Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.233
|
čitano: 492.019
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
x360gamer kaže...
S23 256 GB. Memorija mi se dosta brzo napunila pošto imam dosta 4k videa.
Medjutim, sad kad gledam malo "memorija" stavku - 40+ GB mi otišlo na aplikacije, koje u realnosti imaju 15-20 Max GB.
Najviše zauzimaju društvene mreže.
Ostalo je beznačajno.
Znači, sigurno pokazuje mobitel bagrem 20 GB više nego što u stvarnosti jest.
U čemu je problem?
Virus?

 Whatsapp mediji recimo idu u apps, ne u slike, a tamo često imamo najviše slika i video uradaka. Mog sam sa os i ostali sw cukne jedno 15giga

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
x360gamer kaže...
S23 256 GB. Memorija mi se dosta brzo napunila pošto imam dosta 4k videa.
Medjutim, sad kad gledam malo "memorija" stavku - 40+ GB mi otišlo na aplikacije, koje u realnosti imaju 15-20 Max GB.
Najviše zauzimaju društvene mreže.
Ostalo je beznačajno.
Znači, sigurno pokazuje mobitel bagrem 20 GB više nego što u stvarnosti jest.
U čemu je problem?
Virus?

Koliko se ja razumijem u geometriju,  vas kolega muči cash memorije koji se uspješno riješava deletom aplikacije pa iznova downloadom! 

Koliko vam je bitno sačuvati razgovore nisam ziher,  nisam nikada sam provjeravao niti na WApu,  Msgr ili Wbr, prije ih vjerojatno treba arhivirati! 

ATJ Lučko
16 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ATJLučko kaže...

Koliko se ja razumijem u geometriju,  vas kolega muči cash memorije koji se uspješno riješava deletom aplikacije pa iznova downloadom! 

Koliko vam je bitno sačuvati razgovore nisam ziher,  nisam nikada sam provjeravao niti na WApu,  Msgr ili Wbr, prije ih vjerojatno treba arhivirati! 

 

Misliš cache? I ne treba deleteat app nego samo obrisati cache iz app infoa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
ATJLučko kaže...

Koliko se ja razumijem u geometriju,  vas kolega muči cash memorije koji se uspješno riješava deletom aplikacije pa iznova downloadom! 

Koliko vam je bitno sačuvati razgovore nisam ziher,  nisam nikada sam provjeravao niti na WApu,  Msgr ili Wbr, prije ih vjerojatno treba arhivirati! 

 

Misliš cache? I ne treba deleteat app nego samo obrisati cache iz app infoa.

Moguće,  no meni je to uvijek sigurnije,  čak bih kazao kvalitetnije! 

Da, misao je bila CASHE aplikacije! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Jel pametno s23 ultra puniti s original samsung trio punjačem od 65w, znam da je preporuceno 45w
PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nema razlike jer će i dalje uzeti max 45w. Najbolje ti puniti sa što sporijim ako ti se čeka.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
x360gamer kaže...

 

Bitanga kaže...
ATJLučko kaže...

 Pod postavkama memorije/pohrane, stavka aplikacije piše da zauzima 40 GB. Kad kliknem na nju, WhatsApp zauzima najviše (4.5 GB). Dali to znači da ima više od 4.5 GB? Pošto dok bi se sve app ugrubo sumirale, ne vjerujem da bi bilo uopće blizu 40 GB

Probao sam Viber obrisati cache, međutim dan nakon je skoro opet na xy gb koliko je i bio. 

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
x360gamer kaže...
dax-lax kaže...
x360gamer kaže...

 

Bitanga kaže...
ATJLučko kaže...

 Pod postavkama memorije/pohrane, stavka aplikacije piše da zauzima 40 GB. Kad kliknem na nju, WhatsApp zauzima najviše (4.5 GB). Dali to znači da ima više od 4.5 GB? Pošto dok bi se sve app ugrubo sumirale, ne vjerujem da bi bilo uopće blizu 40 GB

Probao sam Viber obrisati cache, međutim dan nakon je skoro opet na xy gb koliko je i bio. 

 

Koliko slika imate kolega ”u” aplikaciji WAp?!?! 

U takvom slučaju, probajte skinuti, odnosno obrisati sve slike koje imate unutra, koje vam normalno nisu bitne, to zna posrkati samo toliko memorije! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
Nema razlike jer će i dalje uzeti max 45w. Najbolje ti puniti sa što sporijim ako ti se čeka.

 Po tome je wireless charger najbolji od 15W ili tu imamo druge probleme radi zagrijavanja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 11:18 (Strelok).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Strelok kaže...
dax-lax kaže...
Nema razlike jer će i dalje uzeti max 45w. Najbolje ti puniti sa što sporijim ako ti se čeka.

 Po tome je wireless charger najbolji od 15W ili tu imamo druge probleme radi zagrijavanja?

 za bateriju je uvijek veći problem temperatura nego snaga punjenja

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
x360gamer kaže...
dax-lax kaže...
x360gamer kaže...

 

Bitanga kaže...
ATJLučko kaže...

 Pod postavkama memorije/pohrane, stavka aplikacije piše da zauzima 40 GB. Kad kliknem na nju, WhatsApp zauzima najviše (4.5 GB). Dali to znači da ima više od 4.5 GB? Pošto dok bi se sve app ugrubo sumirale, ne vjerujem da bi bilo uopće blizu 40 GB

Probao sam Viber obrisati cache, međutim dan nakon je skoro opet na xy gb koliko je i bio. 

 

Koliko slika imate kolega ”u” aplikaciji WAp?!?! 

U takvom slučaju, probajte skinuti, odnosno obrisati sve slike koje imate unutra, koje vam normalno nisu bitne, to zna posrkati samo toliko memorije! 

 Da, malo je čudno da WhatsApp nakupi na slikama toliko svega. 

A zašto ne idu na cloud? Dosta sam ih izgubio brisanjem. Chat/poruke se vrate, slike ne mogu više 

16 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
x360gamer kaže...

 Da, malo je čudno da WhatsApp nakupi na slikama toliko svega. 

A zašto ne idu na cloud? Dosta sam ih izgubio brisanjem. Chat/poruke se vrate, slike ne mogu više 

 

Zato da ne čuvaju trilijune terabajta nepotrebnih gluposti koje ljudi dijele.

Ako nama to zapuni mobitele s malim krugom prijatelja, šta bi tek njihovim serverima radilo.

 

Meni je valjda 99% raznih mesenger poruka totalna glupost, ili memeovi, ili gifovi li neki screenshoti.

Ono bitno si arhiviram na OneDrive ili strpam u neki notes app.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2024 10:43 (Bitanga).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav,

danas ne mogu ažurirati arktube apk. preuzme ali mi jednostavno neda instalirati javlja upozorenje sa slike. (privitak). Radi se o Galaxy S23 Ultra. Dali je netko imao slično, odnosno kako ovo riješiti? Hvala

 

EDIT: Treba isključiti autobloker.

ArkTube+-+Galaxy+S23+Ultra+! ArkTube+-+Galaxy+S23+Ultra+!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 17:23 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Je li tko uspio uloviti S23 Ultru na HT akciji jučer?

Već neko vrijeme ga planiram uzeti i svaki dan gledam hoće li se pojaviti na nekoj akciji. Sinoć mi je izletila reklama na Instagramu, u M tarifi koju i sad koristim je bio na akciji za 10,79 € mjesečno. Ali dostupno samo putem weba, ne i u poslovnicama.

 

256 GB verzija, u zelenoj i crnoj boji.

 

Prijavio sam se i upisao mail na koji bi mi trebala doći obavijest kad postane dostupan. Jutros su već rasprodani. Ono što me brine je što nisam dobio nikakvu potvrdu ni na mail ni na SMS. Pokušao sam doznati kroz službu za korisnike je li prijava prošla, ali oni nemaju uvid u to. Sve u svemu za sad loše iskustvo, nadam se da sam ga uspio uhvatiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2024 12:39 (teo2411).
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Počeo mi se u zadnje vrijeme grijati s23 ultra nenormalno. Baš ne vruć na dodir, sad sam ga u frižider stavljao da ga ohladim. Šta bi moglo uzrokovati to? Gledam baš aplikacije i nisam u posljednje vrijeme instaliravao nikakvu app novu

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Kakvu aplikaciju preporucat za ciscenje i oslobadanje rama? s ovim zadnjim updatovima,mislim da je sve gore i gore postalo radi se o samsung s23 ultra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
1 Tap Cleaner PRO...odlična aplikacija za čišćenje predmemorije!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2024 20:39 (Mali322).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
maxy0 kaže...

Počeo mi se u zadnje vrijeme grijati s23 ultra nenormalno. Baš ne vruć na dodir, sad sam ga u frižider stavljao da ga ohladim. Šta bi moglo uzrokovati to? Gledam baš aplikacije i nisam u posljednje vrijeme instaliravao nikakvu app novu

 Nešto su sa sw shebali. I meni se užasno grijao nekih 2 dana i samo prestao.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Sparklystars kaže...

Kakvu aplikaciju preporucat za ciscenje i oslobadanje rama? s ovim zadnjim updatovima,mislim da je sve gore i gore postalo radi se o samsung s23 ultra.

 zašto bi pobogu to ikad radio?

99,9% takvih aplikacija napravi više štete nego koristi, ubije što treba i ne treba pa mob ne radi dobro, troši više baterije, sporiji je jer stalno ispočetka učitava stvari koje mu trebaju, umjesto da ih koristi iz rama kako je i predviđeno...

ne moram spominjati da je većina tih appova neka vrsta malwarea...

 

što dobiješ s tim što "očistiš ram"?  ništa. i dalje sve radi isto bio on popunjen na 99% ili na 5%. ustvari radi sporije kad je 5% jer mora sve ponovo ucitavati. pustis ga na miru, ne zabrinjavas se glupostima, uzet će si koliko mu treba, tako radi android. najbolje radi kad je iskorišten 

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...
Sparklystars kaže...

Kakvu aplikaciju preporucat za ciscenje i oslobadanje rama? s ovim zadnjim updatovima,mislim da je sve gore i gore postalo radi se o samsung s23 ultra.

 zašto bi pobogu to ikad radio?

99,9% takvih aplikacija napravi više štete nego koristi, ubije što treba i ne treba pa mob ne radi dobro, troši više baterije, sporiji je jer stalno ispočetka učitava stvari koje mu trebaju, umjesto da ih koristi iz rama kako je i predviđeno...

ne moram spominjati da je većina tih appova neka vrsta malwarea...

 

što dobiješ s tim što "očistiš ram"?  ništa. i dalje sve radi isto bio on popunjen na 99% ili na 5%. ustvari radi sporije kad je 5% jer mora sve ponovo ucitavati. pustis ga na miru, ne zabrinjavas se glupostima, uzet će si koliko mu treba, tako radi android. najbolje radi kad je iskorišten 

 Zato sta koristim preko 14 aplikacija, smjesno mi je da jedan huawei p40 pro radi bez greske s takvim zahtjevima,dok s23 ultra ne, jednostavno mobitel se zamrzne i svaki put moram ga resetirat, jer mi je slobodno samo 1,9 rama, svaki put treba se osloboditi dodatni prostor.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Sparklystars kaže...
digitall kaže...
Sparklystars kaže...

Kakvu aplikaciju preporucat za ciscenje i oslobadanje rama? s ovim zadnjim updatovima,mislim da je sve gore i gore postalo radi se o samsung s23 ultra.

 zašto bi pobogu to ikad radio?

99,9% takvih aplikacija napravi više štete nego koristi, ubije što treba i ne treba pa mob ne radi dobro, troši više baterije, sporiji je jer stalno ispočetka učitava stvari koje mu trebaju, umjesto da ih koristi iz rama kako je i predviđeno...

ne moram spominjati da je većina tih appova neka vrsta malwarea...

 

što dobiješ s tim što "očistiš ram"?  ništa. i dalje sve radi isto bio on popunjen na 99% ili na 5%. ustvari radi sporije kad je 5% jer mora sve ponovo ucitavati. pustis ga na miru, ne zabrinjavas se glupostima, uzet će si koliko mu treba, tako radi android. najbolje radi kad je iskorišten 

 Zato sta koristim preko 14 aplikacija, smjesno mi je da jedan huawei p40 pro radi bez greske s takvim zahtjevima,dok s23 ultra ne, jednostavno mobitel se zamrzne i svaki put moram ga resetirat, jer mi je slobodno samo 1,9 rama, svaki put treba se osloboditi dodatni prostor.

 Tebi onda uopće nije problem ram nego sw. s23 plus ima 8 giga pa radi bez problema. Nikad mi se ne dešava ovo o čemu pričaš.Ono kaj tebe muči je vidjeti da ti je ram zapunjen a ustvari on alocira puno više nego je stvarna potrošnja rama.

Kao kad na kompu ima 16giga i uzme, ovisno o količini startup aplikacija, npr 8gb od starta, a ako staviš 32gb, odmah kod startupa iskoristi nešto više iako je i prije imao dovoljno.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Sparklystars kaže...
digitall kaže...
Sparklystars kaže...

Kakvu aplikaciju preporucat za ciscenje i oslobadanje rama? s ovim zadnjim updatovima,mislim da je sve gore i gore postalo radi se o samsung s23 ultra.

 zašto bi pobogu to ikad radio?

99,9% takvih aplikacija napravi više štete nego koristi, ubije što treba i ne treba pa mob ne radi dobro, troši više baterije, sporiji je jer stalno ispočetka učitava stvari koje mu trebaju, umjesto da ih koristi iz rama kako je i predviđeno...

ne moram spominjati da je većina tih appova neka vrsta malwarea...

 

što dobiješ s tim što "očistiš ram"?  ništa. i dalje sve radi isto bio on popunjen na 99% ili na 5%. ustvari radi sporije kad je 5% jer mora sve ponovo ucitavati. pustis ga na miru, ne zabrinjavas se glupostima, uzet će si koliko mu treba, tako radi android. najbolje radi kad je iskorišten 

 Zato sta koristim preko 14 aplikacija, smjesno mi je da jedan huawei p40 pro radi bez greske s takvim zahtjevima,dok s23 ultra ne, jednostavno mobitel se zamrzne i svaki put moram ga resetirat, jer mi je slobodno samo 1,9 rama, svaki put treba se osloboditi dodatni prostor.

 to što se tebi događa nema nikakve veze s ramom.

prvo factory reset, ako se i dalje to događa i ako nemaš neka sranja instalirana onda u servis

meni u godinu i pol nikad smrznuo, usporio, štekao i sl., nikad imao potrebu za restartom, restart se odradi samo kod mjesečnog updatea i to je to. koristim hrpu aplikacija istovremeno, imam 8gb ram verziju

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 10:59 (digitall).
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Evo malo nadogradnje! 🤡
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ima u ovoj grupi itko da je dugogodišnji korisnik Samsunga a da se odlučio na prelazak na Honore?

Mene interesiraju magic V3 ili Magic 6/7(kad izađe) pro.

Kolko vam fali oneUI? 

Na samsungu sam od note 3, pa note 8, pa s22u, i trenutno, s23+. Hoću na neku promjenu a honori mi djeluju poprilično adekvatni. m6p zbog bolje baterije, kamere i 3d face id-ja. mV3 zbog folda i podrške za olovku

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja naručio Magic V3.

 

Do sada imao sve, od starog S7 Edge pa do S22U i trenutjno S23U. Jedino prekočio S21U i imao Xperiu 1 III tada.

 

Koliko vidim po redditu, ljudima koji su tako prešli i ne fali nešto puno oneUI. Naravno ima razlika i navikavanja.

 

Kad dođe mob i nakon par dana korištenja mogu javiti utiske ili ovdje ili privatno. Doduše S23U neću odmah prodavati po dolasku V3, dok malo ne vidim kako stvari stoje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

S ovim zadnjim updateom mi se uzasno srozala baterija. S23 Ultra.

Napunih ga do 80%. Koristio samo štopericu 15 minuta. Otišlo mi 3%.

Inače sam ga punio jednom u dan i pol do 80%. Sad ga moram nekad i 2 put dnevno. 

Clear cache partition ne pomaže. Ima još netko problema?

Sa svakim updateom u zadnje vrijeme mi je baterija pogorša, ali je clear cache popravi stvar. Sad ništa :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
tomglo kaže...

S ovim zadnjim updateom mi se uzasno srozala baterija. S23 Ultra.

Napunih ga do 80%. Koristio samo štopericu 15 minuta. Otišlo mi 3%.

Inače sam ga punio jednom u dan i pol do 80%. Sad ga moram nekad i 2 put dnevno. 

Clear cache partition ne pomaže. Ima još netko problema?

Sa svakim updateom u zadnje vrijeme mi je baterija pogorša, ali je clear cache popravi stvar. Sad ništa :/

 

Pa napuni ga do 100%. Imat ćeš 20% više baterije na raspolaganju. It's a no brainer.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
S23 Ultra opet ne radi Smart view na Sony Android TV, a radilo je kad je stigao 6.1, nakon toga prvi iduci update i sad ovaj 6.1.1 opet nista, kao prebaci, ali je ekran na TVu crn, dok recimo zvuk ide na TV. Ima tko neku ideju?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ponovo upariti?
 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Više općenito pitanje vezano za OneUI:

 

Kroz DND mod mogu propustiti pozive i "Messages" od nekih kontakata, npr. svih koje sam stavio u Favourite contacts.

 

Kako mogu propustiti IM od određenih kontakata u npr. Viberu, WA, Signalu, itd?

 

Pod Notifications - Advanced - Conversations imam definiran jedan WA kontakt, ali tamo imam samo opciju za drugačiji zvuk notifikacije.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice