Zamjena za pastu

poruka: 23
|
čitano: 4.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

trebam nekakvu zamjenu za pastu jer se ova moja stvrdnula i ničem po meni nesluži..

prijatelj kaže da se može i staviti i obična pasta za zube...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

Koji je to specijalist?

Kupi  rađe  novu.

Pa  ne  košta  puno.

Ako  ti  se  AC  silver  stvrdnula  možeš  probat  u  neku  posudicu  stavit  tople-vruce  vode  i  tubu  unutra.

To  ju  omekša  i  možeš  ju  opet  mazat.

Al  nikakvu  pastu.

Umjesto  proca  namaži  prijatelja  s  njom


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena za pastu

Nikako se ne može staviti pasta za zube.

Pa sta ce ti zamjena jednostavno kupi novu pastu, kvalitetnija pasta ti je oko 100 kn

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena za pastu
albundi kaže...

trebam nekakvu zamjenu za pastu jer se ova moja stvrdnula i ničem po meni nesluži..

prijatelj kaže da se može i staviti i obična pasta za zube...

 He, he, možda ti je proc dobija karijes !Namigiva

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena za pastu
Dankic kaže...

Nikako se ne može staviti pasta za zube.

Pa sta ce ti zamjena jednostavno kupi novu pastu, kvalitetnija pasta ti je oko 100 kn

Kakvih  100  kuna?

AC Ceramique ili silver su super paste i koštaju kojih 20-30 kuna
Nemora  uzet  tekuci  metal 

 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

e, hvala, prijatelj kaže da on sebi tako maže stalno pastom za zube, al nisam glup, pa sam pito tu za svaki slučaj...

 

kolko vi inače često mjenjate tu pastu?

ja sad kad sam skido komponente, sam se namučio skinut proc sa hladnjaka, jer se pasta doslovno zaljepila za pasivno hlađenje...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zamjena za pastu

pasta za zube hmmNeodlučan  mozda da stavis onu koja ti daje ledeno hladan dah onda bi imalo neke logike,kuzis SmijehCool  lol


What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

Meni komp radi 24h pa pastu mjenjam svakih 3-4 mjeseca ali mislim da ce ti biti dovoljno dvaput godišnje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zamjena za pastu
albundi kaže...

trebam nekakvu zamjenu za pastu jer se ova moja stvrdnula i ničem po meni nesluži..

prijatelj kaže da se može i staviti i obična pasta za zube...

Prijatelj ti je ili vrlo glup ili pokvaren (možda oboje) ili iz tebe želi raditi budalu.

Arctic Silver5 paste koštaju oko 50kn i smatraju se jednim od kvalitetnijih. Mislim da je nekada najskuplja kod nas bila Nanotherm PCM+ za 100 kn. Danas vidim OCZ Freeze  pastu za 50,09 kn , ZM-STG1 51,61 kn ili  Arctic Alumina 34,31 i Arctic Ceramique 23,78

Kupiti neku od ovih pasta nije neki veliki izdatak.Nečeš ni jednu od njih tako brzo potrošiti, jer se ne nanosi pasta na procesore kao žbuka na kuće.

Kod pasta koje sadrže čestice srebra poput Arctic Silver serije, treba biti oprezan da se ne kapne na okolne kontakte jer bi moglo doći do kratkog spoja i ode ploča. Mane takvih pasta su da se teže čiste. Kod čiščenja prednost imaju keramičke paste.

Čuo sam za slučaj kada je netko namazao HDD sa termalnom pastom oko rubova, kao da se "bolje hladi". To predloži svojem debilu od prijatelja. Smijeh

albundi kaže...

kolko vi inače često mjenjate tu pastu?

ja sad kad sam skido komponente, sam se namučio skinut proc sa hladnjaka, jer se pasta doslovno zaljepila za pasivno hlađenje...

Lijepo si kupi neku od onih gore pasti i ne zamaraj se previše time kad češ je mijenjati. Za Arctic Silver 5 treba proći 200 sati da počne djelovati onako kako je predviđeno. Ja ču svoju mijenjati kada si kupim novi procesor.

 

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 19:10 (the_tux).
16 godina
protjeran
offline
RE: Zamjena za pastu

Reci ti prijatelju da si on ugurne tu svoju pastu u nos i dobro stisne. Za njega sigurno nema posljedica. *GLUP*
Kad nanosis pastu koristi kreditnu karticu ili nesto takvo slicno plasticnoj spatuli. Ja svoju pastu mijenjam jedanput godisnje, kad radim generalni servis (moj komp je 24/7 ON).

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 19:53 (bestia).
16 godina
protjeran
offline
Zamjena za pastu

Evo uputa kako se nanosi pasta:

 

Arctic Silver 5

Arctic Céramique

Arctic Alumina

 

 


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

a kako zamijeniti pastu u prijenosniku, zna li netko?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zamjena za pastu

Isto kao i kod PC-a, no trebas znat kako doc do procesora. Ako nisi nikad radio ne preporucam, jer imat ces viska dijelova i gotovo sigurno ces nesto slomiti.

U vecini slucajeva mozes skopcat lokaciju CPU-a po otvorima hladnjaka. Kod nekih proizvodaca je dovoljno podic tipkovnicu (trebas skuzit gdje se oslobada) da imas dovoljan pristu a kod nekih moras otvoriti cijeli book, da ne spominjem da ovim gubis garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 21:38 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

prijenosnik je iz 2004. godine, procesor je Pentium 4 HT, 3.07 GHz, i nikad nisam mijenjao pastu, sto me polako vec i brine... ali nekako mi se cini komplicirano. ispod tipkovnice se nalaze memorije, a pristup procesoru je s donje strane, ali pomalo kompliciran. jednom sam krenuo nesto raditi, ali vrlo brzo sam odustao...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

Ja nisam mjenjao pastu od kad sam kupio komp tj. nikad. Komp je star 7 godina. I nema problema za sad. Kolko je važno da se promjeni pasta??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

Ako se pregrijava onda bi bilo dobro zaminit zagorenu pastu, ako ne, neka stoji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

Kada sam pročitao naslov teme baš sam si pomislio: ma sad će neko spomenut stavljanje paste za zube...kad onoSmijeh


bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zamjena za pastu

Vise ce se pregrijavati zbog drugih komponenata, kao baterije koja vise ne drzi, rijetko je slucaj da pasta deformira. Preporuka je da izvadis bateriju i vozis book na napon iz ispravljaca, pa vidi da li ti se jos pregrijava. Najcesca ostecenja paste su ustrari uslijed nekakvog siljenja cooler-a.

 

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 23:03 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

pa bateriju od samog pocetka ne drzim u njemu (osim po potrebi), tako da jos uvijek drzi po dva sata. inace, i temperatura je u granicama normale cemu pomaze improvizirani sustav hlađenja u obliku 3x 120-milimetarska ventilatora sa donje strane

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zamjena za pastu

Daj proizvodac-model, mozda nadem instructions....


Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

Gericom Cinema XXL

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zamjena za pastu
Ja definitivno nemam, Gericon, al cu pitat prijatelja koji radi u servisu...
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena za pastu

hvala. inace, prema mojim saznanjima servis vise ne postoji (ovlasteni, za Gericom), a dok ga je jos bilo jednom prilikom sam ga cak i nosio, onako preventivno, da ga ociste od prasine i  tako, ali htjeli su uzet 200 kn za to, tako da sam se lijepo zahvalio i vise me nisu vidjeli

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice