Rušenje ATA passworda na SSD-u

poruka: 13
|
čitano: 3.903
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Rušenje ATA passworda na sad-u

Zdravo svima, dobio sam samsung ssd od 500GB ali na sebi ima ATA password. Znate li neko rjesenje? Neki program koji probija taj password. Ne trebaju ostati podatci samo da ssd prezivi. Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u
Adoxxxxxsdi kaže...

Zdravo svima, dobio sam samsung ssd od 500GB ali na sebi ima ATA password. Znate li neko rjesenje? Neki program koji probija taj password. Ne trebaju ostati podatci samo da ssd prezivi. Hvala unaprijed. 

 Možda ovo pomogne:

https://atola.com/products/insight/manual/extracting-unknown-password.html

Live long and prosper.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje ATA passworda na ssd-u

Nisam nigdje uspio naci download tog programa. Trebam da naci master password koji moze da ponisti sve ostale passworde. Fabricki bi trebao biti 32 puta slovo t. Ali je master password promijenjen. Trebam preko .bin fajla kojeg sam uspio povuci sa ssd-a procitati master pw. Ali je taj .bin fajl napisan u hexadecimalnom sistemu tkd ne mogu shvatiti sta je tu zapravo master pw. Ostavit cu sliku tog "koda" ako netko moze izvuci master pw sa njega. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2020 12:57 (Adoxxxxxsdi).
5 godina
offline
Rušenje ATA passworda na sad-u

Skini ultimatebootcd. Na njemu imaš ATA password tool. Vrijedi probati.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

Pokusao sam i nista. Pokusao i sa zu.exe nista kaze "unlock not done". Postoji i opcija sa master ili user passwordom koju ja ne znam. 

5 godina
offline
Rušenje ATA passworda na sad-u

A-FF Repair Station ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

Pala stranica, skinem ga ali trazi registraciju. A stranica ne postojj za registraciju.

5 godina
offline
Rušenje ATA passworda na sad-u

Sorry to je sve što imam  

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

Nema problema. Hvala sto si pokusao pomoci!

14 godina
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

Gle, možda trebaš prvo puknut novi FW na Samsung SSD.

 

Koristi Samsung Magician za to pa nakon toga možeš i Secure Erase iz njega - što ga formatira, ili imaš i Samsungov program "PSID Revert" koji ima slične mogućnosti.

 

Naravno možeš to i na drugom kompu, a SSD preko onog USB adaptera na njega spojiti.

 

 

Ju je je? Je ju je!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

Skinuo sam sa samsung sajta novi firmware EMT02B6Q. Uradio sam sve sa samsung magican programom. Secure erase ne radi ubacim usb pokrenem tu opciju racunar se ugasi pa se upali i onda kaze kao disk nije odobrio ovu radnju tako nesto. PSID revert ne mogu pokrenuti. Imam tu opciju u samsung magican ali samo pise da odabrani diske ne podrzava tu opciju. A normalno ga prepozna u programu pise fino samsung 850 evo. Ali ne dozvoljava mi nikakve radnje. Mozda treba nesto u biosu podesit AHCI mode ili nesto slicno?

14 godina
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

hmmmm....

 

a nemaš SATA USB adapter sa slike, pa da probaš na drugom kompu?

 

Probaj ovo s AHCI, ali možda ćeš trebati prepraviti Windows instalaciju prvo, ako je za sada na IDE modeu....

Ju je je? Je ju je!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rušenje ATA passworda na sad-u

I dalje nista. Nemam usb na sata. Pokusao sam na drugom kompu opet nista. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice