Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.436
|
čitano: 2.371.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Upucas par hiljada i prodajes dok je jos pad vrijednosti normalan pa mozes izvuc "solidan" novac za to da uz malo dodavanja opet imas bolje i novije...

Barem ja tako radim a i vecina koja vozi Intela...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ne bih znao, do januara ili februara sam vozio Intel i jedan od razloga što smatram da mi je ta kupovina bila jako dobra je upravo to što se platforma zadržala kod mene punih 9 godina.

 

Mislim da si ok napisao u prethodnom postu, "ko boluje od upgrejditisa", taj stalno kupuje, prodaje, obrće... za opštu populaciju mislim da ide drugačije.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

I sad kad AMD izbaci novi X3D bit će kuku lele

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

I dalje ne očekujem da novi X3D bude više od nekoliko procenata brži u odnosu na 7800X3D. Doduše, ako Intel ne napravi ni toliki napredak, otvoriće se još malo jasniji gap.

 

EDIT: Verovatno doduše ponovo izbace KS model posle nekog vremena, na 3-4% povišenim taktovima i bezbednom naponu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2024 18:22 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

I sad kad AMD izbaci novi X3D bit će kuku lele

 Pa i vrijeme im je da izbace nesto brze od predzadnje serije Intel vidio da moze AMD pa zasto ne i oni

13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Čitam komentare na ovom linku šta je kolega Ivan(4)  stavio, jel moguće da će novi procesori bit skoro iste snage a samo manja potrošnja? Neznam kolko bi se isplatilo onda prelazit na tnovo sa socketa 1700. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2024 22:16 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa nece biti gotovo nikakva razlika izmedu 14600kf i 245kf stime da i5 ima 20 threadova a ultra 5 ima 14 threadova sa HT off, svakako treba sacekat i recenzije ali kazem ne treba puno od arrowa ocekivat.
Ako si sada na i3 ili i5 13400f/14400 mozda tad i ima smisla prijeci na arrow 245kf ali koliko bude kosta prije ce ti se isplatit uzet 13700k ili 14600.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

I sad kad AMD izbaci novi X3D bit će kuku lele

 x3d ne bude brzi od 7800x3d vise od 5%, tako da o kukuleleu mozemo samo sanjat

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
forumaš kaže...

I sad kad AMD izbaci novi X3D bit će kuku lele

 x3d ne bude brzi od 7800x3d vise od 5%, tako da o kukuleleu mozemo samo sanjat

 Kao što je intel imao godinama kroz tick- tock, a znamo da AMD kopira Intel. Također kvaliteta košta, tih 5% će trebati i platiti.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...
sfc_PsychQ kaže...
forumaš kaže...

I sad kad AMD izbaci novi X3D bit će kuku lele

 x3d ne bude brzi od 7800x3d vise od 5%, tako da o kukuleleu mozemo samo sanjat

 Kao što je intel imao godinama kroz tick- tock, a znamo da AMD kopira Intel. Također kvaliteta košta, tih 5% će trebati i platiti.

 x3d ne bude vise gaming kralj....uvijek ce biti ovaca

18 mjeseci
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Bude bude :P o ovcama ne bi

 

i9 285K sporiji od i9 14900K u gamingu

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2024 15:03 (PlayPetepp).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
PlayPetepp kaže...

Bude bude :P o ovcama ne bi

 

i9 285K sporiji od i9 14900K u gamingu

 Živi bučkuriš su trenutne informacije! Amd moze biti gaming kralj jedino kad bude davao vise fps u apsolutno svakoj igri a ne njih par dakle ono sto je Intel radio zadnjih 15 godina!
Sad su makli ht tko zna kaj su jos radili na dizajnu i kuda ce to sve ici, uglavnom dosada ziva prije je bilo bolje
Realno su svi za kurac, evo i rockstar porta igru staru 14g i to stari naslov rdr, naopako sve 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2024 15:45 (Boris grozni).
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
Živi bučkuriš su trenutne informacije! Amd moze biti gaming kralj jedino kad bude davao vise fps u apsolutno svakoj igri a ne njih par dakle ono sto je Intel radio zadnjih 15 godina!

Sad su makli ht tko zna kaj su jos radili na dizajnu i kuda ce to sve ici, uglavnom dosada ziva prije je bilo bolje
Realno su svi za kurac, evo i rockstar porta igru staru 14g i to stari naslov rdr, naopako sve 

 Nisu ne,ako vidiš legitimnu Intel čitabu vezanu za gejming vs i9 14900K, čak su i naveli da je u četri igrice i sporiji od i9 14900K.

 

 

 

Ja samo vidim ovo, cijena starog R7 7800X3D neče padati upravo suprotno. 9000X3D za gejming, samo još više cijene jer sve drugo i nema taktičkog smisla iz AMD čoška!

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Riza x3d ostaje dakle kralj gaminga. Arrow ima manji tdp i perf per watt bolji od raptora na to se išlo slično kao i riza 9000.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Još kad izađe novi X3D i AMD povrh gaming kralj perfomansi dobije i dodatnih 5%....tko drži do sebe kupuje X3D

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Konačno su se sjetili nadodati koju gen5 lajnu više, 20 komada, 16 za grafu i 4 za ssd, #falaqurcu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Opet se intel bahati sa memorijom na non-K procesorima, core ultra 200serija non-K ide do max 7200mt/s dok K modeli idu preko.Pozitivno je to sto je mala razlika izmedu 7200mhz i recimo 8200mhz u igrama a tko je pametan tak i tak ce kupovat jeftini LGA 1700 alder/raptor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nisam ispratio, je l' to garantovana brzina (a preko je formalno overclock), ili maksimalna koja će biti dozvoljena u BIOSu?
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

Opet se intel bahati sa memorijom na non-K procesorima, core ultra 200serija non-K ide do max 7200mt/s dok K modeli idu preko.Pozitivno je to sto je mala razlika izmedu 7200mhz i recimo 8200mhz u igrama a tko je pametan tak i tak ce kupovat jeftini LGA 1700 alder/raptor.

 A dobro, nebude sigurno netko uzimo "entry" level cpu s najacim i najskupljim ramima

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...
Nisam ispratio, je l' to garantovana brzina (a preko je formalno overclock), ili maksimalna koja će biti dozvoljena u BIOSu?

 6400 je stock, 7200 ovisno o mbo, 10000mhz ce biti top modeli

3 godine
suspendiran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

koliko vas ovdje vozi svoje intele sa ugasenim E jezgrama?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

koliko vas ovdje vozi svoje intele sa ugasenim E jezgrama?

ionako ih fali a ne da ih jos gasim

 

3 godine
suspendiran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

sta radis da ti toliko snage treba? sto se multithread snage tice vjerujem da bi 99% korisnika ovdje sasvim zadovoljilo 6 jezgri novije arhitekture npr 12400 ili cak stari 8700k odnosno cinebench r15 oko 1500 score

 

imao sam i ja hrpetinu jezgri i pratio dolje u msi afterburneru zauzece procesora, pa to se nista ne trosi... po windowsima 1-3%, u igrama 20-40% kako koji proc, tjednima nije bilo skoka preko 70% usagea

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Foto i nesto videa, jezgri nikad dovoljno💪
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Napiši čovjeku šta radiš, čime se baviš, šta si jeo danas i gdje se krečeš....zašto prodaješ i kome, šta taj netko sa tim će da radi i gdje će da spava 

 

Ajde da vidimo te nove Intele šta kažu....kada je release date??

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

sta radis da ti toliko snage treba? sto se multithread snage tice vjerujem da bi 99% korisnika ovdje sasvim zadovoljilo 6 jezgri novije arhitekture npr 12400 ili cak stari 8700k odnosno cinebench r15 oko 1500 score

 

imao sam i ja hrpetinu jezgri i pratio dolje u msi afterburneru zauzece procesora, pa to se nista ne trosi... po windowsima 1-3%, u igrama 20-40% kako koji proc, tjednima nije bilo skoka preko 70% usagea

 

 

Imao i 12400F i sad 12700K. Na oba proca ostatak konfe identican.

U Diablo 4 sa 12400F je znalo stutterat ponekad kad teleportam madju gomilu igraca, sa 12700K toga nema.

U Helldivers 2 kada je kaos sa milion botova/bugova dosta manji frame drop.

 

Max framerate identican jer je s obzirom na 3440x1440 rezoluciju GPU uvijek bottleneck, ali su manji dropovi frameova.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Wiz3m4n kaže...

Napiši čovjeku šta radiš, čime se baviš, šta si jeo danas i gdje se krečeš....zašto prodaješ i kome, šta taj netko sa tim će da radi i gdje će da spava 

 

Ajde da vidimo te nove Intele šta kažu....kada je release date??

 24.10 je sale, srijeda/četvrtak bi trebali reviewi polako

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Hvala za info, pa budemo to isprobali malo onda....da vidimo kako dišu, taman bih mogao odraditi jedan build

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja mislim da budem preskocio, naravno popratiti cu sta se desava ali vise cekam 5090 da to ubodem pa sam miran.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice