CPU high used kad skeniram s antivirusom

poruka: 79
|
čitano: 9.171
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

netplwz ili userpasswords2 .. od jeseni ne rade, onemogućeno u h2 (kao i novi PS pa stare skripte ne rade itd. ..) ako želiš autologin koristi rusinovićev/sysinternals i sl. alat (reg,.. novi ključ..). Par nepotrebnih stvari kao i nestanak calssic-propertiesa-računala (do kojeg sad moraš posebnim shortcutom)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Kako misliš ne radi? Jučer staroj friško instalirao i updejtao windows i isključio sam password kod paljenja kao i inače preko netplwiza?

Jedino što isto prvo nije bilo tog checkboxa nego sam morao potvrditi ms account - telefon/SMS kod, pa se opcija pojavila.
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
darkborg kaže...
Kako misliš ne radi? Jučer staroj friško instalirao i updejtao windows i isključio sam password kod paljenja kao i inače preko netplwiza?

Jedino što isto prvo nije bilo tog checkboxa nego sam morao potvrditi ms account - telefon/SMS kod, pa se opcija pojavila.

 -ono čega nema, ne radi.. jer ne možeš kliknuti :)

-ne vidim zašto bi se ta opcija povezala s telefonom-sms kodom.. nešto treće :)

 

ok.. vidim :)) .. isklučiti (smeće, hallo..) i tad se opet pojavi, kul.. .. + ne, to je za stariji buld, izbačeno ili neka treća opcija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 13:12 (ihush).
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
ihush kaže...

netplwz ili userpasswords2 .. od jeseni ne rade, onemogućeno u h2 (kao i novi PS pa stare skripte ne rade itd. ..) ako želiš autologin koristi rusinovićev/sysinternals i sl. alat (reg,.. novi ključ..). Par nepotrebnih stvari kao i nestanak calssic-propertiesa-računala (do kojeg sad moraš posebnim shortcutom)..

Ne radi ni meni... Insider Preview Build 21332 (neki dan) ali eto 'netplwz' nisam koritio - ne pamtim.
Uglavnom neka čiste sve što ne treba - ako ćemo iskreno.

Ima drugih načina da se auto-loga u Win bez upisivanje šifre ili PIN-a ili nešto desetog.. minuta googlanja i to je to... ali hvala za ovu informaicju. 

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Envy kaže...
ihush kaže...

netplwz ili userpasswords2 .. od jeseni ne rade, onemogućeno u h2 (kao i novi PS pa stare skripte ne rade itd. ..) ako želiš autologin koristi rusinovićev/sysinternals i sl. alat (reg,.. novi ključ..). Par nepotrebnih stvari kao i nestanak calssic-propertiesa-računala (do kojeg sad moraš posebnim shortcutom)..

Ne radi ni meni... Insider Preview Build 21332 (neki dan) ali eto 'netplwz' nisam koritio - ne pamtim.
Uglavnom neka čiste sve što ne treba - ako ćemo iskreno.

Ima drugih načina da se auto-loga u Win bez upisivanje šifre ili PIN-a ili nešto desetog.. minuta googlanja i to je to... ali hvala za ovu informaicju. 

 Uradio sam po tutorialu koji je ovdje postavio 'iush'. Sada mi radi na Buildu 19042.867. 

12 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Ne znam o kojem buildu se u mom slučaju radi, više nisam tamo. Ali povukao sam sve updejte obavezne i opcionalne nakon instalacije.
Samo što meni nije bio problem "Windows hello" nego mi je pod accounts bilo "potvrdite ms account" kojeg sam potvrdio tako što su mi poslali kod na broj koji je povezan s tim ms accountom i kojeg sam onda morao upisati.
I nakon toga se u netplwizu pojavio checkbox.

PS. Na računalu nema local accounta nego samo taj ms account. Isto tako dok nisam potvrdio ms account, pod mogućnosti prijave nije bilo opcije za login putem lozinke nego samo pinom. Nakon potvrde se i ta opcija pojavila.

Uglavnom, ms neke stvari baš nepotrebno komplicira. Ako živim sam ili npr nitko "nepouzdan" nema pristup računalu, čemu forsiranje lozinke/pina/čegaveć.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

.. nema opcije (kvačice..)

tutorijal? .. ne sjećam se :)))

ako si instalirao stariju winver tad je bilo-radilo, tad nadogradnja pokupi i radi, ali sad više nema opcije, pogledaj u CMDu.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

-koristiš ingliš verziju (moguće razlike kao cortana-hallo.. povezano s verzijom-regijom-jezikom) i ms-online acc za login, za lokalni je već bez hallo itd.. tj isključen jer se ne koristi ms acc..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
ihush kaže...

-koristiš ingliš verziju (moguće razlike kao cortana-hallo.. povezano s verzijom-regijom-jezikom) i ms-online acc za login, za lokalni je već bez hallo itd.. tj isključen jer se ne koristi ms acc..

Koristi stariju verziju i onda ja na neki način (eto postavio je sliku) dobio onaj stari dijaloški okvir.

Kod mene se Windowsi zovu točno ovako: Microsodt Windows Version Dev (OS Build.21332.1000). I nema netplwz.. nema mnogi stvari, mi smo zahtjevali a MS radi: uklnjaa sav stare djelove prišanjih OS-ova. Ovo je iz winver što piše. A kada dobijem Update piše mi na Update da se Winsi zovu ovako: Windows Version Next.

 

Ove opcije imam u Sign in:

 

 

PS: Definitivno moram otvoriti Windows Insider temu na nastavak orginalne iz 2014... ali sve nekih obaveza tonu imam.

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
ihush kaže...

.. nema opcije (kvačice..)

tutorijal? .. ne sjećam se :)))

ako si instalirao stariju winver tad je bilo-radilo, tad nadogradnja pokupi i radi, ali sad više nema opcije, pogledaj u CMDu.. 

Problem je 6 godina star.. sad sam u pasošu vidio kada sam drugi put išao za CH.

Dok netko sigurno ne kaže što je u pitanju sve je ostalo rekla-kazala. Jedan ingliš PC nema netplwz, a drugi DE-CH ima! Čudno.
Ali to su za nas informatičare slatke muke. 

 

15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Sada je sve u redu. Još me zanima je li ima neka besplatna alternativa za VueScan? Skener koji imam je stariji pa njegov softver ne radi na Windows 10. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

-scan soft je vrlo rijetko free.. : ) tj lakše ti je pronaći driver za twain/wia pa radi i win-app .. ili koristiš linux ili NAPS2 (ima i portable ver..)

-problem skenera što je driver upakiran u install s frontend apps za skeniranje, koja klasično detektira os i ne prepozna w10 + 99% da je dostupna samo 32bitna ver (iz doba xp-a..) pa driver ne može raditi, tj driver mora biti za 32-ili-64 ovisno o osu, može od xp-w7.. ali ne pogrešno bitno .. i ako koristiš x64 tad zaboravi na stari driver-soft.. tj isčupaš negdje driver a tad app može u emulaciji jer je to samo app (istina spojena s driverom..) čudno :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 22:37 (ihush).
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Skener je HP Scanjet 4370. Probao sam s drajverima od Viste. Program se otvori, ali ne prepoznaje dokument koji se nalazi u skeneru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

-hp .. mastadont s driverima, probaj od novje serije ili skini hp-director .. (često moraš instalirati sve pa naknadno ukloniti višak-smeće..).

-nisu problem driveri nego frontend app koja je/nije driver (povezano) i tu app pozivaju ostale win-app .. zato mora podržavati os da bi se instalirala dok sam driver može biti wia/twain jedino je važno 32-ili-64 bita ovisno koji os koristiš (99% 64 dok su stari driveri iz doba xpa 32bit).

-dodatno u soft-paketu je ostatak npr ocr a hp koristi zakonske rokove i ukida support sratog hw za novi os tj ne mora napraviti driver (app) i želi prodati novi proizvod, najčešće baciš ispravan skener upravo zbog tog.

-tj za twain driver appsi pozivaju frontend-app (driver) dok za wia koriste win-sken pa ovisi koji driver instaliraš (ili koji imaš..).

-sam driver može biti u 'txt' formatu, tj .inf + par sys-dllova, instaliraš desnim klikom ili browsanjem porpertiesa sysa-.. problem su app-exe-installeri u kojima je sve zapakirano. Taj installer detektira os-ver i ako je poznat (stariji) tad instalira, dok noviji jednostavno nema u popisu i ne instalira .. neovisno što bi driver i app mogli raditi, installer to ne obavi tj trebaš novi installer-setup.exe za win10 .. ili raspakiraš setup i izvučeš drivere-folder, no to ne mora raditi tj ovisi o postojanju  inf-filea i sl. teroetski bi ga morago napraviti ručno u notepadu kad znaš kamo ide koji dll i stringove za registraciju ..

 

-kad ne postoji driver za w10 ideš unazad, w8.1, 8, 7... posljednji vista tj 64bit može biti i xp-x64. Možeš probati install u compatibilnom modu, ali to se s driverima ne radi, tj driver mora biti pravi-odgovarajući, samo frontend-installer treba 'prevariti' .. ili teoretski, ako imaš npr win7 i ako install podržava možeš nadograditi na win10 i postoji šansa da povuče sve.. ili da wizard javi nekompatibilnu app tj da ne može zadržati app nego clean.

-u win7 je zato postojao xp-mod (zapravo virtualac-xp) možeš u nekom VMu, ali to je komplicirano za korištenje (xp mod je bio integriran-transparentan, bešavno..)

 

- ako baš ništa ne možeš pronaći od drivera, ako je skener potreban i ne želiš ga baciti.. tad se prilagodiš ono što možeš, npr imati stari win dualboot npr vista+w10, ako ne skeniraš često to je ok.

- imaš driver za vistu.. znači nisi ni tražio noviji, probao .. npr win7 .. + vidi što kažu, instalirašg3010.. itd tj moraš malo tražiti-probati, teško je očekivati da netko ima odgovor tj isti skener i rješenje .. pa da konkretno kaže 'klikni i instaliraj to i to..' ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Vuescan je radio odlično, ali je komercijalan.  Na Internetu sam našao da je nekima pomogao drsjver od Viste. Desni klik na instalacijski paket, promijeniti Compatible, to spremiti i to je to, ali radilo se o starijim Windowsima 10. Kod mene je nsjnoviji finalni build i mislim da on ne podržava za razliku od starijih builds. Probat ću s 8.1, 8 i 7, kako ste naveli, pa što bude. Hvala za savjete.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Instalirao sam instalacijski paket od HP ScanJet 4370, u instalacijskom paketu sam namjestio za Vistu. U početku mi nije htjelo raditi, ali kad sam promrdao USB kabel od skenera, sve proradilo unajboljem redu.

 

https://i.postimg.cc/1Xq1nbQT/HP-Scanjet-4370.png

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Instalirao sam instalacijski paket od HP ScanJet 4370, u instalacijskom paketu sam namjestio za Vistu. U početku mi nije htjelo raditi, ali kad sam promrdao USB kabel od skenera, sve proradilo unajboljem redu.

 

https://i.postimg.cc/1Xq1nbQT/HP-Scanjet-4370.png

 

 

+ napomena za sve ostale slučajeve, tj ovo je izuzetak pravila, tj driver se ne instalira u kompatiblnom modu nego samo apps (jer driver mora biti za os.. što i je ali je probelm installer-app-dodatak..).

- taj način koristiti za 'driver' samo kad se mora, tj može srušiti sys za driver.. (ili se neće ništa desiti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Hvala za savjet. Našao sam negdje na Internetu da ovako može jer je provjereno, pa sam stoga to uradio. Inače nikada na svoju ruku ovo ne bih uradio. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 14:09 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice