Komp se gasi pali neprestano

poruka: 21
|
čitano: 2.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Komp se gasi pali neprestano

 Pozdrav ekipa dakle imam problem na kompu koji je nastao nakon sto sam ga totalno istekao iz uticnice (pc je bio ugasen prilikom toga istekao sam radi grmljavine) nakon toga sam ga upalio i pc se pali i gasi svakih 2sek uopce nece ude u post ni nista CPU LED svijetli crveno

Aa brajo moj
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
Clear cmos...

Doduse, sve novije kante se nakon par neuspjelih paljenja same resetiraju, no neces pogrijesiti ako napravis clear, mozda se nesto u biosu zeznulo pa mu neka postavka neda da boota kako treba....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Komp se gasi pali neprestano
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano

Probao nije pomoglo probao sam i rame mijenjat i u druge slotove stavljat probao sam bootat preko drugog hdd pa sam mislio da je mozda napajanje pa sam probao drugo i opet nije uspijelo

Aa brajo moj
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 23:21 (Mrkva28).
2 godine
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano

Ako si sve izmijenjao, clearao BIOS i svejedno ti je problem isti, najvjerojatnije je do same matične.

15 godina
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
Meni se to desilo bas identicno sam imao probleme kada mi je naprasno otkazao jedan ram utor na ploci. Probaj bootati samo sa jednim ram stickom u svakom utoru ili provjeri ram u drugoj ploci ako imas pri ruci.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
online
Re: Komp se gasi pali neprestano
Mrkva28 kaže...

 Pozdrav ekipa dakle imam problem na kompu koji je nastao nakon sto sam ga totalno istekao iz uticnice (pc je bio ugasen prilikom toga istekao sam radi grmljavine) nakon toga sam ga upalio i pc se pali i gasi svakih 2sek uopce nece ude u post ni nista CPU LED svijetli crveno

 -grmljavina... manja je opasnost da će tad nešto kroz struju doći do računala, može bilo što u kući i ovisi o (ne)sreći..  obično se misli samo na struju, mreža-internet je opasnije tj daleko manje struje su dovoljne za kvar, ne treba neki udar groma nego je dovoljno nabit statički po kablovima da par volti viška naprave kvar dok kroz strujnu mrežu može doći dovoljno struje tek ako lupi direktno u kuću-žice.

 

-nešto je neispravno, što.. ili pc-kućište (matična-napajanje) ili nešto izvan računala, npr miš-tipkovnica, mreža-modem.. ili loša utičnica usb (svinut pin, kratki spoj i sl.)..

-mbo kontrolira paljenje, ako napajanje ne daje odgovarajuću struju mbo neće dozvoliti paljenje, ali tad imaš neki normalan alarm-poruku.. (spoji pc-zvučnik ako imaš..)

-ram, cpu, vga, diskovi.. sve može bilo kad otići ili samo loš kontakt, možda je negdje kratki spoj, loša žica, odspojiš-spojiš (čvrsto) i probaš.

-ako nikako neće, odspojiš sve što je 'višak' jer sve može biti uzrok tj eliminiraš sve što možeš, diskove itd.. minimum je mbo+napajanje i tad alarm signalizira problem npr bez rama, ako to tako radi (i dalje ne radi ali radi alarm) tad je mbo možda ispravna, tad dodaš jedan modul rama, probaš.. tj ako je mbo ispravna tad možeš nešto probati, dodavati jednu po jednu komponentu i po alarmu-beepkodu vidiš (čuješ) problem i pormjenu. Ako nema razlike tad je mbo crkla.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
Tremmert kaže...

Ako si sve izmijenjao, clearao BIOS i svejedno ti je problem isti, najvjerojatnije je do same matične.

 Probat cu ovih dana s frendovom maticnom ima istu seriju kao ja pa javim rezultate

Aa brajo moj
3 godine
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
ihush kaže...
Mrkva28 kaže...

 Pozdrav ekipa dakle imam problem na kompu koji je nastao nakon sto sam ga totalno istekao iz uticnice (pc je bio ugasen prilikom toga istekao sam radi grmljavine) nakon toga sam ga upalio i pc se pali i gasi svakih 2sek uopce nece ude u post ni nista CPU LED svijetli crveno

 -grmljavina... manja je opasnost da će tad nešto kroz struju doći do računala, može bilo što u kući i ovisi o (ne)sreći..  obično se misli samo na struju, mreža-internet je opasnije tj daleko manje struje su dovoljne za kvar, ne treba neki udar groma nego je dovoljno nabit statički po kablovima da par volti viška naprave kvar dok kroz strujnu mrežu može doći dovoljno struje tek ako lupi direktno u kuću-žice.

 

-nešto je neispravno, što.. ili pc-kućište (matična-napajanje) ili nešto izvan računala, npr miš-tipkovnica, mreža-modem.. ili loša utičnica usb (svinut pin, kratki spoj i sl.)..

-mbo kontrolira paljenje, ako napajanje ne daje odgovarajuću struju mbo neće dozvoliti paljenje, ali tad imaš neki normalan alarm-poruku.. (spoji pc-zvučnik ako imaš..)

-ram, cpu, vga, diskovi.. sve može bilo kad otići ili samo loš kontakt, možda je negdje kratki spoj, loša žica, odspojiš-spojiš (čvrsto) i probaš.

-ako nikako neće, odspojiš sve što je 'višak' jer sve može biti uzrok tj eliminiraš sve što možeš, diskove itd.. minimum je mbo+napajanje i tad alarm signalizira problem npr bez rama, ako to tako radi (i dalje ne radi ali radi alarm) tad je mbo možda ispravna, tad dodaš jedan modul rama, probaš.. tj ako je mbo ispravna tad možeš nešto probati, dodavati jednu po jednu komponentu i po alarmu-beepkodu vidiš (čuješ) problem i pormjenu. Ako nema razlike tad je mbo crkla.

 Maticna nedaju nikakav beep ni nista znaci uopce u post neuzlazi nakon sto san izvadio procesor i malo pocistio pc se "normalno upalio" bez da se ugasio ali opet bez posta i rgb na tipk i misu nisu se upalili samo

Aa brajo moj
5 godina
offline
Komp se gasi pali neprestano

Meni je par puta znao zapet reset i/ili botun za paljenje. Zapne i drži neki loop, a ne skužiš.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Komp se gasi pali neprestano

-pošto se neka promjena primjetila kod vađenja komponenti postoji šansa da je mbo ispravna.. ili polu-ispravna, traži dalje, tj najbrže-najefikasnije je krenuti eliminacijom od nule tj minimum komponenti.

-npr dio mbo automatski resetira ako nema npr bootabilan disk (i obično nakon 3 pokušaja-reseta autoamatika uđe u bios..). Problem što vga-monitor možda ne stignu prikazati sliku-boot-post jer dok se inicijalizira vga i upali sliku već krene reboot pa jednostavno ne vidiš sliku (zato se fastboot isključuje, ali problem kad nešto ne radi ne možeš ništa.. dok ne proradi samo-automatika ili clrcmos..).

 

-idući sumnjivac ako nije napajanje+mbo je vga, tj veći potrošač koji lako crkne kod skoka napona, paljenje i sl. .. + jača vga ima dodatno napajanje i dovoljno da nije spojeno nema boota ali bi tad imao neku poruku biosa tj normalniji rad..

 

-ako možeš posuditi napajanje .. bez ičega drugog na mbo, sve ostalo odspoji, front audio, usb.. diskove, sve što je 'višak'.. mbo+napajanje ... + cpu/hladnjak + ram dodaješ kasnije, tj to već mora raditi s alarmom + ako nema vga dodavanje ispravnog rama će promijeniti zvuk alarma-beepove.. i neovisno što ne znaš koji beep kod znači što, sama razlika ti govori da je promjena, tj ako je isti zvuk tad je problem prije u lancu npr ram, ne vga..

 

-ako nikako ne otkriješ kvar i opet ne pali.. trebaš ispravno napajanje, tj kad znaš da je nešto 100% ispravno i to probaš spojiti tad logikom+eliminacijom ideš dalje i samo ono što možeš testirati-zamijeniti ili znaš 100% da radi je ispravno, sve ostalo možda.. tj kad nešto crkne ne mra crknuti jedna stvar, može jedna-više.. npr što ako je crklo napajanje i ram ili vga .. ili disk. Što ako je kratki spoj utičnice usb-a.. tek kad je sve ispravno računalo smije normalno paliti, do tad bios mora zaustaviti paljenje a to je 'dobro' jer daje nadu da je mbo ispravna (možda), jer je mbo najgori kvar dok je recimo vga-gpu vjerojatno najskuplji s današnjim cijenama.

 

-sve ostalo kao diskovi i sva periferija koja nije nužna treba biti odspojena, žice.. pa čak i power-prekidač (pališ kratkim slpojem jumpera-šarafcigerom ili imaš tipku na mbo).

-eliminacija je način kako dođeš do onog što mora biti uz preduvijet da mbo radi, jer ako ona ne radi ne možeš ništa..

 

-pazi, tuđa mbo.. kako jedna stvar crkne, može i druga.. tj 2+2=4.. pc je calculator i uvijek da isti rezultat, tj ako problem-uzrok nije eliminiran tad može jednako crknuti sve što spojiš, tj grmljavina možda nema veze s kvarom.

-sigurnije-lakše je probati napajanje, minimum svega, jedan keks rama, bez ičeg dodatnog i bios mora paliti-post.. + alarm-beep. Ako tog nema promjena mbo npr vađenje cpu i ostalo može samo nešto dodatno oštetiti dok se kvar neće sam popraviti.

-pazi da umjesto jedne crknete mbo ne bude dvije.. i sve bi bilo poželjno raditi na stolu, ne u kućištu jer se ponekad desi kratki spoj npr distancer-šaraf i sl. tj može problem biti bilo što, svaki kontakt pa i kućište.. i zato se to radi na stolu + što manje vađenje-umetanje cpu jer svaki put možeš nešto oštetiti pa i sama plastika vremenom postane krhka-puca-nema elastičnost kao novo i lako se i iskusnijem desi da nešto pukne dok se montira hladnjak i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
ihush kaže...

-pošto se neka promjena primjetila kod vađenja komponenti postoji šansa da je mbo ispravna.. ili polu-ispravna, traži dalje, tj najbrže-najefikasnije je krenuti eliminacijom od nule tj minimum komponenti.

-npr dio mbo automatski resetira ako nema npr bootabilan disk (i obično nakon 3 pokušaja-reseta autoamatika uđe u bios..). Problem što vga-monitor možda ne stignu prikazati sliku-boot-post jer dok se inicijalizira vga i upali sliku već krene reboot pa jednostavno ne vidiš sliku (zato se fastboot isključuje, ali problem kad nešto ne radi ne možeš ništa.. dok ne proradi samo-automatika ili clrcmos..).

 

-idući sumnjivac ako nije napajanje+mbo je vga, tj veći potrošač koji lako crkne kod skoka napona, paljenje i sl. .. + jača vga ima dodatno napajanje i dovoljno da nije spojeno nema boota ali bi tad imao neku poruku biosa tj normalniji rad..

 

-ako možeš posuditi napajanje .. bez ičega drugog na mbo, sve ostalo odspoji, front audio, usb.. diskove, sve što je 'višak'.. mbo+napajanje ... + cpu/hladnjak + ram dodaješ kasnije, tj to već mora raditi s alarmom + ako nema vga dodavanje ispravnog rama će promijeniti zvuk alarma-beepove.. i neovisno što ne znaš koji beep kod znači što, sama razlika ti govori da je promjena, tj ako je isti zvuk tad je problem prije u lancu npr ram, ne vga..

 

-ako nikako ne otkriješ kvar i opet ne pali.. trebaš ispravno napajanje, tj kad znaš da je nešto 100% ispravno i to probaš spojiti tad logikom+eliminacijom ideš dalje i samo ono što možeš testirati-zamijeniti ili znaš 100% da radi je ispravno, sve ostalo možda.. tj kad nešto crkne ne mra crknuti jedna stvar, može jedna-više.. npr što ako je crklo napajanje i ram ili vga .. ili disk. Što ako je kratki spoj utičnice usb-a.. tek kad je sve ispravno računalo smije normalno paliti, do tad bios mora zaustaviti paljenje a to je 'dobro' jer daje nadu da je mbo ispravna (možda), jer je mbo najgori kvar dok je recimo vga-gpu vjerojatno najskuplji s današnjim cijenama.

 

-sve ostalo kao diskovi i sva periferija koja nije nužna treba biti odspojena, žice.. pa čak i power-prekidač (pališ kratkim slpojem jumpera-šarafcigerom ili imaš tipku na mbo).

-eliminacija je način kako dođeš do onog što mora biti uz preduvijet da mbo radi, jer ako ona ne radi ne možeš ništa..

 

-pazi, tuđa mbo.. kako jedna stvar crkne, može i druga.. tj 2+2=4.. pc je calculator i uvijek da isti rezultat, tj ako problem-uzrok nije eliminiran tad može jednako crknuti sve što spojiš, tj grmljavina možda nema veze s kvarom.

-sigurnije-lakše je probati napajanje, minimum svega, jedan keks rama, bez ičeg dodatnog i bios mora paliti-post.. + alarm-beep. Ako tog nema promjena mbo npr vađenje cpu i ostalo može samo nešto dodatno oštetiti dok se kvar neće sam popraviti.

-pazi da umjesto jedne crknete mbo ne bude dvije.. i sve bi bilo poželjno raditi na stolu, ne u kućištu jer se ponekad desi kratki spoj npr distancer-šaraf i sl. tj može problem biti bilo što, svaki kontakt pa i kućište.. i zato se to radi na stolu + što manje vađenje-umetanje cpu jer svaki put možeš nešto oštetiti pa i sama plastika vremenom postane krhka-puca-nema elastičnost kao novo i lako se i iskusnijem desi da nešto pukne dok se montira hladnjak i sl.

 Probao sam drugo napajanje no nije uspilo sad idemo dalje probavati ali vrlo lako da cemo prici na novu konfu sad imam razlog 😁😁

Aa brajo moj
3 godine
offline
Komp se gasi pali neprestano

Nakon vadenja i ciscenja procesora "napravljen napredak" pc se upali (neugadi se odmah kao i prije) i dalje bez posta ovo crveno sto svijetli ma maticnoj je CPU LED video na linku

 

https://drive.google.com/file/d/191gGWHy21jrxOqq-xJlzIXa-b79FZOwW/view?usp=drivesdk

 

Ispricavam se na neredu 😄

 

Aa brajo moj
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 18:51 (Mrkva28).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Komp se gasi pali neprestano

Prije par godina mi se dogodilo da je bila grmljavina, ja sam kao inače isključio iz utičnice komp, ali spržilo mi je matičnu preko mrežnog kabela kojeg nisam iskopčao. Nakon toga prilikom svake grmljavine isključim iz utičnice i mrežni kabel maknem, sprženu opremu nisam od tada imao godinama. Iskreno nisam nikad mislio da mi se može tako spržit oprema preko mrežnog kabela, ali nakon što mi se to dogodilo, više ne uzimam rizike. Rađe ću na mobu biti 30ak minuta dok ne prođe grmljavina nego ostat bez par stotina/tisuća kuna jer nisam preventivno ištekao kabele.

Moguće da ti je matična čitava, moguće da nije, ali iz vlastitog iskustva je meni tako bilo. Sve izmijenjati jedno po jedno dok ti ne proradi (ako imaš sreće da ti je samo jedna komponenta otišla) i ubuduće sve kablove maknuti da ne prolaziš kroz ovu situaciju opet.

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
Tremmert kaže...

Prije par godina mi se dogodilo da je bila grmljavina, ja sam kao inače isključio iz utičnice komp, ali spržilo mi je matičnu preko mrežnog kabela kojeg nisam iskopčao. Nakon toga prilikom svake grmljavine isključim iz utičnice i mrežni kabel maknem, sprženu opremu nisam od tada imao godinama. Iskreno nisam nikad mislio da mi se može tako spržit oprema preko mrežnog kabela, ali nakon što mi se to dogodilo, više ne uzimam rizike. Rađe ću na mobu biti 30ak minuta dok ne prođe grmljavina nego ostat bez par stotina/tisuća kuna jer nisam preventivno ištekao kabele.

Moguće da ti je matična čitava, moguće da nije, ali iz vlastitog iskustva je meni tako bilo. Sve izmijenjati jedno po jedno dok ti ne proradi (ako imaš sreće da ti je samo jedna komponenta otišla) i ubuduće sve kablove maknuti da ne prolaziš kroz ovu situaciju opet.

 Sto nebi onda trebao i ruter biti sprzen? Ako je islo preko mreznog onda bi se i ruteru nesto desilo

Aa brajo moj
10 godina
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
Mrkva28 kaže...
Tremmert kaže...

Prije par godina mi se dogodilo da je bila grmljavina, ja sam kao inače isključio iz utičnice komp, ali spržilo mi je matičnu preko mrežnog kabela kojeg nisam iskopčao. Nakon toga prilikom svake grmljavine isključim iz utičnice i mrežni kabel maknem, sprženu opremu nisam od tada imao godinama. Iskreno nisam nikad mislio da mi se može tako spržit oprema preko mrežnog kabela, ali nakon što mi se to dogodilo, više ne uzimam rizike. Rađe ću na mobu biti 30ak minuta dok ne prođe grmljavina nego ostat bez par stotina/tisuća kuna jer nisam preventivno ištekao kabele.

Moguće da ti je matična čitava, moguće da nije, ali iz vlastitog iskustva je meni tako bilo. Sve izmijenjati jedno po jedno dok ti ne proradi (ako imaš sreće da ti je samo jedna komponenta otišla) i ubuduće sve kablove maknuti da ne prolaziš kroz ovu situaciju opet.

 Sto nebi onda trebao i ruter biti sprzen? Ako je islo preko mreznog onda bi se i ruteru nesto desilo

 Neobično ali istinito je to da router u većini slučajeva preživi

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
online
Re: Komp se gasi pali neprestano

-mreža (telefonska linija, internet..) je rizičnija jer su u pitanju daleko manje struje, ne udar groma u kuću nego je dovoljno statički naboj iz zraka.. desetak volti.

-kad grom udari u strujne žice, struja traži najkraći-najlakši put, može spržiti sve na putu no ne mora pogoditi svaki uređaj-krak žice pa tad crkne recimo tv a ne crkne frižider ili obrnuto.. stvar sreće.

-kod mreže nema kamo, neće otići u bojler + da ide kroz strujne žice tad bi postojao osigurač + drugi uređaji, ovako ide direktno + uzemljenje + napon tj pc je stalno nešto uključeno + periferija (uzemljenje) dok recimo mobitel na punjaču nije u spoju sa zemljom i na istoj žici će tad biti zaobiđen tj struja će otići u zemlju.. ne u neku žicu koja nije nigdje dalje spojena, kao što ptice mogu sjediti na žici i struja ih ne ubije..

 

-da, može otići i router (tj njegov switch) ali ne mora, tj ako je recimo +10v negdje pogrešno neće svi uređaji koji rade na npr 5v pocrkati u istom trenu, možda hoće, možda bi od nekoliko sličnih slučajeva imao svaki put drugi rezultat ili ako je isti tad to govori da je neki dodatni razlog kao uzemljenje-optor tj prirodni put struje u zemlju.

-kad ti crkne računalo ili napajanje ili mbo ili vga.. neće crknuti sve svaki put, tj crkne jedna stvar, može sve, ovisi o sreći mada je teoretski moglo sve u pravilu crkne samo jedna komponenta kao napajanje i to ako je udar korz struju.. ako je korz mrežu, tad je nakon mrežne kartice koja je onboard u opasnosit prvo matična, pa ono što je na njoj kao vga.. napajanje najmanje i tad u 99% neće crknuti napajanje kao što će u većini crknuti smao mrežna ili mbo.. ovisi o (ne)sreći koju nemaš..

 

-ovisi kako je kvalitetno napravljeno uzemljenje, gromobrani, telekomunikacijska oprema se zato ukopava, pod zemljom je recimo sigurno (osim statičkog.. tj žice po kući-zgradi-stanu...), dok u npr zgradi zbog puno razvedenih stanova-žica i dobrog uzemljenja u pravilu preživljavaš i udar groma u ulici bez posljedica, kao 'mravinjak' tj u pravilu samo kuće (ne zgrade) stradaju kad grom lupi u ulici.. npr drvo. Ako lupi u kuću tad pravila nema.. ako igraš loto ponekad dobiješ.

-za primjer statičkog, dovoljno je imati neku vunastu vestu ili protrljaj balon po kosi.. (guma-izolator + naboj..) i primjeti da iskoći iskra, par volti bezopasno tek malo pecne.. no to je dovoljno za kvar elektronike koja interno ne smije dobiti takav napon na pogrešnom mjestu tj tad će crknuti pa se zato serviseri uzemljuju ili dotaknu radijator kad npr ugrađuju komponente, za svaki slučaj.. ta mala iskra je dovoljna (ako nemaš sreće, ako imaš igraj loto..) :)

-gdje će ta iskrica frcnuti je random-sreća.. pa nešto crkne, nešto preživi, malo primjera koji to mogu 'testirati' pa zaključiti neko pravilo osim da što je više žica-periferije to je veći rizik tj po tome je rizičniji pc nego router-modem .. tj možda pregori mrežna kartica-port, možda ostalo preživi pa router radi bez jednog porta.. ali na računalu tad možda crkne i vga (ako je bilo upaljeno..) dok router recimo nema takav rizik jer nema komponentu koja vuče toliko struje prazna kutijica + ispravljač.. nema što crknuti, a da ima ugrađen npr hdd možda bi on crknuo kao u računalu.

 

-zato kablovi (mrežni) imaju i uzemljenje, mrežni ormarić itd.. tj oprema koja može biti veći rizik + posljedice dok 'jednostavni' uređaji nemaju ništa dodatno pa većinom prežive.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
Komp se gasi pali neprestano

Ja sam si obavezno uzeo onu APC prenaponsku zaštitu, i ako baš moram biti na kompu prilikom lakše grmljavine, stavim ga u wifi mode i ištekam mrežni kabel kako bi smanjio šanse za udar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se gasi pali neprestano
Osvrtnik kaže...

Ja sam si obavezno uzeo onu APC prenaponsku zaštitu, i ako baš moram biti na kompu prilikom lakše grmljavine

To nije nikakva garancija. Idealano je uzeti jaki UPS i sve prebaciti na njega, izvadiš iz zida pa si bez brige.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 15:43 (Valentin17).
15 godina
online
Re: Komp se gasi pali neprestano

-trgovačke priče... tj to može peglati male napone, nevažno za grom, tj ako ide kroz struju, dok za mrežu nema nikakve veze.. ne štiti (osim što postoje i filteri tj modeli koji imaju i mrežu ali stvaraju smetnje + fast-100.. isto može imati jeftikaner šteker-razvodnik za 30kn..)

-apc su baterije-upsovi, koje se reklamno prodaje i kao zaštita, no to je primarno ups dok od grmljavine više štiti 'sreća' ili superbrza fidovka.. trgovačke priče :)

-tj i samo napajanje ima (može imati) 'prenaposnku zaštitu' .. to je to, štiti od čega? Odnosno, tad je samo stvar duljine lanca pa s jednom karikom više u istom lancu s jednakom količinom sreće možemo očekivati da postoji jedna (loto) šansa više za happyend, slično da imamo duuuuugu žicu pa se nadamo da će biti manji udar čistim padom napona na žici.. priče.

 

kad grom udari to su milioni volta u trenutku.. krunica više pomaže tj pitanje je samo mjesta udara a ako je baš blzu tad se više trebamo brinuti za sebe (osobe) nego opremu, npr požar i ostalo..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Komp se gasi pali neprestano

Ekipa fala na pomoci na kraju je maticna otisla sve ostalo radi..narucia san si drugu konfu

Aa brajo moj
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice