Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

poruka: 351
|
čitano: 56.874
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

evo naisao sam na donju granicu konacno, nakon sto sam prosao vcore 1.15000 bez ikakvih problema stavih ga na 1.12500, vista se digla uz malo cekanja te nakon startanja prime-a riknuo prime, pokrenem ga opet i opet rikne, e dobro, tu smo, ajmo natrag u bios, digni vcore na sljedeci inkrement tj. 1.13125, vista se opet malo vuce dok se digla ali prime se startao, ovaj put nakon minutu prime nije riknuo vec je automatski se komp resetirao, dobro ni ta voltaza nije dovoljna, sad trenutno vec pola sata vrti prime na vcore 1.13750 i izgleda da ce to biti najniza stabilna voltaza za ovaj takt, e sad svi spominju stock voltazu tj. voltazu pod kojom proc radi po defaultu iz tvornice, ja nisam vidio na kutiji navedenu tu voltazu kolika je a svi govore da se moze vidjeti na kutiji

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
pise ti u biosu kad udes u opcije za oc barem je tako kod mene, inace mislim da im je 1.225 stock,ponavljam mislim
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

Imaš Q9550 jel tako?

Moj radi na 1.225V default.

Mada sam ga testirao i na 1.1V na defaultnom taktu i bio je stabilan.

Mali tip: Probaj namjestit GTL voltažu.

Kad ona paše možeš dosta skinut Vcore.

Kod mene na primjer za 3825mhz trebao je 1.344V dok nisam skužio kak se postavljaju GTL-ovi.

Sad kad sam ih namjestio treba za isti takt 1.328V i još se to da skinut.

Dakle trebaš malo više petljat po biosu pa ce to igrat.

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

ajme meni materijaliste... neam uopće pozitivnog komenta u vezi takvog bezveznog rasipanja para, kad bi 40 soma nahranilo hrpu djece na rubu gladi...

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Uvijek se nađu pojedinci koji preziru ljude koji imaju para za nešto što je beskorisno ali i ja bih to kupio

ako ti je to mišljenje koji k...c radiš na ovom forumu?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

ooooo ti zvučiš zabavno gts... ajd reci odma dal si jedan od onih koi traži i voli probleme, da ti odma sve kažem u ovoj jednoj poruci, ili da se strpim da vidim šta imaš za reć! ma uostalom... sad sam offtopic već, tak da, iz pristojnosti (koju bi ti mogo malo izvježbat) ovo će bit moja zadnja poruka ovdje...

 

ali ti si zabrio čini mi se... kaj brieš da ja prezirem njega jer on ima para a ja ne? ko prvo, samo bi maloumnik zbog toga mrzio nekoga drugog, a ja to nisam... ko drugo, zarađujem 14.000 kuna mjesečno i ne trošim na takve gluposti, a mogo bi, nego koristim taj novac da putujem svijetom kao volonter i pomažem onima u potrebi, kojima 72 inčni lcd televizor znači manje od boce vode, tako da oprosti mi ako ne padam ničice na koljena pred takvim božanskim predmetima i temama, i što u nečijem nepotrebnom luksuzu vidim tuđu patnju... 

 

ali zašto ja to uopće govorim, kada i ja i ti znamo da nismo ni približno na istim valnim duljinama... vjerojatno te ne bi baš nimalo takle neke situacije koje sam fotografirao u africi... i sad si misliš da neam ja kaj o takvim stvarima pričat na ovom forumu. ali kao onaj ludi propovjednik sa otv-a, ja imam potrebu u svakoj prilici probat pobudit zanimanje za te stvari... uostalom, kakav bi ja to hipokrit bio kada bi samo povremeno birao činit pravu stvar? 

 

al dosta o tome. kakvo ti je to glupo pitanje prijatelju? heh, ja nisam znao da na ovaj forum mogu samo ljudi koi imaju para za beskorisne stvari ili ljudi koi se slažu sa takvim stilom... 

 

još samo da napomene, možda sam ispao malo grub i arogantan, ali nie mi cilj sukobljavat se sa tobom, samo mi se ne sviđa tvoj ton...

 

 

 

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 0:57 (AmazingGrace).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Isprićavam se iskreno!

bio sam jako loše volje

na kladionici sam mogao dobiti gotovo 50000 kn

samo jedan par me je zeznuo-dobili su gola u zadnjoj minutiNeodlučan

 

Oprosti još jednom

15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

svaka ti čast na isprici! nisam ju očekivao...

 

oboje smo se malo zanijeli...

 

ajd više sreće na kladi slijedeći put Namigiva

 

noć!

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
AmazingGrace kaže...

ajme meni materijaliste... neam uopće pozitivnog komenta u vezi takvog bezveznog rasipanja para, kad bi 40 soma nahranilo hrpu djece na rubu gladi...

 
materijalista???? pogledaj pred kaficima parkiranu ekipu i njihove cure sponzoruse, ja za svoj gust kupujem kompove i to je jedino materijalno na ovom svijetu sto je meni gust i za sta bih dao novac najradije, nebih bas rekao da sam materijalista zato jer sam nasao jednu jedinu stvar na svijetu u kojoj mogu uzivati bez brige o cijenama


AmazingGrace kaže...

ooooo ti zvučiš zabavno gts... ajd reci odma dal si jedan od onih koi traži i voli probleme, da ti odma sve kažem u ovoj jednoj poruci, ili da se strpim da vidim šta imaš za reć! ma uostalom... sad sam offtopic već, tak da, iz pristojnosti (koju bi ti mogo malo izvježbat) ovo će bit moja zadnja poruka ovdje...

 

ali ti si zabrio čini mi se... kaj brieš da ja prezirem njega jer on ima para a ja ne? ko prvo, samo bi maloumnik zbog toga mrzio nekoga drugog, a ja to nisam... ko drugo, zarađujem 14.000 kuna mjesečno i ne trošim na takve gluposti, a mogo bi, nego koristim taj novac da putujem svijetom kao volonter i pomažem onima u potrebi, kojima 72 inčni lcd televizor znači manje od boce vode, tako da oprosti mi ako ne padam ničice na koljena pred takvim božanskim predmetima i temama, i što u nečijem nepotrebnom luksuzu vidim tuđu patnju... 

 

ali zašto ja to uopće govorim, kada i ja i ti znamo da nismo ni približno na istim valnim duljinama... vjerojatno te ne bi baš nimalo takle neke situacije koje sam fotografirao u africi... i sad si misliš da neam ja kaj o takvim stvarima pričat na ovom forumu. ali kao onaj ludi propovjednik sa otv-a, ja imam potrebu u svakoj prilici probat pobudit zanimanje za te stvari... uostalom, kakav bi ja to hipokrit bio kada bi samo povremeno birao činit pravu stvar? 

 

al dosta o tome. kakvo ti je to glupo pitanje prijatelju? heh, ja nisam znao da na ovaj forum mogu samo ljudi koi imaju para za beskorisne stvari ili ljudi koi se slažu sa takvim stilom... 

 

još samo da napomene, možda sam ispao malo grub i arogantan, ali nie mi cilj sukobljavat se sa tobom, samo mi se ne sviđa tvoj ton...

 

 

 

 
zar zelis da se klanjam volonterstvu i pomaganju drugima? to je samo jedan od neograniceno mnogo izbora kako ces ovaj svoj kratki zivot provesti na ovoj zemlji, nitko nema tu moc da moze presuditi i reci da je tvoj izbor bolji, vazniji, plemenitiji, ispravniji od moga, isto kao sto postavljas jedan extrem i to donji koji su afrikaneri koji nemaju sta jesti, nebi bilo zgorega postaviti i drugi extrem ljudi koji su se rodili bogati i ciji budzet za jedan dnevni obrok iznosi vise od bruto godisnjeg proizvoda neke manje drzave, odrekni se tih 14000 kn koliko zarađujes i odseli se iz zapadnog kapitalistickog drustva kojemu pripadas i na taj nacin mu prestani davati potporu te neposredno pomozi ostatku svijeta koji je u gabuli upravo zbog toga sto ih kapitalisti ekspoloatiraju, jer dok god budes zarađivao 14000 kn, dobar dio toga ce kapitalisti uzimati tebi i to u vidu poreza te iskoristavati taj novac da bi sto vise i brze eksploatirali jadnike koji nisu sposobni izboriti se za svoj interes te potjerati kapitaliste i svoje vođe kapitalisticke marionete daleko od svojih jadnih drzavica, jer ti ako mjesecno zaradis tih 14000 kn za godinu dana ces kupiti nekoliko satova sanaderu od poreza, a ne vjerujem da si u godini dana fotografiranja jadnika pridonio kilu palente afrikanerima s takvim djelovanjem


P.S. reci prijatelju kolko vrijedi tvoja foto-oprema s kojom ides na foto safarije, sigurno nemas onu kantu od olympusa koju je dijelio t-com maloprije, vec imas neki lijepi slr od najmanje 5000 kn pa jos koji objektiv od isto tako nesto malo kuna a da ne govorimo o stativima i ostaloj opremi, daj ti to prodaj pa posalji u vojsku spasa ili karitas ili si kupi kartu za darfur s tim novcem pa tamo na licu mjesta previjaj ranjenike, takve aktivnosti su moralni highground za koji ce ti ljudi reci svaka cast, ali ovako zvucis samo kao tip koji zeli reklamirati svoje uber foto-skillove, e moj Lupino-wannabe...

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 15:04 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

xtreme nemoj se zivcirat nek ovaj prica sta oce i propovjeda moral tu....U potpunosti se slazem s ovim, da ljudi na svijetu gladuju i da to je uzasno ali jel ikog boli kita sto neki imaju jahte od 100 miliona dolara ili neznam ni ja sta sve ne? Sta sad da ja radim, sigurno necu ic po africi ili po neznam manhattanu pomagat ili tezit necem vecem. Zivim svoj zivot, radim i studiram najbolje sto mogu da sebi i drugim ljudima oko sebe do kojih mi je stalo (obitelj, prijatelji i sl.) priustit neke stvari. Sta sad da ja radim...briga me za afriku, talibane, multimilijardere, i neznam ni ja sta sve ne, isto ko sto je ljude bilo briga kad je tu bio rat i kad su mi u stan padale granate...Imas svoj zivot, svoje probleme svoju buducnost za koji se trebas brinut. Vau bio si u Africu super za tebe, svakako plemenita gesta al ono jesi iso da propovjedas moral tu i nekome sudis jer je potrosio novce na svoj uzitak ili da pomognes i naslikavas?!

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 15:18 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

e stari moj kad vec trosis na veliko onda si ya graficki sustav trebao odabrati ovo..........CoolSmijeh

 

http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=93562

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

a šta je zapravo glupost?  glupost je i ovo tvoje šta ideš po svijetu i spašavaš ljude od gladi i smrti. kao da nas nema dosta na svijetu nego ti moraš spasiti još par mesoždera koji ubijaju nedužne životinje da bi jeli koji onečiščuju okoliš gdje stignu koji se ubijaju čim dobe oružje u ruku... hm... neznam, rađe igram igrice i trošim na skupe komponente nego poptpomažem uništenju svijeta. glupost ovisi o perspektivi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

♠lol @ alien, ovo je tocno pogođeno moje razmisljanje, svaka cast, ljudi su u vecini stoka i treba im smanjivati broj a ne stancati stoku koja ce ciniti gore sve sto si naveo, 90 % svega sto je ljudski rod napravio otkad postoji je samo zlo i destrukcija svega sto im dođe pod ruku, dao bog da ameri i rusi uskoro zaratuju nuklearno da svi odemo u MP3, prokleta stoka kakva jesmo i ne zasluzujemo bolje niti nas ista moze vise iskupiti, nek bilo tko pogleda sadasnje stanje svijeta pa nek posteno proba naći jedan dobar razlog zasto nas treba ostaviti na ovom svijetu kao vrstu

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2008 22:16 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Svi ste zasluzili zute, jer ste otisli JAKO daleko od teme.

Sto se tice nuklernog rata. Vjerovatno si jos pod dojmom Stalkera i Fallout-a 3.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...

♠lol @ alien, ovo je tocno pogođeno moje razmisljanje, svaka cast, ljudi su u vecini stoka i treba im smanjivati broj a ne stancati stoku koja ce ciniti gore sve sto si naveo, 90 % svega sto je ljudski rod napravio otkad postoji je samo zlo i destrukcija svega sto im dođe pod ruku, dao bog da ameri i rusi uskoro zaratuju nuklearno da svi odemo u MP3, prokleta stoka kakva jesmo i ne zasluzujemo bolje niti nas ista moze vise iskupiti, nek bilo tko pogleda sadasnje stanje svijeta pa nek posteno proba naći jedan dobar razlog zasto nas treba ostaviti na ovom svijetu kao vrstu

 Ja sam dobar i neigra mi se fallout u real lifeu :D eto 1 razlog :-p
P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

vecina Mislave, tebe i jos pola ekipe s foruma cemo postedjet, ostali mogu samo gledat kako im se topi meso  i sklize s kostiju skupa s kozom

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Vise nije tesko sklopit.konfu za visoku cijenu(samo biras najskuplje komponente) nego je tesko sklopiti dobru konfu za nisku cijenu....

3200+2.01 1024 DDR1 ATI Radeon x1950GT
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

e to je ono sto je vecini decki s mog odjela na poslu poslo za rukom, s tim da definicija dobre konfe je jako subjektivna, za jednog decka je konfa od 1900 kn dobra jer mu omogucuje da nakon sto dojde doma s posla igra stalkera i ide spavat sa smajlom na licu i napunjen je energijom za iduci radni dan

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2008 23:23 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

ovo je izvan ove teme.

mogu samo zamislit xtreme:gamer kako bi kod tebe igra nfs undercover isla,daj probaj je na tvom pc pa nam javi kako ide.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

lol naveliko je igram vec dva dana, navukao sam se odmah dok sam je poceo igrat, obozavam need for speed serijal jos od prve igre i mogu ti rec da leti, prvi dan nisam uopce skuzio kako nitro upotrebljavat ali sada me on spasava u nekim situacijama kad je gusto, suvisno je govoriti da je igra odlicna, razbijas policijske barikade, tuniras svoj auto i imas razvijen sistem kao u rpg-ovima gdje tvoj wheelman odnosno ti kao vozac napredujes kroz levele, naprimjer kad odvozis par utrka i pobijedis onda napredujes na lvl 2 i dobijes naprimjer skill boost od 5 % za recimo steering, i taj skill boost se odmah osjeti na autu prilikom voznje, jednostavno moras probat i vidjet kako je gust igrat igru u kojoj pobjeđivanjem u utrkama dobijas skill pointove i auto ti se sve bolje i bolje ponasa i puno je lakse izvoditi neke poteze koje na pocetku igre nisi mogao ni zamisliti, dovoljno je reci da ima preko 10-ak skillova koji ti rastu ovisno koje utrke prihvacas i kako ih odvozis, odlicna igra sve u svemu

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

hehe, ja cu se uskoro cini mi se prikljuiti klubu "opakih gamera" sa novom konficom (makar uz gamanje moram nekaj i radit, ali kaj sad... bit ce to multipurpose stroj).... vec mjesecima slinim nad ovom tvojom i slazem opake planove i sada ce se obistiniti... eto cisto da se malo pohvalim...

nego ovo je ovako bila nekako svestrana tema sa svakakvim raspravama, savjetima i preporukama (uz naravno one nezaobilazne neugodnjake, ali zaboravimo to sad) - ja bih trebal neku preporuku za zvucnike 2.1 ako ima kakva, volio bih naci neke ne preskupe, da je zvuk ok, da nisu ruzni, da nisu jeftini na ustrp kvalitete, ali opet i da nisu tipa 800kn... te ako se slucajno razumijes u to (pisem ovdje jer znam da radis u technomaxu i da tamo testirate takve stvari) neki tv capture card za PCI utor sa analogno-digitalnim ulazom (znaci hybrid neki) tako do 500njak kuna sa daljinskim, ako postoji mogucnost snimanja direktnog u divx i slicno, ono cim vise takvih zgodnih opcija

 

hvala unaprijed

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

prije svega puno srece Rhodine te zelja da slozis sto bolje i opakije cudoviste, slike se nadam da ce biti sto prije gotove sta god slozis! 

 

sto se tice zvucnika svakodnevno testiramo sve moguce modele i mogu ti reci zaboravi na bilo sto osim logitecha, e sad logitech ima par serija odnosno razreda zvucnika, od ovih boljih serija ti je x-240 model recimo jedan od najboljih za nekih 200-300 kn te ako trazis vise kicka i malo ozbiljnije slusanje muzike onda iskreno najbolji zvuk kod z-4 zvucnika u crnoj i bijeloj izvedbi, ima cak jedna verzija sa drvenom kutijom od suba, ti su zvucnici nekih 500-600 kn te su stvarno opaki za tu lovu, mogu se bez problema nositi sa nekim mini linijama koje imamo na hi-fiju

 

imas od avermedie zgodnih par modela po 400-500 kn hibridnih, jedan cak ima gps na sebi a svi su u obliku sticka i svi imaju daljinski i snimanje u divx i podrzavaju H.264 itd

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

e xtream il bilo ko ako mi moze odgovorit na ovo pitanje jel sve stalo fino jel graficka udara u hladnjak memorije jel vendettta udara corsairom hladnjake i tako to pls odgovorite

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

@xtreme

Ma da, razmisljao sam gotovo iskljucivo o Logitechu, sto se tice periferije sve od njih uzimam xD (imam g5 stariji sa 1 bocnim gumbom i g11 i prezadovoljan sam  i takodjer njihove digital-precision sluske, ali mozda sam trebao uzet one sto idu preko glave nesto skuplje, naime ove znaju zuljat nakon dugog nosenja, a navecer ih imam uvjek da bas ne budim sve u kuci xD )

Z4 sam razmisljo, ali sam sikesiro previse za komp pa nece ici jos toliko za njih jer moram i monitor uzimat... vidjet cu, za pocetak ako monitor bude imo zvucnike ce oni posluzit, no razmisljam oko Bozica piknut si jos zvucnike neke pa ono...

 

Za Tv particu si jos premisljam ici na USB ili PCI varijantu, necu ju micat pa bi mozda PCI bila primjerenija, a opet brine me sto bi ona bila "iza kucista" pa koliko bi daljinski lovio... Ima u Hardveraju par modela, ali snimaju u MPEG 2 formatu... ne znam iskreno, raspitat cu se jos malo.

 

Sto se tice slikica, kuciste i nije prereprezentativno jer sam se istrosio na samu konfu, uzeo sam neko Sharkoonovo za 300kn - nije nesto ali nije ni lose, 2 dodatna veta od 120mm i hladenje ce biti ok. Hio sam uzet HD 4870 x2, ali bio je 500 - 600kn skuplji od BFG-ove GTX 280 OCX verzije (napomena dolazi sa 10 god garancije, DVI-HDMI adapterom i HDMI kabelom xD) i da, novi i7-920 xD na Gigabyte-ovoj  GA-EX58-UD5 ploci. Ma bit ce zvjer... zao mi je sto vise nisam imao za bolje kuciste i 6gb rama (uzeo sam 3*1GB). Budem nekaj poslikal kad dodje, naravno prvo cu sve pospajat, instalirat windoze i krenut se druzit s njom pa tamo negdje oko Bozica kad se odlijepim od svega toga... xD

Joj, ma jedva cekam, negdje srijeda-cetvrtak ce tek biti sve spremno za preuzimanje

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
adEzz kaže...

e xtream il bilo ko ako mi moze odgovorit na ovo pitanje jel sve stalo fino jel graficka udara u hladnjak memorije jel vendettta udara corsairom hladnjake i tako to pls odgovorite

 
ej neces vjerovat ali od graficke do hladnjaka memorije je nekih 5 mm a od graficke do clipova memorije nekih 1-2 mm,  vendetta 2 ne udara memoriju ni cooler od memorije, nekih 15-20 mm je udaljenost , a od vendette 2 do bocne strane kucista je nekih 10mm



Rhodin kaže...

@xtreme

Ma da, razmisljao sam gotovo iskljucivo o Logitechu, sto se tice periferije sve od njih uzimam xD (imam g5 stariji sa 1 bocnim gumbom i g11 i prezadovoljan sam  i takodjer njihove digital-precision sluske, ali mozda sam trebao uzet one sto idu preko glave nesto skuplje, naime ove znaju zuljat nakon dugog nosenja, a navecer ih imam uvjek da bas ne budim sve u kuci xD )

Z4 sam razmisljo, ali sam sikesiro previse za komp pa nece ici jos toliko za njih jer moram i monitor uzimat... vidjet cu, za pocetak ako monitor bude imo zvucnike ce oni posluzit, no razmisljam oko Bozica piknut si jos zvucnike neke pa ono...

 

Za Tv particu si jos premisljam ici na USB ili PCI varijantu, necu ju micat pa bi mozda PCI bila primjerenija, a opet brine me sto bi ona bila "iza kucista" pa koliko bi daljinski lovio... Ima u Hardveraju par modela, ali snimaju u MPEG 2 formatu... ne znam iskreno, raspitat cu se jos malo.

 

Sto se tice slikica, kuciste i nije prereprezentativno jer sam se istrosio na samu konfu, uzeo sam neko Sharkoonovo za 300kn - nije nesto ali nije ni lose, 2 dodatna veta od 120mm i hladenje ce biti ok. Hio sam uzet HD 4870 x2, ali bio je 500 - 600kn skuplji od BFG-ove GTX 280 OCX verzije (napomena dolazi sa 10 god garancije, DVI-HDMI adapterom i HDMI kabelom xD) i da, novi i7-920 xD na Gigabyte-ovoj  GA-EX58-UD5 ploci. Ma bit ce zvjer... zao mi je sto vise nisam imao za bolje kuciste i 6gb rama (uzeo sam 3*1GB). Budem nekaj poslikal kad dodje, naravno prvo cu sve pospajat, instalirat windoze i krenut se druzit s njom pa tamo negdje oko Bozica kad se odlijepim od svega toga... xD

Joj, ma jedva cekam, negdje srijeda-cetvrtak ce tek biti sve spremno za preuzimanje

 
g5 je legendaran mis, ja sam razmisljao o G7 ali sad kad vidim koliko se kvari mislim skupljat lovu za mx1100 ovaj novi ili mx revolution, hlađenje ce ti sigurno biti ok, ja zelim vodeno ali pokraj ovih 19000 koliko jos dugujem morat cu cekat drugu godinu otprilike ovo doba da ga stavim pa da dignem proc na 4 giga, odlican deal si dobio za ovu grafulju, neces pogrijesit sto si je uzeo, nego koji operativni ces vrtit? 3 giga bi ti trebalo biti dovoljno za sve sto ces radit u sljedecih godinu dana najmanje

znam tocno kako se osjecas, ja sam bio lud od cekanja jer sam uzimao u 4 razlicita ducana komponente i uvijek je netko kasnio s necim


"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2008 18:00 (xtreme:gamer).
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

znaci uglavnom sve je stalo al je bilo tijesno ? i stvarno svaka cast na kompu evo i ja planiro uzet sve isto ko ti ˙(potpuno isto) samo sto nema kod nas xigmatekovi backeta za vendettu i nema twelve hundred u bih tako cu uzet nzxt tempest...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

nema ni kod nas nazalost xigmatek crossbowa ni thermalright s.775 bolt-thru kita, ja vec cekam to skoro dva mjeseca ali nikako da stignu u hardveraj, tempest solidno izgleda

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

HEHE ZNACI I TI SI NA PUSH PINOVIMA?? tempest je skroz solidno kuciste bolje od antec nine hudndreda vece i sve iste mogucnosti samo vise prostora u njemu i uzecu corsairov hx 620 jer ima i kod nas taj tvoj al nije modularan ppc power cooling i skup je a ja zelim isto da uredim kablove , svvejedno hvala na tvojim odgovorima i pomoci cuvaj se...

 

nez jel ovo to al mislim da ovo tebi treba http://www.links.hr/index.php?option=kosarica&id_artikl=050.907.037&add_kolicina=1

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2008 19:25 (adEzz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

 

Ovako samo da prvo napomenem da ovo nebi uzimao tako skoro neko tek sljedecu godinu tamo neki 9 ili 10 mjesec...... Zanima me kolko bi pojedinim komponentama mogla pasti cijena do onda???

 

Sad komentirajte kaj i kako....Osmijeh

 

btw xtreme:gamer

bio sam na rubu i kad sam vidio tvoju temu ti si me gurnuo preko ruba.... tak da ako bankrotiram ti si kriv..... hehe.... (šala) Smijeh

 

Procesor:

Intel Core i7 940 (nisam nasao kolko ce kostati... pretpostavljam oko 4000-4500kn)


Matična ploča:

Matična ploča ASUS P6T DELUXE, LGA1366, Intel X58, ICH10R, BUS 6400 MHz, DDR3, Broj utora 6, 1333 MHz,
PCI 2, PCIe x16 3, PCIe x4 1, PATA 1, SATA 6, RAID 0,1, 8-kanalni audio, 2x 10/100/1000 Ethernet,
eSATA 1, FireWire 1, USB 2.0 6, ATX; 90-MIB600-G0EAY00Z   (oko 2.677 kn)

Memorija:


DDR3 Kingston KVR1333D3N9/2G, 2GB, 1333MHz, Latencija CL9, ValueRAM (oko 620 kn) (6 x 2 GB =3720kn)


Grafička kartica:



BFG GeForce GTX 280 OCX (oko 3000kn) (uzeo bi tri graficke i stavio ih u SLI) (znaci 3 x 3000 = 9000kn)


Hard disk:


HDD SEAGATE BARRACUDA 7200.11, 1000GB, SATA-II-300, 3.5", 32MB cache; ST31000340AS (oko 950kn)
(uzeo bi dva harda znaci (2 x 950 = 1900kn)



Napajanje:

Corsair TX Series, 750 Watt, ATX, ATX DS+12V, PS/2, Power Supply, EU Version; COR-CMPSU-750TXEU (oko 1050kn)



Mrežna/naponska zaštita:


UPS APC Back-UPS RS 1500VA/865W, Line interactive tehnologija, 13.6min@432.5W, RJ-11 Modem/Fax/DSL zaštita,
AVR, LCD display, 6xC13 na bateriji, 2xC13 na prednaponskoj zaštiti, crna boja (oko 2646kn)

 

jos mi fali neko dobro kuciste i hlađenje.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
adEzz kaže...

HEHE ZNACI I TI SI NA PUSH PINOVIMA?? tempest je skroz solidno kuciste bolje od antec nine hudndreda vece i sve iste mogucnosti samo vise prostora u njemu i uzecu corsairov hx 620 jer ima i kod nas taj tvoj al nije modularan ppc power cooling i skup je a ja zelim isto da uredim kablove , svvejedno hvala na tvojim odgovorima i pomoci cuvaj se...

 

nez jel ovo to al mislim da ovo tebi treba http://www.links.hr/index.php?option=kosarica&id_artikl=050.907.037&add_kolicina=1

 
lol to je to, samo je artikal nedostupan, koja smo banana mi drzavice kad komad lima nemozemo nabaviti izvana a jos smo veca banana drzava posto ga nemozemo sami napraviti

Makavelii kaže...

 

Ovako samo da prvo napomenem da ovo nebi uzimao tako skoro neko tek sljedecu godinu tamo neki 9 ili 10 mjesec...... Zanima me kolko bi pojedinim komponentama mogla pasti cijena do onda???

 

Sad komentirajte kaj i kako....Osmijeh

 

btw xtreme:gamer

bio sam na rubu i kad sam vidio tvoju temu ti si me gurnuo preko ruba.... tak da ako bankrotiram ti si kriv..... hehe.... (šala) Smijeh

 

Procesor:

Intel Core i7 940 (nisam nasao kolko ce kostati... pretpostavljam oko 4000-4500kn)


Matična ploča:

Matična ploča ASUS P6T DELUXE, LGA1366, Intel X58, ICH10R, BUS 6400 MHz, DDR3, Broj utora 6, 1333 MHz,
PCI 2, PCIe x16 3, PCIe x4 1, PATA 1, SATA 6, RAID 0,1, 8-kanalni audio, 2x 10/100/1000 Ethernet,
eSATA 1, FireWire 1, USB 2.0 6, ATX; 90-MIB600-G0EAY00Z   (oko 2.677 kn)

Memorija:


DDR3 Kingston KVR1333D3N9/2G, 2GB, 1333MHz, Latencija CL9, ValueRAM (oko 620 kn) (6 x 2 GB =3720kn)


Grafička kartica:



BFG GeForce GTX 280 OCX (oko 3000kn) (uzeo bi tri graficke i stavio ih u SLI) (znaci 3 x 3000 = 9000kn)


Hard disk:


HDD SEAGATE BARRACUDA 7200.11, 1000GB, SATA-II-300, 3.5", 32MB cache; ST31000340AS (oko 950kn)
(uzeo bi dva harda znaci (2 x 950 = 1900kn)



Napajanje:

Corsair TX Series, 750 Watt, ATX, ATX DS+12V, PS/2, Power Supply, EU Version; COR-CMPSU-750TXEU (oko 1050kn)



Mrežna/naponska zaštita:


UPS APC Back-UPS RS 1500VA/865W, Line interactive tehnologija, 13.6min@432.5W, RJ-11 Modem/Fax/DSL zaštita,
AVR, LCD display, 6xC13 na bateriji, 2xC13 na prednaponskoj zaštiti, crna boja (oko 2646kn)

 

jos mi fali neko dobro kuciste i hlađenje.....

 
svaka cast stavio si moj komp iz snova, vjerojatno sljedeci komp lol, sve bi isto uzeo osim napajanja, ipak bih isao sa pc p&c, hlađenje uzmi vodeno, nemoj se zeznut kao ja , ja sam vec pozalio, danas sam mogao trgat proc na 4 giga najmanje da sam uzeo vodeno umjesto da ga vozim na sadasnjih 3.4 na vendetti 2, kuciste je moje ok ali trazi dalje pa ces sigurno naici na nesto impresivnije, na pamet padaju big toweri, sto se tice pada cijena do 9-10 mj. druge godine imaj na umu da nasu drzavu ceka pojava zvana deflacija kada cijene svega padaju jer consumer confidence pada i svi cekaju daljnja pojeftinjenja te ne kupuju sada a to ima za posljedicu manjak obrta prometa te daljnje snizavanje cijena, kolko god kake za deflaciju mislim da ce bit raj za nas ako uspijemo zadrzati posao
"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice