I5 12600K vs Ryzen 7 5800X

poruka: 34
|
čitano: 7.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: I5 12600K vs Ryzen 7 5800X
Jibus kaže...

Dakle momci, razmisljam izmedju kupnje navedena 2 procesora. Sad gledam za buduci upgrade jer se nadam da ce 13-14th gen intela koristit i dalje LGA1700 socket, a i da ne koriste lagano se upgrade 12th gen na i7 ili i9 kada bude bilo potrebno. Gledao sam razno razne benchmarke, videe ovo ono. i5 je bolji od R5 5600X, ali je jako blizu i R7 5800X. Isto tako i razmisljam preci na Windows 11 kada bih uzimao te dijelove. Gledam uglavnom koliko bih novaca potrosio za te performanse.

Intel: i5 12600K - 2899.00KN

Mobo: Gigabyte Z690 UD DDR4 - 1599.00KN (DDR4 je jer realno ne vidim korist od DDR5 u skoro vrijeme)

AMD: Ryzen 7 5800X - 3099.00KN (najjeftiniji koji sam nasao)
Mobo: Asrock X570 STEEL LEGEND - 1585.00KN
Mobo2: MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI - 1489.00KN

Rami koje bih uzimao uz sistem bi bili: G.Skill TridentZ Neo Series 3600MHz 2x8GB

 

Ako mi mozete preporuciti bolje nesto posto sam ostatak dijelova vec spreman uzeti da vidim sta drugi kazu na to. 

 Što je tvoj "use case", gamer ili all round ili neki posao specifično?

8 godina
neaktivan
offline
Re: I5 12600K vs Ryzen 7 5800X
hahhaajaads kaže...
Jibus kaže...

Nasao sam ako upises "does mindfactory deliver to croatia" i prvi link mi je bio ovaj link. Pretpostavljam da je to to jer nisam bas nesto previse istrazivao, a i ne kostaju puno ako sam dobro shvatio.

 Ako hoces 100% bit safe, imas opciju preko mailboxde.com kak sam i rekao, mislim da je to i najjednostavnije.

 

 Nacin kak svi rade je na ovoj temi i na 2 stranici u poruci pri dnu.

 

E na njih sam i mislio, ali sam zaboravio stranica kako se zove. Sinoc je narucen i7 12700KF, Z690 UD DDR4, MSI 360R vodeno hladjenje, bracket za LGA1700 (1 eur je kostao pa zasto ne da se ne zajebavam sa supportom) i Kingston A2000. Samo cu rame i kuciste naknadno uzimat jer mi to novvo treba. Ostatak imam sto mi treba.


itomic009 kaže...

 Što je tvoj "use case", gamer ili all round ili neki posao specifično?

 

Komp ce se koristit od gaminga, gledanja filmova i rjesavanja excel stvari pa sve do video snimanja, streamanja i video editinga. Mislim da mi je ovo bolja opcija nego 5800X u odnosu na cijene po kojima sam uzeo komponente (ne gledajuci buduci Black Friday) i performanse.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 18:41 (Jibus).
10 godina
offline
Re: I5 12600K vs Ryzen 7 5800X
Jibus kaže...
hahhaajaads kaže...
Jibus kaže...

Nasao sam ako upises "does mindfactory deliver to croatia" i prvi link mi je bio ovaj link. Pretpostavljam da je to to jer nisam bas nesto previse istrazivao, a i ne kostaju puno ako sam dobro shvatio.

 Ako hoces 100% bit safe, imas opciju preko mailboxde.com kak sam i rekao, mislim da je to i najjednostavnije.

 

 Nacin kak svi rade je na ovoj temi i na 2 stranici u poruci pri dnu.

 

E na njih sam i mislio, ali sam zaboravio stranica kako se zove. Sinoc je narucen i7 12700KF, Z690 UD DDR4, MSI 360R vodeno hladjenje, bracket za LGA1700 (1 eur je kostao pa zasto ne da se ne zajebavam sa supportom) i Kingston A2000. Samo cu rame i kuciste naknadno uzimat jer mi to novvo treba. Ostatak imam sto mi treba.


 Ako si sve to narucio iz mindfactorija onda ces morat dodatno uzet i "Shipment consolidation" da ti to sve stave pod jednu narudzbu, a kosta ti 14.5€ ali to ti onda traje godinu dana.

 

How can I consolidate all shipments?

  • Shipment consolidation is a paid service and it costs 14.50 Euros for 12 months from payment date. You buy this service by clicking on „Buy consolidation for 1 year“ button and then you will be able to see on your account the button „Consolidate all shipments“.
  • As soon as you get all of your packages to your mailbox in Germany click on the button „Consolidate all shipments“ and after that they will be consolidated into one box within one working day and you will be able to see the final price on your account. At the same time you´ll receive an email with information about the new consolidated shipment.
13 godina
offline
Re: I5 12600K vs Ryzen 7 5800X
Jibus kaže...

 

E na njih sam i mislio, ali sam zaboravio stranica kako se zove. Sinoc je narucen i7 12700KF, Z690 UD DDR4, MSI 360R vodeno hladjenje, bracket za LGA1700 (1 eur je kostao pa zasto ne da se ne zajebavam sa supportom) i Kingston A2000. Samo cu rame i kuciste naknadno uzimat jer mi to novvo treba. Ostatak imam sto mi treba.

itomic009 kaže...

 Što je tvoj "use case", gamer ili all round ili neki posao specifično?

 

Komp ce se koristit od gaminga, gledanja filmova i rjesavanja excel stvari pa sve do video snimanja, streamanja i video editinga. Mislim da mi je ovo bolja opcija nego 5800X u odnosu na cijene po kojima sam uzeo komponente (ne gledajuci buduci Black Friday) i performanse.

 Oba procesora su super, tako da ako su ti cijenom te konfiguracije bile sličan iznos, super si prošao.  Kod nas je Intel skuplji oko 500kn, što se uz sve ostalo (skupe ploče) definitivno ne isplati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice