Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

poruka: 22
|
čitano: 2.988
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
pitanje

Radio sam već jednom preimenovanje, mjenjanje slova kad mi ih je krivo složio, al sam zaboravio kako se zvao program. Možda i Partition Magic bio. Anyway, sada vidim da mi je C premali i htio bi ga spojiti sa D. Na D su mi samo par igara instalirane pa ne smeta ako možda one neće raditi. Ima li danas već neki elegantni program koji će mi spojiti C i D i ljepo sve posložiti, ono, da ne moram formatirati D, odnnosno seliti sve negdje itd.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Probaj nekakvu linux distribuciju s tom svrhom. Možeš je čak bootat sa sticka. Partition magic nebi preporučio, evo je prijatelju ima 2 dana zakazao opet. Al teoretski i on to može napraviti (u slučaju da ne prijavi neku grešku koje nema ili je sam napravi Smijeh )

 

P.S.

Problem koji ti se može javiti je da ti je D particija logička particija na extended particiji. U tom slučaju češ ih malo teže spojiti, ali češ moći resizat extended particiju (prvo logičku, pa onda extended), i slobodan prostor dati Primary particiji C. Nadam se da češ se uspjet snać.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Eh to mi je malo prekomplicirano. Budem probao sa PMom...pa ćemo vidjeti.

16 godina
neaktivan
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Skini si Hiren boot cd, bootabilan je, imas hrpu alata među kojima su partition magic i acronis disk manager.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Hm, možda se nismo razumjeli, postupak s PMom je isti Smijeh dapače, za njega sam i pisao, jer mi je zadnji u sjećanju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Taj Hiren ima najnoviji PM 8?

16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Hm, probao sa PM 8 i totalno čudan rezultat. Probao tri puta, i svaki puta NIŠTA! Ostane kako je. A kaže da je obavio svoje. Ne mogu vjerovati. Išao sam na merge i dodao taj kao task i onda na apply. On je restartao i sve šta radi inače i dođem u windows explorer i sve po starom lol. I dalje imam C, D, i E. Te sve tri particije su inače u RAID 0 na dva indentična diska. Oba se zbog RAID 0 vide kao 1 disk. Možda mu je tu problem? Treći disk koji sam dodao kao spaning (samo dodatni prostor, nije u RAID polju) njega PM vidi kao jedan, i ne vidi da ima dvije particije na sebi.

 

E da, pri bootanju mi se sada pojavi ekran on XPa i piše XMNT2002 not found. Idem to googlat.

 

Edit:

Googlao, to je dio Partition magica, lol, ispada da njega nemre nači, ljudi vele da se koristi Acronis umjesto PMa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2008 15:56 (Crayox).
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

E baš nemam sreće s ovim. Acronis mi pak javlja kad ga pokrenem da cannot find Acronis...bla bla module, tak neš. Znači on mi ne radi. Još jedino da probam s tim boot CDom ili odustati za sada od toga.

16 godina
neaktivan
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

najbolje je da si nabavis Partition  Magic 8 i rjesis to brzo. Sve drugo ce ti samo bit trosenje vrijeme uzalud.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Jesam, i nakon njega mi sve ostalo isto! Fakat ne razumijem, jer sam ga koristio prije negdje dvije godine i radio normalno. Tri puta sam probao. A sada mi stalno kad restartam komp javlja onaj error XMNT2002 not found. I maknuo PM al i dalje mi taj error (ali pri loadanju još čak).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Partition  Magic 8 definitivno.Nije uopste tezak za koristenje,ja ga koristim i zadovoljan sam...


Extreme_Tech
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Neće, a upravo sam pročitao u njihovom txt fileu da ne radi na Stripeu! Pa kako? To mi je glupo, onak, ograničen program.

 

C, D i E su mi particije raspoređene na dva ista harda u RAID 0 polju. Kasnije sam dodao još jedan hard i u BIOSu ga namjestio kao Spanning, nisam htio da bude u RAID polju. Da li sam trebao nekako drugačije? Jer mi ga PM vidi kao Dynamic disk, i inače se na tom hardu mjenjaju slova, ako ištekam neke USB memorije. Kako da ga stavim u "static"?

 

Postoji li neki jači program za particije koji kuži RAID polja?

16 godina
neaktivan
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Osjećam se ko Cartman u zadnjem South parku. How do I reach these kiidddddsssss. Partition magic to nemože napravit, i još puno stvari koje nisu ono generic mijenjanje particije, na običnom disku. Dakle, skini recimo Parted Magic, 2.1 ili koja je već verzija, sprži to na CD, veliko je samo 32 MB, ili digni sa sticka. Nakon toga bootaj s njega, i vidjet češ alat Gparted 8u starim verzijama) ili VisParted (ili tako nešto u novim verzijama). Jednostavni su za rad, kao i Partition magic, jedino su kako Linuxaši vole reć, malo moćniji. I zbilja jesu. Oni če ti tvoj raid prepoznat bez većih problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2008 13:49 (Cika Jova Zmaj).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Ma kad nisam nikad radio s Linux distribucijama. Ako skinem taj Parted Magic 2.1 da li mi još što treba ili se on boota?

 

A kužiš li se u RAID polja?

 

Imam dva WD Raptora 74 u RAID 0 polju radi brzine. Kasnije sam kupio WD 750 GB za arhivu itd. Taj novi nisam htio niti mirrorat niti stripeat niti kombinaciju toga nego da mi bude ko dodatni disk. Kolko sam skužio, trebala mi je spanning opcija kada sam ga dodavao u BIOSu...a sada vidim da kad sam ištekao čitač memorija da su mi se promjenila slova a taj disk (ima dvije particije) tako da imam osječaj da je on ko removable device, il tako nešto, PM ga je prepoznao kao dynamic. Htio bih napraviti da mi ima fixne oznake particija a ne tak. Imaš ideju?

16 godina
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Ja ti također preporučam hiren boot bolje ti je raditi sa PM8 u njemu nego u windowsima.


vulerious - technofreak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Probo i nisam uspio. Javio mi je neki glupi error u smislu "There was an error in something". Mislim da još nikad imao bad luck s kompom ko sad lol

16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Dragi Čika Jova lol...ma no way, probo VisParted, on ti pak vidi oba hards odvojeno i kao ne particionirana! Uopće ne kuži da su u RAID 0 polju i da imaju 3 particije. Prikazao mi je sva tri harda kao prazne devices. Znači još uvjek tražim neki program za particioniranje (niti Hiren nije uspio) koji može srediti particije u RAID0 polju.

16 godina
neaktivan
offline
Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu

Ni sam ne znam zašto ti više želim pomoć, al dobro. Dakle, kad ti sebi lipo bootaš windowse, oni dignu drivere za softwareski RAID, onaj koji ide sa svakom današnjom pločom. Kad bootaš linux sa cda, on ih ne učita, i onda je normalno da OS vidi samo 2 zasebna diska. U tu svrhu imaš alat koji se zove dmraid, i koji ide s ovom distribucijom, a pomoć če ti da mountaš svoj softwareski RAID, kako bi ga visparted, ali i cijeli OS točno vidio. eto. dmraid --help za više, jer je meni dosta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Hvala na pomoći. Probati ću tako, samo ne znam čemu pristup da sam kao to trebao znati i da je to opće poznato. Al ajt, hvala ti.

16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Jeli tko zna kako upaliti taj dmraid?

Upravo sam u tom Parted Magicu i nema. Cak naso na netu da je netko napisao da su ga izostavili iz 2.1

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
prihvaćeno rješenje

To je fajla sa naredbom PM da je izvrsi prilikom dizanja windowsa (xmnt2002). Nadji je i izbrisi i vise nece biti errora. Vise se ne sjecam gdje je tacno, cini mi se u direktoriju PM-a - ime je mozda drukcije.

16 godina
offline
RE: Kako najefektivnije spojiti driveove na hardu
autorov komentar

Aha, to sam bio našo, thx, al na kraju formatiro disk i instaliro Vistu lol

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice