Fale mi dll. fajlovi

poruka: 8
|
čitano: 1.954
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Fale mi dll. fajlovi

Pozdrav svima, windows mi opet stvara probleme. Zelim instalirati origin i kad zelim da pokrenem setup pise mi da fale fajlovi msvcp140.dll i vcruntime140.dll kontaktirao sam microsoftov support i kazu mi da reinstaliram windows ja sam to uradio i opet isto. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Fale mi dll. fajlovi
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Fale mi dll. fajlovi

A ako ne pomogne reinstalacija win runtime iz prethodnog posta, možete skinuti pojedine dll-ove sa interneta i snimiti ih u system32 mapu....

5 godina
offline
Re: Fale mi dll. fajlovi
Mac_os kaže...

A ako ne pomogne reinstalacija win runtime iz prethodnog posta, možete skinuti pojedine dll-ove sa interneta i snimiti ih u system32 mapu....

 NE!

 

Ni slučajno skidati neke .dll fajlove s interneta i pokušavat ih ručno umetnuti. To ne ide tako, tako se samo ručno guraju virusi u System32 folder.

 

Ili se riješi s instalaciom runtime-a ili je neki drugi problem, koji se neće riješiti s kopiranjem nekih sumnjivih fajlova.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Fale mi dll. fajlovi
Mac_os kaže...

A ako ne pomogne reinstalacija win runtime iz prethodnog posta, možete skinuti pojedine dll-ove sa interneta i snimiti ih u system32 mapu....

 -slušati nick-avatar mac.. :) nikako to raditi, tj ako se već nešto ručno kopira tad u folder gdje se nalazi igra-app dok u sys samo win-install tj ono što normalno radi, ne čačkati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Fale mi dll. fajlovi
Da, malo prenaglo sam spomenuo system 32, ne računajući da korisnik možda nema ili ima neažuriran antivirus. Dodouše i ja sam skinute dll-ove ugurao u root igrice....
15 godina
offline
Re: Fale mi dll. fajlovi
Mac_os kaže...
Da, malo prenaglo sam spomenuo system 32, ne računajući da korisnik možda nema ili ima neažuriran antivirus. Dodouše i ja sam skinute dll-ove ugurao u root igrice....

 -nema to veze s virus-antivirusom (jer antivirus reagira jednako..) nego to se ne radi tj izaziva se problem ..

-klasično installer potreban file kopira u odgovarajući folder i obavi registraciju za kontrolu-dll-sys file (važno, sve je s istim osnovim alatima, npr VS-redist, office, win i sve app koje o tome ovise a to je 99,99% appsa, pogotovo verzija. Win nije lin (ili mac).

-ako korisnik nema install koji bi to uredno napravio, tj brinuo o verziji, prijavi-odjavi-zamjene-nadogradnje sys dijela, tad se to ne radi 'ručno' tj može samo onaj tko zna točno što radi a to nije juzer i tad nije u ovoj temi...

-pravilo-KISS, jer svaka app ima redosljed traženja sys-dll fileova za rad, u svom folderu, u sys folderu na nivou osa ili svoj config-path koji kaže gdje se što nalazi. Time eliminiramo sve probleme ako u folder app-igre gdje se nalazi .exe kopiramo sys-dll jer će ga tad koristiti, neovisno postoji li u winsys ili nekom pathu, odnosno može svaka app imati svoj file-verziju, kao što rade portable app ili klasične app dos-a ili linuxa tj ne petljaju po sys i ne ovise o winreg-centralizaciji pa je svaka app neovisna o ostatku i nema utjecaj npr verzijski..

-verzija, važno u pravilu uvjek može na novije ali ne na starije tj starije ne mora raditi u svakom soft i tad taj soft javi grešku, tj traži novije i zato se win brine + daje odgovarajući traženi resurs ako app zatraži.

-install procedura prijavi sys-dll i verziju, sve, brine o tome da ne pregazi postojeće, dok deinstal napravi suprotno tj može postojati opcija da ukloni sve ili da ostavi sys dio, odnosno ako se uklanja tad se mora rollbackati prethodno stanje inaće osu nedostaje dll i tad nemamo ništa, tj morali bi instalirati uklonjen file a već to ne mora raditi jer to može biti sys file o kojem ovisi rad osa, svega...

 

to se jednostavno ne dira, ne čačka i može raditi samo onaj tko zna što radi a on to radi kad mora, jer inače je klasičan install npr kao directx-a ili drivera, klik-next i gotovo za par sekundi, tj nitk to ne radi ako nije nužno + prerizično.

 

-da bi kontrola-sys-dll radilo na nivou osa, mora biti instalirana, to nije samo copy u sysfolder nego i prijava-registracija, sve ostalo povezano, bez tog je samo kopiranje beskorisno, ne radi, osim u folderu appsa jer to je takvo nasljeđe-prakasa.

-za virus, nevažno, antivirus radi istu stvar neovisno kopiraš li u sys folder ili na desktop, blokirat će file-copy ako je detektirao, neće ako nije. Dodatno je samo fičer-win, tj nisi više 'admin' pa ulazak u neki win-sys folder kao i sve što juzer radi na c: je ograničeno ili onemogućeno (dok ne izmjeniš-dozvoliš) kao npr UAC .. inače bezvezno, no služi tome da juzer baš ne radi ovakve stvari, da ne čačka os, jer win folder nije desktop-mydoc-mymusic itd. i ako se zbrljavi bilo što rad ne radi računalo-os-soft, dok brljaviti po user folderu može i nema utjecaja na ostatak tj zato je dio sys a dio user, zato i postoji 'ladica' (folder) i zato postoji oznaka 'ne diraj' .. itd.

 

KISS, jednostavna pravila, radi. Sve ostalo = čačkanje a to nije za juzera tj tad vjerojatno ne radi-problem.. dok oni koji znaju, mogu sve.. no ni oni to ne rade iz čista mira, nema potrebe tj ako naprave pogrešno imaju problem a pogriješti se može uvjek.

 

* nevažno, ali možda kao objašnjenje-razlog, jer početnik-juzer se pita, ako sve može biti u folderu igre, zašto je tad u sys tj zašto svaka igra-app nema svoj fodler kao portableapps i sve je čisto, koa dos-linux.. pa zato jer svaka app ima te dijelove, osnove, c-kompajler, font, kodek.. i time bi bile veće + redundancija istog, ponavljanje-višestruko + teže održavanje verzija.. tj modularni model gdje se o tome brine os a apps samo korsiti-zatraži i to radi winreg-centralno (dobro). Zato ako nije install tad se kopira u folder te igre-appsa, ne zbog virusa i sl.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Fale mi dll. fajlovi

Imam ti ja te DLL-ove za prodat, povoljno

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice