Problem spajanja monitora na laptop

poruka: 14
|
čitano: 4.620
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problem spajanja monitora na laptop

Pozdrav

Spojio sam vanjski monitor na laptop koji koristi windows 10 i sad mi više ne radi kada ga spojim na laptop koji ima windows 7 i isto tako ne radi mi na PS4. Molim pomoc.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop
maxi123 kaže...

Pozdrav

Spojio sam vanjski monitor na laptop koji koristi windows 10 i sad mi više ne radi kada ga spojim na laptop koji ima windows 7 i isto tako ne radi mi na PS4. Molim pomoc.

Hvala unaprijed

 koji, kakav i koliko star monitor? koji kabeli? piši, informiraj (nisi od jučer tu) pa pitaj. to nema nikakve veze s laptopima, windowsima (sustav prebacivanja slike na vanjski monitor je jednak - u pravilu jednom od označenih tipki u "F" retku ili desna tipka miša > display > odabir varijante [clone, extend ...] a windows sam prepoznaje dodatni monitor) ili ps4, samo s kabelima i monitorom (probaj promijeniti/smanjiti razlučivost i frekvenciju). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 12:19 (Ajar).
7 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

Može i Win+P, uz ovo kaj si naveo.

 

Premda, meni više miriše da ima više ulaza na monitoru, pa je sad koristio neki drugi, a ne onaj koji je koristio s win 10 računalom, prebacilo mu na taj, a sad opet drugi port koristi a monitor sam ne prebaci, kaj bi inače trebao, pa onda nek proba ručno ako ima u postavkama monitora (one tipkice) birati port, premda ne znam jel uopće na monitorima postoji takva opcija, nisam već spajao monitor na računalo/konzolu ima nekih desetak godina 

Tj. jesam prije mjesec dana, ali je išlo automatski.

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

Monitor je Philips 220XW i ima samo jedan HDMI izlaz. A razlucivost i frekvenciju ne mogu mijenjati u njegovim postavkama.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

Probao sam sa ručno birati na monitoru, ali svejedno nista. Oba laptopa i PS4 sam spajao istim HDMI kablom i sve isti portovi.

Stari laptop i PS4 su se normalno spajali prije kad sam šaltao s jednog na drugi. Sad kad sam spojio novi laptop sad samo njega mogu spojit i ništa drugo. 

13 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop
maxi123 kaže...

 Sad kad sam spojio novi laptop sad samo njega mogu spojit i ništa drugo. 

Kad probaš bolje, teško se vratiti na lošije. 

ps. taj ekran ima DVI, VGA i HDMI ulaz, znači nisi u pravu da ima samo HDMI. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 17:17 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

probaj ponovo, okreni kabel.. može biti samo loš kontakt a može i crknuti .. tj tv-ekran-monitor ima ulaz (ne izlaz) za video signal dok može imati i prolazni (recimo audio-arc za lančano spajanje..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

Mislio sam na to da ima samo jedqn a ne vise HDMI ulaza.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop
Probao sam i druge kabele i sve. Nesto se oko portova ili rezolucije najvjerovatnije promjenilo. Ne mogu uci nikako u trag, a probao sam vec sva rješenja s interneta.
15 godina
offline
Problem spajanja monitora na laptop

Evo da ne otvaram novu temu, dakle laptop je Huawei matebook d16, a monitor je samsung SyncMaster P2250. Znaci monitor je poprilicno star i probao sam takodjer spojiti na zenin laptop ali bezuspjesno.

Znaci kad ja spojim taj monitor na laptop, pojavi se slika, ali se makne nakon 1 sekunde i nema nista na ekranu.

Probao i sa extended i sa duplicate ali uvijek isto.

 

Monitor je spojen kablom, znaci izlaz sa laptopa je HDMI a ulaz u monitor je DVI

 

Ima li netko neku ideju?

 

Hvala unaprijed

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

-vjerojatno je kvar na monitoru-ulazu ili hdcp.. probaj bilo koju drugu kombinaciju, npr spoji na tv i tako provjeriš-potvrdiš da nije do laptopa (iz druge teme, jer audio hdmi-ja i automatika koja to treba preusmjeriti mora odraditi svoj posao no taj laptop nije 'normalan'.. i možda još poneki install-brisanje ili update..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop
B-52 kaže...

Evo da ne otvaram novu temu, dakle laptop je Huawei matebook d16, a monitor je samsung SyncMaster P2250. Znaci monitor je poprilicno star i probao sam takodjer spojiti na zenin laptop ali bezuspjesno.

Znaci kad ja spojim taj monitor na laptop, pojavi se slika, ali se makne nakon 1 sekunde i nema nista na ekranu.

Probao i sa extended i sa duplicate ali uvijek isto.

 

Monitor je spojen kablom, znaci izlaz sa laptopa je HDMI a ulaz u monitor je DVI

 

Ima li netko neku ideju?

 

Hvala unaprijed

 

Smanji rezoluciju na kompu, trebao bi dobiti sliku na monitoru ...

15 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop
nbdy32 kaže...
B-52 kaže...

 

Smanji rezoluciju na kompu, trebao bi dobiti sliku na monitoru ...

 Pokusat cu..

 

@ihush - mislim da nije do laptopa jer sad sve fino sljaka.. kako rekoh, probao sam i zenin laptop i ništa..

15 godina
offline
Re: Problem spajanja monitora na laptop

-točno napisao si.. ali ne sve podatke, npr vga ili dvi.. ako nije isto-identično ne znači ništa i zato je prva rečenica da je vjerojatno kvar na monitoru

-oče to .. crknut ulaz dvi, dok možda vga radi. Iz tih vremena je bilo monitora na kojima nikad dvi nije ni radio, primjetiš tek kad želiš spojiti (jer je tad bio glavni vga..).

-pošto neki signal dobije (blicne-nešto.. na sekundu) tad ipak nešto stiže žicom, pa može biti i hdcp čisto soft-zaštita + napravi restart dok je spojeno, trebao bi vidjeti sliku boot-bios-a na oba ekrana i dodatno driver-os detektiraju spojen uređaj pa nešto omoguće + laptop ima fn tipke za prebacivanje ekrana, probaj ali možda to ne radi bez 'one' dodatne apps-softa koji inače dođe u instalaciji kao driver..

-tv-monitor.. ekran, ovisi i o njemu, tj svaki takav uređaj ima neku svoju automatiku i timer-vrijeme, prebaci na idući priključak ili defaultni ako ne dobije signal.. pa recimo pomaže paljenje-gašenje i prebacivanje na taj ulaz dok inače to radi automatika .. kad radi.

-s tim povezano je i rezolucija, koja nije ekšli problem, ali vga-driver prvo traži uređaj tj pokušava saznati koje rezolucije i refresheve podržava a tad tek ponudi moguće rezolucije, ako ne detektrira nema što ponuditi itd.

-refresh, podesi na 30hz (vjerojatno je sad na 60) .. vjerojatno monitor ne podržava kombinaciju, pa spusti na recimo sd-hd npr 720p @30hz.. i tad probaj kloniranje.. tad će možda raditi duže od sekunde .. :) tj to je vjerojatno riješenje ako nije kvar na dvi ulazu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice