Greška kod reprodukcije zvuka

poruka: 9
|
čitano: 1.479
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Šumovi kod reprodukcije zvuka

Zdravo, nisam siguran da li je ovo postavljeno u odgovarajuću temu (valjda ovisno do koje komponente/periferije je greška), tako da, slobodno me po pitanju toga isto tako korigirate.

 

Naime, tijekom loadinga specifičnih aplikacija (bar kod kojih sam trenutno primjetio) kao što su Battle.net, CoD:Warzone, ponekad i Escape from Tarkov zna se dešavat kako mi na par sekundi tijekom učitavanja svi zvukovi budu "robotizirani", odnosno da se zvuk reproducira u čudnoj frekvenciji, i onda u 99% slučajeva nakon tih par sekundi vrati u normalu. Tijekom tih loadinga automatski se greška an sve ubaci, youtube, discord itd. Pokušavao sam promjenom i instalacijom zvučnih drivera, grafičke kartice, pa i updejtanjem drivera za matičnu ploču i nije ništa uspjelo.

 

Zadnji pokušaj sam imao zamjenom slušalica...e tu sad opet ne znam do čega bi bilo...naime, dosad sam koristio Senheiser slušalice sa USB utorom gdje mi se greška javljala, i odlučio sam testirat na drugim slušalicama (3,2mm banana utor), te sa njima mi se ti šumovi ne javljaju i sve radi bez greške. Napomenuo bih kako sam mijenjao komp prošli tjedan, te su na starom kompu (i još uvijek) slušalice sa USB utorom normalno radile...te da sam isprobao sve USB utore na kućištu i matičnoj te da nije do njih (2.0, 3.0, 3.2.), odnosno da je svugdje isto... Ispada da sve normalno radi na 3,2mm utora. Inače nebi predstavljao problem, ali me dosta ograničava obzirom da planiram investirat u nove slušalice isto koje bi imale isključivo USB priključak...a da mi neće šljakat na kompu...

 

Ima li itko savjet ili iskustvo slično?

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Šumovi kod reprodukcije zvuka
Don_Pingu kaže...

Zdravo, nisam siguran da li je ovo postavljeno u odgovarajuću temu (valjda ovisno do koje komponente/periferije je greška), tako da, slobodno me po pitanju toga isto tako korigirate.

 

Naime, tijekom loadinga specifičnih aplikacija (bar kod kojih sam trenutno primjetio) kao što su Battle.net, CoD:Warzone, ponekad i Escape from Tarkov zna se dešavat kako mi na par sekundi tijekom učitavanja svi zvukovi budu "robotizirani", odnosno da se zvuk reproducira u čudnoj frekvenciji, i onda u 99% slučajeva nakon tih par sekundi vrati u normalu. Tijekom tih loadinga automatski se greška an sve ubaci, youtube, discord itd. Pokušavao sam promjenom i instalacijom zvučnih drivera, grafičke kartice, pa i updejtanjem drivera za matičnu ploču i nije ništa uspjelo.

 

Zadnji pokušaj sam imao zamjenom slušalica...e tu sad opet ne znam do čega bi bilo...naime, dosad sam koristio Senheiser slušalice sa USB utorom gdje mi se greška javljala, i odlučio sam testirat na drugim slušalicama (3,2mm banana utor), te sa njima mi se ti šumovi ne javljaju i sve radi bez greške. Napomenuo bih kako sam mijenjao komp prošli tjedan, te su na starom kompu (i još uvijek) slušalice sa USB utorom normalno radile...te da sam isprobao sve USB utore na kućištu i matičnoj te da nije do njih (2.0, 3.0, 3.2.), odnosno da je svugdje isto... Ispada da sve normalno radi na 3,2mm utora. Inače nebi predstavljao problem, ali me dosta ograničava obzirom da planiram investirat u nove slušalice isto koje bi imale isključivo USB priključak...a da mi neće šljakat na kompu...

 

Ima li itko savjet ili iskustvo slično?

 

Hvala unaprijed.

 Sluške USB? To imaju svoju zvučnu? Onaj mali interface?

Miriše mi na neki konflikt njihovog drivera i driver normalne zvučne kartice ili čak samu neispravnost te zvučne od slušalica.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
6 godina
offline
Re: Šumovi kod reprodukcije zvuka

Slušalice su USB da...

I možeš molim te pojasniti malo ovo?

"To imaju svoju zvučnu? Onaj mali interface?"

 

 

Ne znam na koji način bi to mogao potvrdno odgovoriti ili negirati, odnosno provjeriti...

10 godina
offline
Re: Šumovi kod reprodukcije zvuka

Pa spojiš neke slušalice sa 3.5mm jackom direktno straga u izlaz za slušalice (zeleni)  pa vidiš da li se to isto dešava ili ne .

Prije u postavkama za zvuk PC podesi da je onboard zvučna....ako nema smetnji znači da je do USB slušalica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 18:23 (AF139).
14 godina
online
Re: Šumovi kod reprodukcije zvuka
Don_Pingu kaže...

Slušalice su USB da...

I možeš molim te pojasniti malo ovo?

"To imaju svoju zvučnu? Onaj mali interface?"

 

 

Ne znam na koji način bi to mogao potvrdno odgovoriti ili negirati, odnosno provjeriti...

 Možda najbolje da napišeš koji model su sluške. Ali prema svemu sudeći imaju svoj mini USB interface/zvučnu karticu.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
6 godina
offline
Re: Šumovi kod reprodukcije zvuka

Mr. Fugitive 

 

Sennheiser PC 3 ili 8, jedna od ta dva modela...dobio sma ih bio i nemam kutiju, tak da više ni ne znam točno.

 

Sve u svemu, sutra će prijatelj svoje USB slušalice donijet da vidimo da li je do njih, ili je neki drugi dio PC-a...

 

AF139 

Aha, to sam već probao na raznim utorima, i normalno registrira promjenu, kao i nudi opciju koji audio input/output postavljam.

 

Ništa nije pomoglo da se rješim tog povremenog "šuma" tokom učitavanja.

 

 

Napomenuo bi da mi se i tokom pokušaja instalacije ovog driver-a (https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-dl-driver), kada restartam komp konstantno nanovo pokušava instalirat i ubacivat bez uspjeha...sve u svemu jedino kaj uspijeva je izbrisat sadašnji audio driver i windows automatski updejta novi...

 

Već razum gubim...tolka sitnica,a opet sve je novo i frustrira me što ne radi kako bi trebalo...i ne znam do čega je.

6 godina
offline
Greška kod reprodukcije zvuka

Kratka napomena prije ičeg daljnjeg...instalirao sam "Gigabyte App Center", i stavio da mi automatski povuče i instalira sve postojeće drivere za matičnu preko njega, te automatski namjesti što se već mora.

 

Pri trenutnom testiranju se čini da je sad sve u redu, ali sutra ću se još malo igrat s tim i vidit dal je privremeno ili trajno riješen problem. Tako da...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Greška kod reprodukcije zvuka

Ako imaš blizu neki wifi uređaj često budu smetnje od njega pa nije na odmet da i to provjeriš ..

6 godina
offline
Greška kod reprodukcije zvuka

Evo hvala na vremenu i pomoći, ali čini se da se problem riješio navedenim updejtima drivera preko "Gigabye App Center-a".

 

Ne znam koja je bila razlika u odnosu kada sam "manualno" povukao drivere...ali eto, djelovalo je...

 

Ako se itko nađe u ovakvom specifičnom problemu eto... da zna, i da isproba...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice