Cpu unlock..

poruka: 32
|
čitano: 11.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Cpu unlock..

Ovako pošto moja ploča nema opcije za clock...ima samo opciju cpu unlock:enabled -disabled.što dobijem kad stavim na enabled?probao sam i pri restartu onak napravi kao da je clokao??ploča je:Gigabyte:GA-M68MT-SP2

My way
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 18:54 (galinjo24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cpu unlock..
galinjo24 kaže...

Ovako pošto moja ploča nema opcije za clock...ima sam jedana opcija cpu unlock:enabled -disabled...što dobijem kao stavim na enabled..probao sam i pri restartu onak napravi kao da je clokao??ploča je:Gigabyte:GA-M68MT-SP2

 -lock i clock nisu iste stvari.

- lock / unlock je za otključavanje (jezgri). Suprotno lock-u za PCI koji služi za stabilan OC...

- clock je frekvencija, overclock...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..

aha znači ja nedobivam ništa s time što stavim na enabled..?

My way
15 godina
offline
Re: Cpu unlock..
galinjo24 kaže...

aha znači ja nedobivam ništa s time što stavim na enabled..?

 ? -prije nego kreneš nešto raditi, informiraj se.

Za unlock CPUa, npr otključavanje jezgre, pa od X2 dobiješ X3, X3->X4, to nije ništa, ali je AMD to napravio kao reklamni-LOTO, treba malo sreće ili znanja koji ser.numb tražiti na poklopcu kutije kod kupnje...

To je daleko korisnije od OCa, samo je pitanje dali je CPU ispravan (prve reklamne serije) ili je zaključan zbog neispravne jezgre (sve manje ispravnih za otključati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Cpu unlock..
Pozdrav. Zanima me dali se moze unlockat phenom II x4 840. Maticna ploca mi podrzava tu funkciju ali nisam siguran za procesor.

Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..
ne samo u x4 seriji samo 960 kojeg nema
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..

ček ja nemog otključat 2 dodatne jezgre??da bude 6..

My way
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..
nemožeš samo to može 960
15 godina
offline
Re: Cpu unlock..

-možeš, naravno. Ali prvo moraš nabaviti dodatni L3 cache kojeg prodaju u svakoj obližnjoj željezari, pincetom ga uguraš ispod jezgre (lagano kvrcni čekićem.. može i jače, muški) i nakon dizanja voltaže jezgre sve će se stopiti u novi Buldozer. Dodatno, malo soli na HDD, VGA u pećnicu, ... ima toliko recepata za obradu PCa, prema svačijem ukusu, biraj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Cpu unlock..

Kad se sjetim kad je lik prije par dana pitao kako otkljucati 4 dodatne jezgre na Core2Duo...

Ofc.
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..
A da pa to je za doslovno krepat 6 puta
14 godina
offline
Cpu unlock..

Samo usput jedna informacija, koju sam doznao pošto moja stara gigabyte ploča nije imala opcije za OC na prvi pogled, u biosu treba stisnuti ctrl+F1, na mojoj ploči pojavio se još jedan tab s opcijama za OC.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..
Pa to ima svaka novija matična
15 godina
offline
Cpu unlock..

Jel ja mogu svog x6 otključat u Opterona x16?! :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cpu unlock..
robimarko kaže...
Pa to ima svaka novija matična

Ne znam, na ovoj trenutnoj ASUS P7P55D-E je sve vidljivo odmah, kao i na većini drugih ploča u čiji sam BIOS ulazio, a na toj staroj(ne znam točan model, neka low-end mATX ploča iz gotove konfiguracije) me to dosta namučilo. 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu unlock..
power_user kaže...

Samo usput jedna informacija, koju sam doznao pošto moja stara gigabyte ploča nije imala opcije za OC na prvi pogled, u biosu treba stisnuti ctrl+F1, na mojoj ploči pojavio se još jedan tab s opcijama za OC.

To je tako na starijim pločama, sa CTRL+F1 se ulazi u Advanced BIOS

Ofc.
15 godina
offline
Cpu unlock..

- sve/samo Gigabyte MBO imaju taj BIOS-fičer, CTRL+F1.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Cpu unlock..
mate960 kaže...
power_user kaže...

Samo usput jedna informacija, koju sam doznao pošto moja stara gigabyte ploča nije imala opcije za OC na prvi pogled, u biosu treba stisnuti ctrl+F1, na mojoj ploči pojavio se još jedan tab s opcijama za OC.

To je tako na starijim pločama, sa CTRL+F1 se ulazi u Advanced BIOS

Znam da je to univerzalna kratica, ali ja sam dugo trežio kako OCati na toj ploči pa sam napisao ako nekome zatreba.

 

Na kraju, kada sam sve našao, shvatio sam da je CPU katastrofalan primjerak(Athlon X2 4000+), za 2.3GHz je trebalo povećati napon na 1.55V. Kasnije sam na drugoj ploči s drugim primjerkom istog procesora uspio dobiti 3.4GHz

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..

 Probao sam sad to sa ctrl+f1 i radi...otvorile se opcije za clock..

My way
13 godina
offline
Cpu unlock..

Htio bi otključati četvrtu jezgru, ali nemam pojma ništa o tome.

Zanima me kakav ventilator moram kupiti, i koji su sve rizici. Što sve može poći naopako, da li se može što od hardvera oštetiti, preporuke za održavanje itd.

Tražim sam par savjeta i neki uvod od par rečanica kako sve to srediti.

 

Zahvaljujem.

 

Procesor: AMD Phenom II x3 720 ~2.8 Ghz (Box, Black Box šta već, to neki ventilator znači da dobiješ valjda?)

Matična: MA790X-UD4

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..

bump

13 godina
offline
Re: Cpu unlock..
tigerija kaže...

Htio bi otključati četvrtu jezgru, ali nemam pojma ništa o tome.

Zanima me kakav ventilator moram kupiti, i koji su sve rizici. Što sve može poći naopako, da li se može što od hardvera oštetiti, preporuke za održavanje itd.

Tražim sam par savjeta i neki uvod od par rečanica kako sve to srediti.

 

Zahvaljujem.

 

Procesor: AMD Phenom II x3 720 ~2.8 Ghz (Box, Black Box šta već, to neki ventilator znači da dobiješ valjda?)

Matična: MA790X-UD4

 

 

 

 

Ti nemožeš otključat četvrtu jezgru  jer ti matična to ne podržava,a za otključavanje ti ne treba nikakav ventilator,rizik je nikakav,održavanje je standardno ispirvanje od prašine,jedino što može poći naopako je da ne otključaš jezgru ili da bude nestabilna.

Zaradite novce http://bux.ratovi.net/?r=robimarko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu unlock..
robimarko kaže...
tigerija kaže...

Htio bi otključati četvrtu jezgru, ali nemam pojma ništa o tome.

Zanima me kakav ventilator moram kupiti, i koji su sve rizici. Što sve može poći naopako, da li se može što od hardvera oštetiti, preporuke za održavanje itd.

Tražim sam par savjeta i neki uvod od par rečanica kako sve to srediti.

 

Zahvaljujem.

 

Procesor: AMD Phenom II x3 720 ~2.8 Ghz (Box, Black Box šta već, to neki ventilator znači da dobiješ valjda?)

Matična: MA790X-UD4

 

 

 

 

Ti nemožeš otključat četvrtu jezgru  jer ti matična to ne podržava,a za otključavanje ti ne treba nikakav ventilator,rizik je nikakav,održavanje je standardno ispirvanje od prašine,jedino što može poći naopako je da ne otključaš jezgru ili da bude nestabilna.

Podrzava mu matična otključavanje imao sam takvu i radio mi phenom ii 560 be otključan samo je 125 w-na i nečeš moć ocat ništa al stock bi trebalo radit,jedino je čipset stariji al flash najnovijeg biosa i trebao bi moć otključat jezgru i nemaš beda da ćeš nešto pošemurit jer s otključanom jezgrom jedino možeš dobit na performansama a ak ne radi staviš na default u bios i vozi sa 3.

$inke
13 godina
offline
Cpu unlock..

Koliko sam čitao podržava da.

 

Što je ovo sa OC. Sad mogu OC proc, a ako otključam četvrtu nemogu? Pojasni, i što mi se više isplati otključati četvrtu ili OC?

 

Ovaj trojezgreni mi stvarno više ne odgovara za današnje igre. Da li mi se isplati otključavati četvrtu ili kupiti novi proc?

Čak sam razmišljao prodat ovu grafu i kupiti bolju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cpu unlock..

Možeš otključat 4 jezgru al ti kažem pošto ti je ploča 125w-na bit češ ograničen ako misliš overclockat procesor(OC) jer ako ga misliš dizat na 3,8 ghz i više procesor treba veči napon a i stime mu je potrošnja veča a s tom pločom nebi baš preko 125w išao da ne rokne,uglavnom možeš probati otključat 4 jezgru za to nemaš beda da kaj izgori al trebaš normalno testirat otključanu jezgru dali stabilno radi,potraži malo po netu za taj proc kako se to radi jer ti je najbolje sam te stvari se naučit i proučit prije nego se upuštaš u bilo kakve overclockerske zahvate.

$inke
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu unlock..

Ma da, nisam ništa radio. Mislite da je pametno da ja to sam radim?

Može li tko možda msn/skype, odnosno voice da mi to malo pojasni sve što trebam znati. Ne želim ništa prčkati dok nebudem siguran. A ovdje u mojoj okolici nema nitko s time iskustva...

Ako krepa proc bi kupio novi, ali prvo bi htio otključati.

 

BF3 mi radi 30 do 55 fps skoro sve na low, ali avg je ono 35. Nije igrivo za MP baš... Grafa mi je HD4890 i čujem od ljudi koji imaju istu grafu a 4quad da imaju sve high i ide im dobro.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu unlock..
tigerija kaže...

Ma da, nisam ništa radio. Mislite da je pametno da ja to sam radim?

Može li tko možda msn/skype, odnosno voice da mi to malo pojasni sve što trebam znati. Ne želim ništa prčkati dok nebudem siguran. A ovdje u mojoj okolici nema nitko s time iskustva...

Ako krepa proc bi kupio novi, ali prvo bi htio otključati.

 

BF3 mi radi 30 do 55 fps skoro sve na low, ali avg je ono 35. Nije igrivo za MP baš... Grafa mi je HD4890 i čujem od ljudi koji imaju istu grafu a 4quad da imaju sve high i ide im dobro.

Imam ti ja Skype, a i mozes me kontaktirat na privatnu poruku slobodno ako ti ista zatreba.

Ofc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu unlock..
robimarko kaže...
nemožeš samo to može 960

otkljucao sam 960T(x4) u 1605T(x6).. i kad pokrenem igru stovre mi se nekakva izoblicenja... reinstaliro sam drivere od graficke...dali znate o cemu se radi? jer moze bit da je to do procesora(jer se to desava od kad sam otkljucao te 2 jezgre) ....btw imam gtx560

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 23:51 (Loto).
14 godina
offline
Re: Cpu unlock..

tesitraj procesor prvo sa OCCT-om ili prime95

 

ja sam maloprije tesitoro sa OCCT-om i javilo mi je error iako se cinilo da sve ok radi

 

imas gore temu, prva je

 

nemora znacit da ako si otkljucao jezgre da ce ti obe radit kako treba

14 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu unlock..
badboycro kaže...

tesitraj procesor prvo sa OCCT-om ili prime95

 

ja sam maloprije tesitoro sa OCCT-om i javilo mi je error iako se cinilo da sve ok radi

 

imas gore temu, prva je

 

nemora znacit da ako si otkljucao jezgre da ce ti obe radit kako treba

jesam testiro sam...i 0 errora za 40min....mislim da bi vec ako u igri cim udem se pojave izoblicenja onda bi za 40min trebalo biti errora...tak da sumljam da je procesor.. mozda treba nanovo instalirat win7?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2011 0:56 (Loto).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice