Eksterna graficka ne radi

poruka: 22
|
čitano: 2.075
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Eksterna graficka ne radi

Zdravo svima imam p8h61-mx na kojoj radi integrisana graficka kartica ali ne radi eksterna koja je 100%ispravna testirao sam je na drugom racunaru sa integrisanom sve ok nema problema a ovu eksternu uopste ne prepoznaje 3 graficke sam promijenio niti jedna ne radi znaci da je do maticne u biosu postoji opcija igpu/PEG i samo igpu ja idem na 1. Opciju i nista nema slike na grafickoj kartici restartovao sam bios flashovao novi bios i opet nista je li postoje jos neke opcije koje se tiču prebacivanja sa integrisane na eksternu graficku? Ili je neispravan pci ex slot ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi

...ima samo još da se kabal za monitor treba prebaciti na externu grafu ...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi

Pa povezao sam na eksternu

15 godina
offline
Eksterna graficka ne radi

nema za te sreće dok u biosu ne onemogućiš integriranu grafiku (i njezinu krađu memorije). optužba matične ti neće proći na sudu bez čvrstih i opipljivih dokaza. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Eksterna graficka ne radi

Ugasi IGP-u , ostavi samo na PCI-e (naravno pričamo pod GFX opcije u BIOS-u) ...

 

Morala bi se slika pojaviti na ekranu ...

 

Ako nema slike,sumnjao bih u PCI-e port,ali i to bi trebalo ispitati ...

 

Graphics Configuration
Primary Display [Auto]
Allows you to decide which graphics controller to use as the primary boot device.
Configuration options: [Auto] [iGPU] [PCIE]
iGPU Memory [Auto]
Allows you to set the iGPU memory size. Configuration options: [Auto] [32M] [64M]
[96M] [128M] ~ [448M] [480M] [512M] [1024M]
Render Standby [Enabled]
Allows you to enable or disable Render Standby by internal graphics devices.
Configuration options: [Enabled] [Disabled]
iGPU Multi-Monitor [Disabled]
Allows you to enable or disable the internal graphics device's multi-monitor support for
add-on VGA devices. And the memory size for internal graphics device will keep 64MB.
Configuration options: [Disabled] [Enabled]

 

Ovo sam našao u BIOS manualu ... pod ADVANCED ... evo ovo boldano mora biti uključeno ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 19:08 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Eksterna graficka ne radi

Da li su kojim slučajem sve tri Nvidia kartice novijeg datuma?

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi

Sama od sebe se popravila nesto sam cackao,restartovao bios nekoliko puta ram vadio i vracao i odjednom je proradilonisam siguran do cega ne tacno ali bitno da sad radi hvala svima 

5 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Adoxxxxxsdi kaže...

Sama od sebe se popravila nesto sam cackao,restartovao bios nekoliko puta ram vadio i vracao i odjednom je proradilonisam siguran do cega ne tacno ali bitno da sad radi hvala svima 

 U tom prčkanju, BIOS je skužio koja grafika je aktivna i postavio se tako. Good BIOS.

 

Live long and prosper.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Pozdrav,
Da ne otvaram novu temu. Imam monitor u firmi koji ima samo vga kabal i ja spojim na vga na kompu ali nista se ne desava izvadim graficku externu i opet nista i udem u bios ali nema nigdje mogucnost da odabarem da ide slika preko integrirane graficke.. maticna je Gigabyte H310M S2H 2.0. hvala
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi

BIOS>Peripherals>Initial Display Output>odabereš prvo "IGFX"

9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Na initial display out nudi mi jedino PcIe 1 Slot
5 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
kajtemuci kaže...
Na initial display out nudi mi jedino PcIe 1 Slot

 A jesi li siguran da procesor ima grafiku? Možda samo postoji na matičnoj izlaz, ali sami GPU ne postoji, ovisno o medelu procesora... Odnosno IGFX...

Live long and prosper.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Ahaa.. a kako to mogu provjerit?
5 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
kajtemuci kaže...
Ahaa.. a kako to mogu provjerit?

 Znaš li koji procesor koristi?

 

Windows, Control panel, System, pa će tu negdi pisat

 

P.S.

 

Glup sam, vjerojatno ne možeš ući u windowse, zato nas i pitaš ovde... Ghhh... Je li možeš u BIOS uć? Daje li ikakvu sliku na monitor? U BIOSU bi trebao pisad CPU isto, negdi

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 14:55 (Filox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Intel Core I3 9100F tak pise
14 godina
odjavljen
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Nema igpu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Eksterna graficka ne radi

Da dopunim kolegu, noviji Intelovi procesori bez GPU-a obično imaju F na kraju oznake modela.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Znaci mora novi ekran sa dvi izlazom..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Eksterna graficka ne radi

Verovatno može da se nađe adapter sa nečega što ima na toj kartici koju si izvadio na VGA. Samo pazi, ranije su najrašireniji bili adapteri sa DVI na VGA, ali u skorije vreme često DVI ne može da se konvertuje na VGA. Možeš da uporediš konektor na kartici sa ovima sa slike:

  Odozgo gledano, prvi, drugi i peti mogu da se konvertuju na VGA, tj bitno je da sa desne strane pored "minusa" imaju i one 4 rupice oko njega, a ako njih nema, nego postoji samo "minus", onda ne može da se konvertuje, tako da je bolje da potražiš konverter sa nečeg drugog što imaš na kartici (DisplayPort, HDMI).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 21:20 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
kajtemuci kaže...
Znaci mora novi ekran sa dvi izlazom..

 Ne, nisi shvatio. Monitor je u redu, ali ako si izvadio externu grafiku, onda više nemaš nikakvu grafiku u kompjuteru. Ono što je na matičnoj je samo vga izlaz, ali ništa nije spojeno na taj izlaz, nema GPUa u kompjuteru. Moraš stavit neku grafičku karticu i na nju spojit monitor.

Live long and prosper.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
Ma ima graficku unutra ali mi monitor ima izlaz vga a na grafickoj je dvi. Budem probao sa konverterom..
5 godina
offline
Re: Eksterna graficka ne radi
kajtemuci kaže...
Ma ima graficku unutra ali mi monitor ima izlaz vga a na grafickoj je dvi. Budem probao sa konverterom..

 Aaaa... Nisam onda ja dobro shvatio. Da, adapter probaj.

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice