CPU high used kad skeniram s antivirusom

poruka: 79
|
čitano: 9.173
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
* * *
CPU QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz
GPU Sapphire Radeon HD 5570
* * *

Taj CPU i GPU možeš pasivno hladiti. CPU do 75°C i neće mu ništa biti. Samo "nakalemi što više" raznoraznih alumijskih radijatora, ali i sveži sa nekim vezicama da ti tako težak cooler ne odvali šta sa te Rock ploče.

Provjereno!

Uređivano: ihush ti je već rekao oko temperature.

Uređivano 2: Na 105°C ti taj CPU gasi.. ako me sjećanje još dobro služi, a bilo je to podavno.. 2008. ili tako nekako.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 23:46 (Envy).
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Netacno, svi se povodite intelovim specifikacijama o max preporucenoj temperaturi za AMD procesor sto je pogresno. Max safe temperatura za Phenom II 965 BE je 62C i 1.55 V i sve preko je izvan AMD preporuka. To ne znaci da on nece raditi i na vecoj temp. i naponu, ali zbog IMC-a koji mu je najosjetljiviji dolazi do postepene degradacije. Pustite ga da radi na rangu 70-105 i imat ce te vrlo brzo mrtav i unisten IMC i ujedno CPU. Tacno je da se moze i pasivno hladiti uz undervolt i nesto gabaritniji pasivni cooler.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
boxer kaže...
Netacno, svi se povodite intelovim specifikacijama o max preporucenoj temperaturi za AMD procesor sto je pogresno. Max safe temperatura za Phenom II 965 BE je 62C i 1.55 V i sve preko je izvan AMD preporuka. To ne znaci da on nece raditi i na vecoj temp. i naponu, ali zbog IMC-a koji mu je najosjetljiviji dolazi do postepene degradacije. Pustite ga da radi na rangu 70-105 i imat ce te vrlo brzo mrtav i unisten IMC i ujedno CPU. Tacno je da se moze i pasivno hladiti uz undervolt i nesto gabaritniji pasivni cooler.

Tko se povodi Intelovim specifikacijama?
Meni boli briga za Max safe preporuke iz AMD-a. Meni je safe kada pustim Smooth Jazz a ja ne čujem da mi PC radi.

Govrim ti iz ličnog iskustva ta serija (ok, možda nije bio Phenom nego Athlon) gasi se na 105°C možda manje, a da že otići radeći na 75°C. Imao sam dva i de facto sam silovao oba ito na malim MSI pločama.
Kakav crni napon, memory profili i slične budalaštine mene ne zanimaju. Što bi nixass reakao meni bi mozak proključao da se bavim sa time.

Izuzetak je najveće smeće svih vremena - Opteron koji nakon što skineš cooler već poslije 30 sekundi dobiješ dim kao kada ugasiš šibicu. I jedan Nehalem ili ne znam koji kolegi je otišla nožica i to je sve što je ikada crklo od CPU-a.

Stvarno ne znam kakav magioničar može uništiti CPU.

12 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

Za ubit cpu moras imat peh ili biti pacjent iako su rijetki slucajevi ali obicno bude ovo prvo.

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Ne znam koliko veze ima to što koristim Windows 10 Manager. U njemu koristim Junk File Cleaner, Duplicate Files Finder, Registry Cleaner i Registry Defrag.

 -eto vidiš.. :) utrpaš smeće i tad se čudiš. Da win šansu, probaj bez tog smeća i bit će ti jasnije...

npr razni defrageri.. što misliš da rade? ili ako cleaner obriše neku stavku, ona je tamo onako bezveze? ..

-održavanje računala, imaš diskcleanup, dovoljno dobar (brže ako želiš, tri user foldera isprazniš prije.. %temp%, win-temp, win-soft-down.. tj sve što tamo možeš obrisati je smeće, aktivno ne možeš-skipaš.. time ubrzaš-smanjiš posao diskclenaupu a traje par sekundi).

 

boxer kaže...
Netacno, svi se povodite intelovim specifikacijama o max preporucenoj temperaturi za AMD procesor sto je pogresno. Max safe temperatura za Phenom II 965 BE je 62C i 1.55 V i sve preko je izvan AMD preporuka. To ne znaci da on nece raditi i na vecoj temp. i naponu, ali zbog IMC-a koji mu je najosjetljiviji dolazi do postepene degradacije. Pustite ga da radi na rangu 70-105 i imat ce te vrlo brzo mrtav i unisten IMC i ujedno CPU. Tacno je da se moze i pasivno hladiti uz undervolt i nesto gabaritniji pasivni cooler.

 -zaključuješ po čemu? :)

-ok ja sam intelaš.. no ne vidim da sam bilo čime spomenuo npr brand..

-znaš li čitati-značenje što znači max a što max-safe? pa max-safe ti znači da je to atestirano, to 100% radi, jer je safe, tj do 62c se nikad ništa neće desiti, pokvariti, throtlati itd.. tj problemi počinju daleko više.

-po biosima je već nestala opcija alarma-temperature, ako postoji tad je u rasponu od 70/75-85-90.. dok za gpu obično iznad 100/105c.. a na tim temp recimo ispod 100c se cpu ne desi baš ništa, do cca 200c (na 280c se topi sve, plastika..) problem ima periferija kao mbo-socket, topi se, ali cpu radi, živ je.. no kad su takve temperature tad u par sekundi može skočiti +100.. npr bez hladnajka, tek na 250+ vidiš 'bijeli dim'...

-intel-amd? .. intel je u prastari (prvi) pentium ugradio osigurač, u slučaju skoka temp gašenje.. i to je podržano na samom cpu+chipset+bios, automatika .. pa i prastari pentač možeš testirati, skineš hladnjak i pratiš temperature.. (ne diraj prstima, peče..) .. na recimo 150-200 će se ugasiti ili throtlati, vratiš hladnjak, proradi.. bez kvara. AMD je do dodato desetljeće kasnije + nije imao klasičnu bios-chipset podršku (nativno) pa je još dosta vremena proteklo dok se u tome nije izjednačio, tj sad možeš isti test napraviti s amdom i preživjet će.. (ako nemaš sreće, neće..). :)

-naravno ostaje i dalje rizik, jer sam cpu zapravo ne radi ništa, nego to radi mbo.. tj mbo kontrolira rad svega, pa i napajanja-struje, gašenje.. ako to mbo-bios ne odradi, tad bilo što može pregoriti, ram, vga, miš.. može se rastopiti lem ili plastika, ode kontakt i tad imaš smeće, ali cpu može preživjeti. (što zbog bezbrojnih intel socketa nije neka prednost jer tad kad crkne mbo obično baciš i cpu jer su dodali-maklnuli jedan pin..) :)

 

-tko kaže da treba pustiti da radi u rangu 70-105c? .. tj čitaj polako, to sad ti navodiš.. a ja kažem da su to bios-alarmi za gašenje, tj ne da na tim temp računalo radi, nego da se tad gasi-automaitka, tj to su granične ali i dovboljno sigurne temp da se ne desi kvar-pregaranje, .. ako mbo to odradi kako treba a to je problem amd-cpu jer nije od početka imao takvo osiguranje.

 

-skala za juzera mjerenja temp je do cca 65-70c.. juzer u temi ima temp ispod dakle u safe granici, .. tko što tvrdi drugačije?

-grafički prikaz mjerača temp radi proizvođač, koji naravno zna specifikacije-tolerancije.. zna što je safe, tj zato je izmjerena temp koju vidimo na prvoj slici 62 unutar skale, pred kraj ali ispod granice. Ne iznad. (dok na istoj slici dioda kaže 59c). Da je temp došla do kraja grafičkog prikaza, tad bi se očekivano računalo ugasilo ili throtlalo.. dok je juzer preventivno ugasio prije.. oprezno-panično. Recimo nepotrebno, tj ako pregori tad je potrebno no dok se ne desi pregaranje to ne možemo znati.. :)

 

MGloc kaže...

Za ubit cpu moras imat peh ili biti pacjent iako su rijetki slucajevi ali obicno bude ovo prvo.

 -da.

+ pitanje što je uzrok, napajanje, mbo, oc, nešto treće.. npr prepoterećen usb jer ga ljudi koriste ko punjač, pad napona koji vrm-mbo mora kompenzirati i tad lako crkne, dok u malo slučajeva možemo znati pravi uzrok tj da je uzrok bio cpu, tj u 99% nije cpu nego nešto drugo-treće tj češće je grmljavina+statički nego cpu, češće gorm korz mrežu (internet) nego kroz strujne žice, češće slabo napajanje zbog vga koja traži više neog ostatak računala kao hdd-ram itd.. jer jednostavno ostale komponente ne opterećuju toliko struju-trafo-stabilizatore, tj vga dvostruko od cpu.. a moderni cpu u pravilu ispod 60w (ovo je već mastadont, 80-125w generacija.. da ne uvodimo appleov M1..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Marko :D kaže...

Ako i dalje ne možeš normalno otvoriti Bing, kada ti se pojavi ona poruka, klikni na View certificate i postavi screenshot da vidimo koji je certifikat u pitanju.

 Evo na Firefox.

 

 

https://i.postimg.cc/j2J6LVzS/Snap1.jpg  

 

https://i.postimg.cc/7Z4c8Xk2/Snap2.jpg   

 

https://i.postimg.cc/Jzdbc4Pz/Snap3.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 12:17 (Mandak).
15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Envy kaže...
...

Stvarno ne znam kakav magioničar može uništiti CPU.

 Ja sam unistio duron ili athlon 2500 ili kako se vec zvao.... Nije hladnjak dobro legao i to je bilo to....

 

 

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Marko :D kaže...

Ako i dalje ne možeš normalno otvoriti Bing, kada ti se pojavi ona poruka, klikni na View certificate i postavi screenshot da vidimo koji je certifikat u pitanju.

 Evo na Firefox.

 

 

https://i.postimg.cc/j2J6LVzS/Snap1.jpg  

 

https://i.postimg.cc/7Z4c8Xk2/Snap2.jpg   

 

https://i.postimg.cc/Jzdbc4Pz/Snap3.jpg

 

 

Kolega pospremi sve bitne podatke na drugi HDD (SDD ili Cloud) i skini sebi čistu instalaciju Windoza i popravi to kako treba..

Iskreno, džaba se patiš! Ako trebaš upute javi.
Ako ti je ključ orginalni za Win 10 ili šta već.. on će biti i zapsian.. napravi instalaciju sa MS stranica na USB Stick i to je to.. Sa Desktopa ju pokreneš.

Imaš puno smeća, čega već ne isplati se čisititi na na tom CPU-u bez problema 10-tka leti.

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
...

Stvarno ne znam kakav magioničar može uništiti CPU.

 Ja sam unistio duron ili athlon 2500 ili kako se vec zvao.... Nije hladnjak dobro legao i to je bilo to....

 

 

Kako misliš nije dobro legao? Duron to je ono kao konkurencija Celeronu? 

5 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Envy kaže...
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
...

Stvarno ne znam kakav magioničar može uništiti CPU.

 Ja sam unistio duron ili athlon 2500 ili kako se vec zvao.... Nije hladnjak dobro legao i to je bilo to....

 

 

Kako misliš nije dobro legao? Duron to je ono kao konkurencija Celeronu? 

 Ma druze to je bilo prije 20 godina.... ;) Nije imao zastitu....

13 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...
Marko :D kaže...

Ako i dalje ne možeš normalno otvoriti Bing, kada ti se pojavi ona poruka, klikni na View certificate i postavi screenshot da vidimo koji je certifikat u pitanju.

 Evo na Firefox.

 

 

https://i.postimg.cc/j2J6LVzS/Snap1.jpg  

 

https://i.postimg.cc/7Z4c8Xk2/Snap2.jpg   

 

https://i.postimg.cc/Jzdbc4Pz/Snap3.jpg

 

Opa! MITM napad (man-in-the-middle). Kolega, napravi čistu instalaciju Windowsa jer iako postoje šanse da se ovog riješiš, tko zna što je još sustavu napravljeno bez tvog znanja.

 

Ukratko; neki malware ti je zamijenio prave certifikate s lažnima. To omogućuje hakerima, ne samo da vide sve što posjećuješ nego i podatke koje unosiš na web stranicama. Na tvom bi mjestu, osim čiste instalacije Windows, promijenio i lozinke za online račune jer su ogromne šanse da su svi tvoji podaci za prijavu završili u tuđim rukama.

 

—————

 

Da malo pobliže objasnim kako možete prepoznati lažan certifikat.

 

1. Web stranice ne izdaju certifikate; to rade kompanije specijalizirane za to. Na mjestu Issued by mora pisati ime kompanije koja je izdala certifikat, ne domena web stranice.

Lažni certifikat Lažni certifikat
 
Pravi certifikat Pravi certifikat
 

2. E-mail adresa koju certifikat prikazuje izgleda sumnjivo. Dakle, abuse je, ne abose. Situacija je mogla još biti bolje dočarana da se tu nalazi neki @gmail.com, @outlook.com ili neki sasvim treći mail. Ovdje mora pisati mail kompanije koja ga je izdala i to korektno napisan bez gramatičkih pogrešaka kao što je ovdje slučaj.

 

3. Preglednik ti baca pogrešku UNKNOWN_ISSUER jer postoji lista pouzdanih kompanija koje izdaju certifikate. Svaki certifikat koji je izdan od strane koja se ne nalazi na listi sigurnih izdavača certifikata je automatski sumnjiv. Budući da kompanija s imenom https://reddit.com/ ne postoji, a sam Reddit nije ovlašten za izdavanje certifikata, preglednici su automatski blokirali pristup HTTPS stranicama.

 

 

Nadalje, samo upisivanjem e-mail adrese certifikata na Google dobivaš puno informacija. Ja sam pronašao analizu nekog programa koji radi upravo ovo što se tebi dogodilo. Na dijelu Hybrid Analysis točno piše što program radi (sprema se na disk, gasi sve preglednike, mijenja postavke mrežnih adaptera, te ubacuje lažni certifikat).

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 14:12 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Envy i ihush - Koristio sam Phenom II 965 BE C3 reviziju jedanest godina. Overvoltao, undervoltao overclockirao, igrao se sa procesorom, testirao njegove granice, prime, iBT, aida i ostalo sto ide sa time i priznat cu da ja nemam nikakve veze, jer ste vas dvojica teoreticara najpametniji.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
...

Stvarno ne znam kakav magioničar može uništiti CPU.

 Ja sam unistio duron ili athlon 2500 ili kako se vec zvao.... Nije hladnjak dobro legao i to je bilo to....

 

 

Kako misliš nije dobro legao? Duron to je ono kao konkurencija Celeronu? 

 Ma druze to je bilo prije 20 godina.... ;) Nije imao zastitu....

Da, na to razdoblje i mislim.. znam samo da Optereon (sevrseski) nije imao zaštitu a ali da Duron, Athlon i Sempron nisu imali zaštitu.. hm.. ali kao što kažeš davno je to bilo... ahh dobra stara vremena :-)

 

Intel Pentium 4/2000 - Applikacija se samo usporila - CPU preživio
Intel Pentium !!!/1000 - Aplikacija se zamrznula - CPU preživio

AMD Athlon 1400 - Aplikacija se srušila - CPU i ploča izgurili u dimu.
AMD Athlon Palomino 1200 - Aplikacija se srušila - Termalna dioda zakazala - CPU izgoro u dimu.

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
boxer kaže...
Envy i ihush - Koristio sam Phenom II 965 BE C3 reviziju jedanest godina. Overvoltao, undervoltao overclockirao, igrao se sa procesorom, testirao njegove granice, prime, iBT, aida i ostalo sto ide sa time i priznat cu da ja nemam nikakve veze, jer ste vas dvojica teoreticara najpametniji.

Ista stvar.. Athlon X2 64 5000+ Hladio ga pasivno, bez paste, sa pastom.. nikada mu ništa nije bilo.. Budući da sam ga hladio pasivno (nakalemio velike hladnjake) nikada temp nije ušla ispod 75°C kada sam igrao nešto imao sam ventilator (posebno ga palio sa prekidačem) temp 100°C CPU radio ko mina.

Ne teoretiziram mogu ti do sutra pričati iskustva

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Marko :D kaže...
Mandak kaže...
* * *
Mandak kaže...
* * *

Opa! MITM napad (man-in-the-middle). Kolega, napravi čistu instalaciju Windowsa jer iako postoje šanse da se ovog riješiš, tko zna što je još sustavu napravljeno bez tvog znanja.

 

* * *

Poslušaj Marka i radi čistu instalaciju.. brže bolje učinkovitije.

Od svih čistača najbolji na planeti je IObit Uninstaller.. zapiše svaki registri ključ podatke i sve.. i kada radiš unistal aplikace sve ti to smeće povuče.
Instalio GeForce Experimence.. IObit mi zabilježi 20.000 upisani registrija u Windows. Da se naježiš.

I da znam da će te me sada razapeti za IObit ali postoje aplikacije kao što su IObit koje su vrhunske i vrijede svake kune i aplikacije smeće kao što su CCleaner koje nemoj instalirati ni da ti netko plati.

15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Ponovno instalirao sustav i sad sve radi u redu. Dobro ću paziti što instaliram i kad nešto instaliram od treće strane onda ću odmah provjeriti ima li problema. Ako bude nakon instalacije aplikacije, znat ću u čemu je problem. Hvala svima za pomoć. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Ponovno instalirao sustav i sad sve radi u redu. Dobro ću paziti što instaliram i kad nešto instaliram od treće strane onda ću odmah provjeriti ima li problema. Ako bude nakon instalacije aplikacije, znat ću u čemu je problem. Hvala svima za pomoć. 

- 99% ti je malware uletio nekom 'zaštitom' (optimizatori-čistači.. ni prvi, ni zadnji put.. prije par godina ccleaner kao primjer).

- takav soft teoretski radi nešto korisno tj za juzera koji sam ne zna baš ništa pa je klik-next automatika bolja nego ništa + stariji osevi, dok noviji kao win10 jednostavno to ne treba, ima .. ili misliš da ms ne zna napraviti neki soft? ..

 

priča o npr defragu ili funboyskim legendama (pljuvanje po ms..)...

- symantec je poznata firma iz tih vremena (dosa).. najbolji alati, kao nc, defrag (speed-disk) itd..

- ms kupuje licencu od symanteca, isti defrag, samo ms-logo + by symantec.. ali i dalje su juzeri pljuvali ms, hvalili symanteca, dok im ne pokažeš .. by ..

-slično je s antivirusom, hyperv (novell) .. kao i koketiranje s linuxom posljednjih godina, ako ne naprave dobro-bolje, tad kupe. Što se desilo s browserima, nekad rat, firefox uvodi nove fičere (tabovi, dl-manager..) i ie to kopira, ff se navlači po sudovima, nestaje.. pobjeđuje ie  .. koji je sad chrome-edge.. tj chrome bolji od chroma tj izbačeno cca 29 nepotrebnih (google-adds-) servisa.. no i dalje ljudima ms-ov browser ne valja. Ne koristim ms soft zato jer je ms, nego koristim što mi je stvarno bolje, dok je to bio FF koristio sam ga, sad ne jer sve se stalno mijenja, dok je jedna od osobina ljudi adaptacija .. tj ako se ti ne prilagodiš ostatku sustava gubiš, jer se neće sustav prilagoditi tebi mada to reklame sugeriraju (jer su to samo reklame..) itd.

 

-ms? ima popularan os, ima mso, ima važne alate-poluge, kao .net, directx, vs-runtime-dll, ima kodeke kao mp3, ima fontove, licence.. za usporedbu, canocical (ubuntu) nema ništa od tog, čak ni os jer linux je jedan-kernel, gnulinux, dok je ubuntu samo distra, nakupina softwarea koja ovisi o ms licenci npr za font, za boot (bios) itd.. i zato ms radi ono što canonical samo pokušava, mada ga ekšli ms kopira-krade u svemu.. razlika je što ms kao kompanija ima sve potrebne resurse (soft-licence-znanje... i novac) dok canonical nema ništa.. tko hvali/pljuje win-ms a tko linux, distre kao mint-ubuntu-treće.. .. dok koriste isti npr browser ili libreoffice ili mp3 .. a svi hvale linux dok pljucnu ms.. ja hvalim sve oseve, svi su odlični, rade.  .. osim reactos, smeće-abortus.

-zašto gornja priča? .. pa dajte win šansu, nije loš os, naprotiv.. tj kao da u auto-rezervoar (za gorivo) usipaš nešto, npr šećer.. i čudiš se kako je auto-motor crkao. Tad je kriv ms, win, .. a kriv je šećer, tj malware + juzer koji povjeruje legendama-pričama i instalira takav soft. Malware je takav, free-reklame-soft koji se gura-nudi, tj ono što ti se stalno nudi u pravilu ne trebaš, nego ćeš ono što trebaš morati tražiti, platiti i sl. par izuzetak kao 7z koji je free-foss većina je ipak samo navlakuša-malware i tek ponekad pomoć, više izuzetak nego pravilo. I dalje dobar dio korisnika koristi npr ccleaner.. jer tako kažu 'majstori' ili do sad je bio dobar, mada ne znaju što i kako radi, najgore ne znaju da ga ne trebaju, tj ako ga se koristi kao alat, tad je to samo alat, čekić.. i nije dobar-loš nego ovisi o tvom znanju što ćeš napraviti, kao što vilicom možeš ubiti-napraviti štetu, čekićem itd.. tj alat ne radi nešto dobro, nego to radi korisnik (ti) korištenjem alata, neovisno jel to lopata-bager ili soft-pc. Za pravo korištenje trebaš znanje, mada će reklame govoriti suprotno, pa će svi biti diđejevi klik-nextanjem, videomontažeri, designeri, programeri.. -neće, tj to je samo alat, koji može olakšati kao lopata-bager ali i dalje ti moraš znati što-kako napraviti. Pošto je ovo IT forum, očekujem da je i juzer skloniji tome da nešto nauči-zna, tj da ne ovisi o klik-nextu pogotovo za čišćenje smeća i pogotovo kad sam os nudi kvalitetne alate, samo treba znati da postoje i ne vjerovati naivno legendama-pričama..

 

-tad ti računalo radi, kao što ti je radilo +5god.. tj to je normalno-većina računala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Ponovno instalirao sustav i sad sve radi u redu. Dobro ću paziti što instaliram i kad nešto instaliram od treće strane onda ću odmah provjeriti ima li problema. Ako bude nakon instalacije aplikacije, znat ću u čemu je problem. Hvala svima za pomoć. 

Postojali su tako dobri alati razvijeni od strane nezavisnih developera da ih je i sam MS kupio kao što je ovaj:

Sysinternals Suite ovde:  Sysinternals Suite - Windows Sysinternals | Microsoft Docs

 

A postoji i ovaj IObit jedini kojeg trebaš ostaviti u pozadini da radi. Sve ali baš sve zapisuje i ne troši ni R od resursa CPU-a. Free verzija nema opciju Bundla i ne može možda addonse ili nešto slično deinstalirati. Osim toga ne znam na tom računaru da išta instaliraš što neće Windows od drivera povuči. Igraj stare igre i to je to.

Jedino ti treba raspakivač arhiva 7Z ili WinRAR.
Antivirus ostavi MS-ov Defender, jer ako ti on ne pomože neće ni Ciscov NexGen Firewall od milion USD.

Chrome, FF, Operu možeš komotno prekrižiti, Chromirani Edge ima sve Addonsse i uključiti ih možeš bez problema. U samom Edge ukucaš Chrome Addoonss i pojavi ti se samo upozorenje da dodaš ovlast da trećerazredni dodaci budu uključeni a za za sada su ti potrena 2: uBlock Origin i Google Translate (zgodno kada povučeš mišem on odmah prevede). Ja koristim još jedan Hover Zoom, pređem slikom miša u FB-u a on mi je uveliča na cijeli ekran... stisnem slovo T on mi je izbaci u novi prozor a slovo S snimi gdje si mu zadao.
Predobar dodatak kada surfaš Google Image samo povlačiš miša i on ti izbacuje na cijeli ekran.

Od multimedije možda Winamp ako si ljubitelj starog dobroh zvuka pa slušaš muziku u .flac-u i sl. Treba ti i neki multimedijalni program a na žalost najbolji nekada MPC-HC x64 prestao se razvijati 2017-te jer nama dovoljno C programera koji će to džaba da radi. Juče sam 4K Tom & Jarrya pustio u Filmovi i TV (Aplikacija koja dolazi u Windowse) i piše da traži 0.89 USD za HEVC dodatak.. a VLC mi je mutio boje... iako sam nekoliko mjeseci prije 8K AV1 puštao... nešto se u Insider Windowsima promjenilo.. ne znam kako je u regulanrnim.

SAda da "istovariš" K-Lite Mega kodek pack nisam baš siguran da li bi to sada bio dobar savjet. Moćda GOM Player je dobar.
U svakom slučaju što god instaliraš.. ako si postavio IObit da radiu pozadini (moja topla preporuka) sve možeš da vratš odnosno da uninstaliraš kao da nisi nikada ni instalirao.

I pamet u glavu gdje i šta surfaš.. naletiš li na kritpovirus koji počne da radi svoj posao, onda slike, filmove i serije i dokumenta samo nitko i dragi bog može im pristupiti.

 

I to bi bilo to. Kupi si Office 2016... i imaš PC da valja. Ok nećeš moći igradi CP2077 ali ima gro igara starih koje možeš. Ja upravo igram Age of Empires II: Definitive Edition.

15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Hvala za savjete. Nisam gamer. Imao sam ja svašta instalirano. Većinu toga nisam nikada ni koristio ili vrlo rijetko. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Envy kaže...

Sysinternals Suite ovde:  Sysinternals Suite - Windows Sysinternals | Microsoft Docs

 

A postoji i ovaj IObit jedini kojeg trebaš ostaviti u pozadini da radi. Sve ali baš sve zapisuje i ne troši ni R od resursa CPU-a. Free verzija nema opciju Bundla i ne može možda addonse ili nešto slično deinstalirati. Osim toga ne znam na tom računaru da išta instaliraš što neće Windows od drivera povuči. Igraj stare igre i to je to.

Jedino ti treba raspakivač arhiva 7Z ili WinRAR.
Antivirus ostavi MS-ov Defender, jer ako ti on ne pomože neće ni Ciscov NexGen Firewall od milion USD.

Chrome, FF, Operu možeš komotno prekrižiti,Chromirani Edge ima sve Addonsse i uključiti ih možeš bez problema. 

 Manje pisanja gluposti, da Edge je zakon a sve ostalo od browsera ništa ne valja fučkaj ga sad.

 

Znam ja da je tebi svaki Mikrošuft proizvod super, Windows 10 je super a pogotovo loše Windows Defender AV smeče itd.

 

Bez obzira na nisko trošenje resursa, zašto bi bilo koji Uninstaller trebal radit stalno u pozadini?To je isto glupost, nikad takve opcije uninstallera nisam koristil i nikad nisam imal problema.

 

Primjer vrlo poznati Revo Uninstaller Free, kad treba upališ alat pa deinstaliraš kaj več treba i to je to.

Mandak kaže...

Hvala za savjete. Nisam gamer. Imao sam ja svašta instalirano. Većinu toga nisam nikada ni koristio ili vrlo rijetko. 

 Nadam se da si imal AdBlock u browseru, jer na taj sitan detalj mnogi ljudi zaborave ili nisu nikad nit čuli za to.Preporuka na Ublock Origin, i dodatno podesi opcije kako vidiš na fotkama u dolnjem postu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-/hrvati-opet-zrtve-ransomwarea/232314.aspx?page=0&jumpto=4835979&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 13:56 (rambox).
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Već odavno koristim uBlock Origin. Jedino me zanima neka alternativa za Nero, za pržiti cd/dvd, image.

 

Hladnjak za CPU je Raijintek Pallas.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 17:55 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Već odavno koristim uBlock Origin. Jedino me zanima neka alternativa za Nero, za pržiti cd/dvd, image.

 

Hladnjak za CPU je Raijintek Pallas.

 https://cdburnerxp.se/en/home

 

malen free radi odlicno....

15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Windowsi u sebi imaju pržač, meni uredno prži Blu-Ray diskove u glavnom to su silni TB .flac muzike koju vjerojatno do kraja života neću moći poslušati. Pržim i prastare Audio CD-ove. Ali eto kolekcionar sam i volim pržiti pogotovo što koristim Mineralne BD diskove.. rok trajanja 700 milijardi godina.

Kako to sve naći. Odličnim pogramčićem WhreIsIt tako ja arhiviram muziku a diskove u kutiji označavamo BD-001, BD-002. Taj programčić ima mogućnost i Cover slike da ubacuje.

Sve zavisi što želiš od računala, reci pa ćemo naći rješenje.

IObit je osvježenje za koje neću puno pričati niti odgovoriti na provokacije Ramboxa (imamo temu za to) ali opet ponavljam: 20.000 registry mi je smeće od GeForecw Experience iskrkao bagerom + na 10-tine Nvidija budalaština tipa GeForce 3D vision, prastaro rješenje za one žuto-zelene naočale.

I da GLAVNO: ne radi u pozadini non-stop nego se pokrene kada nešto kreneš da instaliraš. Ako ti jedan FPS padne zbog njega poklanjam ti sljedeće godine ovaj MOJ PC.

L.p.
Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Već sam isprobao i do sada sam zadovoljan. Jedino me iritira to kad sam instalirao Windowse odabrao sam stari korisnički Microsoft račun, ali nisam mogao odrediti naziv usera u C:/user > naziv usera. Jednostavno mi je Microsoft to dodijelio, ali nešto bez veze, pa me to iritira. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom

Zato uvijek napravi lokalni račun, pa ako ćeš kasnije htjeti povezati isti s Microsoftovim računom, to ćeš moći napraviti.

15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Svaki put kad uključim računalo moram unositi PIN. Tražio sam po Internetu, ali ne mogu naći kako da se ulogiram bez unošenja bilo pina, bilo lozinke. Prije nije bkio problem, ali ove novije verzije Windowsa, odnosno nadogradnje, uvijek nešto zamrse. 

 

P.S.

 

Riješio ovaj problem. 

 

https://i.postimg.cc/3NNTGHq4/Snap1.jpg     

 

Treba prvo ovo, pa onda ono s 'netplwiz'. Kod mene bilo On.

 

https://i.postimg.cc/bJNcXhpC/Snap2.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 22:33 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Već sam isprobao i do sada sam zadovoljan. Jedino me iritira to kad sam instalirao Windowse odabrao sam stari korisnički Microsoft račun, ali nisam mogao odrediti naziv usera u C:/user > naziv usera. Jednostavno mi je Microsoft to dodijelio, ali nešto bez veze, pa me to iritira. 

 Ulogiras se na microsoftov racun on line i tamo podesis ime koje zelis da koristis....

15 godina
offline
CPU high used kad skeniram s antivirusom

Naziv za Microsoft račun je jedan, a naziv za user u particiji C je drugi. Nisu isti. Mogu promijeniti naziv za Microsoft račun, ali ne mogu promijeniti naziv za user u particiji C.

 

Uspio sam riješiti problem vezan za promjenu naziva usera. Našao sam na YouTube, poslikao sve i napravo tutorial. Sada imam user koji želim. 

 

Hvala svima za savjete i pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 11:25 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU high used kad skeniram s antivirusom
Mandak kaže...

Svaki put kad uključim računalo moram unositi PIN. Tražio sam po Internetu, ali ne mogu naći kako da se ulogiram bez unošenja bilo pina, bilo lozinke. Prije nije bkio problem, ali ove novije verzije Windowsa, odnosno nadogradnje, uvijek nešto zamrse. 

 

P.S.

 

Riješio ovaj problem. 

 

https://i.postimg.cc/3NNTGHq4/Snap1.jpg     

 

Treba prvo ovo, pa onda ono s 'netplwiz'. Kod mene bilo On.

 

https://i.postimg.cc/bJNcXhpC/Snap2.jpg

Daj točno napiši kako si riješio ovo da ti se pojavi kvačica na netplwz, jer sam se sa dva 2 in 1 hybrida suočio u CH prije nekoliko godina i nisam imao tu opciju sa prve slike. Ako se nevaram MS Surcafe modeli su bili.

Dakle riješio si što si uključio ili isključio Windows Hello?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice