog, a jednog sličnog imam doma (kdl 32v4500).

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor Rambaudi kaže...
jocommb kaže...
Imam samija iz 2012 ili 2013 i dan danas dobija update-ove...neznam koji sustav je na njemu nevjerujem da je tizen...ali odrzava se...
Nemos vjerovat tv-i stari 5 godina dobijaju update-ove a mobiteli ako nakon 2 dobiju imaju srece...haha

 Reci mi točno...kad si zadnji put dobio update ?

Ako te bas zanima prosli mjesec... posto gledam tv preko smart iptv-a kad ga palim dobijem upozorenje da nemogu koristiti dok se nedovrsi nadogradnja....

 

EDIT: evo da potvrdimo upravo sad je isto bilo

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 22:35 (jocommb).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok, tražim tv za dedu koji isti gleda preko male sobne antene, dakle nije potreban smart tv ali bi trebao imati tuner i tu dolazimo do dijela gdje mi ništa nije jasno tj. većina ih sad već ima dvbt2 koliko vidim no ne i hevc h.265.Ako sam dobro razumio iz postova taj reklamirani hevc h.265 je na jeftinijim modelima samo za multimediju s recimo usba, a ne za ono za što bi ga deda koristio tj. sportskatv preko sobne antene uz neizostavno stalno glitchanje slike :D

Do sad je imao 22" ekran tako da će svaki novi mislim biti veći/bolji. TV bi trebao biti što jeftiniji (ako je moguće do 2000kn) ali da je ipak ok kvalitete ( ili da se barem tome nadamo pri kupnji :D). Bi li možda bilo bolje uzeti neki najeftiniji Samsung koji ima produženu garanciju na 5 godina pa s vremenom kupovati vanjske tunere?

 

Vrijede li što upće ta produžena jamstva i ima li razlike između njih tj. koja su bolja?

 

Prvenstveno pitam za Elipso pošto deda ipak preferira fizičke prodavaonice:

PHILIPS-32PHS4131

 

ili ako ga nagovorim na ekupi koji isto ima produženo na Samsung i Philips (i LG ali nisam siguran mogu li ga nagovoriti na brandove za koje nije čuo)

PHILIPS-LED-TV-32PHS400112 na koji se za 150kn može dodati 3g jamstva

 

SAMSUNG-LED-TV-32K4102

 

SAMSUNG-LED-TV-32K5102

 

ili pak neki najjeftini Philips kojem će se kasnije kupiti novi tuner ako ta 5 godišnja jamstva nisu tako dobra:

Philips-22pft4000

 

(ima ga jeftinije extreme digital al to mi je deda ne neprijatelj tako da sam stavio link od Linksa)

 

ili ovaj iz Imalla ali s njima nemam nikakva iskustva te je samo dvbt tuner no veća dijagonala i sto kuna jeftiniji:

philips-24phh4000

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
QLED je LCD. OLED je nešto drugo. QLED ima pozadinsko svijetlo, OLED svijetli sam. LCD ne može niti u teoriji biti bolji od OLEDa.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MrkiMrki kaže...

Ja sam u Elipsu kupio Philipsa 43'' PUS6501 za 4500kn,no sad je 5000kn i super zadovoljan.Android je sto sam i trazio,neke mane ne vidim osim samog menia koji je malo zbrckan no i to je stvar navike.

 

Ujedno bi imao pitanje za one koji znaju i koji imaju Philipsa:

Jucer napravio update,android 6.0 je kao s ovim updateom,ja bas nikakve promjene ne vidim.Znate mozda sto se s ovimupdateom trebalo promjeniti?

Isto tako prebacivanje sa smart-a na iptv tj dvb-t im nije bas dobro rijeseno.Moram ici na sources pa odabrati sto hocu.Ima netko preporuku kako lakse mijenjati sourceve?Moze li se direktno staviti u izbornik ili nekom tipkom na daljincu mijenjati?

U sourcevima mi je i google movies i svi hdmi ulazi i dvbt i svasta nesta,nabacano.Mogu li ovo kako sortati,izbaciti one sourceve koje ne treba?

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

LP

 Na Sonyu mogu ručno micati "sourceove". Valjda se može i na tvom (oba su s Android TV). Treba dva gumba na daljinskom da se prebaci. Bilo bi cool da mi prebaci automatski kao što radi PS4, ali preživim.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imaš easylink ili nešto slicno što čim upališ iptv direktno sam prebaci na taj source.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav narode

Moze preporuka za odabir Samsung TV-a iz dolje navedenog linka?

Znsci 55 dijagonale i do 800€max

 

https://www.otto.de/multimedia/fernseher/smart-tv/?bildschirmgroesse=140_cm_55&luf=preis&marke=samsung&preis=0-bis-800-EUR

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovaj ti je dobar 4k i HDR ima 

 

https://www.otto.de/p/samsung-ue55ku6079uxzg-led-fernseher-138-cm-55-zoll-2160p-4k-ultra-hd-smart-tv-533077271/#variationId=533077272-M24

 

kolega matrix777 molim da se izjasnite zasto sad TD ,mozda covjek nevoli curve...

od svih sam mu preporucio bang for buck od ponudjenih i bolje uzet 4k nego fhd za slicne pare 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 18:03 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...
QLED je LCD. OLED je nešto drugo. QLED ima pozadinsko svijetlo, OLED svijetli sam. LCD ne može niti u teoriji biti bolji od OLEDa.

 AMD_IT varaš se,teorija postoji itekako....

 

"The problem is that LCDs can’t match the contrast ratio of OLED or plasma TVs. Per-pixel control is needed to create next level picture quality. That’s where electroluminescent quantum dots come in.

Instead of an LED supplying the light for the quantum dots, electroluminescent quantum dots glow directly from supplied electrons.

According to CNET, this ability is the key to better picture quality."

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QLED le dsiplay koji koristi najbolje iz obje tehnologije kao sto sam napisao 

to sto sam napisao OLED nisam ni daleko od istine , isti jos nije na trzistu kod nas

tek je prestavljen na CESU.., stoga bzvz se tu rade tenzije...

OELD ima najdublju crnu kao i nekadasnje plazma 

QLED ce je imat priblizno uz probijanje svijetla barem 1. generaciju 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 18:07 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

QLED le dsiplay koji koristi najbolje iz obje tehnologije kao sto sam napisao 

to sto sam napisao OLED nisam ni daleko od istine , isti jos nije na trzistu kod nas

tek je prestavljen na CESU.., stoga bzvz se tu rade tenzije...

OELD ima najdublju crnu kao i nekadasnje plazma 

QLED ce je imat priblizno uz probijanje svijetla barem 1. generaciju 

 A nista cekamo 3 mjesec ako se nevaram da se predstave tv-i i onda da Darco s HD televizije ugrabi jedan za testiranje... i naravno najvaznije da vidimo kakve ce bit cijene... po meni je obecavajuce to sta najavljuju i nadam se da nije neka fora muda pod bubrege 

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To ćemo tek vidjeti kad recenzije budu, ali čisto sumnjam za crnu. Svjetlina će ići i do 2000nitsa što je prilično poboljšanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QLED se može usporediti kao i "imitacija kože". Loš pokušaj bilo kakve usporedbe sa OLED-om. Samsungov "OLED" za 5k kuna? Smiješno. Tu se također pokušava zamjeniti OLED za neku alternativu koja je najmanje duplo jeftinija. Što će možda proći kod neznalica i neupućenost u te dvije ni približno slične tehnologije. Jedva čekam prve recenzije i direktne usporedbe i testove sa OLED-om. Onda ćemo znati tko je govorio istinu.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

QLED se može usporediti kao i "imitacija kože". Loš pokušaj bilo kakve usporedbe sa OLED-om. Samsungov "OLED" za 5k kuna? Smiješno. Tu se također pokušava zamjeniti OLED za neku alternativu koja je najmanje duplo jeftinija. Što će možda proći kod neznalica i neupućenost u te dvije ni približno slične tehnologije. Jedva čekam prve recenzije i direktne usporedbe i testove sa OLED-om. Onda ćemo znati tko je govorio istinu.

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
matrix777 kaže...

QLED se može usporediti kao i "imitacija kože". Loš pokušaj bilo kakve usporedbe sa OLED-om. Samsungov "OLED" za 5k kuna? Smiješno. Tu se također pokušava zamjeniti OLED za neku alternativu koja je najmanje duplo jeftinija. Što će možda proći kod neznalica i neupućenost u te dvije ni približno slične tehnologije. Jedva čekam prve recenzije i direktne usporedbe i testove sa OLED-om. Onda ćemo znati tko je govorio istinu.

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

 to sigurno...jer mi nepada na pamet davat 20 000 i vise kuna da mogu rec da je crna 0.0 umjesto 0.2 za 10 000 kuna... i za mene bi to bila jako dobra imitacija ako je slika dobra... i malo je bezveze govorit o necemu sto je predstavljeno na CES-u a nije nigdje jo su prodaji nit ima recenziju...napadanje bez razloga...

VenAtoR#2231
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
matrix777 kaže...

QLED se može usporediti kao i "imitacija kože". Loš pokušaj bilo kakve usporedbe sa OLED-om. Samsungov "OLED" za 5k kuna? Smiješno. Tu se također pokušava zamjeniti OLED za neku alternativu koja je najmanje duplo jeftinija. Što će možda proći kod neznalica i neupućenost u te dvije ni približno slične tehnologije. Jedva čekam prve recenzije i direktne usporedbe i testove sa OLED-om. Onda ćemo znati tko je govorio istinu.

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

 Ti onda očito ne vidiš razliku od LCD-a za 3000kn i OLED-a za 20000+kn. To se zove laikom. I mojoj babi je dobra slika sa Blaupunkta iz kauflanda.

Druga stvar je kome OLED nije potreban ili mu je dkup za ono što nudi.

 

No netko je tu spomnjao Darka sa HD televizije. Isti taj čovjek je rekao di najjeftiniji full HD OLED odabrao prije nego najskuplji 4K LCD. OČito čovjek nema pojma?!

 

 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako će QLED značiti da će svaki piksel imati svoj ''osobni'' izvor svijetla onda se možda približi OLEDu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:15 (AMD_IT).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...
Ezio kaže...
matrix777 kaže...

QLED se može usporediti kao i "imitacija kože". Loš pokušaj bilo kakve usporedbe sa OLED-om. Samsungov "OLED" za 5k kuna? Smiješno. Tu se također pokušava zamjeniti OLED za neku alternativu koja je najmanje duplo jeftinija. Što će možda proći kod neznalica i neupućenost u te dvije ni približno slične tehnologije. Jedva čekam prve recenzije i direktne usporedbe i testove sa OLED-om. Onda ćemo znati tko je govorio istinu.

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

 Ti onda očito ne vidiš razliku od LCD-a za 3000kn i OLED-a za 20000+kn. To se zove laikom. I mojoj babi je dobra slika sa Blaupunkta iz kauflanda.

Druga stvar je kome OLED nije potreban ili mu je dkup za ono što nudi.

 

No netko je tu spomnjao Darka sa HD televizije. Isti taj čovjek je rekao di najjeftiniji full HD OLED odabrao prije nego najskuplji 4K LCD. OČito čovjek nema pojma?!

 

 

 ma niko nekaze da OLED nevalja, al na forumu vamo ima mozda svega par ljudi koji ce gledat da kupe tv bez da pitaju kolko kosta.... tako da nam je velikoj vecini tv dobar kolko para imamo.... a vjerujem da bi i Darko umjesto 20-30 milja za OLED dao pola za dobar LCD i za drugu polovicu slozio zvuk za taj tv....reciver i zvucnike....mozda se varam al eto bar bi ja to napravio....

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:20 (jocommb).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
matrix777 kaže...
Ezio kaže...
matrix777 kaže...

QLED se može usporediti kao i "imitacija kože". Loš pokušaj bilo kakve usporedbe sa OLED-om. Samsungov "OLED" za 5k kuna? Smiješno. Tu se također pokušava zamjeniti OLED za neku alternativu koja je najmanje duplo jeftinija. Što će možda proći kod neznalica i neupućenost u te dvije ni približno slične tehnologije. Jedva čekam prve recenzije i direktne usporedbe i testove sa OLED-om. Onda ćemo znati tko je govorio istinu.

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

 Ti onda očito ne vidiš razliku od LCD-a za 3000kn i OLED-a za 20000+kn. To se zove laikom. I mojoj babi je dobra slika sa Blaupunkta iz kauflanda.

Druga stvar je kome OLED nije potreban ili mu je dkup za ono što nudi.

 

No netko je tu spomnjao Darka sa HD televizije. Isti taj čovjek je rekao di najjeftiniji full HD OLED odabrao prije nego najskuplji 4K LCD. OČito čovjek nema pojma?!

 

 

 ma niko nekaze da OLED nevalja, al na forumu vamo ima mozda svega par ljudi koji ce gledat da kupe tv bez da pitaju kolko kosta.... tako da nam je velikoj vecini tv dobar kolko para imamo.... a vjerujem da bi i Darko umjesto 20-30 milja za OLED dao pola za dobar LCD i za drugu polovicu slozio zvuk za taj tv....reciver i zvucnike....mozda se varam al eto bar bi ja to napravio....

 Evo šta čovjek kaže, pa ti vidi dali bi on ulagao u zvuk žrtvujući OLED. To je tebi možda isplativo jer nisi nikad imao OLED, niti ga igdje gledao. Moraš vidjeti uživo takvu sliku da bi mogao govoriti.

 

EDIT: Zašto su pare problem tko želi dobar tv? Ovdje se često traže preporuke televizora od 8-12k kn. A najjeftiniji OLED ide za 10tak što je svakako isplativije i bolje od bilo kojeg 4K LCD-a, definitivno. To je kao da kupiš novu Škodu za 10 000eura, a nova mečka košta 12 000.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:30 (matrix777).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...
Ezio kaže...

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

 Ti onda očito ne vidiš razliku od LCD-a za 3000kn i OLED-a za 20000+kn. To se zove laikom. I mojoj babi je dobra slika sa Blaupunkta iz kauflanda.

Druga stvar je kome OLED nije potreban ili mu je dkup za ono što nudi.

 

No netko je tu spomnjao Darka sa HD televizije. Isti taj čovjek je rekao di najjeftiniji full HD OLED odabrao prije nego najskuplji 4K LCD. OČito čovjek nema pojma?!

 

 

Jedna stvar je što si ti zatucani isključivi umišljeni ekspert a druga stvar što sam ja objektivni gledatelj , kako ti kažeš, laik.

Nisam rekao da tv od 3000 kn daje istu sliku kao i oled od 20000.

Jesi ti čuo za lcd tv-e od 10-20-30000 kn? Ili oled od 20000 uspoređuješ samo sa blaupunktom svoje babe?

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:30 (Ezio).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
matrix777 kaže...
Ezio kaže...

 nije bitno da li tv gleda tehnički nepotkovani laik ili poznavatelj tehnologije prikaza. Bitno je da li je slika dobra ili nije.

 Ti onda očito ne vidiš razliku od LCD-a za 3000kn i OLED-a za 20000+kn. To se zove laikom. I mojoj babi je dobra slika sa Blaupunkta iz kauflanda.

Druga stvar je kome OLED nije potreban ili mu je dkup za ono što nudi.

 

No netko je tu spomnjao Darka sa HD televizije. Isti taj čovjek je rekao di najjeftiniji full HD OLED odabrao prije nego najskuplji 4K LCD. OČito čovjek nema pojma?!

 

 

Jedna stvar je što si ti zatucani isključivi umišljeni ekspert a druga stvar što sam ja objektivni gledatelj , kako ti kažeš, laik.

Nisam rekao da tv od 3000 kn daje istu sliku kao i oled od 20000.

Jesi ti čuo za lcd tv-e od 10-20-30000 kn? Ili oled od 20000 uspoređuješ samo sa blaupunktom svoje babe?

 Dobio si odgovor u mojem prijašnjem postu. LCD za 10 000+? Da, to je ludost. Za tu lovu se uzima FHD OLED. Pitaj malo ljude koji se tiume bave, revenziraju, kalibriraju ekrane i sl. Najskuplji LCD nije bolji od najjeftinijeg OLED-a. Sve ti piše u prijašnjem postu, pogotovo u privitku.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

 Dobio si odgovor u mojem prijašnjem postu. LCD za 10 000+? Da, to je ludost. Za tu lovu se uzima FHD OLED. Pitaj malo ljude koji se tiume bave, revenziraju, kalibriraju ekrane i sl. Najskuplji LCD nije bolji od najjeftinijeg OLED-a. Sve ti piše u prijašnjem postu, pogotovo u privitku.

 daj mi stručnjače reci koji sam oled mogao kupiti 2015.-e, 55 inca, cca 15000 kn?

PSN - darklydexter
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
matrix777 kaže...

 Dobio si odgovor u mojem prijašnjem postu. LCD za 10 000+? Da, to je ludost. Za tu lovu se uzima FHD OLED. Pitaj malo ljude koji se tiume bave, revenziraju, kalibriraju ekrane i sl. Najskuplji LCD nije bolji od najjeftinijeg OLED-a. Sve ti piše u prijašnjem postu, pogotovo u privitku.

 daj mi stručnjače reci koji sam oled mogao kupiti 2015.-e, 55 inca, cca 15000 kn?

 Sorry ako se ne razumijemo. Ja sam u 2017.oj a ti u 2015.oj? 

 

Ja sam također uzeo LCD jer nisam imao više love, dao sam 6700 za 49UH7707 LG. samo kažem kome je budžet bliži 10k da ne treba razmišljati o ničem drugom nego OLED-u.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:38 (matrix777).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

 Evo šta čovjek kaže, pa ti vidi dali bi on ulagao u zvuk žrtvujući OLED. To je tebi možda isplativo jer nisi nikad imao OLED, niti ga igdje gledao. Moraš vidjeti uživo takvu sliku da bi mogao govoriti.

 

EDIT: Zašto su pare problem tko želi dobar tv? Ovdje se često traže preporuke televizora od 8-12k kn. A najjeftiniji OLED ide za 10tak što je svakako isplativije i bolje od bilo kojeg 4K LCD-a, definitivno. To je kao da kupiš novu Škodu za 10 000eura, a nova mečka košta 12 000.

 Vidio jesam u trgovini i slika je dobra iako naravno to na par minuta sta vidis nemoze bit mjerilo.... ali imam i Panasonica G20 i Samsung LCD neki kupljeno 2012 oboje i bome mogu vidit razliku u slikama cak i naspram novih LCD-a.... i naravno da mi nije isplativo jer ja neradim samo za tv, spreman sam dat oko 15 milja za tv i reciver i meni je to visoka klasa iducih x godina jer sam realan i pokrivam se sa onoliko koliko imam iako bi i za ove pare neki rekli da nisam normalan i da bi mi valjo i tv od 5000 kuna.... ovo je forum koji se vrti oko tehnikalija pa je isto 15 milja nekom jako malo, al sta je tu je.... ja cu bit sretan ko malo dijete 

 

i da meni je udaljenost do tv-a 5 metara tako da tu gbim dobre pare samo da kupim 5 il 10 inca veci tv jer su stvarno retardirane te razlike u cijeni.... da mogu naravno da bi odmah uzeo manji al bolji... ovako ce morat bit kompromisa....

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:40 (jocommb).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...
Ezio kaže...
matrix777 kaže...

 Dobio si odgovor u mojem prijašnjem postu. LCD za 10 000+? Da, to je ludost. Za tu lovu se uzima FHD OLED. Pitaj malo ljude koji se tiume bave, revenziraju, kalibriraju ekrane i sl. Najskuplji LCD nije bolji od najjeftinijeg OLED-a. Sve ti piše u prijašnjem postu, pogotovo u privitku.

 daj mi stručnjače reci koji sam oled mogao kupiti 2015.-e, 55 inca, cca 15000 kn?

 Sorry ako se ne razumijemo. Ja sam u 2017.oj a ti u 2015.oj? 

U 2020.-oj sam. Tad planiram kupiti novi tv.

 

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam neznalica ne temelju cega si to zakljucio tj radi mog lapsusa sa oled-om 

nisam se dosao tu svadjat a vidi da si takav tip. bacas mi TD kao neko dijete 

ohladi malo covjece ovo je  forum ...ako zelis mozemo razgovarat kao dva odrasla muskarca

jer vidim da znas znanje po postovima nhf 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:45 (4mal).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
matrix777 kaže...

 Evo šta čovjek kaže, pa ti vidi dali bi on ulagao u zvuk žrtvujući OLED. To je tebi možda isplativo jer nisi nikad imao OLED, niti ga igdje gledao. Moraš vidjeti uživo takvu sliku da bi mogao govoriti.

 

EDIT: Zašto su pare problem tko želi dobar tv? Ovdje se često traže preporuke televizora od 8-12k kn. A najjeftiniji OLED ide za 10tak što je svakako isplativije i bolje od bilo kojeg 4K LCD-a, definitivno. To je kao da kupiš novu Škodu za 10 000eura, a nova mečka košta 12 000.

 Vidio jesam u trgovini i slika je dobra iako naravno to na par minuta sta vidis nemoze bit mjerilo.... ali imam i Panasonica G20 i Samsung LCD neki kupljeno 2012 oboje i bome mogu vidit razliku u slikama cak i naspram novih LCD-a.... i naravno da mi nije isplativo jer ja neradim samo za tv, spreman sam dat oko 15 milja za tv i reciver i meni je to visoka klasa iducih x godina jer sam realan i pokrivam se sa onoliko koliko imam iako bi i za ove pare neki rekli da nisam normalan i da bi mi valjo i tv od 5000 kuna.... ovo je forum koji se vrti oko tehnikalija pa je isto 15 milja nekom jako malo, al sta je tu je.... ja cu bit sretan ko malo dijete 

 Super, i za tu lovu razmišljaš o QLED-u ili LCD-u? Odlično. Nemamo šta dalje pričati.

 

U trgovinama je format prebačen na mod rada u trgovini gdje su boje izraženije i to nije mjerilo. Valjda si to znao/znaš?!

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a stručnjače, gdje da kupim oled za 10-15k kn? 4k, 65 inca. Možda 55, ali tendencija je da svaki put kupim veći tv , pa radije 65...

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

 Super, i za tu lovu razmišljaš o QLED-u ili LCD-u? Odlično. Nemamo šta dalje pričati.

 

U trgovinama je format prebačen na mod rada u trgovini gdje su boje izraženije i to nije mjerilo. Valjda si to znao/znaš?!

 

 ako si dobro cito za tu lovi i tv i reciver koji ce biti 3-4 tisuce kuna znaci oko 12 ostaje za tv.... jos nije odluceno koji al imam jos nekih faktora koji idu u odluku..... niko nije reko da na kraju nepadne i OLED iako mi je LG jako mrzak i uopce mi nije sjeo jer je tetka uzela nekog za milju eura i tako je spor tv da je to odvratno, plus sta je meni isto uzasan...totalno sam se razocarao al opet to nije OLED i duplo je jeftiniji ali opet sam se razocarao...

 

i na kraju krajeva zasto imas LCD kad je tako odvratan i nije do koljena OLED-u... sta nisi priceko jos malo i skupio lovu...vidim da je na nabavi najjeftiniji 10 milja 55 inca... 

 

kad ti ja kazem da gledam na pare onda nisam normalan a i sam si reko da nisi mogo kupit bolje jer nisi imao vise...mislim stvarno...

 

i da znam da su na store modu al opet se razlika vidi... pogotovo ako su jedan do drugog tv-i...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 19:50 (jocommb).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa da to je tehnologija koja si nemoze priustit oled koji kod nas od 2k13 i isti kostao 30k u fhd-u 

dok za 15k je kostao moj model za 2k14-tu

 

sa qledom ce slicna tehnologije postat time dostupnija sirerm gradjanstvu 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice