Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.861
|
čitano: 6.610.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
markoal kaže...


Btw, ja planiram kad pođem na faks sljedeće godine (mozda i prije ako budem u situaciji) upisati kickboxing, no mana mi je volio bih da se vise tehnika moze koristiti(kao elementi iz jj, juda, i svega) iako neznam previse od kickboxingu, i da bojim se da nebih u fightu izgubio prirodne zube hehe , mada glupo zvuci al vazni su mi.
Ima netko neki/e prijedlog/e? :DD

Koristi gumu za zube, a i dugo nakon pocetka nebus dobivo udarce koji ti mogu zube izbit...

16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

U fightu sigurno nećeš izgubiti zube (mouthguard prilično dobro radi svoj posao). Što se tiče tehnike vjeruj mi kickboxing će ti sigurno više zatrebati u životu nego bjj (nećeš valjda dečke po ulici bacat i radit im poluge) :P

Music is my life :)
16 godina
online
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže...

U fightu sigurno nećeš izgubiti zube (mouthguard prilično dobro radi svoj posao). Što se tiče tehnike vjeruj mi kickboxing će ti sigurno više zatrebati u životu nego bjj (nećeš valjda dečke po ulici bacat i radit im poluge) :P

Hvala na odgovorima.
Heh, a cujes ljepo je kombinirati, sve ima svoje prednosti, boksačima je npr. mana low kick(udarac u noge),a ljepo je iskoristiti neprijateljski napad u svoj itd. itd :D

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

E da dečki sve to ljepo zvuči na papiru....Samo kad se potučete na ulici nema sudca koji će viknuti

ej ti nema sa bocom..ili alo majstore spremi taj nož....ako mislite trenirati borilačke vještine zbog

tuče na ulici onda ih trenirate iz krivog razloga....

16 godina
online
RE: Rast mišića i visina
Spaz kaže...

E da dečki sve to ljepo zvuči na papiru....Samo kad se potučete na ulici nema sudca koji će viknuti

ej ti nema sa bocom..ili alo majstore spremi taj nož....ako mislite trenirati borilačke vještine zbog

tuče na ulici onda ih trenirate iz krivog razloga....

exactly, bas u zadnje vrijeme gledam neki anime, vezan za tuču i borilačke vještine, ima bas tih elemenata :D (zove se History Strongest Discipline Kenichi)
Btw.. dosli su mi prije par dana zglobni utezi hh :)

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Hmmmm.Moj brat ima 70 kila i 175 cm 13 godina Izlanuo se

spawn camper
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

Moj ima 10,5 godina, 172cm i 60kg cini mi se Belji se, hocemo se pobit Belji se

The ONE and ONLY!
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Gdje u ZG-u mogu trenirati BJJ, rekreativno, ne da mi lome ruke i noge na treninizima, i kolika je ćlanarina.

Prednost: Sesvete/Dubrava

 

Također, ima li itko isustva s teretanom Fitness Point u Sesvetama?

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
PLASMAorLCD kaže...

Moj ima 10,5 godina, 172cm i 60kg cini mi se Belji se, hocemo se pobit Belji se

ja imam 16, 185 i 60kg, moze, di kad :D Belji se

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Matatata krele od zanata kaže...

ja imam 16, 185 i 60kg, moze, di kad :D Belji se

  Dobro si ti izrastao, sjećam se da si otvorio onu temu Hormon rasta i da si bio spominjao da si visok 150-155 (izbrisao si te postove)

Inače pojedi nešto, 60 kila na tu visinu je bolesno.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
FlyBoy kaže...
Matatata krele od zanata kaže...

ja imam 16, 185 i 60kg, moze, di kad :D Belji se

  Dobro si ti izrastao, sjećam se da si otvorio onu temu Hormon rasta i da si bio spominjao da si visok 150-155 (izbrisao si te postove)

Inače pojedi nešto, 60 kila na tu visinu je bolesno.

nisam nista brisao, al da dobro se ti jos sjecas :D

svi mi govore da se moram zdebljat a ja jedem jedem i jedem i neide.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ja imam 170cm. 60 kg. 

 

U zadnja 2 mjeseca sam izgubio 5kg i povremeno mi se tresu ruke i muti vid kao što sam spomenuo u temi "Ah, ta škola..."

 

To je najvjerojatnije uzrokovano neispavanošću i manjkom jela. Želio bih da mi navedete hranu koja je vrlo zasitna zato što nemam mnogo vremena za hranu.

 

Dosta sam jak ali nemam izgrađeno (definirano) tijelo. Mogu napraviti 60 trbušnjaka u minuti, imam jaka leđa i ramena no slabije bicepse i tricepse.

 

Pa me zanima jel mogu vježbanjem (recimo većom masom i većim brojem ponavljanja i recimo sa 3 serije) "nabiti" mišićnu masu ili se tako definira?

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Looka kaže...

Ja imam 170cm. 60 kg. 

 

U zadnja 2 mjeseca sam izgubio 5kg i povremeno mi se tresu ruke i muti vid kao što sam spomenuo u temi "Ah, ta škola..."

 

To je najvjerojatnije uzrokovano neispavanošću i manjkom jela. Želio bih da mi navedete hranu koja je vrlo zasitna zato što nemam mnogo vremena za hranu.

 

Dosta sam jak ali nemam izgrađeno (definirano) tijelo. Mogu napraviti 60 trbušnjaka u minuti, imam jaka leđa i ramena no slabije bicepse i tricepse.

 

Pa me zanima jel mogu vježbanjem (recimo većom masom i većim brojem ponavljanja i recimo sa 3 serije) "nabiti" mišićnu masu ili se tako definira?

Kupi proteinske dodatke, oni zamjenjuju proteine koje ne pojedemo u hrani, ili jednostavno pokušavaj ne preskakati obroke, uzmi sa sobom u školu jelo, ili tamo kupi.

Za izgrađeno tijelo vježba se u 3 serije da napraviš što više ponavljanja, a ako želiš masu, onda moraš u 3 serije 15 ponavljanja sa što većom kilažom.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
netko,netkovic kaže...

Kupi proteinske dodatke, oni zamjenjuju proteine koje ne pojedemo u hrani, ili jednostavno pokušavaj ne preskakati obroke, uzmi sa sobom u školu jelo, ili tamo kupi.

Za izgrađeno tijelo vježba se u 3 serije da napraviš što više ponavljanja, a ako želiš masu, onda moraš u 3 serije 15 ponavljanja sa što većom kilažom.

 

Pojedem u školi mini pizzu koju kupim u pekarni oko 10 sati, ali onda nemam vremena ništa jesti dok ne dođem doma u 1530.

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Looka kaže...
netko,netkovic kaže...

Kupi proteinske dodatke, oni zamjenjuju proteine koje ne pojedemo u hrani, ili jednostavno pokušavaj ne preskakati obroke, uzmi sa sobom u školu jelo, ili tamo kupi.

Za izgrađeno tijelo vježba se u 3 serije da napraviš što više ponavljanja, a ako želiš masu, onda moraš u 3 serije 15 ponavljanja sa što većom kilažom.

 

Pojedem u školi mini pizzu koju kupim u pekarni oko 10 sati, ali onda nemam vremena ništa jesti dok ne dođem doma u 1530.

Uzmi proteinske dodatke, probaj pojest što više pod odmorom i ponesi si od kuće bananu kakvu ili jabuku (znam da je smiješno ali dobro dođe). Što se tiče hrane jedi što više bijelog mesa,riže,jogurta i povrća bogatim željezom (špinat,blitva).

Music is my life :)
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže...
Looka kaže...
netko,netkovic kaže...

Kupi proteinske dodatke, oni zamjenjuju proteine koje ne pojedemo u hrani, ili jednostavno pokušavaj ne preskakati obroke, uzmi sa sobom u školu jelo, ili tamo kupi.

Za izgrađeno tijelo vježba se u 3 serije da napraviš što više ponavljanja, a ako želiš masu, onda moraš u 3 serije 15 ponavljanja sa što većom kilažom.

 

Pojedem u školi mini pizzu koju kupim u pekarni oko 10 sati, ali onda nemam vremena ništa jesti dok ne dođem doma u 1530.

Uzmi proteinske dodatke, probaj pojest što više pod odmorom i ponesi si od kuće bananu kakvu ili jabuku (znam da je smiješno ali dobro dođe). Što se tiče hrane jedi što više bijelog mesa,riže,jogurta i povrća bogatim željezom (špinat,blitva).

Od mesa možeš još ribu, pogotovo tunu, najbolje ti je nakon treninga skuhati rižu, i u nju staviti onu tunu iz konzerve,tako dobiješ ugljikohidrate i proteine.Sir isto tako možeš jesti.

16 godina
online
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže...
Looka kaže...
netko,netkovic kaže...

Kupi proteinske dodatke, oni zamjenjuju proteine koje ne pojedemo u hrani, ili jednostavno pokušavaj ne preskakati obroke, uzmi sa sobom u školu jelo, ili tamo kupi.

Za izgrađeno tijelo vježba se u 3 serije da napraviš što više ponavljanja, a ako želiš masu, onda moraš u 3 serije 15 ponavljanja sa što većom kilažom.

 

Pojedem u školi mini pizzu koju kupim u pekarni oko 10 sati, ali onda nemam vremena ništa jesti dok ne dođem doma u 1530.

Uzmi proteinske dodatke, probaj pojest što više pod odmorom i ponesi si od kuće bananu kakvu ili jabuku (znam da je smiješno ali dobro dođe). Što se tiče hrane jedi što više bijelog mesa,riže,jogurta i povrća bogatim željezom (špinat,blitva).

Isto neka nejede bas toliko mnogo preko odmora ako bas nije prije vjezbao, ili ako neplanira, jer ce dobiti viska kg, pošto u skoli jedino sjedis i nista neradis(mislim ucis) :D, pa moze biti poslje problemcic.

Ja u skoli preko odmora nejedem nista, jer je jedino sto mogu jesti sendvić, a salamu i majonezu izbjegavam, a kad bi ponio neko voće sa sobom postao bi glavna tema ismijavanja hehe, al znam da nije dobro trpati dva obroka u jedan, pa to također valjda neradim.

Kad si spomenuo bananu i jabuku, mozes li biti malo konkretniji za sto tocno je banana dobra, za sto jabuka, naranca itd.
A inace me boli grlo, pa jedem par naranči tjekom svakog obroka i dosta dobro djeluje :)

@Looka
heh brzina rada trbusnih tocno 1 trbusni/s :D, not bad at all, nisam ni ja daleko Namigiva


“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2010 0:31 (markoal).
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina
sirovo meso + mandarine + sklekovi = rambo
<<Karlovačko>>
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
markoal kaže...
makaweli kaže...
Looka kaže...
netko,netkovic kaže...

Kupi proteinske dodatke, oni zamjenjuju proteine koje ne pojedemo u hrani, ili jednostavno pokušavaj ne preskakati obroke, uzmi sa sobom u školu jelo, ili tamo kupi.

Za izgrađeno tijelo vježba se u 3 serije da napraviš što više ponavljanja, a ako želiš masu, onda moraš u 3 serije 15 ponavljanja sa što većom kilažom.

 

Pojedem u školi mini pizzu koju kupim u pekarni oko 10 sati, ali onda nemam vremena ništa jesti dok ne dođem doma u 1530.

Uzmi proteinske dodatke, probaj pojest što više pod odmorom i ponesi si od kuće bananu kakvu ili jabuku (znam da je smiješno ali dobro dođe). Što se tiče hrane jedi što više bijelog mesa,riže,jogurta i povrća bogatim željezom (špinat,blitva).

Isto neka nejede bas toliko mnogo preko odmora ako bas nije prije vjezbao, ili ako neplanira, jer ce dobiti viska kg, pošto u skoli jedino sjedis i nista neradis(mislim ucis) :D, pa moze biti poslje problemcic.

Ja u skoli preko odmora nejedem nista, jer je jedino sto mogu jesti sendvić, a salamu i majonezu izbjegavam, a kad bi ponio neko voće sa sobom postao bi glavna tema ismijavanja hehe, al znam da nije dobro trpati dva obroka u jedan, pa to također valjda neradim.

Kad si spomenuo bananu i jabuku, mozes li biti malo konkretniji za sto tocno je banana dobra, za sto jabuka, naranca itd.
A inace me boli grlo, pa jedem par naranči tjekom svakog obroka i dosta dobro djeluje :)

@Looka
heh brzina rada trbusnih tocno 1 trbusni/s :D, not bad at all, nisam ni ja daleko Namigiva


Hmm, banana i jabuka imaju puno vitamina, vitamini su dobri uvijek i svugdje, + imaju malo ugljikohidrata, tak da se od toga nemoze biti debeo. I naravno da dobro djeluje :).

A zasto bi bio predmet ismijavanja ako bi ponio neko voće? Ja sam u svojem razredu stvorio "autoritet", iako sam imao daleko više bodova od svih (ja sam imao 60 2. po redu 58, 3. 53. a sve ostalo manje od 50),nitko me ne pokušava nazvati štreberom...:). Slobodno ti uzmi neko voće ,nitko te neće zahebavat.A jedi kada si gladan, nemoj slušat ovo , ne jedi preko odmora, jer si u školi,mozak ti mora imati dovoljno energije u svako vrijeme, kada si gladan, najedi se, nemoj se prenajest ,ali se najedi.

15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Pijavica kaže...
sirovo meso + mandarine + sklekovi = rambo

Sirovo meso? :/

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
netko,netkovic kaže...
Pijavica kaže...
sirovo meso + mandarine + sklekovi = rambo

Sirovo meso? :/

Sushi, sashimi, tartar biftek?

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Deus ex machina kaže...
netko,netkovic kaže...
Pijavica kaže...
sirovo meso + mandarine + sklekovi = rambo

Sirovo meso? :/

Sushi, sashimi, tartar biftek?

Hmm, kuhana hrana , pogotovo pečeno meso je imalo velik utjecaj na razvoj čovjekovog mozga,tak da...:/

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
netko,netkovic kaže...

Hmm, kuhana hrana , pogotovo pečeno meso je imalo velik utjecaj na razvoj čovjekovog mozga,tak da...:/

Nista ne kazem, ja volim kuhanu hranu, ali isto tako volim i sirovo :-)

Mislio sam da te zbunila ideja sirovog mesa pa sam naveo nekoliko poznatih jela gdje je to glavna namirnica.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Deus ex machina kaže...
netko,netkovic kaže...

Hmm, kuhana hrana , pogotovo pečeno meso je imalo velik utjecaj na razvoj čovjekovog mozga,tak da...:/

Nista ne kazem, ja volim kuhanu hranu, ali isto tako volim i sirovo :-)

Mislio sam da te zbunila ideja sirovog mesa pa sam naveo nekoliko poznatih jela gdje je to glavna namirnica.

Hehe,ne,znam,samo mi je ono bilo malo :/, nije to bas zdrava hrana, jer se kuhanjem i pečenjem izbacuju otrovne tvari iz nje...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
netko,netkovic kaže...
Deus ex machina kaže...
netko,netkovic kaže...

Hmm, kuhana hrana , pogotovo pečeno meso je imalo velik utjecaj na razvoj čovjekovog mozga,tak da...:/

Nista ne kazem, ja volim kuhanu hranu, ali isto tako volim i sirovo :-)

Mislio sam da te zbunila ideja sirovog mesa pa sam naveo nekoliko poznatih jela gdje je to glavna namirnica.

Hehe,ne,znam,samo mi je ono bilo malo :/, nije to bas zdrava hrana, jer se kuhanjem i pečenjem izbacuju otrovne tvari iz nje...

Tu si pola u krivu. Kuhanje izbacuje otrovne tvari ali izbacuje i dobre tvari - ovisi kako i koliko dugo kuhas.

Pecenje modificira kemijski sastav onoga sto jedes i u pravilu stvara kancerogene stvari.

Ono sto promijeni boju u tamniju prilikom termicke pripreme je kancerogeno. Dokazano.

 

Sad, nemoj me uzet krivo, nisam ja tu neki ludjak koji pazi na te stvari, jedem i ja hamburgere i sve, no iskoristavam priliku da napomenem da unatoc globalnoj ignoranciji, mikrovalna pecnica je u rangu s kuhanjem - sve ostalo, przenje, pecenje, rostiljanje je daleko iza mikrovalke.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Je li preporucljivo vjezbati svako jutro prije ili poslije dorucka? Kontam da je poslije, ali zelim biti siguran.

 

There is no spoon.
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
VirtUoso kaže...

Je li preporucljivo vjezbati svako jutro prije ili poslije dorucka? Kontam da je poslije, ali zelim biti siguran.

 

Hmm,razgibavanje je ok ujutro, ali dizanje utega ne,jer ces previse energije potrosit za dan..

A ako je razgibavanje,onda prvo vjezba pa jelo, tako i kod BB-a, prvo vjezba onda jelo,ili se najedes pa pricekas 1 sat pa onda vjezbat, jer ce te boljet zeludac...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
VirtUoso kaže...

Je li preporucljivo vjezbati svako jutro prije ili poslije dorucka? Kontam da je poslije, ali zelim biti siguran.

 

Ako ides u teretanu onda poslje dorucka-cca 1 sat

Razgibavanje ti bas i netreba ako si u pokretu cijeli dan.

Battlement plan's a bad plan I'm raw like cats from Afghanistan with gats in their hands From Philly to Pakistan space packin the stands You make all fake thugs start acting like stans
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ne idem u teretanu, ali mogao bih. Kod kuce nemam nista osim jednog utega od 3kg. U pocetku je bilo u redu, dizanje 100x da osjetis zatezanje je cisto mrcvarenje i gubljenje vremena.

 

 

There is no spoon.
15 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
VirtUoso kaže...

Ne idem u teretanu, ali mogao bih. Kod kuce nemam nista osim jednog utega od 3kg. U pocetku je bilo u redu, dizanje 100x da osjetis zatezanje je cisto mrcvarenje i gubljenje vremena.

 

 

Istina, ja dizem u 1. seriji 8 i pol kg, pa idem do 11 - 12 u 3. , treba se dobro izmucit :)...Ja isto neidem u teretanu, nego sam kupio spravu, utege , bench klupicu..lol..jbg, predaleko mi teretana..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice