PC ne pali

poruka: 5
|
čitano: 1.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PC ne pali

Tokom rada pc se je samo ugasio. Pritiskom na tipku paljenja zavrte se ventovi proca i graficke na nekih pola sekunde. U ps-u se cuje neki sum nakratko. Probao sam sa drugim psu-om i nista, opet isto.  Kad otkopcam 4-pin atx kabel ventovi graficke i proca rade normalno, ali nema slike. Probao sam izvaditi bateriju, isprazniti sistem od struje i vratiti je nazad. I dalje je isto. Sad ja sumnjam da je problem u matičnoj ploci ili procesoru, makar manje su sanse da je procesor. Pc je star bar 10 godina ako ne i malo vise. Kaj da radim dalje prije eventualne kupovine rabljene maticne ?
cpu: phenom x4 965 black edition 
maticna: ascrock am2+
Ram: 2gb ddr2

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PC ne pali

 

Jesi sve pospojio kad si stavio novo napajanje ... ???

 

Ako imaš nekoga da eliminiraš ostatak komponenti ...

 

Probaj izvaditi iz kućišta,spojiti samo matičnu,proc i grafu ... ako imaš i da zamijeniš grafu ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 17:08 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PC ne pali

Napajanje se ne starta. Spoji sve kablove iz napajanja gdje im je mjesto. Isključi napajanje na prekidaču. Na tako izgašenom napajanju stisni dugme za paljenje računala. Nakon toga uključi napajanje na prekidaču iza i ponovi startanje računala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ne pali
sveupitni kaže...

Kad otkopcam 4-pin atx kabel ventovi graficke i proca rade normalno, ali nema slike.

 Mosfeti na matičnoj vjerojatno uzrokuju kratki spoj pa se napajanje preventivno ugasi.

Pogledaj oko procesora da li je koji pocrnio. Ako imaš multimetar pogledaj da li je koji u kratkom spoju. Također provjeri da li je na samom konektoru na matičnoj kratki spoj (gdje dolazi žuta i crna žica).

 

Ako je matična ASrock N68-S ona podržava 95W procesore, a ti imaš 125W procesor, odnosno gario si naponsku regulaciju dok nije otišla...

 

Taj procesor obavezno na matičnu koja ima 8 pinova za CPU napajanje.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 13:20 (Alkaline).
7 godina
protjeran
offline
Re: PC ne pali
sveupitni kaže...

 ascrock

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice