PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd

poruka: 10
|
čitano: 2.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd

Pozdrav,

kupio sam novu maticnu plocu (ASUS PRIME B450M-A) i novi procesor (Ryzen 5 3500x), unutra je stara graficka (AMD Radeon R9 390), RAM (2 X KINGSTON 4GB DDR4, 2400MHz ), NAPAJANJE  (Zalman ZM500-GLX 500W), KINGSTON SSD 240gb, hdd 1tb.

Probao sam instalirati WARZONE ali PC se stalno resetira, kad ulazi u igru. Procitao sam tonu foruma, masa ekipe ima problem s Ryzen 5 i ASUS maticnom, vecini je update BIOS-a pomogao (izasao prije par dana), medutim meni nije.

U Event Viewer-u za navedeno prikazuje

WHEA- Logger

Event ID:18

A fatal hardware error has occurred.

Reported by component: Processor core

Error source: Machine Check Exception

Error type: Cache Hierarchy Error

Processor APIC ID: 1 

 

 

Bios nadograden, svi driveri update-ani....

Dali netko ima kakav prijedlog?

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd
netmail8 kaže...

Preslabo je napajanje za tu konfiguraciju, probaj s drugim napajanjem od min. 600W.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
3 godine
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd
Jel se to događa samo u Warzone ili opčenito kad pokreneš neku igru?
Ima tu sad dosta stvari od kud krenuti ali ajmo redom..
Nadam se da je memorija ispravna?!--(inače 8gb ti je malo,min 12gb,16 optimalno)
Jel memorija na stocku?
Druga stvar,kod ulaska u igru cpu če ti zakucat na max i prati si dali su temperature ok-pretpostavljam da imaš stock hladnjak
Istestiraj cpu sa nekim programom i vidi kakve su ti temperature ili jednostavno instaliraj MSI Afterburner i prati si sve skupa
Kolega je napomenuo za napajanje,isto malo li la-jer ta grafička guta puno struje
Ne znam ali probaj si ažurirat Windowse
Evo ti link
https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10
Klikni na ažuriraj odmah-možda ti pomogne
Probaj,vidi javi

11 godina
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd

Hvala na odgovoru. Najcesce se desava kad ulazim u Warzone (druge igre nemam), ali npr jucer sam skidao win 10 na USB i isto se dogodilo ali gotovo uvijek kad ulazim u Warzone. Memorija je testirana i ispravna je.

Tako je imam stock hladnjak, pratio sam temperaturu ali ne prelazi 60°, za napajanje se moram snac, iako je testirano i ispravno ali jbg preslabo je, ali da je do napajanja igra mi nebi radila na poetku par dana ili se varam?

Dignut je novi win, sve je update-ano.

 

11 godina
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd
renato1977 kaže...
Jel se to događa samo u Warzone ili opčenito kad pokreneš neku igru?
Ima tu sad dosta stvari od kud krenuti ali ajmo redom..
Nadam se da je memorija ispravna?!--(inače 8gb ti je malo,min 12gb,16 optimalno)
Jel memorija na stocku?
Druga stvar,kod ulaska u igru cpu če ti zakucat na max i prati si dali su temperature ok-pretpostavljam da imaš stock hladnjak
Istestiraj cpu sa nekim programom i vidi kakve su ti temperature ili jednostavno instaliraj MSI Afterburner i prati si sve skupa
Kolega je napomenuo za napajanje,isto malo li la-jer ta grafička guta puno struje
Ne znam ali probaj si ažurirat Windowse
Evo ti link
https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10
Klikni na ažuriraj odmah-možda ti pomogne
Probaj,vidi javi

 https://prnt.sc/11v520z

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd
netmail8 kaže...

Pozdrav,

kupio sam novu maticnu plocu (ASUS PRIME B450M-A) i novi procesor (Ryzen 5 3500x), unutra je stara graficka (AMD Radeon R9 390), RAM (2 X KINGSTON 4GB DDR4, 2400MHz ), NAPAJANJE  (Zalman ZM500-GLX 500W), KINGSTON SSD 240gb, hdd 1tb.

Probao sam instalirati WARZONE ali PC se stalno resetira, kad ulazi u igru. Procitao sam tonu foruma, masa ekipe ima problem s Ryzen 5 i ASUS maticnom, vecini je update BIOS-a pomogao (izasao prije par dana), medutim meni nije.

U Event Viewer-u za navedeno prikazuje

WHEA- Logger

Event ID:18

A fatal hardware error has occurred.

Reported by component: Processor core

Error source: Machine Check Exception

Error type: Cache Hierarchy Error

Processor APIC ID: 1 

 

 

Bios nadograden, svi driveri update-ani....

Dali netko ima kakav prijedlog?

Hvala

R9 390 ima TDP oko 270 , procesor 65 i sve ostalo u kompu oko 50-80, ovisi o tome što sve imaš ...to ti je 385-415 tdp-a. Tebi je napajanje od 500 watta sa 80% eefikasnosti - to ti je 400 watta dostupnosti. Nije ni čudo što ti se komp gasi. Mijenjaj napajanje!

15 godina
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd
netmail8 kaže...

.. ali da je do napajanja igra mi nebi radila na poetku par dana ili se varam?

Dignut je novi win, sve je update-ano.

 

 -gle, pošto sve radi do opterećenja, tad je ipak napajanje (ili nekvalitetna mbo-vrm-stabilizacija.. probaj kablove-kontakte malo preštekavati, jače-da sjedne..).

 

-kad si na granici (na vagi, na klackalici..) tad je mala promjena dovoljna za pad. (figurativno).

-može raditi par dana-mjeseci-godina.. tj nema definirano vrijeme do kad će nešto na granici izdržati, tj neće ni puknuti prve sekunde i upravo u tome je razlika kod starenja komponenti kao i svega ostalog, novo-starije.. tj starenjem pada efikasnost, raste otpor, time dodatno temperatura koja dodatno spusti efikasnost.. i tad 1% razlike može biti problem, dok standardno imaš recimo 10% pa se to ne primjeti.

-po formuli, za to računalo ako je dobro izračunato, trebaš cca 400w + cca 10% zalihe, tj stvarnih 450w, ne manje kao 400 a to sama matematika kaže za 500w s 80% efikasnosti tako da to zvuči kao uzročno-posljedično logično.

 

-možeš downclockati, isključiti turbo fičere i sl. koje nude sve mbo + gpu.. ići na safe postavke i sl. tj ne prelaziti do max opterećenja i pošto ti fali recimo desetak wata to može biti dovoljno za stabilan rad ... pa probaš i tad znaš da će novo-jače napajanje biti ok ili da čak ako si zadovoljan ostaviš tako jer performanse zanemarivo padnu uz stabilniji rad i dužu trajnost (obrnuto od overclocka..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd

Hvala, onda cu probat i s novim napajanjem, bas sam danas isao gledat u AMD temp itd, takoder se odmah resetirao kao kad udem u warzone....

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd

Puno hvala na odgovoru.

Kupljeno je novo napajanje 7002, novih 16gb rama, medutim problem je i dalje isti, citam da su neki rjesili problem postavljanjem rucnih parametara za ram u biosu, dali po Vama to ima ikakvog smisla?

Hvala

13 godina
offline
Re: PC se stalno resetira, novi cpu, maticna i ssd
netmail8 kaže...

Koji je točan model novoga napajanja?

Da li si odradio svježu instalaciju OSa nakon nadogradnje novih dijelova?

Da li su instalirana sva ažuriranja za OS?

Da li su instalirani zadnji čipset B450 driveri?

OS je Win 10 ili Win 11?

Da li si probao obrisati COD Warzone i skinuti sve ispočetka?

Da li do problema dolazi samo u toj igri ili u još nekoj?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 16:40 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice