Nvidia Tray Icon

poruka: 15
|
čitano: 1.057
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Nvidia Tray Icon

Pozdrav svim Bugovcima,

imam 2 laptopa od marke HP sa Nvidia GPU i na oba 1 problem.

Odkako sam na WIN 1903, fali mi dolje desno u taskbaru kad otvorim sve "sakrivene ikone" Nvidia tray icon. Nisam nikad radio update drivera od tih grafickih kartica. 
Provjerio sam sve postavke, ali i dalje nista - nema boga da se opet pojavi. Kod GTX 1050 imam u Nvidia Control Panle-u opciju, show icon in taskbar ali se ne da aktivirati.
Kod Geforce 940M modela tu opciju ni nemam kad udjem u Control Panel. 

Jel moze neko pomoc il zna sta je na stvari? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia Tray Icon

imam u jednom stroju (win7) gtx 1060 ali nigdje ne postoji mogućnost odabira "driver update". kad sam je ugradio, povukla je drivere i ... to je bilo to. čak nemam ni ikonu u tray-u (niti nešto takvu u control panel). a tu piše da sve to postoji i uputa kako. ali sve uredno radi. suludo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 11:23 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nvidia Tray Icon

otvori contol panel, i u vrhu imaš opcije (file, edit, desktop, 3d settings, help), tu je i tray icon, i activitiy icnon imaš

drive update imas u geforce experience opciju

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 11:24 (HowYesN0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon

Dobro kod mene su netaknute odkad sam kupio laptope. Ne igram se na njima bas, ali sam ih kupio nek se nadje haha.
Ali odkad sam na 1903 nestao je taj tray icon di si mogao odabrat/otvorit neke razne stvari od Nvidie.

Geforce Experience takodjer nemam instaliran da me ne gnjavi stalno sa novim driverima. 
Citao sam nesto kao da je Nvidia maknula taj tray icon da se ne trose resursi bez veze, ali koliko je tocna ta info il nije ne znam ni sam. 

Nadam se da ima nekog ovdje ko zna di je kvaka. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon

Ne da se ukljuciti opcija "show tray icon" postoji ali ne reagira ni nakon restarta ni nakon 100 klikanja. Mora da je neka greska, ili? Geforce experience nemam instalirano, ni nebi stavljao ako bas nije nuzno. 

15 godina
offline
Nvidia Tray Icon

zašto ne instaliraš ge force experience.

Super koristan tool sa hrpom opcija za nvidia grafe.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia Tray Icon

išoh sad kopati i vidim da se sve može i preko nvidia.com (ono: uneseš seriju, model, OS ...), preuzmeš i instaliraš. biraš drivere između "za igranje" i "za rad". ni ja nemam taj "nvidia iskustvo". a najnoviji driveri stari su tek par dana. hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon
Ajar kaže...

išoh sad kopati i vidim da se sve može i preko nvidia.com (ono: uneseš seriju, model, OS ...), preuzmeš i instaliraš. biraš drivere između "za igranje" i "za rad". ni ja nemam taj "nvidia iskustvo". a najnoviji driveri stari su tek par dana. hm ... 

Ok, hvala sto si "kopao" :D ... jel moram deinstalirati sadasnji driver il ce se to sve automatski? Restore point cu svakako napraviti. 
Koji driveri su bolji, ovi game raedy ili studio? Sad mi je 442.02 instaliran kolko vidim, znaci da se to se skidalo samo u pozadini jer sigurno nije to driver sa isporuke iz 2017 godine kad je kupljen laptop. 

7 godina
protjeran
offline
Nvidia Tray Icon

To ti je BUG od nVidije i postoji vec dugo dugo,

problem je u Optimusu, jer sliku dobijes preko Intel grafike a nVidija radi samo rendanje.

 

Spoji vanjski display na HDMI/DP, pa ce ti se vratiti CP od nV. I radit ce par dana i par restartova,

pa onda opet nestati - rijesenje - podesi sve kako zelis i to je to. I svaki put kad instaliras

nove drivere, imat ces CP par dana.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon
Čitatelj kaže...

To ti je BUG od nVidije i postoji vec dugo dugo,

problem je u Optimusu, jer sliku dobijes preko Intel grafike a nVidija radi samo rendanje.

 

Spoji vanjski display na HDMI/DP, pa ce ti se vratiti CP od nV. I radit ce par dana i par restartova,

pa onda opet nestati - rijesenje - podesi sve kako zelis i to je to. I svaki put kad instaliras

nove drivere, imat ces CP par dana.

Ne fali mi control panel od nvidije, nego ona mala ikocina koje se sakrivala desno dolje u kutu kad stisnes "show hidden icon".

Control panel mi je tu kad napravim desni klik misem.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon
batly kaže...

zašto ne instaliraš ge force experience.

Super koristan tool sa hrpom opcija za nvidia grafe.

 

 Pa ne znam, ne igram bas igrice, smatram da mi nije potreban. 
Nemam bas ni potrebe mijenjat neke postavke od grafe. Morao bih na YT pogledat i upoznat se malo sa tim Gef.Exp. 

15 godina
offline
Re: Nvidia Tray Icon
Kurvenrojber kaže...

Ok, hvala sto si "kopao" :D ... jel moram deinstalirati sadasnji driver il ce se to sve automatski? Restore point cu svakako napraviti. 
Koji driveri su bolji, ovi game raedy ili studio? Sad mi je 442.02 instaliran kolko vidim, znaci da se to se skidalo samo u pozadini jer sigurno nije to driver sa isporuke iz 2017 godine kad je kupljen laptop. 

 sve se obavilo antamacki. ne znam je li što izbrisao ali čak nije tražio ni restart. (kuc o drvo) zasad je sve OK (osim kaj nema tog "update drivers" i isto tako ikone u tray-u). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon
batly kaže...

zašto ne instaliraš ge force experience.

Super koristan tool sa hrpom opcija za nvidia grafe.

 

 Pa ne znam, ne igram bas igrice, smatram da mi nije potreban. 
Nemam bas ni potrebe mijenjat neke postavke od grafe. Morao bih na YT pogledat i upoznat se malo sa tim Gef.Exp. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia Tray Icon
Ajar kaže...
Kurvenrojber kaže...

Ok, hvala sto si "kopao" :D ... jel moram deinstalirati sadasnji driver il ce se to sve automatski? Restore point cu svakako napraviti. 
Koji driveri su bolji, ovi game raedy ili studio? Sad mi je 442.02 instaliran kolko vidim, znaci da se to se skidalo samo u pozadini jer sigurno nije to driver sa isporuke iz 2017 godine kad je kupljen laptop. 

 sve se obavilo antamacki. ne znam je li što izbrisao ali čak nije tražio ni restart. (kuc o drvo) zasad je sve OK (osim kaj nema tog "update drivers" i isto tako ikone u tray-u). 

 ako nema opet ikonice onda ga hebi, sumnjam da ce se i meni pojavit ako sve update-am.

4 godine
neaktivan
offline
Nvidia Tray Icon

Evo da kazem da je nakon instalacije GeFroce Experience-a i dalje situacija ista, nudi mi driverupdate za graficku, ali opcije za aktivirati tray icon i dalje nema. 
Ako i dalje ima nekog a da zna kako rjesit situaciju/problem oko te ikone, dobro je dosao! :) 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice