Problem sa maticnom

poruka: 12
|
čitano: 2.563
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Asus b450i

Pojavilo mi se na straznjoj strani maticne ko neka tekucina pa me zanima ako neko zna sta to moze biti i ako je to problem da li to pokriva garancija. Kompjuter normalno radi bar , maticna je asus b450i evo link za sliku https://i.postimg.cc/sX6pbbc2/20210717-103705.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus b450i
dmx kaže...

Ugasi računalo i isključi ga iz struje, možeš izvaditi i bateriju s matične ploče, probaj kistom to počistiti, ako ne ide, uzmi alkohol 90 posto i više, pa lagano na krpu

i obriši taj dio na ploči. Meni ovo izgleda kao da se ulovilo prašine malo više. Možeš vizualno pregledati prednju stranu ploče na tome mjestu.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 9:21 (Valentin17).
12 godina
offline
Problem sa maticnom

Ne ide to sa kistom, sa prednje strane maticne nema nista. Pregledo sam cijelu maticnu drugdje je sve ok, sa prednje strane su na tom mjestu utori od ram memorije i sad kad sam bolje pogledo izgleda ko da mi se taj lem otopio pa da je to od toga jel svi lemovi od ram memorije  su srebrni a ovaj je zlatni i vidi se da fali te srebrne zastite. Na netu su svi ti lemovi srebrni takoder imam i asus b150i i tamo su svi srebrni.Da li to ima utjecaj na rad jel ja ne primjetim da mi kompjuter steka ili da cudno radi i da li to ide pod garanciju imam jos pol godine pa da nebi imo probleme kasnije ako moze utjecat na rad racunala. Evo slika https://i.postimg.cc/V64tR836/20210904-102243.jpg

Da li je to ovakav alkohol https://www.chipoteka.hr/artikl/114580/alkohol-izopropyl-za-ciscenje-pcb-i-slicno-05-litra-ipa-2630701253?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa maticnom
dmx kaže...

Ako radi, sumnjam da može u garanciji proći. Dalje tko zna kaj bude bilo, iako po meni ne bi trebalo smetati ništa.

Da, probaj s tim alkoholom očistiti.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 10:54 (Valentin17).
10 godina
offline
Problem sa maticnom

dobar ti je taj alkohol - ja sam u njemu čistio matičnu od moba u ultrasoničnom čistaču... mislim čak da imaš i jeftinije za litru, dobro ga je imati doma - samo pripazi na skladištenje i da bude dobro zatvoren jer brzo hlapi na zraku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Problem sa maticnom

Uz alkohol može i benzin 95, čak i čistač laka za nokte.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Problem sa maticnom
Zaporožac kaže...

Uz alkohol može i benzin 95, čak i čistač laka za nokte.

Najbolje rakija, ali nju je šteta razbacivati. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Problem sa maticnom

To je flux, ne diraj ništa.

IT me iznevjeri
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem sa maticnom

tzv. matična mliječ. pogledaj u priručniku za pčelarstvo, poglavlje "zujanje". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa maticnom
Alkaline kaže...

To je flux, ne diraj ništa.

 Pojasni malo, pliz...

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
offline
Re: Problem sa maticnom
Zaporožac kaže...

Uz alkohol može i benzin 95, čak i čistač laka za nokte.

 Nemoj još će uzeti aceton i njime čistiti ... 

14 godina
offline
Re: Problem sa maticnom
Spiridon kaže...
Alkaline kaže...

To je flux, ne diraj ništa.

 Pojasni malo, pliz...

 Flux se koristi kod lemljenja komponenti na tiskanu pločicu. Može ostaviti ovakve tragove na ploči ali ne šteti.

Prema tome smatram da čišćenjem dolazi do daleko veće mogućnosti da ploča prestane radit greškom korisnika.

IT me iznevjeri
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice