Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 736.326
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Jučer sam razgovarao sa SZK i pitao onak iz znatiželje više jel postoji mogućnost da se vrati 1TB u pokućni i ženska je rekla da postoji, da kao raspravljaju o tome... Ima netko možda više informacija ?
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 9:44 (ccc2002).
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Gigabyte091 kaže...
Jučer sam razgovarao sa SZK i pitao onak iz znatiželje više jel postoji mogućnost da se vrati 1TB u pokućni i ženska je rekla da postoji, da kao raspravljaju o tome... Ima netko možda više informacija ?

 ne....krece fixna usluga od 5 mj(ali ne za cijelu HR)

battletag:MasnaKrvavic#2275
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
@Marko
Jel se može preko weba dobiti izlistano na što su kune otišle?

Mislim da nisu appovi potrošili promet, jer data usage statistika ne pokazuje nikakav promet.

@bunker
ima smisla, iako mi 4g radi normalno i sada sa 0kn na računu.
čiji sad promet i pare troši?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 11:48 (ccc2002).
7 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ccc2002, operateri znaju za tehničku stranu priče, i da imaš kuna na računu onda bi ti se te kune polako topile ( to je par sto kb dnevno pa sad kolko di mb košta ). Ako nemaš kuna na računu onda se nemogu niti trošiti a operater nemože protok tog prometa zaustaviti jer je tako ta tehnologija dizajnirana.

Kada sam se ja igrao sa time, onda je prebacivanje na 3g to riješilo, a pomagalo je i ako namjerno krivo upišeš one podatke za net konekcije..

Danas ti hrpa aplikacija ima dozvolu da ostvari data promet iako si ti u postavkama onemogućio mobilne podatke, android to prvi radi....
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
@Marko
Jel se može preko weba dobiti izlistano na što su kune otišle?

Mislim da nisu appovi potrošili promet, jer data usage statistika ne pokazuje nikakav promet.

Ne. Ali mislim da tu informaciju možeš dobiti od službe za korisnike. 

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
@Marko
Jel se može preko weba dobiti izlistano na što su kune otišle?

Mislim da nisu appovi potrošili promet, jer data usage statistika ne pokazuje nikakav promet.

@bunker
ima smisla, iako mi 4g radi normalno i sada sa 0kn na računu.
čiji sad promet i pare troši?

 Zatraži od službe za korisnike. Ja sam tražio od Bonbona i na kućnu adresu mi je stigla kuverta s ispisom odlaznog prometa i odlaznih poziva.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Pošalji mail na prigovori@telemach.hr za potrošen iznos bona i čekaj riješenje prigovora.

Za ubuduće, ukoliko ne želiš koristiti podatkovni promet na mobitelu, tj. koristiš mobitel samo za povremene pozive i SMS, u emailu ili na prodajnom mjestu zatraži da ti se blokira podatkovni promet. Na taj način si siguran da neće biti naplate, jer tada nisu bitne postavke u tvom mobitelu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Ako je par 100 kb dnevno, može li onda "infrastrukturni promet od 4g" skuriti 20-ak kuna u par mjeseci?

Koliko je uopće cijena po megabajtu?

Android ne pokazuje ništa u statistici. Tako da aplikacije isključujem kao mogućnost da su skurile 20kn.

Nije mi bitno tih 20kn, nego hoću vidjeti zašto i kako su pare isparile.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 9:13 (ccc2002).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Rekli smo ti, javi se službi za korisnike. Bez njih nećeš saznati gdje su novci nestali.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Želim čuti mišljenje i od vas. Čemu bi služio onda ovaj topic?
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 9:35 (ccc2002).
7 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ccc2002 , taj data promet koji se ostvaruje zbog načina rada lte mreža nećeš vidjeti u statistici mobitela. Ako te zanimaju baš tehnički detalji, pošalji mail tvrtkama koje proizvode mrežnu opremu ( Huawei, Ericsson...) i oni će ti potanko objasniti kako i zašto ta tehnologija funkcionira.

Operater i njihova szk vidi vrijeme kada je taj promet ostvaren i koliko kb/mb je tom prilikom "potrošeno", i to je sve kaj bu ti oni poslali čak i na pismeni tvoj zahtjev, i ti opet sa time neznaš puno. Besplatno i bez zahtjeva nadležnog suda ti operater sigurno neće raditi dublju forenziku i istraživati prema čemu je taj promet ostvaren, u čijem su vlasništvu adrese prema kojima je promet išao i sl....


Čak i na zahtjev suda ( da ti npr tužiš svog operatera ) podaci koje ti operater tada dostavi su praktično neupotrebljivi i tada ( ako bi baš tjerao mak na konac bi ti kao tužitelj trebao jako skupo platiti privatne sigurnosne tvrtke koje bi ti odradile forenziku i ako i kada dobiješ sud bi se naganjao sa operaterom da ti nadoknadi troškove ( i to opet sudski putem nove parnice, vještačenja, višegodišnje natezanje za koje moraš imati para jer ti sve plaćaš a povrat dobiješ tek nakon što druga strana iscrpi gomilu pravnih mogućnosti i presuda postane pravomoćna ).

U takvim slučajevima se koristi institut međunarodne pravne pomoći, jer hrpa tih servera i tvrtki koje ih koriste su na teritoriju drugih država, i neke države čak i nebu pristale na suradnju ( npr Amerikanci ti sigurno nebu hrvatskom sudu udovoljili i dali podatke koje bi mogle na neki način biti štetne za neku njihovu megakompaniju... ).

Dok sam to istraživao ( isto me zanimalo kako se troše mb a u mobitelu niti traga o tome ) , radilo se o cca 20 kb i to u ciklusima svakih 6 sati te nakon svakog poziva ( kada se mob tijelom poziva prebacivao na 3g a nakon poziva se prebacivao natrag na 4g i o tome komunicirao sa baznom stanicom ). Istraživanja sam radio na raznim markama moba ( xiaomi, vivax, iphone, Huawei ) sa bonbon sim karticama. Na broju koji je imao neki paket mb u tarifi, to nisi mogao skužiti jer njihova apk pokazuje potrošene mb a ne kb i onda to nemožeš pratiti kroz apk. Na broju koji nije imao nikakvu tarifu niti mb u paketu, lagano su se trošile pare, nekad i kn dnevno ( operater data promet računa u mb, i iako je npr potrošeno 15 kb, najmanja obračunska jedinica je bila 1 mb i onda za npr 10 spajanja ( pri čemu je svaki puta utrošeno 15 kb ) je operater naplatio 10 mb.

Uglavnom, sizifova muka a korist nikakva jer nemožeš uticati niti promijeniti.
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
bunker kaže...

(..)

Dok sam to istraživao ( isto me zanimalo kako se troše mb a u mobitelu niti traga o tome ) , radilo se o cca 20 kb i to u ciklusima svakih 6 sati te nakon svakog poziva ( kada se mob tijelom poziva prebacivao na 3g a nakon poziva se prebacivao natrag na 4g i o tome komunicirao sa baznom stanicom ). Istraživanja sam radio na raznim markama moba ( xiaomi, vivax, iphone, Huawei ) sa bonbon sim karticama. Na broju koji je imao neki paket mb u tarifi, to nisi mogao skužiti jer njihova apk pokazuje potrošene mb a ne kb i onda to nemožeš pratiti kroz apk. Na broju koji nije imao nikakvu tarifu niti mb u paketu, lagano su se trošile pare, nekad i kn dnevno ( operater data promet računa u mb, i iako je npr potrošeno 15 kb, najmanja obračunska jedinica je bila 1 mb i onda za npr 10 spajanja ( pri čemu je svaki puta utrošeno 15 kb ) je operater naplatio 10 mb.

Uglavnom, sizifova muka a korist nikakva jer nemožeš uticati niti promijeniti.

 21 godinu koristim mobitel i nikada mi se nije dogodilo ovo što vas dvojica opisujete. Od službe za korisnike se može dobiti detaljan ispis odlaznog prometa, pa se takav popis može analizirati. Barem sam ja to dobio od Bonbona, na pisani zahtjev. Tražio sam nešto drugo, a dobio sam ovo što bi vama trebalo. Vjerujem da i Tele2/Telemach to može isporučiti korisniku ali treba napisati zahtjev i poslati ga na službenu adresu. 


EDIT: Teško, gotovo nemoguće je shvatiti zašto bi netko dao palac dolje na ovaj moj komentar, ali ima nas svakakvih...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 14:13 (zelenapaprika).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Hoće li szk dati sadržaj tih čudnovatih podataka, i reći prema kojoj to adresi idu ti podaci. Neće.
Reći će ti: sinko nismo ti mi obrazovna institucija, educiraj se.

Da takav data promet iz sjene postoji, uvjerio sam se i neovisno o ovom topicu i ovih 20kn što su isparile. Kad se na paketu od nekoliko stotina mb, povremeno gubilo nekoliko kb.
A nikakve konekcije na Internet nije moglo biti.

Moj zaključak (možda pogrešan) je tada bio da sms koji šalješ na besplatni broj može skuriti data promet ako se šalje SMS u PDU modu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 11:22 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]


Paprika: " To se događa u cijelom svijetu, a uzrokovana je tehničkom značajkom 4G LTE. Većina ljudi to i ne primijeti zbog male količine podataka koja se koristi izvan njihovog podatkovnog plana. To se događa: svaki put kad vaš telefon primi ili uputi glasovni poziv, automatski se prebacuje iz 4G u 3G način rada zbog činjenice da je LTE tehnologija koja koristi samo podatke. Kad je glasovni poziv završen, telefon se vraća na način 4G. Možda su vam mobilni podaci onemogućeni i ograničeni, a ovo prebacivanje s 4G na 3G svaki put koristi male količine podataka. To se može spriječiti postavljanjem mrežnog načina rada kao WCDMA / GSM. Stoga se čini da je tip iz tehničke podrške na kraju točno znao o čemu govori. "

https://android.stackexchange.com/questions/82837/4g-mobile-data-being-used-even-when-mobile-data-setting-is-off

 

 

Operater neće vršiti dubinsku forenziku, manje više bu ti dao vrijeme konekcije i količinu prenesenih podataka a mobitel ne bilježi opisani promet ...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 14:22 (bunker).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Hoće li szk dati sadržaj tih čudnovatih podataka, i reći prema kojoj to adresi idu ti podaci. Neće.
Reći će ti: sinko nismo ti mi obrazovna institucija, educiraj se.


 To bi htjeli reći, ali ne smiju. 

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
bunker kaže...


Paprika: " To se događa u cijelom svijetu, a uzrokovana je tehničkom značajkom 4G LTE. Većina ljudi to i ne primijeti zbog male količine podataka koja se koristi izvan njihovog podatkovnog plana. To se događa: svaki put kad vaš telefon primi ili uputi glasovni poziv, automatski se prebacuje iz 4G u 3G način rada zbog činjenice da je LTE tehnologija koja koristi samo podatke. Kad je glasovni poziv završen, telefon se vraća na način 4G. Možda su vam mobilni podaci onemogućeni i ograničeni, a ovo prebacivanje s 4G na 3G svaki put koristi male količine podataka. To se može spriječiti postavljanjem mrežnog načina rada kao WCDMA / GSM. Stoga se čini da je tip iz tehničke podrške na kraju točno znao o čemu govori. "

https://android.stackexchange.com/questions/82837/4g-mobile-data-being-used-even-when-mobile-data-setting-is-off

 

 

Operater neće vršiti dubinsku forenziku, manje više bu ti dao vrijeme konekcije i količinu prenesenih podataka a mobitel ne bilježi opisani promet ...

 

 Zato postoji VoLTE. Ali to A1 ne da svima, dok HT to daje svima bez iznimke.

 

I opet, nisam nikada primijetio nikakav gubitak kuna zbog toga. Izgubio sam kune zbog muljaže Bonbona koji mi je na prijavu problema javio da sam slao SMS-ove u inozemstvo, što, jasno, nisam napravio.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

hoćeš bolji mobitel na ugovor...Tcom. Možeš i ne moraš keširat za uređaj. ne pitaju te ništa osim autograma i osobne.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
3 godine
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ima netko iskustva s prebacivanjem s pretplate na bonove? Ugovor mi istiće ovaj mjesec i maknuo bi se s pretplate. Proletio sam kroz aplikaciju ali nisam vidio nikakve opcije za tako nešto.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Za to ćeš morat posjetit prodajno mjesto.

15 godina
neaktivan
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Telemach ima u ponudi optiku, 3 paketa

  • 300Mbit/150Mbit za 139 kn
  • 1Gbit/500Mbit za 169 kn
  • 2Gbit/2Gbit za 299 kn

Uključena Fiksna telefonija
Neograničeni pozivi prema svim Telemach mobilnim i fiksnim brojevima, 1500 minuta prema ostalim fiksnim brojevima u RH te neograničeni pozivi prema fiksnim brojevima u United Group mreži

I noga u dupe je korak naprijed
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

1000/500 za 169 kn. 😲

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Koji je fair usage? Nakon koliko ti smanje brzinu.
 
0 2 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

1000/500 za 169 kn. 😲

 Dostupnost 3 kvarta? 

13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Za sada. Do kraja godine imaju u planu dovršiti 4000 km optičke mreže. Prvo je na redu Zagreb, pa Osijek i onda će se dalje širiti po ostatku Hrvatske.

 

S obzirom da su u avanturu krenuli još sredinom veljače (i prije nego što je Tele2 rebrendiran u Telemach), dosta se agresivno šire. Izgradnja optičke mreže najavljena je za još nekoliko kvartova u Zagrebu.

13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Koji je fair usage? Nakon koliko ti smanje brzinu.

To ćemo još vidjeti. Sutra planiram pronjuškati web i uvjete korištenja. 🙂

2 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

Za sada. Do kraja godine imaju u planu dovršiti 4000 km optičke mreže. Prvo je na redu Zagreb, pa Osijek i onda će se dalje širiti po ostatku Hrvatske.

 

S obzirom da su u avanturu krenuli još sredinom veljače (i prije nego što je Tele2 rebrendiran u Telemach), dosta se agresivno šire. Izgradnja optičke mreže najavljena je za još nekoliko kvartova u Zagrebu.

 Ajde super, kronično fali 3 veliki igrač na tržištu.

13 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Gledam uvjete korištenja Telemach optičkog interneta; nikakav fair use se ne spomijnje. Samo klasika da ako je ugrožen integritet mreže, da mogu spustiti brzinu interneta, ništa više.

 

Što se telefona tiče, pozivi prema mobilnim mrežama se naplaćuju, ali moguće je za dodatnih 10 kn uzeti 1500 minuta prema istima.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Jel netko naišao na pokrivenost, tj. dostupnost usluge? Ne nalazim na njihovoj web stranici

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Trenutno:

– Siget

– Zapruđe

 

Uskoro (izvor HAKOM/PC Ekspert Forum):

– Jaruščica

– Remetinečki gaj

– Savski gaj

– Lanište

– Trnsko

– Trokut

– Trešnjevka

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 12:25 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice