AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledaj na gigabyte stranici za tvoju plocu vjerovatno ima beta bios f60c , trebalo bi sve radit ali to je ipak beta bios pa moze biti nekakvih bugova.

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidio sam da ima f60c bios ali nisam vidio koje procesore podrzava, imas ti koju bolju informaciju?

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
AdR03 kaže...

32gb dual rank Hynix DJR 100% bez errora na 3800mhz sa 3800 infinity fabricom.

 

Ovo je jedan od najboljih rezultata uopće što se tiče 16gb hynixa i ja sam jako jako zadovoljan... nije B-die ali čak ni B-die 2x16gb neznam dal bi mogao ići puno bolje/niže od ovog.

 

Uglavnom presretan kombinacijom svega skupa, posrala me sreća valjda sa IMCom i Ram je izgleda neki bolji batch kvalitete.

 

4000 još nije moguće nisam uspio ni bootati ali možda nekada u budućnosti kad speglaju još biose, doduše mislim da razlike nebi ni bilo ili bi bilo lošije ako bi se trebalo smanjivati latencije.

 

Zen3 je čudovište!

 Nije 32GB al evo B-die 2x8gb 3600 cl15-15-15-30 Oc-an na 4000 cl16-16-16-32

 a kak vi to radite OC memorije? koristite neki softver ili odokativno upisujete vrijednosti pa sta bude dok ne pogodite stabilno?

 

upisete samo ove glavne 4 latencije a ostalo ostavite na auto?

 

 

 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
mirzet1976 kaže...
AdR03 kaže...

32gb dual rank Hynix DJR 100% bez errora na 3800mhz sa 3800 infinity fabricom.

 

Ovo je jedan od najboljih rezultata uopće što se tiče 16gb hynixa i ja sam jako jako zadovoljan... nije B-die ali čak ni B-die 2x16gb neznam dal bi mogao ići puno bolje/niže od ovog.

 

Uglavnom presretan kombinacijom svega skupa, posrala me sreća valjda sa IMCom i Ram je izgleda neki bolji batch kvalitete.

 

4000 još nije moguće nisam uspio ni bootati ali možda nekada u budućnosti kad speglaju još biose, doduše mislim da razlike nebi ni bilo ili bi bilo lošije ako bi se trebalo smanjivati latencije.

 

Zen3 je čudovište!

 Nije 32GB al evo B-die 2x8gb 3600 cl15-15-15-30 Oc-an na 4000 cl16-16-16-32

 a kak vi to radite OC memorije? koristite neki softver ili odokativno upisujete vrijednosti pa sta bude dok ne pogodite stabilno?

 

upisete samo ove glavne 4 latencije a ostalo ostavite na auto?

Najlakse je prema Ryzen DRAM Calculatoru. Izracuna ti sve sam nakon sto mu das osnovne parametre i onda to upises u BIOS.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
S tim f60c biosom Gygabyte b450 aorus elite podržava Zen3 sigurno čak i oni slabiji modeli rade bez problema. Ima dosta postova po Redditu gdje ekipa posta radi bez greške.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 11:25 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
S tim f60c biosom Gygabyte b450 aorus elite podržava Zen3 sigurno čak i oni slabiji modeli rade bez problema. Ima dosta postova po Redditu gdje ekipa posta radi bez greške.

 Znaci trebao bi moci staviti ryzen 7 5800 na tu plocu ako updatem bios?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
AdR03 kaže...

32gb dual rank Hynix DJR 100% bez errora na 3800mhz sa 3800 infinity fabricom.

 

Ovo je jedan od najboljih rezultata uopće što se tiče 16gb hynixa i ja sam jako jako zadovoljan... nije B-die ali čak ni B-die 2x16gb neznam dal bi mogao ići puno bolje/niže od ovog.

 

Uglavnom presretan kombinacijom svega skupa, posrala me sreća valjda sa IMCom i Ram je izgleda neki bolji batch kvalitete.

 

4000 još nije moguće nisam uspio ni bootati ali možda nekada u budućnosti kad speglaju još biose, doduše mislim da razlike nebi ni bilo ili bi bilo lošije ako bi se trebalo smanjivati latencije.

 

Zen3 je čudovište!

 Nije 32GB al evo B-die 2x8gb 3600 cl15-15-15-30 Oc-an na 4000 cl16-16-16-32

 Prekrasno! I odlična latencija! 

 

Taj kit sam imao prije nego sam prodao kako bi zamjenio za 32gb dual rank. Fantastičan bin i memorija koju je gušt overclockat!

#YOLO
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napon 1.5V?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

uspio sam 3800 namjestit nekako

 

prime, aida, cpuz, gaming, premier pro export sve radi bez problema

 

CB20 i CB23 rade multi core, ruse se na single corem jebat ga

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

gledam sad malo te zajebancije sa memorijom

 

pa to uopce nema nikakve prakticne razlike 2133 naspram 4000 u gamingu

 

da u benchmarku ima, ali kod igara bas nikakav brutalan pomak

 

evo recimo ovaj test

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

gledam sad malo te zajebancije sa memorijom

 

pa to uopce nema nikakve prakticne razlike 2133 naspram 4000 u gamingu

 

da u benchmarku ima, ali kod igara bas nikakav brutalan pomak

 

evo recimo ovaj test

 

 lol za ovo uopce nisam znao, ne kuzim kak nema nekakve razlike... pa na Zen 2 je razlika bila ono 20-30 fpsa kad bi se mjerio 2133mhz vs 3600 mhz 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I na zen1....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato meni na benchu superposition daje 2070s oko 16000 a ne 18500..meni su rami na 2133 a ne na 3200 kak bi trebali...imam rizu 1600

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa kaj nemreš na toj ploči x370 rame na 3200mhz vozit?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 21:40 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

gledam sad malo te zajebancije sa memorijom

 

pa to uopce nema nikakve prakticne razlike 2133 naspram 4000 u gamingu

 

da u benchmarku ima, ali kod igara bas nikakav brutalan pomak

 

evo recimo ovaj test

 

 evo na brzaka Forza 4

 

ima nesto sitno na FHD rezi razlike, na 3440x1440 nema nista, bar u ovoj igri

 

 2133 vs 3600, pobjeglo mi na ovoj drugoj slici nisam memoriju screen shoto vec proc 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 21:57 (Mitohondri).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stavi low detalje pa onda usporedi brži ram sa sporim na 1080p.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Stavi low detalje pa onda usporedi brži ram sa sporim na 1080p.

me nebitno, neda mi se. idem spat 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
3dfx kaže...

gledam sad malo te zajebancije sa memorijom

 

pa to uopce nema nikakve prakticne razlike 2133 naspram 4000 u gamingu

 

da u benchmarku ima, ali kod igara bas nikakav brutalan pomak

 

evo recimo ovaj test

 

 evo na brzaka Forza 4

 

ima nesto sitno na FHD rezi razlike, na 3440x1440 nema nista, bar u ovoj igri

 

 2133 vs 3600, pobjeglo mi na ovoj drugoj slici nisam memoriju screen shoto vec proc 

 Ali ovo je stvarno ono nevjerovatno... Svaki Zen dosad je imao dosta veliku razliku izmedju 2133 i 3200/3600mhz koju god rezoluciju/postavke mu stavis i sad ovdje razlika ono par fps. Daj ak imas jos neku igru sa benchmarkom kad imas vremena pa nabaci rezultat ovdje.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebao bi manualno se igrat..xmp mi se rusi..na bivsim ramima je radilo ko urica..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

MSI polako gura svoje B450 ploce sa Zen 3 biosom, za sad su samo podrzani na  B450 GAMING PLUS MAX/B450I GAMING PLUS MAX WIFI/B450M-A PRO MAX/B450M PRO-VDH MAX

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

MSI polako gura svoje B450 ploce sa Zen 3 biosom, za sad su samo podrzani na  B450 GAMING PLUS MAX/B450I GAMING PLUS MAX WIFI/B450M-A PRO MAX/B450M PRO-VDH MAX

 

 

 

 

 kako znas da je to za zen3? nigdje nista ne pise osim "Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.1.0.0"

 

ako flasham na zen2 nece mi raditi vise ploca ?

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ASUS ima X570 plocu bez zujalice na chipsetu:

https://rog.asus.com/motherboards/rog-crosshair/rog-crosshair-viii-dark-hero-model/gallery/

 

Napokon da netkome dodje iz jaja do mozga, da dobra ploca ne treba zujalicu, nego kvalitetni blok.

 

 

A ASRock je usrao svoje ploce sa Rejzr bljestavilom, i time povoljne modele ploca prodaje pod skuplje,

eto jer Rejzr etiketa podize cijenu (ali kvalitetu nikako, nadam se da nece biti losije od obicnih, jer Rejzer je sve samo ne kvalitetan brand):

https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Taichi%20Razer%20Edition/index.html

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550%20Taichi%20Razer%20Edition/index.html

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...
hahhaajaads kaže...

MSI polako gura svoje B450 ploce sa Zen 3 biosom, za sad su samo podrzani na  B450 GAMING PLUS MAX/B450I GAMING PLUS MAX WIFI/B450M-A PRO MAX/B450M PRO-VDH MAX

 

 

 

 

 kako znas da je to za zen3? nigdje nista ne pise osim "Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.1.0.0"

 

ako flasham na zen2 nece mi raditi vise ploca ?

 Po 1.1.0.0 znas da je za Zen 3, za ovo ako flashas sa Zen 2/1/+ na taj zadnji bios jos se ne zna (friski je bios tak da jos nitko nije probao)... Tipa na Gigabyte/Asrock/Asus plocama mozes flashat taj bios za Zen 3 i uredno ce ti radit i proc kao R5 2600.

 

Edit: jos jedan cova sa overclockers foruma flasnuo Fatality B350 u B450 i stavio bios koji podrzava Zen 3, a na njemu je koji procesor ? Pa R5 1600 (tj. 1600 AF, 12nm) 

 

http://prntscr.com/vssbup

 

Edit2: vidim da neki zovu pbo "gimmick"... u jbt, pa to je tolki gimmick da 5800X boosta allcore 5ghz, a amd je najavio sam da boosta 4.7ghz single core.. puj kakav gimmick

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 14:04 (hahhaajaads).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

ASUS ima X570 plocu bez zujalice na chipsetu:

https://rog.asus.com/motherboards/rog-crosshair/rog-crosshair-viii-dark-hero-model/gallery/

 

Napokon da netkome dodje iz jaja do mozga, da dobra ploca ne treba zujalicu, nego kvalitetni blok.

 

 

A ASRock je usrao svoje ploce sa Rejzr bljestavilom, i time povoljne modele ploca prodaje pod skuplje,

eto jer Rejzr etiketa podize cijenu (ali kvalitetu nikako, nadam se da nece biti losije od obicnih, jer Rejzer je sve samo ne kvalitetan brand):

https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Taichi%20Razer%20Edition/index.html

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550%20Taichi%20Razer%20Edition/index.html

 

 Da ploča ne košta 470e bila bi super izbor. Ima brutalne 90A chokeove za nekog ko piči LN2 odlično za najvećeg HC enthusiasta koji radi sa ambient coolingom totalno bespotrebno.

 

Također ne shvaćam baš previše koja je fora sa tim x570 zujalicama koje svi hejtate?

 

Ja doslovno imam sada X570 Aorus Mastera sa dotičnom zujalicom u caseu koji nema niti 1 ventilator za protok zraka već služi kao open bench i niti jednom do sada mi se nije ni upalila ta zujalica a kamo li da sam je čuo, ako se i upalila nečujno je u potpunosti.

 

Vratimo se nazad na cijenu, 470e za ploču je hardcore! Čisto usporedbe radi ja sam svog Aorus Mastera platio 270e novog i to reviziju 1.2 sa thunderboltom i updateanim PCBom... ploča je po featursima bolja i opremljenija od Asusa ako izuzmemo prebildani VRM. 

 

Mislim da je čak i obični Crosshair Hero VIII bolji izbor jer košta 100e manje a identičan board sa malo slabijim VRM-om.

 

 

ASrock je tuga i očaj u zadnje vrijeme a čini se i bit će....Možda ako naprave neki 180 stupnjeva zaokret i vrate se u doba svoje Formule OC, ovo što sada rade su gimmicki i gluparije targetirano klincima od 13 godina. Nakon što sam imao x370 Taichi koji je tada bila jedna od "najboljih" matičnih za Ryzen, zavjetovao sam se nikad više ASROCK, više sam živaca izgubio sa tim BIOS-om nego ikada sa bilo kojim computer HW/SW.

 

#YOLO
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Decki trebam preporuku

 

uzet cu ASUS ROG STRIX X570-E GAMING i sad razmisljam o procesoru

 

da li uzet AMD Ryzen 9 3900X    ili    AMD Ryzen 7 5800X

 

unaprijed zahvaljujem

 

trenutno bi to islo na 1080ti ali nju bi prodao kad nvidia malo bude vise dobavljiva i onda bi isao na RTX 3080

SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E ovo je zanimljiva dvojba cijenom su tu jedan 8/16 drugi 12/24. Ja osobno bi išao na brži i moderniji 5800X iako je on flop u odnosu na 5900X kojeg se dalo naći za 4350kn.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Htio sam uzeti 32gb ram memorije sa novim ryzenom 7 5800, zanima dali sam gledao odgovarajucu ili imate neki drugi prijedlog koju uzeti.

Ovu sam htio uzeti 2X https://www.adm.hr/ddr4-16gb-1x16-corsair-3200mhz-lpx-c16-bulk-cm4x16gc3200c16k2e/68014/product/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Po 1.1.0.0 znas da je za Zen 3, za ovo ako flashas sa Zen 2/1/+ na taj zadnji bios jos se ne zna (friski je bios tak da jos nitko nije probao)... Tipa na Gigabyte/Asrock/Asus plocama mozes flashat taj bios za Zen 3 i uredno ce ti radit i proc kao R5 2600.

 valjda nebi stavili bios koji ne radi na starijim generacijama procesora bez nekog objasnjenja, tako da pretpostavljam da sve normalno radi.. iako se nije tako prije govorilo.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Po 1.1.0.0 znas da je za Zen 3, za ovo ako flashas sa Zen 2/1/+ na taj zadnji bios jos se ne zna (friski je bios tak da jos nitko nije probao)... Tipa na Gigabyte/Asrock/Asus plocama mozes flashat taj bios za Zen 3 i uredno ce ti radit i proc kao R5 2600.

 valjda nebi stavili bios koji ne radi na starijim generacijama procesora bez nekog objasnjenja, tako da pretpostavljam da sve normalno radi.. iako se nije tako prije govorilo.

 Pa mislim bi stavili, jer AMD sam navodi da onaj tko napravi update biosa koji podrzava Zen 3, nema nazad i ne podrzava vise niti jedan procesor osim Zen 3. Za sad jos nisam vidio da se itko vracao sa B450/X470 ploca ono, sa beta Zen 3 biosa na neku stariju jer valjda nema nikakve razlike osim sta su dodali podrsku za Zen 3. Ali eto kazem, dokaz je da ce radit normalno.. I oni koji su flashali B350 plocu u B450, stavili zadnji bios koji podrzava Zen 3 i imaju prvi ryzen na njemu i sve radi normalno (cak su nasli i mikro kodove procesora, tj. Asus bar podrzava doslovno sve procesore od prve do zadnje generacije bez problema, vjerovatno je tak i za ostale).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice