Spajanje prekidača

poruka: 25
|
čitano: 8.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Spajanje prekidača

Imam problemcic sa jednim 220 V prekidacem,u biti,ne znam ga spojiti😅.

Trebam spojiti dva trošila na ovaj prekidac,ali ocito da ne znam.

Na slici sam ja spajao jedan od pokusaja i taj nacin ne valja.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje prekidača

Ne znam zasto preko moba ne mogu uploadati jos slika,pa cu ovako

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 9:38 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Milka30 kaže...

Imam problemcic sa jednim 220 V prekidacem,u biti,ne znam ga spojiti😅.

Trebam spojiti dva trošila na ovaj prekidac,ali ocito da ne znam.

Na slici sam ja spajao jedan od pokusaja i taj nacin ne valja.

 ako su ti boje kablova ispravne onda si spojio fazu (smeđa žica) i masu tj. uzemljenje (žuto-zelena žica), osigurač bi trebao izbaciti pri pokušaju uključivanja takve kombinacije. Trebaš spojiti nulu i fazu (to bi tipično bile plava i smeđa/crna žica)

12 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
jozef kaže...
Milka30 kaže...

Imam problemcic sa jednim 220 V prekidacem,u biti,ne znam ga spojiti😅.

Trebam spojiti dva trošila na ovaj prekidac,ali ocito da ne znam.

Na slici sam ja spajao jedan od pokusaja i taj nacin ne valja.

 ako su ti boje kablova ispravne onda si spojio fazu (smeđa žica) i masu tj. uzemljenje (žuto-zelena žica), osigurač bi trebao izbaciti pri pokušaju uključivanja takve kombinacije. Trebaš spojiti nulu i fazu (to bi tipično bile plava i smeđa/crna žica)

 Ma boje su mi nebitne(trošim kabal koji imam),bitno mi je da znam kako da spojim dva potrosaca,evo pogledaj sada sliku sheme gore,jedva sam ju uspio uploadati!

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

Kad stisneš tipku na A strani, spoji ti se A1 i A2, a kad stisneš na B strani spoje se B1 i B2.

Znači npr. na kontakte broj 1 dopeljaš faze, a onda su ti na 2 izlazi.

Ak ti nije jasno daj napiši kaj midliš spojiti i kaj imaš na te 4 žice spojeno.

 Edit: sorry, sad sam tek dobro pogledao sliku, nije tak.

 Znači dopeljaš žicu na L, u gornjoj poziciji se spaja s A1, na donjoj s A2, a ovu koju dopeljaš na C se gore spaja s B1, a dolje s B2.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 9:47 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Spajanje prekidača

nagađam da je to ovo

 

P.S. da, trebalo bi biti točno kako ti je fer-de-lance napisao. Izmjenično možeš spojiti 2x2 trošila tako da ti rade A1 ili A2 + B1 ili B2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 9:51 (jozef).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
jozef kaže...

nagađam da je to ovo

Vjerovatno je,ali teko vidjevsi tu shemu,totalno sam se zbunio,jer je na njoj prikazano spajanje jednoga potrosaca i to na vrlo kompliciran nacin.

 

Znaci,zanemarite boje koja sam koristio u spajanju na slikama,zanima me kako spojiti,"prekinuti" dva potrosaca na ovaj prekidac(da,ima dvije zasebne sklopke na sebi)

1-potrosac  shema A1 - A2,ne valja

2-potrosac  shema  B1 - B2,ne valja

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

@jozef

Nije to, on nema verziju sa sijalicom.

Po shemi ispada ovak kak sam u zadnjem editu napisao, jedino je pitanje jel mu ostanu i A1 i A2 zajedno spojeni u donjoj poziciji, ali mu je svejedno, koristi L i A2 i C i B2 za ovo kaj on treba.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 9:51 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Milka30 kaže...
jozef kaže...

nagađam da je to ovo

Vjerovatno je,ali teko vidjevsi tu shemu,totalno sam se zbunio,jer je na njoj prikazano spajanje jednoga potrosaca i to na vrlo kompliciran nacin.

 

Znaci,zanemarite boje koja sam koristio u spajanju na slikama,zanima me kako spojiti,"prekinuti" dva potrosaca na ovaj prekidac(da,ima dvije zasebne sklopke na sebi)

1-potrosac  shema A1 - A2,ne valja

2-potrosac  shema  B1 - B2,ne valja

 Idu s iste faze?

Spojiš fazu na L i C onda, a ako su različite faze onda svaku zasebno, a izlazi su ti onda A2 i B2, i ako želiš da se pali pritiskom prema dolje onda okreneš tak da su A1 i B1 gore kad staviš prekidač u kutiju.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Spajanje prekidača

Hvala ekipa,rjeseno!

1 potrosac  A1 + L

2 potrosac  B2 + C

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

Kaj ih pališ cik-cak sa zajedničkom plastikom ili si tak stavio da se kontra pale?

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Milka30 kaže...
..

 Ma boje su mi nebitne(trošim kabal koji imam),bitno mi je da znam kako da spojim dva potrosaca,evo pogledaj sada sliku sheme gore,jedva sam ju uspio uploadati!

 

 --- čarobna kugla proradila, sad vidim budućnost, .. nakon x-godina, dođe majstor..

-standardi su važni, boja je dio tog tj oznaka, kao što je i shema na prekidaču. Označi nekako, flomasterom, faza-nula.. ako želiš izbjeći kurcšlus.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
fer-de-lance kaže...

Kaj ih pališ cik-cak sa zajedničkom plastikom ili si tak stavio da se kontra pale?

 

Znaci,u pitanju je inkubator za leženje jaja.On ima grijac,svjetlo i termostat.Svjetlo se pali zasebno,grijac se pali/gasi po potrebi(kada se otvaraju vrata inkubatora iskljuci se grijac da ne radi bezveze)

Termostat automatski pali/gasi grijac.

Prekidac ima odvojene plastike(mislim da se zove serijski prekidac).

Inace,pravim te inkubatore i prekidace stavljam koje trenutno kupim,ovaj sam slucajno kupio u Pevecu i poprilicno me je namucio.

ihush kaže...

 --- čarobna kugla proradila, sad vidim budućnost, .. nakon x-godina, dođe majstor..

-standardi su važni, boja je dio tog tj oznaka, kao što je i shema na prekidaču. Označi nekako, flomasterom, faza-nula.. ako želiš izbjeći kurcšlus.

Ma znam sve to,ali,žena odvezla auto,a ja imam samo taj kabal..jbg snađi se druže.Oznacim ja izolirkom kablove,tako da nema problema

---i nema sta majstor to popravljati,moj design,moj servis-a majstor ako ne zna testirati sta je sta,bolje je da se mane inkubatora

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 11:56 (Milka30).
15 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

-s druge strane, možda će tad biti 'otvorenje' (vatreno krštenje) pilić-grill' :))

 

ili howto, od inkubatora napraviti rešo + žlica vegete

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 14:24 (ihush).
12 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
ihush kaže...

-s druge strane, možda će tad biti 'otvorenje' (vatreno krštenje) pilić-grill' :))

 

ili howto, od inkubatora napraviti rešo + žlica vegete

 Ma nema frke care za samozapaljenjem,u drvenoj kutiji nalazi se spiralni grijac od 400W dužine 75 cm

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Milka30 kaže...
ihush kaže...

-s druge strane, možda će tad biti 'otvorenje' (vatreno krštenje) pilić-grill' :))

 

ili howto, od inkubatora napraviti rešo + žlica vegete

 Ma nema frke care za samozapaljenjem,u drvenoj kutiji nalazi se spiralni grijac od 400W dužine 75 cm

 Odlično, znači da si siguran od samozapaljivanja. Drvo je, srećom, super kao izolator, a ni ti grijači nisu nešto opasni...

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Dobar odabir boja zica nema sta
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Filox kaže...
Milka30 kaže...
ihush kaže...

-s druge strane, možda će tad biti 'otvorenje' (vatreno krštenje) pilić-grill' :))

 

ili howto, od inkubatora napraviti rešo + žlica vegete

 Ma nema frke care za samozapaljenjem,u drvenoj kutiji nalazi se spiralni grijac od 400W dužine 75 cm

 Odlično, znači da si siguran od samozapaljivanja. Drvo je, srećom, super kao izolator, a ni ti grijači nisu nešto opasni...

 

 Zato je najbolje sam raditi grijač da ne može znatno prekoračiti temperaturu koju tražiš, pa povećaš duty cycle i imaš isti efekt ali puno sigurnije.

Ali opet, nisu ljudi uspjeli zapalit ni s običnim žaruljama pileke u kartonskoj kutiji, a grijač je ipak dosta pouzdaniji i sigurniji.

dreadmoore kaže...
Dobar odabir boja zica nema sta

 Nije ni bitno, snađeš se s onima koje imaš.

Npr. imaš trožilni kabel i moraš ispeljat dva izlaza s prekidača na dva trošila i nulu još, pa nisi lud da budeš išao po još jedam kabel samo da sve bude ujednačene boje.

Najbolja stvar je uzeti boljoj polovici lak za nokte i namazati malo po izolaciji da se kasnije zna kaj je kaj, ili ono kaj češće rade - malo izolirke namotat u prigodnoj boji.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
fer-de-lance kaže...
..
dreadmoore kaže...
Dobar odabir boja zica nema sta

 Nije ni bitno, snađeš se s onima koje imaš.

..

 -ma svaka žica radi.. ali, kako radi prosječni korisnik tj razlika u logičkom zaključivanju-dedukciji ili običnom pitanju zašto uopće postoje boje za kabel..

-pa tako iz priloženog, juzer lijepo upari iste boje, ulazni u jednoj (par) izlazni u drogoj (drugi par).. tj upravo suprotno logici-elektro.. tj smislu boja, koji uparu treba biti različit, tj da se razlikuju lijeva-desna žica, neovisno +/- ili faza-nula ili mreža, tel, bilo što, lijevo-desno su par, to se označuje bojom, ne ulazni par u jednu izlazni u drugu jer tad s druge strane zida opet ne zna koja žica je lijeva, koja desna.

-juzer ima iste žice, koristi ih na isti-identičan način, ali naravno, pogrešno logičkom smislu označavanja.. tj imao je statistički daleko veće šanse pogoditi bolji raspored-boje, tj žutu+smeđu kao par, za ulaz-izlaz itd.. :) tj uz zakon komutacije ima dvostruko više šansi za točan izbor boja-para, tj različite (jer iste članove-boje ne vidimo komutaciju pa je ne ubrajamo kao namjerni trik da bi bio kul-mađioničar) :))

-tj od 4 permutacije, juzer izabere pogrešnu.. dok je statistički mogao i točnu-bolju tj ono što ima smisla ako govorimo o označavanju bojom i snalaženju, tj smislu tog..

-a tad opet sve to nije važno, jer napravio je gajbu, upali, radi.. i neće više možda nikad prespajati i sl. pa je tad kranje nevažno tj primarni smisao je da radi, dok sekundarni može biti grillanje :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

Nadajmo se sekundarnom 

Pa nas možda kolega pozove dolje u Brod na friško pečeno pile i neku gajbicu pive/gemištek uz obavezni badel prije 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
fer-de-lance kaže...

..obavezni badel prije 

 

 -dezinfekcija/pričest na ulazu, ali nisam za kemiju isključivo domaće.. :)

-i tako svi seljani sretni-razdragani.. osim pilića koji sudjeluju u eventu, što me podseti na jedan vic..

-sjede za stolom, večera, .. (neka patka, što već..) i pričaju tako mikimaus, šiljo.. .. a di je donald? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

To se podrazumijeva...

Ako kolega ima šljive/viljamovke/loze/trave di ćeš bolje 

A Donald nam očito zauzet pripremom grilla.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Spajanje prekidača

Donald otišao po Buncek Bucka

12 godina
offline
Spajanje prekidača

Imam šljive koliko god hocete,pozvani ste svi nema problema.Više sam pivopija,šljivu koristim za uklanjanje zagorjele paste sa procesora.

A što se tice boja,naravno da pazim na to(jer je meni lakše se snalaziti u buntu zica),u ovome slucaju prekidam ili fazu ili nulu,svejedno je!Isto tako prekidam li grijac ilili zarulju,opet je svejedno jer tipke na kojima piše heat i light su zamjenjive jedna sa drugom-tako da mi je opet svejedno.

 

  Kod inkubacije jaja moraju se jaja 5 dan "lampirati",redovno odrzavati razina vlaznosti.....uglavnom,zahtjeva cesto otvaranje vrata-sto opet naglo hladi inkubator-sto nije dobro za jajca......spiralni(što duži grijać) je najbolji za inkubatore,jer se brzo zagrje i brzo ohladi-zato se on koristi naspram drugih grijacih tjela.

Temperatura je max 40 C,tako da ipak ne postoji mogucnost zapaljenja...niti grilanja pilica.

Samo mi se jedan inkubator zapalio i to onaj prvi,kojega sam pravio.....Nisam znao da kuciste termostata ne smije biti u grijanome djelu gdje se sonda nalazi.Lagano...82 tvrdo pecena/kuhana jaja

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje prekidača
Milka30 kaže...

..

Temperatura je max 40 C,..

 -slabo ti to overklokaš.. prosječan picek kad ga dohvate forumski majstori daje bar duplo.. :)) nije ni čudo da su ti piceki još sirovi...

a šljiva ko šljiva, može za sve, nešto ko prirodni elexir + čisti mrlje :)) dok piva ni to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice