Sleeper računala

poruka: 14
|
čitano: 6.213
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
"Sleeper" računala

Pozdrav forumašima!

 

Otvorio sam ovu temu iz razloga čisto da vidim da li itko ima ideju za tzv. sleeper računala (dakle to su računala s novim hardware-om, ali sve je spakirano u kućište staro 15 i više godina). Inače ta računala sam prvi put vidio na YT kanalu AXE gdje su oni sklapali Athlon X4 konfiguraciju u neko staro kućište (možda ima 16 i više godina).

 

Tako da, sretan sv. Ivan apostol i puno očekujem Vaše ideje za sleeper računala!

 

Srdačan pozdrav.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 18:56 (Vavoom).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Sleeper računala

Koja je poanta korištenja starih kućišta?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sleeper računala

Nekakve high end komponente ne mozes stavit unutra barem u vecinu takvih "starih" kucista jer ce temperature biti katastrofa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sleeper računala
Poanta je retro design koji budi nostalgiju kod starijih gamera čije je prvo iskustvo bio PC 486 ili možda Pentium 3, toliko ja pamtim ta stara kućišta.
SSD koliko si mi života uštedio...
9 godina
offline
Re: Sleeper računala
Da, neki high end komponente možeš zaboraviti ali zato se ta kućišta moraju preraditi za više ventilatora i bolji protok zraka.

Uglavnom ljudi stave ITX konfiguraciju sa R5 3600 i GTX 1660S.

Nije to neki veliki problem hladiti a pokreće sve novo bez problema.
SSD koliko si mi života uštedio...
13 godina
online
Sleeper računala

imam doma stari pc mislim da je 386.

 

bas cu jednom pogledat mogu li sta sloziti u njega. :D

kuciste stoji vodoravno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sleeper računala
MGloc kaže...

Nekakve high end komponente ne mozes stavit unutra barem u vecinu takvih "starih" kucista jer ce temperature biti katastrofa.

 Nekad su postojala i high-tower kučišta. U takva čuda bi se i dva PC-a mogla ugurat, uz dodatne preinake, naravno.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Sleeper računala

plan je napravit jedno takvo jednom..

onak da bude u onom bijelom kucistu koje je vec pozutilo od starosti, moze biti i bez jedne stranice ako je hladjenje problem

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sleeper računala

Evo mog "Sleepera" ;)

 

Sve složeno u kućištu starog pojačala, sa kompletno funkcionalnom frontom.

 

Ovo su fotke dok je unutra još bio i7, sada je unutra Ryzen 3600 i RTX2060

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 12:43 (Montarinari).
Moj PC  
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sleeper računala
Bur33k kaže...
Poanta je retro design koji budi nostalgiju kod starijih gamera čije je prvo iskustvo bio PC 486 ili možda Pentium 3, toliko ja pamtim ta stara kućišta.

 Apsolutno ne....

 

Termin je preuzet iz "auto" svijeta, gdje se pojam sleeper odnosi na obicni, vulgaris auto, najcesce neki mini van, pickup, ili slican regularan auto, koji je po performansama daleko iznad sportskih auta, raznoraznih tuniranih japanaca, kineza i slicnih.

 

Dakle, pojednostavljeno, mozes reci da termin oznacava nesto uobicajene neugledne vanjstine , s vrhunskim dijelovima i performansama iznutra.

 

Dakle, to NISU prastara, pozutjela i poluraspadnuta kucista, to isto tako NISU neki ryzeni, mid range graficke kartice nagurane u ranije spomenuta kucista.....

 

Ponavljam - neugledna i uobicajena vanjstina.

 

Npr, klasicno office kuciste od ms-a za 100kn, a unutra neki 64 jezgreni TR na 8GHz, s 512gb rama, 8090TITI grafickom, 875TB prostora, custom vodenim hladjenjem, ili spojen na kakav dusik.... karikirano, naravno - dakle, ono sto si 80% ljudi na svijetu ionako ne moze priustiti, u kucistu kojeg si svi mozemo priustiti.

 

Totalno besmisleno naravno, jer uz takvog "sleepera" bi trebala ici i odgovarajuca periferija, tipkovnica i mis kombo od 20kn, neki office monitor od 22", da bi dojam bio potpun, na drvenom nefarbanom stolu.

 

A ove yt sleepere, koji sloze u neko raspadnuto kuciste mid range kompjuter, onda ga okruze sa nekim bijesnim monitorima, rgb gejmerskom periferijom..... bezveze i jadno. You didn't fool me....

 

Ne brkati sa retro stilom, konverzijama, samogradnjama i ostalim - to je vec vrsta "umjetnosti" i kao takva ima posebnu kategoriju.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 20:02 (Damir22).
9 godina
offline
Re: Sleeper računala
Hvala ti za objašnjenje sleeper pojma. Sad mi ima više smisla.

Sleeper računala čiji build sam malo pratio su sva bila stara kućišta s početka 90ih pa sam zato pojam povezao sa retro tematikom.

Opet, rađe bih radio sleeper build u nekom Pentium 2 kućištu nego Zalman Z1.

Svugdje ima pretjerivanja bez razloga, taj sleeper projekt pred 2 godine je imao neki i7 (8700k valjda) u kombinaciji sa gtx 1080, ali je unutarnju prostor do perfekcije uređen i uklonjena sva hrđa metalne konstrukcije. Izvana je izgledao jadno ali iznutra sve novo.
SSD koliko si mi života uštedio...
8 godina
offline
Re: Sleeper računala
Evo post iznad moga imas nesto sto bih ja svrstao u kategoriju "umjetnost".

Nije toliko bitan izbor kucista per se, vec je bitan onaj efekat kod promatraca, kad ocekujes jedno, a na kraju ispadne nesto drasticno drukcije.

Pa bas kako i onaj redneck u usaofa s tuniranom mazdom objesi vilicu do poda kad krene obilaziti nekog djedicu u karavanu s naljepnicama "jesus saves", a ovaj stisne gas i ostavi taj autic u oblaku prasine, tako i sleeper pc treba izazvati istu reakciju kod nas, gledas u pc koji izgleda kao da stefica na njemu cita gloriju, a on odvrti bech za 5 sekundi, ili pokrene najnoviju igru u 16k rezoluciji.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Sleeper računala

My time to shine!

Samo da kažem, skinute su naljepnice s ventilatora prije nego šta je sve sastavljeno.

 

U planu je još dodat jedan floppy i dvd čitać te spojit barem jedan floppy

lokalni forumski retard
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 10:22 (Ante Re).
 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Sleeper računala
Montarinari kaže...

Evo mog "Sleepera" ;)

 

Sve složeno u kućištu starog pojačala, sa kompletno funkcionalnom frontom.

 

Ovo su fotke dok je unutra još bio i7, sada je unutra Ryzen 3600 i RTX2060

 

 Heh, ti si stavio novije komponente u kućište od pojačala, a sleeperi su zapravo novija računala u kućištima starim 15-20 god. (slika)

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice