Wordpress: Održavanje webshopa

poruka: 40
|
čitano: 14.269
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Wordpress: Cijena za održavanje webshopa

Pozdrav,

imam par pitanja i problema u vezi webshopa.

Zanima me što točno uključuje održavanje webshopa i može li netko tko nema iskustva samostalno održavati stranicu? 

Koliko ta usluga košta?

 

Treba mi netko tko mi može napraviti preinake na stranici i staviti neke stvari u funkciju. Radili smo redizajn i podizali novu stranicu na već postojeću stranicu/adresu. Neke najvažnije funkcije mi ne rade kako treba i treba mi netko tko to može popraviti.

Koliko bi koštala ta usluga? (Realna cijena za održavanje/popraviti funkcije i tehničke probleme koji postoje i koji će se pojavljivati u buduće.) Dizajn i sve vizualne i tekstualne dijelove sama radim, za to mi ne treba pomoć. 

Da rezimiram: Koja je realna cijena da mi netko za početak popravi postojeće tehničke probleme i koja bi bila cijena poslije samo za održavanje stranice? 

Dosta je hitno. Lp

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 21:52 (Mikina).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Koje plugine imate aktivne, koja je tema
i koji hosting ?
15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Pitanje je u rangu: "Ne radi mi auto, koliko košta popravak?".

Teško je procijeniti koliko se netko cijeni kod nas, ali neki minimum kod rješavanja problema je oko 300-400kn po satu. Naravno, uvjek ima onih koji rade za manje.
Za održavanje, šta god to bilo, stvarno ne znam. Obično ide za neki fiksni mjesečni iznos sa jasno definiranim stavkama šta sve ulazi u to održavanje. Otklanjanje budućih problema obično se plaća dodatno, ovisno o problemu. Može li to raditi osoba bez iskustva? Naravno da može, ali upravo je to razlog regresije.

Jako teško je raditi na projektima na kojima su radili diletanti i često suradnja s novim izvođačem završi i prije nego je počela. Tako da, sretno u potrazi.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Cijena za održavanje webshopa
Mikina kaže...

Pozdrav,

imam par pitanja i problema u vezi webshopa.

Zanima me što točno uključuje održavanje webshopa i može li netko tko nema iskustva samostalno održavati stranicu? 

Koliko ta usluga košta?

 

Treba mi netko tko mi može napraviti preinake na stranici i staviti neke stvari u funkciju. Radili smo redizajn i podizali novu stranicu na već postojeću stranicu/adresu. Neke najvažnije funkcije mi ne rade kako treba i treba mi netko tko to može popraviti.

Koliko bi koštala ta usluga? (Realna cijena za održavanje/popraviti funkcije i tehničke probleme koji postoje i koji će se pojavljivati u buduće.) Dizajn i sve vizualne i tekstualne dijelove sama radim, za to mi ne treba pomoć. 

Da rezimiram: Koja je realna cijena da mi netko za početak popravi postojeće tehničke probleme i koja bi bila cijena poslije samo za održavanje stranice? 

Dosta je hitno. Lp

 

 

Održavanje web shopa uključuje:

1. Zaštitu i redovni backup u min. 2 načina (min. 1 puta tjedno)

2. Analizu promjena CMS sustava i webshop plugina te updejtanje funkcija i skripte na remote serveru u odnosu na izmjene (obzirom na količinu updejta od strane CMS sustava i pluginova ove dorade se izvode min. 2 puta tjedno u suprotnom riskirate sigurnosne probleme i disfunkciju modula)

3. Analizu grešaka preko Google Search konzole te ispravljanje istih

4. Update pluginova - izvodi se prvo na remote serveru sa svim updejtima na vlastitoj temi - nakon što se sve provjeri da radi kako spada radi se prebacivanje na lajv server ili zamjena koda na lajv stranici (kako se nebi dogodilo što se vama dogodilo)

5. Updejt gateway skripti i kontrola cron jobova

 

*** održavanje web stranica nije pisanje sadržaja niti to developeri rade, developeri nisu dizajneri i kreatori sadržaja, a čini se da mnogi vlasnici web shopa upravo to misle da pod održavanje se misli pisanje sadržaja i upload slika. To se plaća odvojeno ako želite da vam to netko vodi, ili kao u vašem slučaju to radite sami u koliko ne želite plaćati vanjske kreatore sadržaja.

 

Ovo je baza. Godisnje ta usluga vam košta od 14 000 kn (mini shopovi) pa na dalje (pričam za održavanje jednog web shopa od strane jedne osobe). 

 

Znaci radili ste redizajn webshopa bez da je vaš developer prvo napravio redizajn na remote serveru i pospajao sve module da se uvjeri da li sve radi sa riješenjem koje je napravio i da li treba što popraviti ili prespojiti? Znači direktno kad je napravio "temu" odmah ju je bubnuo na lajv server bez provjere kompatibilnosti?! Lijepo.

Ovako napamet rekao bih da može koštati 100 eura, a može koštati i 3 000 eura. Samo inicijalno testiranje da se provede analiza i naprave testovi vam u startu uzima 500 - 1000 eura jer je vaš shop potrebno migrirati na testnu poddomenu ili drugi server - nitko normalan na lajv stranici neće testirati i analizirati probleme. Ako su problemi sa nekompatibilnošću modula sa temom koju vam je razvijao vaš developer (ili kupio na Themeforestu) to je bunar bez dna što se tiče plaćanja jer vrlo vjerojatno je tema pisana kaoticno i vrlo lose. 

Na žalost kao i mnogi osjetili ste na vlastitoj koži kako izgledaju jeftina riješenja nestručnih osoba.

 

Ja radim samo sa custom riješenjima, sa temama sa Themeforesta ili nekih drugih bućkuriša ne. Zbilja se nadam da ćete naći nekoga da vam to riješi i da drugi put ćete unajmiti agenciju sa provjerenim kadrom da vam izradi riješenje - u startu skuplje, ali nikad poslije nećete imati zato problema kakvih sad imate.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 16:52 (Z4X).
12 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Zanimljivo mi je da spominje Wordpress za web shop, negdje sam nedavno pročitao članak u kojem se pozitivno piše o korištenju Worpressa za web shop, navodno se dosta često koristi i dosta je napredovao. Jel bi znao netko koja bi bila cijena izrade stranice za web shop u WordPressu? Znam da može dosta varirati ali onak okvirno. Ne znam puno o izradi stranica pa me zanima što sve sačinjava cijenu i što se nudi za tu cijenu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
display name ivo kaže...
Zanimljivo mi je da spominje Wordpress za web shop, negdje sam nedavno pročitao članak u kojem se pozitivno piše o korištenju Worpressa za web shop, navodno se dosta često koristi i dosta je napredovao. Jel bi znao netko koja bi bila cijena izrade stranice za web shop u WordPressu? Znam da može dosta varirati ali onak okvirno. Ne znam puno o izradi stranica pa me zanima što sve sačinjava cijenu i što se nudi za tu cijenu?

 

WordPress - Woocommerce je jako dobar. Odmah iza Magenta i ispred Shopify-a. Početna cijena izrade od sastanka sa strankom, koncipiranje, dizajn, UI razvoj, integracija u WordPress i sa WooCommerce sustavom + edukacija stranke kako koristiti, početna cijena od 13 000 eura pa na više ovisi o zahtjevima (može i manje u koliko se radi o jednojezičnoj trgovini sa jednom valutom bez kondicionalnog shippinga u druge države sa promjenjivim poreznim stopama od države do države, sumiranja cijene preko kilaža i cijene dostave države u koju se naručuje i sl..., bez paypala/braintree... etc etc - znači baza - kartice, pouzeće i plačanje u trgovini u koliko postoji fizička trgovina - mikro shoppovi uglavnom koji u koracima sa vremenom kad krene prodaja plaćaju nadogradnje kako im budget dozvoli). Održavanje i hosting nije uračunato. A može i za 50 eura kupnjom teme sa Themeforesta, samo onda stranke završavaju sa problemima kao na ovoj temi a često kad kontaktiraju developere teme koju su kupili će ih odbiti uz standardnu izjavu:"We are sorry but we do not offer services related to online stores." Iako su u temi napisali "kompatibilno" sa Woocommerce ili "Woocommerce theme". Koliko novaca, toliko muzike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 4:16 (Z4X).
12 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Hvala na odgovoru. Ovo što ste nabrojali mi zvuči kao ponuda za neku ozbiljnu tvrtku, zamišljam tvrtku s puno zaposlenika i pristojnim prihodom kojoj takav iznos nije neki trošak. Ali kakva je situacija recimo sa malim obrtnikom koji treba nešto jednostavno gdje bi nudio proizvode na lokalnom tržištu uz plaćanje pouzećem i uplatom na iban, cilj samo imati osnovne informacije i pregled proizvoda, slike artikala koje bi sam postavljao, dnevna prodaja 5-10 artikala. Eventualne nadogradnje bi išle naknadno u skladu s rastom obrta.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa

To vam je cijena za full-stack dizajnera/developera koji radi solo u svojoj firmi. Znači za jednu osobu. Agencije počinju sa personaliziranim riješenjima od 15 000 eur najčešće (templejti od 10 000 - 11 000 eur). Bar one ozbiljnije. Ne plaćate nikada odmah u startu sve, sve se to dijeli u module i nadogradnje sa vremenom. Previše je to posla za obrtnika odjednom i tek što biste počeli poslovati izgorili biste u prvih 6 mjeseci da vam se sve što treba odjednom ugradi - govorim za nove web shopove gdje vlasnici nemaju iskustva u vođenju istih. Znači prvo sa čime idete je baza web shopa, ako ne tražite web shop prilagođen isključivo vašem načinu poslovanja možete probati sa Shopify sustavom. Plaćate oko 30 dolara mjesečno. Tu imate sve osnovno, obzirom da Shopify nije otvoreni sustav. Kupite domenu i spojite ju na svoj Shopify shop, odaberete jednu od tema, ako želite neke manje customizacije kontaktirate njihov helpdesk i oni vam za nekih 50 dolara odrade što trebate. 

 

Moj savjet vam je u koliko prvi put otvarate shop a niste zbilja sigurni u investiranje ili se bojite da već na prvoj godini ne ostvarite željene rezultate probajte onda sa Shopify sustavom. Uz to imate mali milion videa na youtube u vezi svega vezano za online trgovinu na Shopify sustavu. Tako da niste prepušteni u tom slučaju sami sebi. Ovo gore je više za one koji su sigurni u svoj posao i investiranje od samog početka i imaju budget za personalizirana riješenja koja su isključivo rađena za njihov posao što u bitnome olakšava sve jer se cijeli sustav prilagođava firmi a ne obratno, na žalost oni sa manjim budžetom će morati proći taj period prilagođavanja na druge sustave dok ne steknu dovoljno za investiranje u personalizirana riješenja. Nadam se da vam bar nešto od ovoga pomaže. To ne znači da ne možete uspješno poslovat na sustavima kao Shopify. Štoviše jako dobro se može poslovat, morati ćete samo biti kreativniji u marketingu od drugih. U koliko budete koristili druge sustave zatvorenog tipa kao Shopify uvijek provjerite da li ima module za cookije za GDPR i slicno. Europa, jel.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 4:10 (Z4X).
9 godina
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Ovo svi bi djabe. Zbog cega? Koliko vi vas rad cijenite? 

Svjedocim "jeftinom" poslu pa onda ide pitanje a sto da radim?!

Reci mi koliko ste platili i dodajte jos toliko pa cu ja napraviti kako treba. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Po meni jednostavan shop bi trebao dobiti za 15k kn, gdje će vlasnik upucavati content i slike, jednostavan shipping plugin bez komplikacija i plaćanje pouzećem, IBAN i ne znam, KEKSpay. Kartičare i tako treba plaćati dodatno.. Template gotov i malo modificiran. Za te novce dobiješ 5 dana developerskog vremena koji napravi inicijalni import i upogoni osnovne pluginove.

 

Malo ste zabrijali u kojoj državi živite.. Da, za veliki shop treba 15k €, ali ako obrtnik prodaje kolače, lutkice od vune i Fimo ogrlice, koliko godina u treba da povrati tu investiciju?

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa

Hvala na odgovoru. Ovo što ste nabrojali mi zvuči kao ponuda za neku ozbiljnu tvrtku, zamišljam tvrtku s puno zaposlenika i pristojnim prihodom kojoj takav iznos nije neki trošak. Ali kakva je situacija recimo sa malim obrtnikom koji treba nešto jednostavno gdje bi nudio proizvode na lokalnom tržištu uz plaćanje pouzećem i uplatom na iban, cilj samo imati osnovne informacije i pregled proizvoda, slike artikala koje bi sam postavljao, dnevna prodaja 5-10 artikala. Eventualne nadogradnje bi išle naknadno u skladu s rastom obrta.

 

Može se naći junior developera koji će to napraviti u fušu za 1000kn - 1500kn. Pričamo o WordPress/WooCommerce rješenju. Predlažem da objavite oglas na freelance.hr.

Ključno je da je sve jednostavno, bez dodatnih stvari tj. da nema nikakvog modificiranja. Kupi se gotova tema, dodaju se proizvodi, malo se poštima sve šta treba i to je to.

 

Ne treba biti previše sumnjičav kod instalacije ovakvih jednostavnih stvari, a i njegov rad će biti identičan kvalitetom ( kako izmjeriti kvalitetu instalacije? ) kao i kod nekih koji bi svoj radinstalaciju naplatili puno više.

 

Uglavnom, bolje popušit 1000kn nego potrošit 100000kn za ovakve stvari.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 12:28 (Laca).
15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa

Kad se dođe do toga da vam treba webshop od 100K Kn, onda WordPress nije ni opcija.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa

https://wedevs.com/blog/89524/top-websites-using-woocommerce/

 

Kad se dođe do toga da nekom treba 100k kuna web shop treba sjest i vidjeti koji su konkretni parametri. 100k kuna je prosjecna cijena web shopa, vama koji mozda u fušu radite to predstavlja neku astronomiju cijene,

za nas koji radimo u sektoru samo 10 000k eur dodje izrada dizajna i sucelja i isto toliko ugradnja - znaci cifre se u prosjeku krecu oko 20 000k eura za prosjecni webshop. Ako WooCommerce moze upravljati sa preko 300 milijuna artikala onda je poprilicno velika opcija. Da ne spominjem da se ucitava promptno sa tom kolicinom artikala i direktna je konkurencija Magento platformi koja jos uvijek pokusava razviti druge module uz shopping core.

 

Primjetio sam da dosta vas ovdje nema pojma sto prica i da punite ljudima glave sa doslovno glupostima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 13:22 (Z4X).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Laca kaže...

Hvala na odgovoru. Ovo što ste nabrojali mi zvuči kao ponuda za neku ozbiljnu tvrtku, zamišljam tvrtku s puno zaposlenika i pristojnim prihodom kojoj takav iznos nije neki trošak. Ali kakva je situacija recimo sa malim obrtnikom koji treba nešto jednostavno gdje bi nudio proizvode na lokalnom tržištu uz plaćanje pouzećem i uplatom na iban, cilj samo imati osnovne informacije i pregled proizvoda, slike artikala koje bi sam postavljao, dnevna prodaja 5-10 artikala. Eventualne nadogradnje bi išle naknadno u skladu s rastom obrta.

 

Može se naći junior developera koji će to napraviti u fušu za 1000kn - 1500kn. Pričamo o WordPress/WooCommerce rješenju. Predlažem da objavite oglas na freelance.hr.

Ključno je da je sve jednostavno, bez dodatnih stvari tj. da nema nikakvog modificiranja. Kupi se gotova tema, dodaju se proizvodi, malo se poštima sve šta treba i to je to.

 

Ne treba biti previše sumnjičav kod instalacije ovakvih jednostavnih stvari, a i njegov rad će biti identičan kvalitetom ( kako izmjeriti kvalitetu instalacije? ) kao i kod nekih koji bi svoj radinstalaciju naplatili puno više.

 

Uglavnom, bolje popušit 1000kn nego potrošit 100000kn za ovakve stvari.

 

  

Sto se tice rada u fušu za 1500kn, imate danas brdo hrvatskih firmi koje nude web shopove i stranice za 1500kn. 

Pogledajte im radove i vidite na sto to liči i u kojem je to stanju.

 

Mislim da vi ne razumijete što znači posao. Otvaranje web shopa nije hobi kako vi to sebi zamišljate već radnja kojom budući vlasnik svoje firme se priprema za samozaposljavanje i ostvarivanje dobiti od koje ce zivjeti.

Investiranje od 1000kn ce im donijeti iste takve ishode i zaradu,... nikakvu. Jer onaj koji je spreman za 1000kn odraditi posao od 3-5 mjeseci koliko je potrebno sa establiranje web shopa i pripremanje istog za namjenjenu svrhu nema apsolutno ni znanja, nit je skolovan,

a niti iskustva da klijentu postavi platformu za rad, pa stoga nema ni sto naplatiti jer ne zna sto radi. Ono sto ta osoba zna je druknut neku temu, razjebat sve što uspije i moze, pokupit 1500kn i reci "sayonara sucker and thx for the money". 

 

Ako nemate nikakvo adekvatno znanje i iskustvo, cemu onda pisete budalastine i dajete savjete ljudima koji direktno ostecuju njihove planove za business?! Da, za fuš zaradu, treba vam fuš developer... slažem se sa vama tu. Pa tko želi imati web shop i zarađivati najmanji mogući minimum i gledati kako da preživi mjesec... vaš savjet je idealan. Samo, fuš stranice ako dođe do povlačenja EU fondova ne prolaze testiranje i imaju jako nizak kredibilitet kod musterija. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 14:43 (Z4X).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
simsis kaže...

Po meni jednostavan shop bi trebao dobiti za 15k kn, gdje će vlasnik upucavati content i slike, jednostavan shipping plugin bez komplikacija i plaćanje pouzećem, IBAN i ne znam, KEKSpay. Kartičare i tako treba plaćati dodatno.. Template gotov i malo modificiran. Za te novce dobiješ 5 dana developerskog vremena koji napravi inicijalni import i upogoni osnovne pluginove.

 

Malo ste zabrijali u kojoj državi živite.. Da, za veliki shop treba 15k €, ali ako obrtnik prodaje kolače, lutkice od vune i Fimo ogrlice, koliko godina u treba da povrati tu investiciju?

 

Samo PG će te u startu koštati 2-3kkn, a da ne govorim kvalitetan SEO.

Za 5 dana rada ćeš dobiti "govno", a ne webshop.

 

O novcima je teško raspravljati, ali garantiram da se za taj budžet ne može dobiti ništa lijepo, brzo, funkcionalno i kvalitetno.

Ako nekoga raduju šarene bojice, nikakva funkcionalnost, sporo učitavanje onda vjerojatno može dobiti nešto i za manje novaca, ali koja je korist od takvog shopa?

 

Laca kaže...

Hvala na odgovoru. Ovo što ste nabrojali mi zvuči kao ponuda za neku ozbiljnu tvrtku, zamišljam tvrtku s puno zaposlenika i pristojnim prihodom kojoj takav iznos nije neki trošak. Ali kakva je situacija recimo sa malim obrtnikom koji treba nešto jednostavno gdje bi nudio proizvode na lokalnom tržištu uz plaćanje pouzećem i uplatom na iban, cilj samo imati osnovne informacije i pregled proizvoda, slike artikala koje bi sam postavljao, dnevna prodaja 5-10 artikala. Eventualne nadogradnje bi išle naknadno u skladu s rastom obrta.

 

Može se naći junior developera koji će to napraviti u fušu za 1000kn - 1500kn. Pričamo o WordPress/WooCommerce rješenju. Predlažem da objavite oglas na freelance.hr.

Ključno je da je sve jednostavno, bez dodatnih stvari tj. da nema nikakvog modificiranja. Kupi se gotova tema, dodaju se proizvodi, malo se poštima sve šta treba i to je to.

 

Ne treba biti previše sumnjičav kod instalacije ovakvih jednostavnih stvari, a i njegov rad će biti identičan kvalitetom ( kako izmjeriti kvalitetu instalacije? ) kao i kod nekih koji bi svoj radinstalaciju naplatili puno više.

 

Uglavnom, bolje popušit 1000kn nego potrošit 100000kn za ovakve stvari.

 

 

15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Z4X kaže...

https://wedevs.com/blog/89524/top-websites-using-woocommerce/

 

Kad se dođe do toga da nekom treba 100k kuna web shop treba sjest i vidjeti koji su konkretni parametri. 100k kuna je prosjecna cijena web shopa, vama koji mozda u fušu radite to predstavlja neku astronomiju cijene,

za nas koji radimo u sektoru samo 10 000k eur dodje izrada dizajna i sucelja i isto toliko ugradnja - znaci cifre se u prosjeku krecu oko 20 000k eura za prosjecni webshop. Ako WooCommerce moze upravljati sa preko 300 milijuna artikala onda je poprilicno velika opcija. Da ne spominjem da se ucitava promptno sa tom kolicinom artikala i direktna je konkurencija Magento platformi koja jos uvijek pokusava razviti druge module uz shopping core.

 

Primjetio sam da dosta vas ovdje nema pojma sto prica i da punite ljudima glave sa doslovno glupostima.

 

 ....

 

Ako nemate nikakvo adekvatno znanje i iskustvo, cemu onda pisete budalastine i dajete savjete ljudima koji direktno ostecuju njihove planove za business?! Da, za fuš zaradu, treba vam fuš developer... slažem se sa vama tu. Pa tko želi imati web shop i zarađivati najmanji mogući minimum i gledati kako da preživi mjesec... vaš savjet je idealan. Samo, fuš stranice ako dođe do povlačenja EU fondova ne prolaze testiranje i imaju jako nizak kredibilitet kod musterija. ;)

Ako misliš na mene, ja ti ne radim u fušu, ali radim u sektoru već dugo. Točnije USA IT sektoru i to, gle čuda, baš s WordPress-om! Tako da znam o čemu pričam, šta se ne bi reklo za vas, kolega.

 

 

Uzevši u obzir šta čovjeku treba, a ne ono šta vi mislite da mu treba ( Ne spominje se PG, ni ništa od toga. SEO?! Kolega je vjerojatno ostao u prošlim vremenima - toliko o pažnji prema detaljima od strane profesionalaca ), mislim da sam realan tj. siguran sam u to.

Znam da vam se ne sviđa, i to je bit problema. Vama su takvi konkurencija, šta implicira da ste u istom rangu i borite se za iste klijente.

 

Uglavnom, morate biti sretni zbog tih šta rade za 1500 kn jer vam oni ne otimaju posao, već vam filtriraju klijente i daju posao.

 

Ja bi se zabrinuo da mi je konkurencija netko tko radi webshopove za 1500 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 15:34 (Laca).
15 godina
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

O novcima je teško raspravljati, ali garantiram da se za taj budžet ne može dobiti ništa lijepo, brzo, funkcionalno i kvalitetno.

Ako nekoga raduju šarene bojice, nikakva funkcionalnost, sporo učitavanje onda vjerojatno može dobiti nešto i za manje novaca, ali koja je korist od takvog shopa?

 

 

Naglasak je na gotove teme i bez modifikacija i instalaciji od strane junior developera ( jel mora biti developer? ) pa dajte molim vas, obratite pozornost na šta se piše.

 

Ali kad već mudrujemo, ja garantiram da će gotova tema koju ću odabrati i kupiti za $50, bez ikakvih modifikacija na njoj dobiti puno bolji, funkcionalniji i ljepši sajt nego šta će mi ga većina tu "napravit".

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 15:30 (Laca).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Laca kaže...

Uzevši u obzir šta čovjeku treba, a ne ono šta vi mislite da mu treba ( Ne spominje se PG, ni ništa od toga. SEO?! Kolega je vjerojatno ostao u prošlim vremenima - toliko o pažnji prema detaljima od strane profesionalaca ), mislim da sam realan tj. siguran sam u to.

Znam da vam se ne sviđa, i to je bit problema. Vama su takvi konkurencija, šta implicira da ste u istom rangu i borite se za iste klijente.

 

Uglavnom, morate biti sretni zbog tih šta rade za 1500 kn jer vam oni ne otimaju posao, već vam filtriraju klijente i daju posao.

 

Ja bi se zabrinuo da mi je konkurencija netko tko radi webshopove za 1500 kn

 

Ti točno znaš što joj treba? Daj budi pravi kolega i javi se kolegici s problemom i sredi joj to kvalitetno i kako treba.

Što se tiče konkurencije, mislim da je ovo ipak tvoja konkurencija, moja sigurno nije.

 

Slažem se za filtriranje, jer klijenti obično nakon što potroše tih početnih 1500kn shvate da su dobili više problema nego rješenja, pa nakon toga podignu budžet na 15kkn pa i onda često shvate da nije to baš sve tako kako su željeli i onda na kraju dođu tamo gdje su trebali u startu i dobro plate, po treći put, za ono što će im itekako pomoći u poslovanju.

 

Isto tako ti fuš "developeri" koji krenu sa 50$, jer im se to čini super lova, pa onda kad naknadno shvate da su potrošili cijeli mjesec ispunjavajući nečije želje, zbroje utrošenu satnicu, stres i presing, brzo zaključe da im se to baš i ne isplati.

 

Onaj tko radi webshop, jer eto vidjela žaba konja gdje se potkiva... može slobodno i bez njega, ili ako ga raduje neka baci tih 1500kn.

 

Ovo za SEO uopće ne znam na što si mislio, ali nije ni bitno. Idem javiti Googlu da su i oni kao i ja ostali u prošlim vremenima.

https://developers.google.com/search/docs

 

Laca kaže...

Naglasak je na gotove teme i bez modifikacija i instalaciji od strane junior developera ( jel mora biti developer? ) pa dajte molim vas, obratite pozornost na šta se piše.

 

Ali kad već mudrujemo, ja garantiram da će gotova tema koju ću odabrati i kupiti za $50, bez ikakvih modifikacija na njoj dobiti puno bolji, funkcionalniji i ljepši sajt nego šta će mi ga većina tu "napravit".

 

Gdje je taj naglasak? Tko je spominjao ikakve junior developere?

 

Nemam pojma što bi ti većina tu napravila, ali znam da za 50$ možeš dobiti neoptimizirani webshop i nekakvu temu što sve skupa nije niti kostur za nekakav webshop.

Ali eto, javi se kolegici i uštedi joj nešto novaca, odradiš ti to i za 100$, 50$ troškovi, 50$ u džep i mirna Bosna. 

I objasni joj usput da joj SEO, PG, fiskalizacija i slične gluposti ne trebaju, pa ipak je to webshop, a njegova funkcija je...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 16:29 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa

Vidim da ste se pogubili, pa ću samo kratko reći da pogledate još jedan put moje odgovore i postove na koje se referiram. Onda ćete vidjeti da sve ovo šta ste napisali nema smisla.

 

Ako ste toliko površni u čitanju svega ostalog šta je bitno za vaš posao, onda mogu zamisliti kako to na kraju sve skupa izgleda

12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Laca kaže...

Vidim da ste se pogubili, pa ću samo kratko reći da pogledate još jedan put moje odgovore i postove na koje se referiram. Onda ćete vidjeti da sve ovo šta ste napisali nema smisla.

 

Ako ste toliko površni u čitanju svega ostalog šta je bitno za vaš posao, onda mogu zamisliti kako to na kraju sve skupa izgleda

Kad naučiš pravilno citirati imati ćeš priliku napredovati i na viši level poznat kao višestruko citiranje. Sretno. 

 

Ovo drugo što pišeš se uglavnom svodi samo na loše trolanje. S obzirom na satnicu koju naplaćuješ dolar dva nije ti preveliki trošak pisati gluposti. 

15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa

Bolje, ali još nedovoljno dobro. Opet si van teme šta me navodi na sumnju da je možda disleksija u pitanju.

Ili samo trolaš na način da izokreneš ono šta je napisano?

2 godine
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Zamisli ovdje teza da ti treba 100 000 kn za sami dizajn webshopa...  Valjda onda mali obrtnici su napuseni ako imaju 100 000 kn samo za dizajn webshopa...  Pa nemaju 100 000 artikala ili da su ebay Amazon ili slična šoping platforma...

Shopify woocommerce ecwid i druge platforme kako koja se daju jako fino sredit za napravit webshop kako sam radio nešto u woocommercu mogu reci da za malog obrtnika bolje i ne treba... Pogotovo ako to nije posao koji je uhodan...kad krene on zarađivati godišnje određenu sumu novca možemo pričat o custom rješenju za tu i tu paru...  

Sve se meni čini da It u Hrvatskoj se pretvara u građevinu di toliko deru cijene da jednostavno čovjek krene sam i na kraju napravi bolje od majstora...  Jer radi za sebe a to nije baš sheldonova teorija struna da je komplicirano jer danas samo na yt ima milijardu primjera sa WordPressom i custom rješenjima...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
ZaliazniMacan kaže...

Zamisli ovdje teza da ti treba 100 000 kn za sami dizajn webshopa...  Valjda onda mali obrtnici su napuseni ako imaju 100 000 kn samo za dizajn webshopa...  Pa nemaju 100 000 artikala ili da su ebay Amazon ili slična šoping platforma...

Shopify woocommerce ecwid i druge platforme kako koja se daju jako fino sredit za napravit webshop kako sam radio nešto u woocommercu mogu reci da za malog obrtnika bolje i ne treba... Pogotovo ako to nije posao koji je uhodan...kad krene on zarađivati godišnje određenu sumu novca možemo pričat o custom rješenju za tu i tu paru...  

Sve se meni čini da It u Hrvatskoj se pretvara u građevinu di toliko deru cijene da jednostavno čovjek krene sam i na kraju napravi bolje od majstora...  Jer radi za sebe a to nije baš sheldonova teorija struna da je komplicirano jer danas samo na yt ima milijardu primjera sa WordPressom i custom rješenjima...

Ovisi što ti je cilj.

 

Jesu li napušeni kad otvaraju fizičke trgovine? Pa kad im treba cca 5000kn mjesečno samo za najam, pa barem 50-70kkn za inventar, pa za lager, IT oprema, software, puste režije i davanja, pa te eto u prvoj godini na 200kkn bez puno muke. Ili misliš da je biti poduzetnik dobrotvorni rad?

 

Webshop je poslovna investicija od koje se očekuje i nekakav rezultat, i to je samo dio potrebnih alata, a i relativno manja stavka po pitanju troškova, čekaj da se dođe do ulaganja u marketing onda će webshop djelovati jeftino. 

 

Veliki problem je što mnogi današnji poduzetnici i wannabe poduzetnici i dalje rade kao u prošlom stoljeću, bez ikakvih analiza i statistika, a to je upravo ono što će dobra i kvalitetna aplikacija omogućiti. Uz njenu pomoć ćeš znati gdje ti ide svaka uložena kuna i što ti je donijela, uz to ćeš vidjeti gdje ulagati, što poboljšati... za 50$ ili 1500kn o tome možeš samo sanjati. Za te novce dobiješ nefunkcionalnu oglasnu ploču.

 

Ovo drugo... to ipak ovisi o tome koliko ti tvoje vrijeme vrijedi, ako imaš satnicu 100$ onda čisto sumnjam da ti se isplati glumiti građevinara. Naši ljudi se uglavnom hvataju poslova koji im nisu struka jer su siromašni i to je tako, nažalost. Da nije tako sigurno se ne bi hvatao posla kojim se ne baviš već bi to vrijeme dobro unovčio sa svojim znanjem ili ako nemaš potrebe za dodatnom zaradom proveo sa dragim ljudima i obitelji, a onaj kome je struka građevina neka odradi taj posao i zaradi svoju plaću.

 

I sad si neplanirano detektirao cijeli problem ove teme, "čovjek krene sam i napravi bolje od majstora". Znaš li zašto? Zato što mu je kao i po pitanju ovog webshopa jedini kriterij cijena, pa se nalaze raznorazni fušeri koji su "jeftini" umjesto da se angažira stručnjak i propisno plati.

10 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
Vidim ja da ovdje vrvi od high-profile developera. Alati za analize.. 300 milja artikala.. plugin za PG od 2-3kila kuna.. jao majko nasim poduzetnicima..
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
mzopg kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Zamisli ovdje teza da ti treba 100 000 kn za sami dizajn webshopa...  Valjda onda mali obrtnici su napuseni ako imaju 100 000 kn samo za dizajn webshopa...  Pa nemaju 100 000 artikala ili da su ebay Amazon ili slična šoping platforma...

Shopify woocommerce ecwid i druge platforme kako koja se daju jako fino sredit za napravit webshop kako sam radio nešto u woocommercu mogu reci da za malog obrtnika bolje i ne treba... Pogotovo ako to nije posao koji je uhodan...kad krene on zarađivati godišnje određenu sumu novca možemo pričat o custom rješenju za tu i tu paru...  

Sve se meni čini da It u Hrvatskoj se pretvara u građevinu di toliko deru cijene da jednostavno čovjek krene sam i na kraju napravi bolje od majstora...  Jer radi za sebe a to nije baš sheldonova teorija struna da je komplicirano jer danas samo na yt ima milijardu primjera sa WordPressom i custom rješenjima...

Ovisi što ti je cilj.

 

Jesu li napušeni kad otvaraju fizičke trgovine? Pa kad im treba cca 5000kn mjesečno samo za najam, pa barem 50-70kkn za inventar, pa za lager, IT oprema, software, puste režije i davanja, pa te eto u prvoj godini na 200kkn bez puno muke. Ili misliš da je biti poduzetnik dobrotvorni rad?

 

Webshop je poslovna investicija od koje se očekuje i nekakav rezultat, i to je samo dio potrebnih alata, a i relativno manja stavka po pitanju troškova, čekaj da se dođe do ulaganja u marketing onda će webshop djelovati jeftino. 

 

Veliki problem je što mnogi današnji poduzetnici i wannabe poduzetnici i dalje rade kao u prošlom stoljeću, bez ikakvih analiza i statistika, a to je upravo ono što će dobra i kvalitetna aplikacija omogućiti. Uz njenu pomoć ćeš znati gdje ti ide svaka uložena kuna i što ti je donijela, uz to ćeš vidjeti gdje ulagati, što poboljšati... za 50$ ili 1500kn o tome možeš samo sanjati. Za te novce dobiješ nefunkcionalnu oglasnu ploču.

 

Ovo drugo... to ipak ovisi o tome koliko ti tvoje vrijeme vrijedi, ako imaš satnicu 100$ onda čisto sumnjam da ti se isplati glumiti građevinara. Naši ljudi se uglavnom hvataju poslova koji im nisu struka jer su siromašni i to je tako, nažalost. Da nije tako sigurno se ne bi hvatao posla kojim se ne baviš već bi to vrijeme dobro unovčio sa svojim znanjem ili ako nemaš potrebe za dodatnom zaradom proveo sa dragim ljudima i obitelji, a onaj kome je struka građevina neka odradi taj posao i zaradi svoju plaću.

 

I sad si neplanirano detektirao cijeli problem ove teme, "čovjek krene sam i napravi bolje od majstora". Znaš li zašto? Zato što mu je kao i po pitanju ovog webshopa jedini kriterij cijena, pa se nalaze raznorazni fušeri koji su "jeftini" umjesto da se angažira stručnjak i propisno plati.

 

Upravo tako, a jos nitko nije uzeo u obzir referale kao outsourcanje svojih proizvoda preko platformi kao Glami, Njuskalo, Jeftinije, Amazon i sl gdje se placa ili godisnja premija u odnosu na pretplatu racunatu po mjesecu ili postotak od prodaje, recimo Jeftinije naplacuje dinamicki, postotak od ukupne prodaje artikala preko njihove platforme. Prije par godina sam radio za jednog od vlasnika web shopa koji je imao zaradu od online prodaje u prosjeku oko 60 000 eura godisnje. Kad me zaposlio, tojest nije htio da mu radim kao remote, povremeno vec je htio da dodjem i da poslozim sve na svoje mjesto, znaci sve od redizajna web shopa do izmjene cijelog sadrzaja na 4 jezika u odnosu na zadane kljucne rijeci za SEO (3 mjeseca je trajala samo analiza kljucnih rijeci), analize konkurencije koju sam mu napravio i plan za 2 godine rada koji sam mu napravio kostalo ga je 21 tisucu eura, kroz period od godinu i pol dana (to je nista za takvo nesto, velike agencije naplacuju daleko vise jer je daleko vise ljudi ukljuceno u rad od dizajnera, programera, content creatora i marketing advisora)

Uz to je jos morao iskesirati i platiti sve portale za trajno objavljivanje oglasa u obliku clanka zbog izgradnje novih kvalitetnijih backlinkova, jer mu je marketinska agencija placala backlinkanje indijcima pa ga je Google skrsio jer svi backlinkovi su imali authority domain ispod 3, a treba minimalno biti iznad njegovog, sto znaci ako je njegov 19 svi backlinkovi moraju biti 20+ domain authority, moja analiza je ukljucivala samo 40+ domain authority stranice za backlinkanje, al to se placa sve.

 

Onda facebook oglasavanje i google oglasavanje, plus sto to vodi agencija mjesecno 1600 eura ide njima, pa sam mu i to sredio i pokazao mu da ne moze voditi shop zajebavajuci se jer mu marketinska agencija bezveze objavljuje oglase i kampanje koje nemaju niti jednu prodaju, ono naprave mu kampanju i nabiju mu u 5 mjeseci 700 eura duga bez ijedne prodaje... i nitko u agenciji ne misli to ugasiti. I tako brdo drugih stvari... Godinu dana nakon firmi skoci online prodaja za 73 000 eura i zavrsi godinu sa 152 000 eura. Dok kroz godinu i pol skoro 90 000 eura je uprihodio od svih promjena. Koliko vidim i dan danas je stabilno. Tako da njemu se itekako isplatilo iskesirati 21 000 eura. A do tad je placao fušarenje. I to sam mu rekao kad mi je ugovor zavrsio da je to tek srednja vrijednost onoga sto moze, daleko je on jos od maksimuma, al ak bude nastavio fušariti sa drugima jer gleda uvijek da se ogreca negdje vrlo brzo ce se vratiti gdje je i bio. Valjda se uozbiljio sa godinama i shvatio da fuš ne donosi pare.

 

Robu koju nabavlja, godisnje ga izadje do 20 000 eura. 


Ovo drugo... to ipak ovisi o tome koliko ti tvoje vrijeme vrijedi, ako imaš satnicu 100$ onda čisto sumnjam da ti se isplati glumiti građevinara. Naši ljudi se uglavnom hvataju poslova koji im nisu struka jer su siromašni i to je tako, nažalost. Da nije tako sigurno se ne bi hvatao posla kojim se ne baviš već bi to vrijeme dobro unovčio sa svojim znanjem ili ako nemaš potrebe za dodatnom zaradom proveo sa dragim ljudima i obitelji, a onaj kome je struka građevina neka odradi taj posao i zaradi svoju plaću.

Zato i imamo toliko dev i dizajn firmi koje odlaze u stecaj svake 3 godine, jer umjesto da naplacuju po trzisnoj cijeni oni naplacuju 1500kn fušarenje. A naplacuju po toj cijeni jer nemaju ni obrazovanje, ni znanje ni iskustvo da mogu dostavit kvalitetu koju veci iznosi traze, a rekao bih i da takvim malim iznosima izbjegavaju odgovornost jer si uvijek mogu ostaviti otvorena vrata sa:"pa sto vi hocete za 1500kn?!" 

 

Isto vrijedi i ona da fuš na kraju najvise i kosta jer firma gubi toliko novaca od neuspjelih prodaja da se do kraja godina to mjeri u desecima tisuca eura ako je neki shop sa do 300 artikala. Danas sam bas razmisljao o gradji, ovo sto ste rekli... pa zar ima ijedna normalna osoba koja bi nekom platila 1000 € da mu u fusu digne kucu umjesto 50 000 € da mu to licencirana firma digne. Ja sam siguran da ona kuca dignuta iz fuša ce ubiti one koji zive u njoj sa vremenom a cijena krpanja svake godine kao i popravaka na kraju ce izaci kao cijena nove kuce od 50 000 €.

 

Bas prije neki mjesec mi je dosla stranka i htjela bi redizajn stranice, nist puno al ono... da bude. Kazem da pocetna cijena je 1200 eura za sajt do 5 pageva + jedna kontakt forma - bez CMS-a, samo statika. Trebate vise funkcionalnosti cijena raste.

Cinilo joj se kao puno, al na kraju sam je samo pitao:"Koliko ste imali upita preko svoje stranice za vase usluge?"

Kaze:"Nijedan!"

Pitam ju:"Koliko dugo je stranica aktivna?

Kaze: "6 godina"

 

Pitam ju koliko joj je najjeftinija usluga koju naplacuje. Oko nekih 4000kn.

Rekoh joj neka 4 000 kn pomnozi sa 12 i ono sto dobije onda sa 6 i to je koliko je minimalno novaca izgubila u 6 godina - ono sto joj je proslo kroz prste kako bi se reklo. 

Sto nije problem promjeniti, dovoljno je da sa novom stranicom svaki 2 ili 3 mjesec dobije jednu stranku i vec je zaradila vise nego zadnjih 6 godina preko svoje trenutne fuš stranice preko koje u 6 godina nema niti jedan upit niti stranku, jer nova stranica bi imala svrhu i cilj, a ta svrha je pasivno dovlacenje posla i to ovi koji rade u fušu ne razumiju, jer ne znaju kako napraviti stranicu koja dovlaci "novac", jer izgradnja sjedista nije samo "kupi temu sa themeforesta, nakelji tu nesto, ulupaj neki sadrzaj, naplati 1500kn i adio amigo, hvala i zbogom i ne pitajte me vise nista!"

Analize koje je potrebno provesti prije izgradnje bilo kakve ozbiljne stranice za firme su mind-blowing. HTML-CSS-JS su najlaksi dio. A cine tek jednu petinu svih faza.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 2:06 (Z4X).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
simsis kaže...
Vidim ja da ovdje vrvi od high-profile developera. Alati za analize.. 300 milja artikala.. plugin za PG od 2-3kila kuna.. jao majko nasim poduzetnicima..

 

Kliknes na link koji je stavljen pa se ne sramotis sa svojim izjavama.

15 godina
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Ja bi volio vidjeti reference naših kolega koji se diče svojim znanjima, ime firme, itd. jer ovako me ovo sve jako podsjeća na scam koji sam vidio prije par godina, a ide ovako:

 

1. Netko postavi pitanje gdje ima konkretan problem koji treba riješiti

2. Dolazi druga osoba, "profesionalac" u svom području, i daje svoje savjete. Često je ova osoba jako aktivna i na drugim temama, a svrha je "građenje reputacije stručnjaka"

3. Nakon toga se javlja treća osoba sa sličnim pitanjima i tu se razvija tema

 

Iza sva tri profila je najvjerojatnije jedna osoba. 

 

Svrha svega ovoga je navući nekog na suradnju ( nekog kome stvarno treba takva usluga ) u kojoj je potrebno uplatiti neke pare u naprijed. Čisto dvije, tri tisuće za hosting, domenu, analizu, i more buzzworda koje će se nabrojiti.

 

 

Ne optužujem nikoga za ništa, već iznosim svoje mišljenje na šta me ova tema podsjeća. 

 

 

Ali, isto se nadam da vam neće biti problem nabaciti koji link?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 9:05 (Laca).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

čovjek priča o stvarima koje svi znamo (u teoriji), a registriran je ovdje 4 dana. Tako da, sasvim moguće da je scammer. Naravno da je business value prvo što je u priči bitno, ali onda nije uopće bitna (niti jamči ikakav rezultat) ljepota koju spominje u drugom postu. No ako pričamo o sajtu od 100kkn, onaj tko ga otvara mora preko njega ostvariti u prvoj godini >200kkn neto dobiti da bi bio na nuli, nije to baš samo tako osim ako se radi o poslu koji ima ogromnu marginu, jer na tržištu nikad nisi jedini. A ove priče o jako velikom poslu dok se analizira tržište i SWOT businessa naručitelja su tipično prodavanje magle. Čim netko mistificira neki posao znači da je muljator. Govorim iz iskustva, puno buzzworda, a kad zagrebeš ispod površine najobičniji diletanti koji o problemima uče ad hoc. Naravno proces učenja traje, pa klijent čeka ali sve oni to naplate kao da su za to vrijeme nešto radili. Čuli su da se može zaradit, pa 'ajmo.
Fake it till you make it. Poluofftopic: postojao je prije dosta godina startup koji je održao prezentaciju svog AI tako što su u backendu sjedili ljudi koji su sve ručno odrađivali. :-)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Wordpress: Održavanje webshopa

Pomaže li ovo? Malo stariji post, ali sada bi vjerojatno bio napisan još "oštrije". Poprilično u skladu sa onim što sam pisao u ovoj temi. 

 

https://marker.hr/blog/cijena-web-shopa-219/

 

Reference se lako provjere, a i cjenik je tu negdje, ako treba napišem ga ovdje, ali i on je u skladu sa spomenutim.

 

I kratko, vezano uz zadnji post kolege, slažem se, kao i u svakom poslu i ovdje ima svega i svačega. Teško je i nepotrebno generalizirati, svugdje ima prodavača magle, ali pričati o webshopu za 1500kn je ipak neozbiljno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wordpress: Održavanje webshopa
display name ivo kaže...
Hvala na odgovoru. Ovo što ste nabrojali mi zvuči kao ponuda za neku ozbiljnu tvrtku, zamišljam tvrtku s puno zaposlenika i pristojnim prihodom kojoj takav iznos nije neki trošak. Ali kakva je situacija recimo sa malim obrtnikom koji treba nešto jednostavno gdje bi nudio proizvode na lokalnom tržištu uz plaćanje pouzećem i uplatom na iban, cilj samo imati osnovne informacije i pregled proizvoda, slike artikala koje bi sam postavljao, dnevna prodaja 5-10 artikala. Eventualne nadogradnje bi išle naknadno u skladu s rastom obrta.

Ovo je post od kojeg je sve krenulo. Obratite pažnju na napisano i pročitajte dva puta ako treba.

 

Nakon čega slijedi moj odgovor...

Laca kaže...

Može se naći junior developera koji će to napraviti u fušu za 1000kn - 1500kn. Pričamo o WordPress/WooCommerce rješenju. Predlažem da objavite oglas na freelance.hr.

Ključno je da je sve jednostavno, bez dodatnih stvari tj. da nema nikakvog modificiranja. Kupi se gotova tema, dodaju se proizvodi, malo se poštima sve šta treba i to je to.

 

Ne treba biti previše sumnjičav kod instalacije ovakvih jednostavnih stvari, a i njegov rad će biti identičan kvalitetom ( kako izmjeriti kvalitetu instalacije? ) kao i kod nekih koji bi svoj radinstalaciju naplatili puno više.

 

Uglavnom, bolje popušit 1000kn nego potrošit 100000kn za ovakve stvari.

 

 

I onda dolazimo do poplave nebuloza u kojima se spominje sve i svašat. Ne znam kako ste promašili bit oba posta, trebalo je samo pročitati postove, a ne donositi zaključke na temelju nečeg šta nije niti napisano.

 

mzopg kaže...

Pomaže li ovo? Malo stariji post, ali sada bi vjerojatno bio napisan još "oštrije". Poprilično u skladu sa onim što sam pisao u ovoj temi. 

 

https://marker.hr/blog/cijena-web-shopa-219/

 

Reference se lako provjere, a i cjenik je tu negdje, ako treba napišem ga ovdje, ali i on je u skladu sa spomenutim.

 

I kratko, vezano uz zadnji post kolege, slažem se, kao i u svakom poslu i ovdje ima svega i svačega. Teško je i nepotrebno generalizirati, svugdje ima prodavača magle, ali pričati o webshopu za 1500kn je ipak neozbiljno.

 Šta hoćeš reći da je ovaj Marker tvoja firma? Malo ste mi neozbiljni za direktora.

 

Super mi je analogija s automobilom, koja je btw. promašena, ali jasno ocrtava sve ono što display name ivo treba u ovom trenutku.

Ako se odlučite za takav web shop, dobit ćete točno ono što ste platili - alat koji će u teoriji funkcionirati i koji će u praksi jednostavno biti nedostatan za ostvarivanje onog prodajnog cilja od 250 000kn.

Da se razumijemo - web shop takvog cjenovnog ranga, pod uvjetom da je dobro napravljen, može vam pomoći, ali samo u onim početnim stadijima razvoja internet poslovanja.

Znači kada ste zadovoljni s bilo kakvom zaradom. ( Marker.hr )

 

 

Iako nisam fan gotovih tema, ima jako dobrih WooCommerce tema na TF i instalacija jedne od njih će vlasnika služiti dobro, godinama. Dok god su zahtjevini minimalni, pa kaže:

display name ivo kaže...
... treba nešto jednostavno gdje bi nudio proizvode na lokalnom tržištu uz plaćanje pouzećem i uplatom na iban, cilj samo imati osnovne informacije i pregled proizvoda, slike artikala koje bi sam postavljao, dnevna prodaja 5-10 artikala.

 

MIslim da je cijena od 1500kn za sat, dva posla oko instalacije WordPressa i WooCommerca i nije loša para za nekog junior developera, a ako vam je on konkurencija, u krivoj ste branši

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 13:43 (Laca).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice