Hevc na Samsung TV-u

poruka: 23
|
čitano: 19.606
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Hevc na Samsung TV-u

Molim pomoć!

 

Vlasnik sam Samsung TV-a UE55HU7500 za koji pretpostavljam da nema DVBT2 tuner sa Hevc 265 pošto sam tražio kanale neki dan i nije mi pronašao nove u HD formatu. Mada na opisu piše da ima "Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-S2, DVB-C, Dual DVB-T2" tunere pa sad ni sam ne znam što sve to znači...

Sjetio sam se da moja telka podržava i onaj tzv. Samsung evolution kit, ali ne znam ni kako to funkcionira i da li mi se to upoće isplati...

Uglavnom, grozim se dodavanja dodatnog receivera (još jedan daljinac me užasava), a nemam nikakvu televiziju tipa Max tv i sl. pa sam osuđen na "antenske" kanale. Koje su mi onda opcije???

Eto, nadam se da ste razumjeli moj problem, ne znam u kojoj bih drugoj temi obuhvatio i telku i kit i hevc signal pa sam otvorio novu temu...

 

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u

probaj prvo skinuti neki video s hevc 265 kodiranim sadržajem pa vidi dali ti ga dobro reproducira i dali uopće hoće.

U specifikacijama tvog modela doduše ne piše da može prikazivati h265 sadržaj na tuneru ali prvo probaj s videom.

14 godina
offline
Hevc na Samsung TV-u

Koliko vidim taj tvoj tv ima hardverski dekoder za HEVC. E sad da li je to ograničeno samo na USB ulaze, pitanje je. Jesi napravio upgrade na najnoviji firmware i kako ti je spojena antena, da li si u zgradi na zajedničkom antenskom sustavu ili imaš svoju antenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
dastefan kaže...

Koliko vidim taj tvoj tv ima hardverski dekoder za HEVC. E sad da li je to ograničeno samo na USB ulaze, pitanje je. Jesi napravio upgrade na najnoviji firmware i kako ti je spojena antena, da li si u zgradi na zajedničkom antenskom sustavu ili imaš svoju antenu?

U zgradi sam na zajedničkom sustavu. Ne znam za firmware, mislim da to automatski TV odradi, ali nisam siguran. Trebao bih provjeriti...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
13 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u

Probaj promijeniti državu na televizoru u Njemačku, Austriju, Češku i slične. Neki forumaši su pisali da im televizori nisu pronalazili HD kanale dok je Hrvatska bila postavljena kao država; nakon promijene uredno su bili pronađeni.

 

Također, moguće je da u tvojoj zgradi nije namješten ZAS da prima nove HD kanale. Dok ne dođe majstor namjestiti ZAS, nitko tko koristi isti neće moći gledati HD kanale.

Idealno bi bilo kada bi imao neku sobnu ili vanjsku antenu, da ih spojiš na TV i vidiš podržava li TV HEVC.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 17:11 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Yovitssa kaže...

Molim pomoć!

 

Vlasnik sam Samsung TV-a UE55HU7500za koji pretpostavljam da nema DVBT2 tuner sa Hevc 265 pošto sam tražio kanale neki dan i nije mi pronašao nove u HD formatu. Mada na opisu piše da ima "Analog (NTSC/PAL/SECAM), DVB-S2, DVB-C, Dual DVB-T2" tunere pa sad ni sam ne znam što sve to znači...

Sjetio sam se da moja telka podržava i onaj tzv. Samsung evolution kit, ali ne znam ni kako to funkcionira i da li mi se to upoće isplati...

Uglavnom, grozim se dodavanja dodatnog receivera (još jedan daljinac me užasava), a nemam nikakvu televiziju tipa Max tv i sl. pa sam osuđen na "antenske" kanale. Koje su mi onda opcije???

Eto, nadam se da ste razumjeli moj problem, ne znam u kojoj bih drugoj temi obuhvatio i telku i kit i hevc signal pa sam otvorio novu temu...

 

Hvala!

 

Kolko ja vidim to je Samsung model iz 2014 godine, i na Samsung web stranici(EU tržište) navodi se samo DVB-T prijemnik.

 

https://www.samsung.com/uk/tvs/uhd-hu7500/UE55HU7500TXXU/#specs

 

 

Da živi užas još jedan daljinac, teški debakl kao da si slomil nogu fučkaj ga sad.Ukratko ne kompliciraj, eto ti dolnji link pa eto izaberi ovaj noviji Strong SRT 8541 model i to je to.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrvatska-prelazi-dvb-t2-kodiranje-hevc-om/237610.aspx?page=6&jumpto=5977372&sort=asc&view=flat

Se7en kaže...

probaj prvo skinuti neki video s hevc 265 kodiranim sadržajem pa vidi dali ti ga dobro reproducira i dali uopće hoće.

U specifikacijama tvog modela doduše ne piše da može prikazivati h265 sadržaj na tuneru ali prvo probaj s videom.

 

HEVC/H265 video reprodukcija, to nema nikakve veza sa hardverskim HEVC/DVB-T2 prijemnikom.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=7&jumpto=6012480&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u

podržava hevc, ali da bi primio signal moraš imati antenu-signal.. tj zgradni sistem je problem dok to netko ne napravi, do petog mj iduće godine će stari kanali biti ugašeni, možda tek tad netko to prebaci i sl. Možeš u međuvremenu probati drugom antenom/sobnom i sl..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
rambox kaže...
Kolko ja vidim to je Samsung model iz 2014 godine, i na Samsung web stranici(EU tržište) navodi se samo DVB-T prijemnik.

To što je tv iz 2014 ništ ne znači. HEVC je tada već postojao. I moj Sony je iz 2014, i evo vjerovao ili ne gledam na njemu nove HD kanale u hevc-u. TV-i koji su se tada prodavali sa podrškom za Netflix (i moj Sony, a vidim i ovaj Samsung) imali su već tada hevc.

Taj samsung ima dvb-t2, ali mislim da je samo problem u anteni jer je kolega na anteni od zgrade. Treba probati sa sobnom antenom dok se ne riješi zajednički antenski sustav u zgradi.

16 godina
moderator
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
dastefan kaže...
Taj samsung ima dvb-t2, ali mislim da je samo problem u anteni jer je kolega na anteni od zgrade.

DVB-T2 ne treba miješati s HEVC-om. To što televizor podržava standard DVB-T2 ne znači automatski da podržava i HEVC (za digitalnu televiziju).

14 godina
offline
Hevc na Samsung TV-u

Nisam li mu tako i ja napisao gore? Pogledaj moju prvu poruku . Rekao sam da treba vidjeti da li je to samo za USB naveden hevc.

No isto tako ne treba unaprijed žuriti i kupovati vanjski prijemnik. Znam da sam isto prošao sa svojim tv-om, apsolutno nigdje nije navedeno da dvb-t2 podržava hevc, ali eto, je.

Recimo evo češki mall.cz prodaje taj tv sa navedenom i podebljanom dvb-t hevc podrškom https://www.mall.cz/televizory/samsung-ue55hu7500

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
dastefan kaže...

Nisam li mu tako i ja napisao gore? Pogledaj moju prvu poruku . Rekao sam da treba vidjeti da li je to samo za USB naveden hevc.

No isto tako ne treba unaprijed žuriti i kupovati vanjski prijemnik. Znam da sam isto prošao sa svojim tv-om, apsolutno nigdje nije navedeno da dvb-t2 podržava hevc, ali eto, je.

Recimo evo češki mall.cz prodaje taj tv sa navedenom i podebljanom dvb-t hevc podrškomhttps://www.mall.cz/televizory/samsung-ue55hu7500

 

Tog Samsunga več dosta vremena nema u maloprodaji, ipak je to stari model koji je več odavno rasprodan. Uostalom to ti i piše na Mall.cz, ako barem malo razumiješ Češki jezik dakle nije u prodaji ili rasprodano itd.

 

Alzashop več godinama uz svaki TV model ljepi naljepnicu ili pečat, dakle da li je testirano da podržava HEVC DVB-T2 emitiranje.Izgleda da na to nitko ne obrača pažnju, pa opet isti drugi link tam sam to fino preciziral.Uz ovaj stari Samsung TV na Alzashop/Mall nema pečata, a dalje više nema smisla dodatno komentirat.

 

https://www.alza.cz/55-samsung-ue55hu7500-d598292.htm

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=7&jumpto=6012480&sort=asc&view=flat

 

Mall.cz ima istu praksu, dakle kad ljevo klikneš na DVB-T2 opciju u izborniku eto ti popisa modela.

 

https://www.mall.cz/dvb-t2-televize

 

Na kraju bez testiranja nema ništa, jedino još možemo bacit grah pa vidit kaj ispadne.

 

Ipak je to internet, i ima dost primjera gdje se kod naznačenih tehnikalija ne zna tko pije a tko plača.Krivo označene tehnikalije, ili recimo namjerno skrivanje detalja kao na LG primjeru itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=921&jumpto=6019152&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 22:35 (rambox).
14 godina
offline
Hevc na Samsung TV-u

Ma dobro, neznam češki :) prodaje/prodavao whatever. Znam da i trgovci znaju svašta pisat al eto... To i pričam od početka, probat pa vidjet. Ukopčat sobnu antenu sa pojačalom pa probat pretražiti, ako ne nalazi, probat promijeniti postavke zemlje/frekvencije...

Netreba žuriti s kupovinom vanjskog prijemnika dok nisu sve opcije ispucane, a kod ovog tv-a je velika vjerojatnost da bi trebao raditi hevc na dvb-t2.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Hevc na Samsung TV-u

Česi su tatemate za HEVC info stoga nema zime:) Naravno, vrijedi samo za televizore od 2013/2014. pa na dalje, nikako ne za stare kante i pitanja tipa zašto moj samsung ili lg iz 2010. ne prikazuje ove nove HD kanale

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Ekipa može pomoć.
Naime imam SAMSUNG 55” Q8F iz 2018 linije TV. To je bio u vrhu ponude TV, preko 14.000,00 kn. E sada, nemam na kanalu 43 nista kada scaniram programe, odnosno nemam HEVCove.

Ono sto me cudi, nije do signala, vidim direktno Vidovu Goru (Brac) i kanali od 33-53 su mi na 100% kvalitete i snage, dok je 43 0/0%.

To mi izgleda kao da ne moze HEVC ocitat, sto je strasno, cak mi je i nevjerovatno za Q8F.

Evo i slika u prilogu sta mi kaze za kanal 43.

Zna li netko sta su ovi bit errori? Na kanalu 43 ih je 2000, a na 33 ih nema upce?
#HŽV
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Hevc na Samsung TV-u

Koliko ja znam, Samsung na svoje modele"ugrađuje" DVBT-2 Hevc 265 od 2015 godine

U sobi imam malu Samsungicu 32j5502 i to je model od kojeg su počeli postavljati Hevc 265 na televizije....pola serije tih TV-a ima a pola nema Hevc 265....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
sardax kaže...
Ekipa može pomoć.
Naime imam SAMSUNG 55” Q8F iz 2018 linije TV. To je bio u vrhu ponude TV, preko 14.000,00 kn. E sada, nemam na kanalu 43 nista kada scaniram programe, odnosno nemam HEVCove.

Ono sto me cudi, nije do signala, vidim direktno Vidovu Goru (Brac) i kanali od 33-53 su mi na 100% kvalitete i snage, dok je 43 0/0%.

To mi izgleda kao da ne moze HEVC ocitat, sto je strasno, cak mi je i nevjerovatno za Q8F.

Evo i slika u prilogu sta mi kaze za kanal 43.

Zna li netko sta su ovi bit errori? Na kanalu 43 ih je 2000, a na 33 ih nema upce?

https://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/prelazak-dvb-t2-hevc-signal--po/272788.aspx

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Bok imam jedan problem pa bi molio ako mi netko moze pomoci

naime imam

Samsung smart tv UE48H8000STXXH i naravno sada ne mogu gledati
programe dali postoji mogucnost da proradi
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Zuc-Obz kaže...
Bok imam jedan problem pa bi molio ako mi netko moze pomoci

naime imam

Samsung smart tv UE48H8000STXXH i naravno sada ne mogu gledati
programe dali postoji mogucnost da proradi

 nema hevc tuner ...

 

moraš kupiti receiver za dekodiranje h.265 (hevc) pa će proraditi.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 10:02 (Zaporožac).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
znaci nista bez dobrog starog obicnog box
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Zuc-Obz kaže...
znaci nista bez dobrog starog obicnog box

 novi box koji podržava hevc, odn h.265..

 

stari baci.. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
13 godina
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Zuc-Obz kaže...
Bok imam jedan problem pa bi molio ako mi netko moze pomoci

naime imam

Samsung smart tv UE48H8000STXXH i naravno sada ne mogu gledati
programe dali postoji mogucnost da proradi

3. kategorija, 1. i 3. pitanje...

 

https://forum.bug.hr/forum/post/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/prelazak-dvb-t2-hevc-signal--po/6045500.aspx

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
sve isporbao nista nema HEVC dekoder dobar nade signal pretrazi sve medutim nista od programa jedino ostaje ona
Samsung connect box za upgrade smart tv
2 godine
offline
Re: Hevc na Samsung TV-u
Zuc-Obz kaže...
sve isporbao nista nema HEVC dekoder dobar nade signal pretrazi sve medutim nista od programa jedino ostaje ona
Samsung connect box za upgrade smart tv

 a jebaji ga kad moram ponovo pisati...

moraš kupit nešto vako (ne mora biti taj model) https://www.androida-shop.com.hr/prijemnik-zemaljski-redline-t30-dvb-t2-full-hd-h265-hevc-scart?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

Nema to veze sa Samsungom, LG, Sony-em, Panasoniscom...

 

Tv ti je iz 2014 i iako je npr sony već ugrađivao u pojedine modele hevc tuner tvoj samsung (tvoj model) NIJE i fertig.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 13:44 (Zaporožac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice