AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kakve su to sad priče o nestašici procesora, pa jel nije Lisa Ann 10 puta rekla da će biti dovoljno za sve koji hoće stoposto?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bude ona dala svima , mi moramo cekat red , prvi u redu je HC.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo dio recenzije za 5600x: That’s impressive stuff for a $300 CPU, and in my eyes absolutely justifies the extra $30-odd you’ll need to spend over the Core i5-10600K. Not only does it offer faster gaming performance, but it’s a much better fit for general productivity tasks, too. Besides, once you add in the cost of a decent cooler to the Core i5-10600K, the Ryzen 5 5600X instantly becomes the better value option.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da će dolaziti, sad je pitanje samo prioriteta. I dalje 4 produkta paralelno štancaju. Doduše CPU štancaju chiplete i onda sortiraju i ugrađuju u pojedini CPU. Meni je zato recimo 5800X draži od 5900X, u njemu je jedan vrhunski CCD i ništa više, 5900X ima 1 vrhunski i jedan... zaključan iz nekog razloga. Pa donesite zaključak kakav hoćete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U ovoj situaciji u svijetu i kad se pogleda na koliko strana TSMC isporučuje čipove, nije bilo nikakve šanse da ne dođe do nestašice. Teško mi je i zamisliti nekakav novi, high end hardware da bi bio dostupan u dovoljnim količinama po svijetu.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Riot kaže...
dreadmoore kaže...

Napokon 

5600x benchmark

 U rdr 2 je dosta slabiji od Intela, stari engine ili?

 https://en.wikipedia.org/wiki/Rockstar_Advanced_Game_Engine Rage sad koji i koja verzija bog sami zna.

 U gta v drugačija situacija, AMD-ovi imaju bolji average fps, a Intelov 10900k malo bolji minimum, i još je komentirao kako je rage engine dosta čudan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 10:19 (Riot).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Mislim da će dolaziti, sad je pitanje samo prioriteta. I dalje 4 produkta paralelno štancaju. Doduše CPU štancaju chiplete i onda sortiraju i ugrađuju u pojedini CPU. Meni je zato recimo 5800X draži od 5900X, u njemu je jedan vrhunski CCD i ništa više, 5900X ima 1 vrhunski i jedan... zaključan iz nekog razloga. Pa donesite zaključak kakav hoćete.

 Ja sam išao istom logikom no na kraju sam se odlučio za 5900x.

 

Ispada da su Ryzeni 9 po informacijama koje imamo do sada puno bolji za mem overclocking. Zbog čega osobno neznam isto tako imaju bolju mem latenciju od ostatka.

 

Buildzoid je projicirao da je jedan CCX bolja latencija + bolji mem overclocking... na kraju nemože dobiti memoriju više od ryzena 3000 na svom 5600x sa također više reportova sa raznih reddita i foruma gdje je mem overclocking na 9 seriji do sada puno bolji i svi više manje uspjevaju dobivati memroriju na 4000 sa 1:1.

 

Ostaje vidjeti kroz neko vrijeme sada kako bude sve više testova i first hand experiencea al za sada se čini da 1 vs 2 CCX nema nikakvih negativnih učinaka već samo pozitivnih.

#YOLO
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

taj 5800x, jel se stvarno previše zagrijava ili? ako uzmem dobar Noctua hladnjak i ne clockam ga, valjda ne bi trebao imait problema sa zagrijavanjem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
Rhodin kaže...

Mislim da će dolaziti, sad je pitanje samo prioriteta. I dalje 4 produkta paralelno štancaju. Doduše CPU štancaju chiplete i onda sortiraju i ugrađuju u pojedini CPU. Meni je zato recimo 5800X draži od 5900X, u njemu je jedan vrhunski CCD i ništa više, 5900X ima 1 vrhunski i jedan... zaključan iz nekog razloga. Pa donesite zaključak kakav hoćete.

 Ja sam išao istom logikom no na kraju sam se odlučio za 5900x.

 

Ispada da su Ryzeni 9 po informacijama koje imamo do sada puno bolji za mem overclocking. Zbog čega osobno neznam isto tako imaju bolju mem latenciju od ostatka.

 

Buildzoid je projicirao da je jedan CCX bolja latencija + bolji mem overclocking... na kraju nemože dobiti memoriju više od ryzena 3000 na svom 5600x sa također više reportova sa raznih reddita i foruma gdje je mem overclocking na 9 seriji do sada puno bolji i svi više manje uspjevaju dobivati memroriju na 4000 sa 1:1.

 

Ostaje vidjeti kroz neko vrijeme sada kako bude sve više testova i first hand experiencea al za sada se čini da 1 vs 2 CCX nema nikakvih negativnih učinaka već samo pozitivnih.

 U jednoj recenziji i to u možda 1-2 igre sam primjetio razliku i do 10 fps-a između 1 ccd i 2 ccd, a u svim drugim igrama je 5900x bio bolji od 5800x, ali nigdje nije toliko bolji koliko je 5800x bolji od 5900x u toj 1 igri, čudni rezultati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 10:23 (Riot).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
AdR03 kaže...
Rhodin kaže...

Mislim da će dolaziti, sad je pitanje samo prioriteta. I dalje 4 produkta paralelno štancaju. Doduše CPU štancaju chiplete i onda sortiraju i ugrađuju u pojedini CPU. Meni je zato recimo 5800X draži od 5900X, u njemu je jedan vrhunski CCD i ništa više, 5900X ima 1 vrhunski i jedan... zaključan iz nekog razloga. Pa donesite zaključak kakav hoćete.

 Ja sam išao istom logikom no na kraju sam se odlučio za 5900x.

 

Ispada da su Ryzeni 9 po informacijama koje imamo do sada puno bolji za mem overclocking. Zbog čega osobno neznam isto tako imaju bolju mem latenciju od ostatka.

 

Buildzoid je projicirao da je jedan CCX bolja latencija + bolji mem overclocking... na kraju nemože dobiti memoriju više od ryzena 3000 na svom 5600x sa također više reportova sa raznih reddita i foruma gdje je mem overclocking na 9 seriji do sada puno bolji i svi više manje uspjevaju dobivati memroriju na 4000 sa 1:1.

 

Ostaje vidjeti kroz neko vrijeme sada kako bude sve više testova i first hand experiencea al za sada se čini da 1 vs 2 CCX nema nikakvih negativnih učinaka već samo pozitivnih.

 U jednoj recenziji i to u možda 1-2 igre sam primjetio razliku i do 10 fps-a između 1 ccd i 2 ccd, a u svim drugim igrama je 5900x bio bolji od 5800x, ali nigdje nije toliko bolji koliko je 5800x bolji od 5900x u toj 1 igri, čudni rezultati.

Mislim da to ima malo veze i sa silicon lottery. U svakom slučaju za sada najgori review što sam gledao je i dalje vrlo, vrlo zadovoljavajući i AMD konačno ima top proizvode :)

 

Nije da su dosadašnji bili loši, ali čudi me da itko više ima išta komentirat.

Kad je AMD bio minimalno ispod, a znatno jeftiniji, tad cijena nije bila upitna, Intel je bio top, mogućnost nadogradnje na istom socketu je bila idiotizam. Sad je odjednom Intel jeftiniji, a tek mrvicu lošiji i još možeš nadograditi na istom socketu :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 10:27 (Rhodin).
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel ima dobre procesore ali amd sad ima kompletne nadmočne u svakom pogledu.To se traži i sve je planilo odmah sa polica instant.Intel se batrga iz klopke možda je izlaz rezanje cijene pa čak možda niže od zen2.Mislim da im ni to ne bi pomoglo sad su out of trend, jebote kao da su nestali.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nije Intel loš, imali su loš marketing zadnje 3-4 godine i često lažu. Pretežito oko 10nm i već neko vrijeme dolazi na naplatu, a nikako da se preslože.

Puno ljudi su se zamjerili sa abnormalno visokim cijenama i činjenicom da nekoliko generacija prodaju jedan te isti proizvod.

 

Ja ne kužim kak intel ekipa ne shvaća da dat argument da su to imali prije 4-5 godina na Intel procesorima neide njima u prilog - intel je ostao na istom, AMD napravio skok od gotovo 100% u single core i ne želim ni kalkulirat koliko u multi core kroz godine. Uz sve to AMD je sada ispred u svakom pogledu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledajte ovu recenziju, tu 5800x apsolutno dominira nad 5900x, vrlo čudni rezultati, nemoguće da 5800x može biti toliko bolji:

https://www.pcmag.com/reviews/amd-ryzen-7-5800x

 

 

I u anandtechu u civilization 6 je 5800x bolji za 16 fps-a od 5900x.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto u iq centru dostupno 39 komada 5800x (3770kn za kes)

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Pogledajte ovu recenziju, tu 5800x apsolutno dominira nad 5900x, vrlo čudni rezultati, nemoguće da 5800x može biti toliko bolji:

https://www.pcmag.com/reviews/amd-ryzen-7-5800x

 

 

I u anandtechu u civilization 6 je 5800x bolji za 16 fps-a od 5900x.

 Zanimljivo svakako :)

 

bit će više i testova i real world scenarija uskoro pa ćemo znati.

 

I meni logika govori da bi 1ccx trebao funkcionirati brže/bolje al ostaje viditi.

 

Isto tako neznam kolko će značiti veličina cache-a kada se upare procesori sa Radeonkama i smart cache iskoristivosti.... Interesting times ahead :)

#YOLO
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

 8700k... stvarno misliš da ćeš išta osjetit?

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

 8700k... stvarno misliš da ćeš išta osjetit?

Pa zato i kažem da mislim da neće biti baš nikakve razlike (govorim o igranju prvenstveno ovdje)  ali želim ga kupiti haha

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cansee kaže...

taj 5800x, jel se stvarno previše zagrijava ili? ako uzmem dobar Noctua hladnjak i ne clockam ga, valjda ne bi trebao imait problema sa zagrijavanjem?

Sve su to iste jezgre/ccx-ovi, zagrijava se vise jer mu je dozvoljen jednako visok power limit kao i 12 i 16 jezgrasima pa moze opalit visi napon/takt.

 

Sam odlucujes koliko ce se zagrijavat...

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

 8700k... stvarno misliš da ćeš išta osjetit?

Čovjek ima prahistoriju u kompu naravno da mora promijenit. Još je na 8gen a več je na vratima 11gen. Kako je izdržo ovoliko.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Rhodin kaže...
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

 8700k... stvarno misliš da ćeš išta osjetit?

Čovjek ima prahistoriju u kompu naravno da mora promijenit. Još je na 8gen a več je na vratima 11gen. Kako je izdržo ovoliko.

Upravo to  

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

Zato je vrijeme dominacije intela bilo zlatno doba, a ovo sad je sranje jer covjek dolazi u napast radit ovakve, potpuno besmislene upgradeove.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
Riot kaže...

Pogledajte ovu recenziju, tu 5800x apsolutno dominira nad 5900x, vrlo čudni rezultati, nemoguće da 5800x može biti toliko bolji:

https://www.pcmag.com/reviews/amd-ryzen-7-5800x

 

 

I u anandtechu u civilization 6 je 5800x bolji za 16 fps-a od 5900x.

 Zanimljivo svakako :)

 

bit će više i testova i real world scenarija uskoro pa ćemo znati.

 

I meni logika govori da bi 1ccx trebao funkcionirati brže/bolje al ostaje viditi.

 

Isto tako neznam kolko će značiti veličina cache-a kada se upare procesori sa Radeonkama i smart cache iskoristivosti.... Interesting times ahead :)

 No zato 5900x ima više cachea pa bi se to trebalo kompenzirati, vrijedi li onaj windows schedule update za zen 2 i u Zen 3 procesorima? Tj ispuni li se prvo 1 ccd i onda drugi?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Pogledajte ovu recenziju, tu 5800x apsolutno dominira nad 5900x, vrlo čudni rezultati, nemoguće da 5800x može biti toliko bolji:

https://www.pcmag.com/reviews/amd-ryzen-7-5800x

 

 

I u anandtechu u civilization 6 je 5800x bolji za 16 fps-a od 5900x.

 Nemaju smisla ti testovi, po nekima intel totalno ubija u FPS nove ryzen što nisam vidio ni jednom review do sata, recimo Hitman 110/135FPS what?

Tomb raider je isto inače bolji na novim ryzen u svim review koje sam vidio,a ovdje ima isti FPS ko 10900k, cjeli review nema veze s mozgom.

 

EDIT: Čini se da je tu bottleneck 2080TI pa su testovi ispali takvi kakvi jesu

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 11:05 (ivicask).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...
ibme74 kaže...

Ne trudi se, izignorirat ce kao i moj post gdje sam uradio sto je trazio 

 A sta si ti to uradio sta sam ja trazio?

 

Ne vidim nigdje video sa toplomjerom ili termalnom kamerom preko vrm sekcije tvojw maticne pod overklokom u stress testu...

 

Cak sam ti ponudio donesti i alat za snimanje al se nisi ni usudio prihvatiti ponudu jer znas da bi ispao u krivu pa si reko sta ja imam snimat i gubit vrijeme,tipicno za puno price a malo konkretnosti na djelu.

 

Uradio sam isto ono sto si ti linkao, opalio prime95 sa otvorenim HwMonitorom.
Toplomjer i termalnu kameru nemam, taman da ova očitavanja nisu skroz točna sigurno nisu promašila u 20-30c stupnjeva tako da kako god bilo u krivu si za "90c".
Nisam iz Zagreba, 300km sam udaljen pa eto ako ti se voza dođi do slavonije da mjeriš VRM ploče da vidimo tko je u pravu a tko u krivu.

 

dreadmoore kaže...
Pa nisi ništa uradio di je slika vrama temperature , cpu frekvencija sakrio nebi me iznenadilo da si mu spustio klok.

 

Čuj ovoga, pa nemam ja taj tvoj mentalitet da bi varao i lagao pogotovo zbog nečega od čega ni nemam neke koristi osim da vam pokažem da nemate pojma o čemu pričate.
Za tvoj info ona "cpu" temp pod MBO sekcijom je VRM i možeš vidjeti da jeo oko 60c, dakle ni blizu 90c koji su se ovdje spominjali sa overklokanim r5 3600.
Evo samo za tebe još sam diguno klok 50MHz na svim jezgrama naspram prvi puta i ovaj puta snimao oko 25 minuta i ubrzao taj vide pa ću ti linkat da nebi bilo "možda si samo upalio, slikao pa ugasio" i slični glupavi izgovori, htio sam čak odraditi sa Heavy Load umejsto prime95 jer Heavy ima timer pa se može vidjeti koliko dugo vrti ali predpsotavljam da bi bio onda izgovor "Heavy jer sranje i ne optereti CPU kao prime95", vidi se gore pod "CPU" sekcijom ploče VRM temp i fino se vidi na koliko jezgre boostaju cijelo vrijeme.


KLIK (video je sniman u Full HD ali će ga Streamable vjerojatno prebaciti u 720p ali bi i dalje trebali brojevi biti vidljivi, ako se gleda na mobu i slika je mutna vjerojatno je stavio po defaultu na 360p pa treba prebaciti na 720p, ako nema te opcije prebaciti u chromu na "klasični prikaz" pa će biti opcija za 720p)

 

1.300Mv
CCX1 4.550MHz

CCX2 4.450MHz

 

CPU-Z Validation KLIK

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
ZIpa ovo
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

Zato je vrijeme dominacije intela bilo zlatno doba, a ovo sad je sranje jer covjek dolazi u napast radit ovakve, potpuno besmislene upgradeove.

 Gdje češ zlatnijeg doba od ovog imaš brate biraj zatvorenih očiju samo nek ti netko govori cijenu.

kradem mine iz minskog polja
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
ansha kaže...
mrsmith kaže...

Sve se nekako premišljam oko upgradea na 5600x... hoću, neću.. najviše zbog toga jer sam gotovo pa siguran da na 3440x1440 neće biti značajnog pomaka 

 

Bez obzira na razum, opet mi ruka kreće prema novčaniku 

Zato je vrijeme dominacije intela bilo zlatno doba, a ovo sad je sranje jer covjek dolazi u napast radit ovakve, potpuno besmislene upgradeove.

 Gdje češ zlatnijeg doba od ovog imaš brate biraj zatvorenih očiju samo nek ti netko govori cijenu.

 Da sjecam se onih dana kada je intel npr imao 12 i 16 jezgreni gaming/produktivne cipove za ispod 1000 eura. KOju mozes staviti na plocu od 100 eura.. Gle cuda ovaj launch je toliki fail ajme meni pitam se samo kako su MF i ekipa uspijeli u par sati prodati tolike TISUCE komada tih losih AMD-ovih procesora...ccc

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

5600X je gaming kralj, kaj je da je...Iako je cijena otišla u k*rac.

 

Steve ga je natjerao na 4.8GHz, nisam baš pogledao puno review-ova, koliko je neki prosjek OC-a? 4.7?

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

 

5600X je gaming kralj, kaj je da je...Iako je cijena otišla u k*rac.

 

Steve ga je natjerao na 4.8GHz, nisam baš pogledao puno review-ova, koliko je neki prosjek OC-a? 4.7?

 DA kod tog 6 jezgraza sto vidim po netu nekih 4.7-4.8 all core sa normalnim hladjenjem. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice