PC se usporava što je duže upaljen

poruka: 6
|
čitano: 1.448
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC se usporava što je duže upaljen

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem već neko vrijeme.

Naime,kada upalim PC radi normalno,normalne je brzine i sve radi OK.

Međutim kada radi upaljen neko vrijeme cca. par sati,postane izrazito spor.Sve se sporo otvara,programi se jedva pokreću,kada npr. odem na Control panel treba proći i do pola minute da otvorim start i nakon toga još toliko da otvorim CP,sve u svemu jako sporo.

Moram napomenuti da sam probao sa Razer Cortexom i ugasio sve nepotrebne procese i programe,ali ni on nije pomogao,iako mi oslobodi između 800mb i 1,3gb Rama.

 

Zante li možda u čemu je problem?

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
PC se usporava što je duže upaljen

Jesu ti temperature dobre? Možda ti se nakupilo prašine u kućištu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
PC se usporava što je duže upaljen

Meni se to dešavalo ali s laptopom pogledaj si  u task manager kako ti proc radi meni je s 3.0 ghz padao na 0.78 i na tom bi ostao. Intstalira samo ThrottleStop i skinio kvačicu sa BD PROCHOT i riješio stvar.

Max
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
PC se usporava što je duže upaljen

Vjerojatno se procesor previše grije možda promijeni pastu ili novi cooler stavi

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: PC se usporava što je duže upaljen
Orwandill kaže...

Jesu ti temperature dobre? Možda ti se nakupilo prašine u kućištu.

 Temperature CPU-a su mi max 54 a GPU-a 60-ak,a kućište sam potpuno očistio,i bilo je dosta prašine,ali i dalje imam isti problem i postaje sve gori i gori.Danas mi je trebalo 10 minuta da otvorim HWMonitor i još 10-ak da zgasim PC.

Čak mi i strelica zna zablokirati i što god da probam otvoriti treba minimalno 5 minuta,čak i kad stisnem Start.

marko0951 kaže...

Meni se to dešavalo ali s laptopom pogledaj si  u task manager kako ti proc radi meni je s 3.0 ghz padao na 0.78 i na tom bi ostao. Intstalira samo ThrottleStop i skinio kvačicu sa BD PROCHOT i riješio stvar.

 ThrottleStop je koliko vidim samo za laptope,a i čitao sam da može doći do pregrijavanja procesora s njim.

Vladitor kaže...

Vjerojatno se procesor previše grije možda promijeni pastu ili novi cooler stavi

 Temperature su normalne,na CPU mi je max 54,a inače 45 dok je  idle.Cooler nije stock i očistio sam ga,te sam stavio novu pastu,tako da mislim da u tome nije problem.

15 godina
online
Re: PC se usporava što je duže upaljen
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem već neko vrijeme.

Naime,kada upalim PC radi normalno,normalne je brzine i sve radi OK.

Međutim kada radi upaljen neko vrijeme cca. par sati,postane izrazito spor.Sve se sporo otvara,programi se jedva pokreću,kada npr. odem na Control panel treba proći i do pola minute da otvorim start i nakon toga još toliko da otvorim CP,sve u svemu jako sporo.

Moram napomenuti da sam probao sa Razer Cortexom i ugasio sve nepotrebne procese i programe,ali ni on nije pomogao,iako mi oslobodi između 800mb i 1,3gb Rama.

 

Zante li možda u čemu je problem?

 -ako si već tražio i nisi pronašao, tad clean install. :)

tj nije temralno trotlanje po opisanom nego neki memory leak ili app koja se vuče, možda malware, možda nešto legitimno (što bi trebao znati + nisi nesnalažnjiv pa ili si sam tako podesio ili neki util-fičer-opcija koju su pogrešno podesio.. npr backup-sync, snimanje igre, majnanje-seti.. bilo što, čistač diska koji ima neki zakazan termin + defrag.. itd.

-ili je stvar koju si podesio pa se sjetiš i isključiš ili 'format c..' .. tj tad je nešto za što ne znaš, neki malware a može biti povezano s bilo kojim softwareom kojeg korsitiš

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice