Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.908.716
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
dpanijan kaže...

Molim pomoć, slijedeći je problem:

 

naručio sam Lenovo P11 tablet sa Cafago shopa https://www.cafago.com/en/p-pt0095gy-eu.html, bilo je dobro dok nije 1.4. stigao u HR i kao predan kuriru na dostavu. Taj dan kurir nije došao, nisam pronašao poruku u kastliću. OK, rekoh tracking poruke nisu 100% sigurne, pričekati ću. Danas na trackinu poruka "Parcel process for returning"

 

E sad sam se trznuo, ali ne znam koga zvati. Tracking kaže "Ready for collection at pudo oex shop", to bi trebalo biti Overseas Express, zovem ih, kažem broj pošiljke, no kažu da ga nemaju u sustavu, ne znaju tko je "Cafago", ne mogu mi pomoći.

Evo tracking link https://t.17track.net/zh-cn#nums=HR3026219LP00000G

 

Molim pomozite, ako netko zna, ode mi tablet nazad u Kinu :)

... i što kad se vrati u Cafago, da li će mi vratiti pare ?!

 Jesi li poslao taj tracking link ovima iz Overseasa? Tamo piše da je paket kod njih pa neka objasne. Budi brz i uporan, inače ti ode paket nazad...

9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Da, zvao sam ih i izrecitirao broj, ali oni ga nemaju u sustavu, overseas ne prepoznaje taj broj. Inače niti 17tracking ga nije do danas prepoznavao, samo https://parcelsapp.com/https://t.meest-group.com/

Kontaktirao sam i cafago, lik na chatu kaže da je sve OK, da još pričekam !?

Mislim da nemam više što napraviti, ili će se vratiti u cafago ili nekim čudom ipak stići.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
dpanijan kaže...

Da, zvao sam ih i izrecitirao broj, ali oni ga nemaju u sustavu, overseas ne prepoznaje taj broj. Inače niti 17tracking ga nije do danas prepoznavao, samo https://parcelsapp.com/https://t.meest-group.com/

Kontaktirao sam i cafago, lik na chatu kaže da je sve OK, da još pričekam !?

Mislim da nemam više što napraviti, ili će se vratiti u cafago ili nekim čudom ipak stići.

Lako što si im izrecitirao broj, napraviš screenshot sa 17tracking gdje se vidi da je paket kod njih pa im to mailneš pa neka objasne. Na tel će te brzo otpiliti.

9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Hvala na hintu, poslao sam im email.

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

iPad 10.2 (9th) 64GB ili Xiaomi Pad5?

Isto koštaju.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Gdje se najpovoljnije u RH moze pronaci Xiaomi Pad 5?
Je li to trenutno best buy do 3000kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
BlueMax kaže...

iPad 10.2 (9th) 64GB ili Xiaomi Pad5?

Isto koštaju.

 Možda ti ovo pomogne u odluci

 

 

Po meni iPad ima prednost jedino ako imaš i druge Apple uređaje (iPhone, Macbook, iMac...) onda je jednostavnije i praktičnije korištenje unutar njihovog sustava, za gotovo sve ostalo Xiaomi Pad 5 je bolji uređaj, ima osjetno bolji display, manju okvira oko dispaya i bolje kamere.

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ima bolju zadnju i lošiju prednju kameru. S obzirom koliko sam u životu koristio zadnju kameru na tabletu ne bi me brinulo da je uopće nema. iPad ima znatno bolji procesor i grafiku. Software podršku ne treba ni spominjati. Tab 5 je izašao s Androidom 11, spominjala se nadogradnja na 12 ali od toga za sada i u skorijoj budućnosti ništa. Tablet je za kćer od 8 (rođendanski poklon) godina koja će na njemu uglavnom raditi dvije stvari.
1. Crtati - za to je po svim mjerilima ipad bolji. Od boljeg i preciznijeg stylusa, 4:3 formata, vjernije reprodukcije boja...
2. Gledati YouTube - tu je Xiaomi puno bolji. 16:10 format, bolji zvučnici, lamirani ekran s puno manje refleksije, bolja autonomija, HDR (koliko toliko) i napredniji Bluetooth audio code i za reprodukciju na bežičnim slušalicama.
Da nema ovih velikih bezela + dodatni crni dio zbog 4:3 formata zbog kojih video puuuuno bolje izgleda na Xiaomiju, sigurno bi uzeo ipad.
U petak letim za Njemačku na 4 dana pa do povratka moram odlučiti. Za sada je negdje 70:30 da će biti ipad.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
BlueMax kaže...
Ima bolju zadnju i lošiju prednju kameru. S obzirom koliko sam u životu koristio zadnju kameru na tabletu ne bi me brinulo da je uopće nema. iPad ima znatno bolji procesor i grafiku. Software podršku ne treba ni spominjati. Tab 5 je izašao s Androidom 11, spominjala se nadogradnja na 12 ali od toga za sada i u skorijoj budućnosti ništa. Tablet je za kćer od 8 (rođendanski poklon) godina koja će na njemu uglavnom raditi dvije stvari.
1. Crtati - za to je po svim mjerilima ipad bolji. Od boljeg i preciznijeg stylusa, 4:3 formata, vjernije reprodukcije boja...
2. Gledati YouTube - tu je Xiaomi puno bolji. 16:10 format, bolji zvučnici, lamirani ekran s puno manje refleksije, bolja autonomija, HDR (koliko toliko) i napredniji Bluetooth audio code i za reprodukciju na bežičnim slušalicama.
Da nema ovih velikih bezela + dodatni crni dio zbog 4:3 formata zbog kojih video puuuuno bolje izgleda na Xiaomiju, sigurno bi uzeo ipad.
U petak letim za Njemačku na 4 dana pa do povratka moram odlučiti. Za sada je negdje 70:30 da će biti ipad.

 

Nisam koristio Mi Pad 5, ali jesam iPad + Pencil 2 i za crtanje je odličan, nemam tu nikakve primjedbe, ali evo što kaže čovjek kojem je posao crtanje. Ne mislim da je Mi Pad 5 bolji po tom pitanju, ali vjerujem da je više nego dovoljno dobar za većinu korisnika.

 

Better than the iPad 2021 in so many areas.

 

Računaj i da Apple Pencil 2 košta 1000kn, a Xiaomi Smart Pen 600kn.

 

Po pitanju kamera nisam gledao specke, ali prema ovoj recenziji koju sam stavio i prednja i zadnja je bolja na Xiaomiju i to video i foto. Isto kaže i recenzent. Prednost iPad prednje kamere je ultrawide i "center stage" koji je skroz fora.

A13 je bolji SoC, ali pitanje je koliko će to uopće prosječan korisnik primijetiti jer je SD 860 sasvim dovoljno jak za to za što će se tablet koristiti.

Osobno mi je MIUI na tabletu za multitasking daleko bolji od iOSa, Android ima pravi multitasking dok iOS još uvijek nema. Ostalo je stvar preferencije korisnika, za kćer bi možda iOS bio bolji izbor dok je MIUI bolji izbor za one koji vole imati potpunu kontrolu i više opcija.

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
U Njemačkoj je Apple pencil (gen 1, jer gen 2 nije kompatibilna s osnovnim ipadom) 95€ a Mi pen 99€.
Gledao sam već taj video ali sam u njemu vidio da ipad ima puno ljepše linije pri crtanju. Prelazi iz tanke u debelu i obrnuto su blaži, prirodniji.
Upravo zbog tog videa, u kojem je zaključak da je Xiaomi bolja kupovina, odabrao sam ipad.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Moje dijete od 15 god. ima iPad i pencil1 (vec dvije godine) i mogu reci da stvarno ima mogucnosti ali za nauciti crtati na tabletu i sa softwareom za to treba imati zelje i volje uciti. Ako si ikad koristio neki ne tako standardni program na PC (npr. Photoshop) onda znas koliko je on mocan ali i trazi ucenja i ucenja.

Ne zelim ti nametati misljenje ali po meni dijete od 8 godina nije jos u stanju uloziti toliki trud i volju da savlada sve to. Tako da se bojim da ce ona 90% vremena trositi na youtube i igrice. Cisto da te ta misao vodi, pa bi mozda mogao pogledati i neki jeftiniji tablet sa obicnom pasivnom olovkom, pa ako i nakon 3-4 godine bude pokazivala interes za crtanje onda ici na nesto ozbiljnije kao sto je iPad.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
10alex kaže...

Moje dijete od 15 god. ima iPad i pencil1 (vec dvije godine) i mogu reci da stvarno ima mogucnosti ali za nauciti crtati na tabletu i sa softwareom za to treba imati zelje i volje uciti. Ako si ikad koristio neki ne tako standardni program na PC (npr. Photoshop) onda znas koliko je on mocan ali i trazi ucenja i ucenja.

Ne zelim ti nametati misljenje ali po meni dijete od 8 godina nije jos u stanju uloziti toliki trud i volju da savlada sve to. Tako da se bojim da ce ona 90% vremena trositi na youtube i igrice. Cisto da te ta misao vodi, pa bi mozda mogao pogledati i neki jeftiniji tablet sa obicnom pasivnom olovkom, pa ako i nakon 3-4 godine bude pokazivala interes za crtanje onda ici na nesto ozbiljnije kao sto je iPad.

 Ja iz svojeg iskustva mogu reći da je moja curica već sa 7 godina na Galaxy Tab S3 koristila S Pen u Samsungovim aplikacijama za crtanje. I radila je (i još uvijek radi) čuda. Današnja djeca rastu s tehnologijom i "hvataju" to puno brže nego mi nekad. :)

BTW, Galaxy Tab S3 još uvijek radi odlično, što se tih aplikacija za crtanje tiče...

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
10alex kaže...

Moje dijete od 15 god. ima iPad i pencil1 (vec dvije godine) i mogu reci da stvarno ima mogucnosti ali za nauciti crtati na tabletu i sa softwareom za to treba imati zelje i volje uciti. Ako si ikad koristio neki ne tako standardni program na PC (npr. Photoshop) onda znas koliko je on mocan ali i trazi ucenja i ucenja.

Ne zelim ti nametati misljenje ali po meni dijete od 8 godina nije jos u stanju uloziti toliki trud i volju da savlada sve to. Tako da se bojim da ce ona 90% vremena trositi na youtube i igrice. Cisto da te ta misao vodi, pa bi mozda mogao pogledati i neki jeftiniji tablet sa obicnom pasivnom olovkom, pa ako i nakon 3-4 godine bude pokazivala interes za crtanje onda ici na nesto ozbiljnije kao sto je iPad.

 Jasno mi je o čemu govoriš ali ona već godinu dana crta prstima po mobitelu. Ima umjetničku crtu u sebi i želju i volju za tim. Čak i na mobitelu stvari koje crta izgledaju super tako da ljudi kojima to pokažem ne vjeruju da je to nacrtalo dijete od 7 godina. Imam i sina od 13 godina za kojega bi kupovina tableta bilo čisto bacanje novca. On bi samo igrao igrice i najvjerojatnije ga razbio za par dana.

10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Onda je to prava stvar za nju. Inace ne cini umjetnika kist (hardware i software u ovom slucaju) vec nadarenost ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 10:32 (10alex).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav, zanima me koji tablet uzeti sa budgetom od oko 300 eura, 50 plus minus gore dolje.
Bitni su mi samo dobar zaslon da mogu gledati Netflix u FullHD (ako može 120hz), zvučnici da su oke i da tablet ne zastajkuje sto sam znao čuti od nekih midrange Samsung tableta.
Možda nebi bio ni problem uzeti neki iPad, no ne bih volio jer sve knjige skinem sa PDFa negdje online pa sada ne znam koliko bi to Apple dozvolio.
Molim pomoć i preporuke hvala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
6996 kaže...
Pozdrav, zanima me koji tablet uzeti sa budgetom od oko 300 eura, 50 plus minus gore dolje.
Bitni su mi samo dobar zaslon da mogu gledati Netflix u FullHD (ako može 120hz), zvučnici da su oke i da tablet ne zastajkuje sto sam znao čuti od nekih midrange Samsung tableta.
Možda nebi bio ni problem uzeti neki iPad, no ne bih volio jer sve knjige skinem sa PDFa negdje online pa sada ne znam koliko bi to Apple dozvolio.
Molim pomoć i preporuke hvala.

 Par postova iznad imaš preporuku i komentare za odličan Xiaomi Pad 5, ima upravo ovo što si spomenuo 120Hz, izvrstan ekran, odlične zvučnike i radi kao zmaj. 

13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Što se tiče crtanja apsolutna preporuka je iPad.

I softver je kvalitetniji po tom pitanju, možda osobna preferenca, ali koristio sam oba pa mogu to potvrditi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2022 7:14 (1samek).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav, zanima me tablet, OLED ekran, stereo - bio je neki Lenovo aktualan ali ne znam da li ga ima na HR tržištu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Crtanje i olovku uopće nebi koristio, ne treba mi to.
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Bio je Lenovo P11 Pro a sad ga zamjenio P12 Pro ali im cijene kod nas nisu bas popularne.

Jedino ako ces kod kineza gledati, jer oni kinesku verziju flasha-ju sa international androidom (ja sam ovdje uzeo obicni P11 za 1.300kn i odlican je ali nije OLED):

 

https://www.cafago.com/en/p-pt0095gy-eu.html?aid=bjbx

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 7:37 (10alex).
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Na kraju kupljen ipad + pencil + case.
Nakon par osnovnih uputa mala je za vrijeme leta nacrtala zeku, kad smo došli doma ribicu.
 
16 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
BlueMax kaže...
Na kraju kupljen ipad + pencil + case.
Nakon par osnovnih uputa mala je za vrijeme leta nacrtala zeku, kad smo došli doma ribicu.

Odlično, sa 7 godina crta bolje nego što sam ja ikada crtao. 

Super je vidjeti kad kreativno dijete, puno elana i želje dobije ovakav alat. 

16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
BlueMax kaže...
Na kraju kupljen ipad + pencil + case.
Nakon par osnovnih uputa mala je za vrijeme leta nacrtala zeku, kad smo došli doma ribicu.

Genijalno!

Ja sam svojim curama uz isto kupio i Procreate - vjerojatno najbolji app za tu namjenu

https://apps.apple.com/us/app/procreate/id425073498

 

 

and the heavens shall tremble
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Tablet do 3000kn. Mislio Mi Pad 5, vidim da je 6ica u najavi, samo neznam jel imam strpljenja ga čekati odnosno neznam kad izlazi ili ima neki drugi dobar novi tablet do 3000kn

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Treba mi majci tablet za listat novine, pročitat koju knjigu, eventualno nekakav video, da je dobar ekran i da nije spor.

Žena ima 70+ godina pa ne treba ništa specijalno. Cijena nije definirana, ali ne bi preko 1500-2000.

Šta mi preporučujete

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2022 2:18 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Grancigula kaže...

Treba mi majci tablet za listat novine, pročitat koju knjigu, eventualno nekakav video, da je dobar ekran i da nije spor.

Žena ima 70+ godina pa ne treba ništa specijalno. Cijena nije definirana, ali ne bi preko 1500-2000.

Šta mi preporučujete

 

Na preporuku forumaša, uzeo sam frendu Lenovo P11 SD 680, 4/64 (https://www.aliexpress.com/item/1005003803108387.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.24ad1802cl7mYB) iz Francuske, došao za 5 dana. Onda sam još sinu uzeo P11 plus sa SD750g 6/128 za 400kn više i taj leti koliko je brz (a ni "obični" nije loš).

Dobar ekran (FullHD, baterija dugo traje).

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
dpanijan kaže...
Grancigula kaže...

Treba mi majci tablet za listat novine, pročitat koju knjigu, eventualno nekakav video, da je dobar ekran i da nije spor.

Žena ima 70+ godina pa ne treba ništa specijalno. Cijena nije definirana, ali ne bi preko 1500-2000.

Šta mi preporučujete

 

Na preporuku forumaša, uzeo sam frendu Lenovo P11 SD 680, 4/64 (https://www.aliexpress.com/item/1005003803108387.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.24ad1802cl7mYB) iz Francuske, došao za 5 dana. Onda sam još sinu uzeo P11 plus sa SD750g 6/128 za 400kn više i taj leti koliko je brz (a ni "obični" nije loš).

Dobar ekran (FullHD, baterija dugo traje).

Potvrđujem. Imam boldanu verziju i zasad nikakvih problema, baterija jako dobra, sve radi kako treba. Isto uzeo s AliExpressa.

 

Ukoliko se netko još odluči uzeti neka od ta 2 modela i zanimaju ga streaming servisi, napominjem da svi rade bez problema. Globalna verzija Androida je gore, u mom slučaju 11.

Naravno pripaziti na druge verzije (kineski ROM) ukoliko se uzima s nekih drugih stranica ili prodavača na AliExpressu jer u tom slučaju zna bit problem Widevine licenca.

Za tu lovu, odličan 

10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Trawis kaže...
dpanijan kaže...
Grancigula kaže...

Treba mi majci tablet za listat novine, pročitat koju knjigu, eventualno nekakav video, da je dobar ekran i da nije spor.

Žena ima 70+ godina pa ne treba ništa specijalno. Cijena nije definirana, ali ne bi preko 1500-2000.

Šta mi preporučujete

 

Na preporuku forumaša, uzeo sam frendu Lenovo P11 SD 680, 4/64 (https://www.aliexpress.com/item/1005003803108387.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.24ad1802cl7mYB) iz Francuske, došao za 5 dana. Onda sam još sinu uzeo P11 plus sa SD750g 6/128 za 400kn više i taj leti koliko je brz (a ni "obični" nije loš).

Dobar ekran (FullHD, baterija dugo traje).

Potvrđujem. Imam boldanu verziju i zasad nikakvih problema, baterija jako dobra, sve radi kako treba. Isto uzeo s AliExpressa.

 

Ukoliko se netko još odluči uzeti neka od ta 2 modela i zanimaju ga streaming servisi, napominjem da svi rade bez problema. Globalna verzija Androida je gore, u mom slučaju 11.

Naravno pripaziti na druge verzije (kineski ROM) ukoliko se uzima s nekih drugih stranica ili prodavača na AliExpressu jer u tom slučaju zna bit problem Widevine licenca.

Za tu lovu, odličan 

 Koja je finta za garanciju.

U slučaju potrebe kome se triba javit??

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Grancigula kaže...
Trawis kaže...
dpanijan kaže...
Grancigula kaže...

Treba mi majci tablet za listat novine, pročitat koju knjigu, eventualno nekakav video, da je dobar ekran i da nije spor.

Žena ima 70+ godina pa ne treba ništa specijalno. Cijena nije definirana, ali ne bi preko 1500-2000.

Šta mi preporučujete

 

Na preporuku forumaša, uzeo sam frendu Lenovo P11 SD 680, 4/64 (https://www.aliexpress.com/item/1005003803108387.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.24ad1802cl7mYB) iz Francuske, došao za 5 dana. Onda sam još sinu uzeo P11 plus sa SD750g 6/128 za 400kn više i taj leti koliko je brz (a ni "obični" nije loš).

Dobar ekran (FullHD, baterija dugo traje).

Potvrđujem. Imam boldanu verziju i zasad nikakvih problema, baterija jako dobra, sve radi kako treba. Isto uzeo s AliExpressa.

 

Ukoliko se netko još odluči uzeti neka od ta 2 modela i zanimaju ga streaming servisi, napominjem da svi rade bez problema. Globalna verzija Androida je gore, u mom slučaju 11.

Naravno pripaziti na druge verzije (kineski ROM) ukoliko se uzima s nekih drugih stranica ili prodavača na AliExpressu jer u tom slučaju zna bit problem Widevine licenca.

Za tu lovu, odličan 

 Koja je finta za garanciju.

U slučaju potrebe kome se triba javit??

 Bojim se da nema tu garancije, neka me netko ispravi ako griješim, ali nisam vidio za niti jednu stvar s tih shopova garanciju za nešto. Osim ako odmah dođe neispravno ili polomljeno.

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
RedHill kaže...

Tablet do 3000kn. Mislio Mi Pad 5, vidim da je 6ica u najavi, samo neznam jel imam strpljenja ga čekati odnosno neznam kad izlazi ili ima neki drugi dobar novi tablet do 3000kn

 Anyone

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice