Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.540
|
čitano: 6.326.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cronik kaže...
HowYesN0 kaže...

 tako i mene bolilo. kao totalni početnik krenuo lagano u gym, i mora da sam na leg pressu dizao više nego što treba. isto počelo lagano boliti i osjećaj da nešto nije kao što treba, i kao da je opala snaga u samom zglobu.

posmislio da je hrskavica se istrošila ili nešto. išao privatno na pregled i kaže doktor, izbjegavaj penjanje po stepenicama i spavaj pruženih nogu, što manje savijati u koljenu.

izbjegavao opterećivanje koljena neko vrijeme i prošlo, uzeo neke dodatke prehrani i mogu ti preporučiti ovo ANIMAL FLEX, mogu reći da je pomoglo, kao da je podmazalo hrskavicu. i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD je isto dobar.

 Steta sto nisam prije vidio prosao bi jeftinije. Jucer sam bio u ljekarni preporucili mi ovaj proizvod https://ljekarna.hr/kosti-zglobovi-misici/1552-osteo-bi-flex-tablete-80-kom.html?search_query=kolagen&results=143 pa sam ga uzeo. Koliko dugo si pio te dodatke i kad si osjetio da je prosla bol?

 možeš i sa time probati.

meni je nelagoda prošla nakon što sam potrošio taj animal flex. ima 44 paketića, 1 za svaki dan, ja bi i neki dan preskočio/zaboravio. tako da 2 mjeseca traje.

e sad nakon koliko točno vrmena je u potpunosti prošla bol ne mogu točno reći. ovaj drugi nutrend flexit i sad imam za tu i tamo.

uglavom više nemam onakve boli u koljenima ni nelagode, a bilo je baš kao da nešto nije u redu, sad je ok.

izbjegavaj pentranje po stepenicama, probaj i dok sjediš držati noge ispružene.

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav gym baye!
Krivo sam naručio caffein tablete s myprotein stranice.
200 tableta, rok 2/24.
Ako tko treba, neka se javi na PM.
Naravno, nije otvarano.
2 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 22:48 (MessiZaSiromasne).
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Udebljao se u kolicima kad sam dosao doma iz bolnice, i sada sam u godinu i nesto polako skinuo 10 kila, trenutno 82kg, idem do 75kg max.

92kg > 82kg 92kg > 82kg
malo tricepsa malo tricepsa
18 mjeseci
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ekipa prepruka gdje sada kupiti 4-5 kg proteina. Nešto best buy. Hvala

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Qui-Gon-Jinn kaže...

Ekipa prepruka gdje sada kupiti 4-5 kg proteina. Nešto best buy. Hvala

 the nutrition

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Bok kolege, ima li ovdje netko konkretnog iskustva s intermittent fastingom?

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo ja nekih skoro dvije godine na 18:6, iako zadnjih mjeseci radim lagani bulk, pa na recovery dane ne postim. Sto te interesira?

Gledam te!
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Konkretno me interesira ima li promjene u kilaži i osjećaju nadutosti. Cilj mi je skinuti koju kilu, pritom zadržati mišiće, i poboljšati probavu.
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

A gle, promjena u masi ima, ali uzmi u obzir da realno smanjis unos hrane. Znaci cim 4 ili 5 obroka stitsnes u 2 ili 3, jednostavno manje jedes. I to je najveci benefit.

Sto se zadrzavanja misicne mase tice, to ti ne ovisi o postu, nego prvenstveno o vjezbanju i kvaliteti hrane. Ako ne stimuliras misice, tijelo ce ti ih pojesti ako previse smanjis unos kalorija - jednostavno, proteini su lakse i brze razgradivi od masti i ako za njima nema potrebe, odose... Zato treniraj snagu (ne kardio, iako bi mozda idealno bilo veslanje), izracunaj potrosnju i unos kalorija i prilagodjavaj.

U prehranu obaci puno proteina (kazem puno jer ljudi obicno nemaju naviku jesti dovoljno proteina, ali zato se rado trpaju mastima i ugljikohidratima), ali pazi da jedes oko 1,2 g proteina po kg CILJANE mase. 0,8 g/kg ako ne vjezbas. I pij puno vode jer u suprotnom riskiras ozbiljne provleme s bubrezima (koji moraju obraditi nusprosukte povecane kolicine proteina).

Uzmi u obzir da ti je prvi tjedan najbrzi i nije mjerodavan na dulji rok: brzo ces izgubiti vecu kolicinu kilograma, ali nakon sto ti iz tijela ode hrpa vode i glikogena, taj ce se pad usporiti. To je normalno. Ako zastanes s padom u potpunosti, smanji jos malo unos kalorija. Ako si vec u minusu do 300 kcal, radije pojacaj vjezbanje.

Sto se nadutosti tice, ja ionako nisam nikad imao puno problema s time, pa ti nemam sto pametno reci. Ono malo sto sam imao mi je bilo kakva fizicka aktivnost brzo rjesavala.

Na kraju, nije post nista sto ce ti magicno skinuti kile, ali ti moze pomoci u disciplini unosa manje kalorija, a ako ima nekih ekstra benefita, tim bolje.

Sretno, pamet u glavu i ne daj se skrenuti s puta.

Kazu da je svaki pocetak tezak, ali nije. Tesko je ostati dosljedan, a dosljednost je ta koja ce ti donijeti rezultate.

Gledam te!
6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Osobno sam probao post, meni osobno nikako nije odgovarao. Cjelovite žitarice, zobene i voće svako jutro su meni osobno riješili sve probavne probleme. Sad kako je zima, kao godišnje doba, pojedem puno svježeg zelja, sirovog, sa malo ulja soli i papra kako bih unio još vlakana, te osjećao sitost. Otkad sam na tome, nikakvih probavnih problema, a jeftino je.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Qui-Gon-Jinn kaže...

Ekipa prepruka gdje sada kupiti 4-5 kg proteina. Nešto best buy. Hvala

 Shopbuilder ima jako povoljno, cca 17€/kg bez akcije, s akcijama zna cijeli paket biti još jeftiniji. Super stvar je što je 4x1kg pa svaki kg možeš uzeti poseban okus, da isprobaš različite

 

Ako ti se prate akcije, The nutrition isto zna imati dobre, ali trenutno nemaju ništa

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

Ekipa prepruka gdje sada kupiti 4-5 kg proteina. Nešto best buy. Hvala

 Shopbuilder ima jako povoljno, cca 17€/kg bez akcije, s akcijama zna cijeli paket biti još jeftiniji. Super stvar je što je 4x1kg pa svaki kg možeš uzeti poseban okus, da isprobaš različite

 

Ako ti se prate akcije, The nutrition isto zna imati dobre, ali trenutno nemaju ništa

 Upravo te sam ja naručio nedavno. Uzeo sam 2x čokolada i 2x cookies&cream. Tek završavam prvi paket cookies&creama pa ne mogu reći kakva je čokolada, no ovaj okus je čisto okej. Lako se miješa i topi, nije pregust (radim s vodom, a i više mi odgovara), jedino što sam primjetio da okus malo vuče na cimet (osobno mi ne smeta), a i zobena mi nije nešto s njima. Sve u svemu i sljedeći puta ću naručiti od njih jer cijene ostalih su otišle u nebo. 

VISCA BARCA
5 godina
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja uzeo The nutrition Whey kad je bio na akciji za BF

  • Vanilija - tipična vanilija, bolja čak nego Myprotein, puno lakše i bolje se topi
  • Chocolate peanut butter - umjetan okus kikiriki namaza, ali nije loše za povremeno kombinirati s nekim drugim. Recimo u zobenim kašama je OK, ovako u shakeu je presladak
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...

Ekipa prepruka gdje sada kupiti 4-5 kg proteina. Nešto best buy. Hvala

 Shopbuilder ima jako povoljno, cca 17€/kg bez akcije, s akcijama zna cijeli paket biti još jeftiniji. Super stvar je što je 4x1kg pa svaki kg možeš uzeti poseban okus, da isprobaš različite

 

Ako ti se prate akcije, The nutrition isto zna imati dobre, ali trenutno nemaju ništa

 I ja sam uzeo taj od shopbuildera od cokolade, meni je ok na 3/4 mjerice i 250ml vode(sto oni racunaju iz nekog razloga ko punu mjericu 28g), a brat kaze da mu je fino na punoj mjerici.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koliko vi proteina unosite dnevno?

Imam 81kg i vecinom unosim 50-80grama, za rucak bude 150-250grama mesa, poslije treninga jedan shake a ostalo kalorije samo nadopunim sa bilo cime.

Lijeva slika dok sam trenirao boks 3-5x tjedno 5 godina, a desno sad skoro 4 godine nakon ozljede(sve misice sam bio izgubio nakon ozljede)



Znam da bi trebao unositi bar 110-130g proteina, ali kada pocnem raditi ili ako dobijem osobnu invalidninu cu unosit vise proteina, ovako dok sam doma sa starcima i bratom jede se sta je dostupno.

 


Pricao sam sa jednim frendom i rekao je za ovo malo sto vjezbam doma sa bucicama da ne trebam ni unositi toliko puno proteina? sta vi kazete na to? jel mi treba 110-130g proteina dnevno?

prije ozljede prije ozljede
poslije ozljede poslije ozljede
10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...

 Shopbuilder ima jako povoljno, cca 17€/kg bez akcije, s akcijama zna cijeli paket biti još jeftiniji. Super stvar je što je 4x1kg pa svaki kg možeš uzeti poseban okus, da isprobaš različite

 

Ako ti se prate akcije, The nutrition isto zna imati dobre, ali trenutno nemaju ništa

 Ee bravo,taman sam gledao okle cu narucit...ovo je ko kec na desetku...4kg za ovu cijenu je top,iskreno kad je povoljno okus ni nista me ne zanima,vecinom s tim osim sejka radim dosta ostalih stvari i taman.

 

ps.nije mi jasno ako je protein poskupio ne vidim da su nesto posebno poskupili ovi koji su uvik bili skuplji...ali evo npr.myprotein ili taj rang proteina ja sam ih kupovao 2.5kg za 200kn,sad su na popustu 60-65e,znaci za duplo su otisli gore,koja je fora?ovi kao gold whey su znaci uvik dobru marzi imali pa sad je ostalo isto,a ostali su isli s nizom namjerno dok su mogli ili sta vec.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 14:28 (hrka11).
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko vi proteina unosite dnevno?

101 kg, pokušavam ne unositi manje od 150g dnevno.

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Odličan je skyr protein iz konzuma. 500 g za 9,70 kn ili 1,29 eura . U 250 g ima 30 grama proteina. Fino, zdravo. Cijena vrhunska. 

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 22:18 (BeLLicus).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Cca 150g proteina dnevno. Ne koristim kreatin, whey ujutro sa zobenima ostalo preko ishrane. Ne jedem crveno meso. 83kg 175cm body fat 10%

 Odlična figura, ruke top. Samo što je ovo cca 15% bf, ali nebitno. 

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KiX777 kaže...
BeLLicus kaže...

Cca 150g proteina dnevno. Ne koristim kreatin, whey ujutro sa zobenima ostalo preko ishrane. Ne jedem crveno meso. 83kg 175cm body fat 10%

 Odlična figura, ruke top. Samo što je ovo cca 15% bf, ali nebitno. 

 Mjerio sam kaliperom. Ispalo je 10.2% stomak prsa quad... Možda sam i ja nešto krivo to mjerio ali aj ga znaj. Dosta mi se vidi six pack za 15% masti... 

10 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma na 13 zaokruzi i to je to.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Znaju mi neki put starci uzet pilos posni sir iz lidla pa pomjesan cca 200grama koliko mogu tolerirat sa mjericom wheya i malo lan sjemenki, kremasti je sir 68kcal 11.8g proteina na 100g

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 22:13 (Mr.Natural).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Cca 150g proteina dnevno. Ne koristim kreatin, whey ujutro sa zobenima ostalo preko ishrane. Ne jedem crveno meso. 83kg 175cm body fat 10%

 odlican. ovo je oko 13-15% 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koliko vi proteina unosite dnevno?

Imam 81kg i vecinom unosim 50-80grama, za rucak bude 150-250grama mesa, poslije treninga jedan shake a ostalo kalorije samo nadopunim sa bilo cime.

Lijeva slika dok sam trenirao boks 3-5x tjedno 5 godina, a desno sad skoro 4 godine nakon ozljede(sve misice sam bio izgubio nakon ozljede)



Znam da bi trebao unositi bar 110-130g proteina, ali kada pocnem raditi ili ako dobijem osobnu invalidninu cu unosit vise proteina, ovako dok sam doma sa starcima i bratom jede se sta je dostupno.

 


Pricao sam sa jednim frendom i rekao je za ovo malo sto vjezbam doma sa bucicama da ne trebam ni unositi toliko puno proteina? sta vi kazete na to? jel mi treba 110-130g proteina dnevno?

 Trebaju ti kalorije, proteine mozes i nize, btw racunas sve proteine koje unosis, iz svih izvora

6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Prestao šećer kompletno jest. Skoro tjedan dana razdražljivost nevjerojatna. Bez sokova. Samo voda, mineralna ili obična ispod slavine i magnezij. Od onoga što volim ostavio sam si minimalno badema i kikirikija. Od 2,3,4 pive na dan, mora bit jedna na tjedan jer pivo obožavam. Moram napisat, pošto osobno nisam vjerovao u ovisnost o šećeru, fali, psihološki. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ovisi sta mislis pod "secere"... koje namirnice?

6 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koristi li itko ovdje veganske (nesirutkine/newhey) proteine? Možete li preporučiti neke?

Probao sam već X3M riža i grašak od The Nutritiona, ali se jako loše miješa. Probao sam i rižin protein od Nutrigolda, ali je okus odvratan i ne bih ga preporučio ni neprijatelju.

13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
cauchy kaže...

Koristi li itko ovdje veganske (nesirutkine/newhey) proteine? Možete li preporučiti neke?

Probao sam već X3M riža i grašak od The Nutritiona, ali se jako loše miješa. Probao sam i rižin protein od Nutrigolda, ali je okus odvratan i ne bih ga preporučio ni neprijatelju.

očito su svi takvi.. probao sam samo QNT-ov i okus je kao da jedeš blato

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice