CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 983.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
soulwire kaže...

Je li bolje imati samo jedan ventilator na prednjoj strani kučista ili 2? Utječe li to na hladniju unutrašnjost?

 ako staviš grijalicu ispred kućišta, sa dva venta ćeš brže ugrijati unutrašnjost u odnosu na jedan

5 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Ti ko da se trudis postavljat sta gluplja pitanja....

 Pa zapravo nije. Je li dodatni vent suvišan i neprimjetan za ukupnu toplinu? A i dodatni vent sa vremenom stvara dodatnu buku koju ne bih htio imati.

 

 Pitam unaprijed da se riješim nepoznanica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 18:31 (soulwire).
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nije iskljucivo za cpu, no, ima li netko preporuku/iskustvo s 120 ili 140mm ventom, bitno je da ima sto je moguci veci cfm, kolicina buke je nebitna, primarno je da gura sto veci volumen zraka?

Znaci, pozeljno preko 100cfm, vise je bolje

Hvala!
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 18:45 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
To je nq tebi odlučit gdje je granica između bučnog i dovoljno hladnog.
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Tako reci buke se bojiš stvar je jednostavna.

Ljudi trpaju fanove rgb od 50kn komad koji se čuju kao paljenje motokultivatora to zaboravi.

Želiš li rbg imaš corsair, i novi arctick bionix

Ne zelis rgb imas be quite, noctua i običan arctick bionix izbora već ovdje dosta.

Svi su tihi i pouzdani, povlačit će sve moguće iz kućišta.

E sad ako ti je hladnjak loš cpu će biti i dalje topal međutim gpu će prodisat.

A 1 ili 2 fana odgovor je jednostavan i 3 ako možeš postoji bios i u njemu središ tipa kod mene se vrte na 800rpma i doslovno u kompu čujem samo grafu tokom igre a ovako ništa 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Arctick?
5 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Bero_ng95 kaže...
E sad ako ti je hladnjak loš cpu će biti i dalje topal međutim gpu će prodisat.

A 1 ili 2 fana odgovor je jednostavan i 3 ako možeš postoji bios i u njemu središ tipa kod mene se vrte na 800rpma i doslovno u kompu čujem samo grafu tokom igre a ovako ništa 

 Kako dugo imaš te ventove?

14 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Inace, ovo vam je super fan control software, doslovno mozes slozit kakvu god fan kontrolu zamislis (npr. da se gpu fanovi vrte ovisno o temperaturi cpu-a )..

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2022 8:03 (ansha).
Moj PC  
4 0 hvala 4
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Već kad si kod GPUa, je li postoji neki način za stavit ispušni vent za stražnju stranu ispod GPUa?
Ne ide mi u glavu da ne posto je tamo rupe za ventove
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nemam ni jedne od tih imam standardne iz kucista phateks p400atg koji su ajmo reć lošiji od ovih navedenih.

Navedeni su išli kod frendova.

Moje kuciste 2.5 godine staro...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Stvar je jednostavna topli zrak se velikom brzinom diže.

Napajanje njegde treba postavit ako je gore jednostavno smeta

Dolje može biti a postavljanjem mjesta za fan ispod jednostavno nema mjesta za izlaz grafe.

Pogotovo u današnjici gdje gpu ima pošteno mesa na sebi

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Bok, molim pomoć: imam FX-8300 i na njemu je Ninja Scythe 3. U zadnje vrijeme ventilator hladnjaka je počeo zezati - kad se komp diže, ponekad neće startati sam nego moram otvoriti kućište i ručno ga "pogurati" da se zavrti. Nakon toga, dok je komp upaljen, radi ok, nisam primijetio druge probleme.

 

Kupio bih zamjenski ventilator 120mm, ali me zbunjuje što u opisima takvih samostalnih hladnjaka piše da su za kućišta? Mogu li staviti neki takav za CPU? Planirao sam potrošiti stotinjak kuna, može i više ako ima nešto dobro, ali pretpostavljam da nema potrebe jer nije overclockan niti igram puno u zadnje vrijeme.

 
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Naravno da mozes bilo koji 120mm vent staviti, svaki od njih ima kabel za napajanje.

 Preporuka za jeftino i odlično riješenje Arctic p12 120mm

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
fitch kaže...

Bok, molim pomoć: imam FX-8300 i na njemu je Ninja Scythe 3. U zadnje vrijeme ventilator hladnjaka je počeo zezati - kad se komp diže, ponekad neće startati sam nego moram otvoriti kućište i ručno ga "pogurati" da se zavrti. Nakon toga, dok je komp upaljen, radi ok, nisam primijetio druge probleme.

 

Kupio bih zamjenski ventilator 120mm, ali me zbunjuje što u opisima takvih samostalnih hladnjaka piše da su za kućišta? Mogu li staviti neki takav za CPU? Planirao sam potrošiti stotinjak kuna, može i više ako ima nešto dobro, ali pretpostavljam da nema potrebe jer nije overclockan niti igram puno u zadnje vrijeme.

Uzmes Arctic P12, imas za 39kn silent verziju - 1050rpm, savrseno dovoljno i dobro....

3 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
fitch kaže...

Bok, molim pomoć: imam FX-8300 i na njemu je Ninja Scythe 3. U zadnje vrijeme ventilator hladnjaka je počeo zezati - kad se komp diže, ponekad neće startati sam nego moram otvoriti kućište i ručno ga "pogurati" da se zavrti. Nakon toga, dok je komp upaljen, radi ok, nisam primijetio druge probleme.

 

Kupio bih zamjenski ventilator 120mm, ali me zbunjuje što u opisima takvih samostalnih hladnjaka piše da su za kućišta? Mogu li staviti neki takav za CPU? Planirao sam potrošiti stotinjak kuna, može i više ako ima nešto dobro, ali pretpostavljam da nema potrebe jer nije overclockan niti igram puno u zadnje vrijeme.

 Trebaš PWM hladnjak,4 pina

Imaš Arctic 120mm za cca 50-60kn

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
renato1977 kaže...
fitch kaže...

Bok, molim pomoć: imam FX-8300 i na njemu je Ninja Scythe 3. U zadnje vrijeme ventilator hladnjaka je počeo zezati - kad se komp diže, ponekad neće startati sam nego moram otvoriti kućište i ručno ga "pogurati" da se zavrti. Nakon toga, dok je komp upaljen, radi ok, nisam primijetio druge probleme.

 

Kupio bih zamjenski ventilator 120mm, ali me zbunjuje što u opisima takvih samostalnih hladnjaka piše da su za kućišta? Mogu li staviti neki takav za CPU? Planirao sam potrošiti stotinjak kuna, može i više ako ima nešto dobro, ali pretpostavljam da nema potrebe jer nije overclockan niti igram puno u zadnje vrijeme.

 Trebaš PWM hladnjak,4 pina

Imaš Arctic 120mm za cca 50-60kn

Moze i pwm, al nije da treba...

15 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Dobar cooler za 5600x? Trenutno u idle imam oko 55c sa stock coolerom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Arctic Freezer 34 eSports DUO

 

be quiet! pure Rock 2

 

Pripazi samo na visinu coolera , ne znam koje kuciste imas.

3 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
gamer5494 kaže...

Dobar cooler za 5600x? Trenutno u idle imam oko 55c sa stock coolerom.

 To ti nekaj ne valja!

16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
gamer5494 kaže...

Dobar cooler za 5600x? Trenutno u idle imam oko 55c sa stock coolerom.

 LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120, i više nego dosta za proc koji ne može povuč više od 80W strujetine.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lc-cc-120

Boris grozni kaže...
To ti nekaj ne valja!

 Zapravo je normalno za Wraith Stealth, pogotovo kad mora hladit Ryzen procove sa 32mb L3 Cache.Više Cache proc se više grije, ili u istim uvijetima+isti hladnjak ovaj moj Ryzen 5 u Idle imao bi debelo niže temperature.

 

Po ljeti u prostoru bez klime+kučište nema dobar protok zraka, očekuj samo visoke Idle CPU temperature.

 

Ipak je to mali CPU hladnjak, i on je za R5 5600X recimo ok hlađenje samo po zimi ili kad u prostoru imaš znatno niže temperature.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 13:42 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
gamer5494 kaže...

Dobar cooler za 5600x? Trenutno u idle imam oko 55c sa stock coolerom.

Idle temperatura je nebitna, sve da je i 70, nema nikakvog utjecaja na dugovjecnost procesora...

20 mjeseci
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Da nema, ali me zanima koliko je u Loadu ako je 55 u idle...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Avalanche kaže...

Da nema, ali me zanima koliko je u Loadu ako je 55 u idle...

A ne zali se na load nego idle :)

U idle-u boosta na puno vise taktove i koristi puno visi napon nego u all-core load-u, tako da od tu spike-ovi u temperaturi, al 55°C je hladno za bilo koji procesor...

10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

AeroCool Mirage L240
Valja li šta?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Uzimas novo ili? Koja je cijena?

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Gledam novo u mindfactoryu, 100€

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Puno je to, je li ti RGB prioritet ili? Radije uzmi Arctica, provjereno dobar jos je i jeftiniji na MF

CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ima li smisla nabavljat Gammaxx400s za Amd 5600 umjesto stock coolera ako nemam namjeru overclockat? Za sada su temperature dobre ali je ipak zima.

Ovo vise bih napravio da mi se ne desava thermal throttle potencijalno tokom ljeta.

 

Edit:Zaboravio kuciste. Midi tower ms fighter v315 gaming 4x120mm.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 12:31 (PessimisticallyOptimistic).
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Jonsbo CR-2000 GT Black

ima li tko kakva saznanja o ovome kuleru

 

 

je li taj jonsbo kao firma ok ili ne 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2023 22:31 (Mercenary).
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Izgleda da je ovaj forum mrtav,

prije 10-15 godina si odgovor na pitanje dobio kroz par sati 

a ne kroz par dana ili nikad

lijepi pozdrav

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice