Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 737.461
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Synthium kaže...
10alex kaže...

Valjda ce i manageri iz Telemacha uvidjeti da ljudi koji su imali tarife na bonove u Tele2 ne prelaze na nove Telemach tarife pa shvatiti gdje je problem.

 Ne znam na koje tarife tocno mislis. Mozda ti je 300 jedinica + 1,5GB za 94kn bilo bolje od FLAT min/SMS i 3GB (nakon cega se internet ne gasi, samo usporava) za 79kn po nekoj tvojoj racunici bolja tarifa. Po mojoj nije. Da ne spominjemo da za iste pare imas sve neograniceno kao sto si imao i dosad + dobijes free TIDAL. Ne razumijem, sto tocno tu ne valja u novim tarifama u odnosu na stare?

 tidal je samo u unlimited tarifi od 169 kn

battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Synthium kaže...
10alex kaže...

Valjda ce i manageri iz Telemacha uvidjeti da ljudi koji su imali tarife na bonove u Tele2 ne prelaze na nove Telemach tarife pa shvatiti gdje je problem.

 Ne znam na koje tarife tocno mislis. Mozda ti je 300 jedinica + 1,5GB za 94kn bilo bolje od FLAT min/SMS i 3GB (nakon cega se internet ne gasi, samo usporava) za 79kn po nekoj tvojoj racunici bolja tarifa. Po mojoj nije. Da ne spominjemo da za iste pare imas sve neograniceno kao sto si imao i dosad + dobijes free TIDAL. Ne razumijem, sto tocno tu ne valja u novim tarifama u odnosu na stare?

 Nemoguće je udovoljiti svim korisnicima, pa tako jedan više razgovara, drugi surfa, treći šalje fotke... Svaki provider vrlo precizno zna što se kod njega najviše troši i gdje može najviše zaraditi. Na kraju su sve tarife postupno bile sve skuplje, kako se koja pojavila na tržištu. I to je najlošije.

 

A je li flat zbilja flat, treba pogledati u uvjete korištenja.

14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Da li tele2/telemach za mobilne usluge i dalje koristi i HT odašiljače (mrežu), ili koristi samo svoje odašiljače.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
kran kaže...
Da li tele2/telemach za mobilne usluge i dalje koristi i HT odašiljače (mrežu), ili koristi samo svoje odašiljače.

 samo u slučaju da nije prisutan telemach signal....no i to bi se moglo promjeniti sa obzirom na prepucavanja izmedu operatera

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...
kran kaže...
Da li tele2/telemach za mobilne usluge i dalje koristi i HT odašiljače (mrežu), ili koristi samo svoje odašiljače.

 samo u slučaju da nije prisutan telemach signal....no i to bi se moglo promjeniti sa obzirom na prepucavanja izmedu operatera

Ma ne vjerujem u to. Ovdje je odnos kao Samsung—Apple; jedan drugog tuži, a istovremeno ne mogu jedan bez drugoga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 3:33 (Marko :D).
4 godine
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Telemach će kod nas biti i ostati kao mobilni operater, nemojte očekivati da će uvesti ponudu kablovske TV ili interneta kao sto to nude u susjednim dryavama. Neče kod nas biti Telemach kakav je u deželi, niti će preuzeti TotalTV, jer svi su Telemach-i drukčiji!!!

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 19:00 (Vavoom).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

et kad me vec vuces, fiksna dolazi, i to mozda do kraja mj(naglasak na mozda, jer ipak je to veliki korak, pa se svaki detalj gleda da bude ok)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 20:02 (dado16).
12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...

et kad me vec vuces, fiksna dolazi, i to mozda do kraja mj(naglasak na mozda, jer ipak je to veliki korak, pa se svaki detalj gleda da bude ok)

 Ima li nade za ruralne krajeve, ako već imaš nekakav insajderski info ?

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...

et kad me vec vuces, fiksna dolazi, i to mozda do kraja mj(naglasak na mozda, jer ipak je to veliki korak, pa se svaki detalj gleda da bude ok)

 Uskoro, do kraja mjeseca teško, može doći internet app -EON.....

Fiksna ( IPTV ) ne može jer niti ne postoji zakonske pretpostavke niti infrastruktura.....

13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Kolega, Telemach u Zagrebu gradi vlastitu optičku mrežu u dva kvarta (za sada). Počeli su još sredinom veljače dok još Tele2 nije bio kompletno rebrendiran u Telemach. A što se tiče ulaska u područje fisknih usluga, to su potvrdili iz samog Telemacha i najavili da im je partner za izgradnju optičke infrastrukture Nokia. U planu im je ponuditi najbrži fiksni internetu u Hrvatskoj (do 10 Gb/s).

4 godine
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Kao što rekoh, niti legislative, niti logistike ( trenutno, napravit će oni ali ne do kraja mjeseca... )

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ne znam otkuda nekome da kreću do kraja mjeseca; možda samo tamo gdje su do sada izgradili optiku. Kakogod, službena informacija iz Telemacha je da kreću do kraja godine, te da ove godine planiraju izgraditi 4000 km optičke mreže.

4 godine
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Prvo se mora promijeniti zakon koji ide na Vladu, nakon toga se zna procedura ( potvrđivanje u Saboru, objava u NN ).

Jednostavno nije realno da krenu prije kraja godine ( ne znači da će odmah nakon donošenja zakona krenuti sa IPTV servisom...tu može proći puno vremena između )  ako im i zakon to omogući, što se može očekivati ( da vlasnik TV kanala ima i svoju Pay tv platformu ).

Doduše, taj zakon će zasigurno imati neke mehanizme koji neće dotvoljavati da samo Telemach ima kanale UM grupe.

Što se tiče OTT usluge ( EON-a ), on će krenuti do početka slijedeće nogometne sezone.....do ljeta.....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

EON je gotovo rješenje tako da će s njim krenuti što je prije moguće. Nema smisla da se zakon promijeni i da ga onda puste nakon godinu i nešto. Ne sumnjam da je ista usluga već optimizirana za HR tržište; čak je i sučelje prevedeno na hrvatski.

 

UG je u principu u utrci s vremenom jer, ponavljam, od 8. mjeseca SK-a neće biti u ponudi ako se s HT-om ne dogovore oko prava.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...
Synthium kaže...
10alex kaže...

Valjda ce i manageri iz Telemacha uvidjeti da ljudi koji su imali tarife na bonove u Tele2 ne prelaze na nove Telemach tarife pa shvatiti gdje je problem.

 Ne znam na koje tarife tocno mislis. Mozda ti je 300 jedinica + 1,5GB za 94kn bilo bolje od FLAT min/SMS i 3GB (nakon cega se internet ne gasi, samo usporava) za 79kn po nekoj tvojoj racunici bolja tarifa. Po mojoj nije. Da ne spominjemo da za iste pare imas sve neograniceno kao sto si imao i dosad + dobijes free TIDAL. Ne razumijem, sto tocno tu ne valja u novim tarifama u odnosu na stare?

 tidal je samo u unlimited tarifi od 169 kn

Tako je, dakle i dalje je najjeftinija unlimited tarifa na trzistu, i kosta isto kao i dosad samo dobijes TIDAL extra bez dodatne naplate. Kao sto sam rekao, ove tarife su znatno bolje od onih bivsih. A sad sto se tice toga ko koliko cega trosi i kako ce operater najvise zaraditi, to je tema za posve drugu raspravu. Po mojem iskustvu, korisnicima da das za 20kn sve neograniceno + mobitel zvali bi SZK i srali za nesto. Da im das vrecu zlata, zalili bi se da je preteska za nositi.

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Synthium kaže...
dado16 kaže...
Synthium kaže...
10alex kaže...

Valjda ce i manageri iz Telemacha uvidjeti da ljudi koji su imali tarife na bonove u Tele2 ne prelaze na nove Telemach tarife pa shvatiti gdje je problem.

 Ne znam na koje tarife tocno mislis. Mozda ti je 300 jedinica + 1,5GB za 94kn bilo bolje od FLAT min/SMS i 3GB (nakon cega se internet ne gasi, samo usporava) za 79kn po nekoj tvojoj racunici bolja tarifa. Po mojoj nije. Da ne spominjemo da za iste pare imas sve neograniceno kao sto si imao i dosad + dobijes free TIDAL. Ne razumijem, sto tocno tu ne valja u novim tarifama u odnosu na stare?

 tidal je samo u unlimited tarifi od 169 kn

Tako je, dakle i dalje je najjeftinija unlimited tarifa na trzistu, i kosta isto kao i dosad samo dobijes TIDAL extra bez dodatne naplate. Kao sto sam rekao, ove tarife su znatno bolje od onih bivsih. A sad sto se tice toga ko koliko cega trosi i kako ce operater najvise zaraditi, to je tema za posve drugu raspravu. Po mojem iskustvu, korisnicima da das za 20kn sve neograniceno + mobitel zvali bi SZK i srali za nesto. Da im das vrecu zlata, zalili bi se da je preteska za nositi.

 Ovisi koliko novca možeš i želiš izdvojiti mjesečno za neku uslugu.

 

Tvrditi općenito da su tarife znatno bolje od onih bivših je površno i bez temelja (pogotovo u slučaju Tele2 i stare tarife Smart).

 

Gnjave tim Deezerima, Tidalima, Spotifyjima... A to ne zanima svakoga.

 

 

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

EON je gotovo rješenje tako da će s njim krenuti što je prije moguće. Nema smisla da se zakon promijeni i da ga onda puste nakon godinu i nešto. Ne sumnjam da je ista usluga već optimizirana za HR tržište; čak je i sučelje prevedeno na hrvatski.

 

UG je u principu u utrci s vremenom jer, ponavljam, od 8. mjeseca SK-a neće biti u ponudi ako se s HT-om ne dogovore oko prava.

 Kako stvari stoje, dogovorio se....

13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Neka službena objava? Ne vidim nigdje da su iz UG i HT-a objavili kako su obnovili ugovore...

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

Kolega, Telemach u Zagrebu gradi vlastitu optičku mrežu u dva kvarta (za sada). Počeli su još sredinom veljače dok još Tele2 nije bio kompletno rebrendiran u Telemach. A što se tiče ulaska u područje fisknih usluga, to su potvrdili iz samog Telemacha i najavili da im je partner za izgradnju optičke infrastrukture Nokia. U planu im je ponuditi najbrži fiksni internetu u Hrvatskoj (do 10 Gb/s).

 Hvala za post, inače i ja sam mislio da će Telemach počet odmah sa fixnom ali neće, pa onda nakon što je Telemach počeo s radom, mislio sam da uopšte neće krenuti s fixnom, već će ostati samo mobilni operator.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Tele2 nije imao nikakvu fiksnu infrastrukturu pa zbog toga nisu ni mogli odmah startati kao fiksni operater. 

4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

Neka službena objava? Ne vidim nigdje da su iz UG i HT-a objavili kako su obnovili ugovore...

 Znaš kako je bilo u onoj emisiji sa Oliverom Mlakarom ( i Karapandžom ) gdje se reklamirala Vegeta......Nekih stvari ima što ne gvore se svima....."

Sad ozbiljno, neke insajderske informacije kažu da je dogovor postignut, bruse se neki detalji.....i zbog tog dogovra HT je dao zeleno svjetlo za naplatu dodatnog Arena paketa ( AS 7 - AS 10 ) od 01.05.

Da se HT nije dogovorio sa UM grupom nove Arene ne bi išle u dodatnu naplatu.....

 

Što se EON-a tiče, isti se već dva mjeseca testira u Hrvatskoj ( imaju ga odabrani zaposlenici Telemacha Hrvatska ( vidio svojim očima ).....

IPTV neće krenuti tako skoro, EON do ljeta.....

4 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
10alex kaže...

Valjda ce i manageri iz Telemacha uvidjeti da ljudi koji su imali tarife na bonove u Tele2 ne prelaze na nove Telemach tarife pa shvatiti gdje je problem.

 Čisto sumljam. Gledajući kako funkcioniraju pitam se gdje su ih našli, a kao radili su u telekomunikacijama. Naprimjer za produženje ugovora dali su mi huawei sat po cijeni novog u dućanu, a čitam po forumima drugi operateri vani za produženje ugovora daju samsung 3 lte (koj kod nas nema ni u ponudi) daju za 0 eura, čak ni za 1 euro. Mislim da ti "manageri" nemaju doticaja sa stvarnošću

10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ne znam sto da kazem, kad gledas Telemach u Sloveniji npr. samo prepaid pakete bolji su od nas i ne mogu vjerovati da su tako losi manageri, spominje sa da je jedan od glavnih prije radio za VIP, pa valjda nesto ipak zna. ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 7:43 (10alex).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Od 1.6. se ukida stara tarifa raspali+bezbroj giga od tele2. Upravo mi došla poruka.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Mozes napisat koja je razlika izmedju te 2 tarife?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Jedina razlika je što za istu cijenu dobiš TIDAL besplatno. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Moželi mi netko pomoći riješiti ovu misterij,
kupio bon za tele2, na mobitelu je cijelo vrijeme bio isključen podatkovni promet, namjerno baš da neki app ne skine promet i pare.

A sada je stanje računa 0 kn ni lipu više. Ne moram ni spominjati da nisam nikoga zvao s tim mobitelom.

Jel te pare možda isteknu nakon mjesec dana?


Što napraviti, da se takve stvari više ne događaju?

Nemoram ni pitati kome se obratiti da vrati pare, to sam se već pomirio da ih neću dobiti nazad. Na ulici se gine i za manje, ali pošto sam civiliziran spreman sam oprostiti kokošarima koji su skinuli taj manji iznos.

Radilo se o iznosu bona od 20-ak kuna. Baš zbog predosjećaja i nepovjerenja u sam mobitel i tele2/telemach operatera nisam uzeo i veći bon.


Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 15:23 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Moželi mi netko pomoći riješiti ovu misterij,
kupio bon za tele2, na mobitelu je cijelo vrijeme bio isključen podatkovni promet, namjerno baš da neki app ne skine promet i pare.
A sada je stanje računa 0 kn ni lipu više. Ne moram ni spominjati da nisam nikoga zvao s tim mobitelom.

Ti to misliš. Pojedini brandovi mobitela se obožavaju spajati povremeno na internet, pa čak i ako ga isključiš. Recimo, moja majka ima neki Samsung mobitel i dok je dobivala ispis prometa na računu, spajanje u gluho doba noći je bilo vrlo često, a količina prenesenih podatak u sesiji iznosila je od par desetaka KB to stotinjak KB.

 

Dobro provjeri postavke podatkovnog prometa i zabrani aplikacijama mogućnost uključivanja istog. Da, moguće je i da je neka aplikacija upalila podatkovni promet jer ima dozvolu za to. 

ccc2002 kaže...
Jel te pare možda isteknu nakon mjesec dana?

To nije moguće. Pogotovo zato jer je valjanost svakog bona najmanje tri mjeseca.

ccc2002 kaže...
Nemoram ni pitati kome se obratiti da vrati pare, to sam se već pomirio da ih neću dobiti nazad. Na ulici se gine i za manje, ali pošto sam civiliziran spreman sam oprostiti kokošarima koji su skinuli taj manji iznos.

Radilo se o iznosu bona od 20-ak kuna. Baš zbog predosjećaja i nepovjerenja u sam mobitel i tele2/telemach operatera nisam uzeo i veći bon.


Hvala.

Ako stvarno misliš da su novci neobjašnjivo nestali s računa, nazovi službu za korisnike. Oni vrlo vjerojatno imaju informacije o tome na koji si ih način potrošio. Osim toga, u službi za korisnike su vrlo susretljivi; ljudima su vraćali tarifu ako su zaboravili nadoplatit račun, a ista više nije u ponudi. Meni se dogodilo da mi je prilikom aktiviranja tarife SMS otišao dva puta i da mi je duplo skinulo s računa; jedan poziv službi za korisnike i dobio sam novce nazad.

 

Teško da ćeš ovako sam otkriti što je dovelo do pražnjenja računa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 17:09 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Da, sumnjam i u mobitel, da se kriomice spaja na net, iako mu je izričito zabranjeno..

Ali onda bi ostalo par lipa na računu jer nebi mogao okruglo kupit podatkovni paket. A meni je ostalo ravno 0kn
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 17:23 (ccc2002).
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ccc2002 , 4g mreža tako radi, nema načina da spriječiš mob da povremeno šalje i prima pakete podataka osim da ga limitiraš na 3g način rada. Nakon svakog poziva se to dešava a često i nasumično. Operateri o tome šute jer im paše da ti naplaćuju data promet. Pošalji upit proizvođačima mrežne opreme za 4g ( Huawei, erricson...) i začuditi ćeš se odgovoru....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice