AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.825
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro jos se mogu provuc s refreshom 11gen , ali nagodinu im je bolje da nesto imaju.

Amd je pokazao da misli ozbiljno kada su izbacili Asus Rog gl702ZC sa r5 1600 (ide cpu van moze unutra r7 1700) i rx 580 zalemljena na mbo , steta jedino sto nije bilo supporta od Asusa da se moze stavit zen+ tipa r7 2700 ili zen3...Na sljedecoj generaciji istu stvar su napravili iz Acera ,helios 500 ili triton 500 nisam siguran , je bio sa desktop r7 2700 i rtx2060 na mbo.Zen 3 nisam siguran da je itko vise stavljao osim nexoca i Clevo,xmg sa r9 3900...

Amd kada je lansirao zen+ r5 3550h i r7 3750h pokazali su kao "joker" prazne ruke , jos  su ti procesori bottlenckali gtx 1660 i rtx2060 , far cry 5 je bio zivi uzas , inace se igra vuce losije na ryzenu , a ova dva jos podrzavaju max 2400mhz brzinu opca katastrofa.Pigledaj recenziju Msi Alpha 15 na OwnorDisown kanalu.

Eto sada zen2 r5 4600 6/12 sa 3200mhz pere sve zivo od mobile intela , 10300h 3000mhz mem mu u multi-threadu ne moze ni prismrdit.

Ryzen je jos sa 3500u ubio mog 7700hq sto sam imao...10750-h je refresh 9750h,8750h nista novo to je zalosno.

Dobro intel je dosta zaradio u mobile gaming segmentu jos od i7 4700hq/mq sa Gtx 770m/780m to je proslo serija i serija koliko su Intel/Nvidia love pokupili , jer amd tad (2014-15) nije nudio gotovo nikakav gaming laptop osim Clevo (tesko dobavljiv) sa i7 4710hq i r9 290m koja je bila refresh hd 7970m  i na toj kartici ne mozes navuc danas ni na jednom naslovu igriv fps a grije se kao nuklearni reaktor.

 

Danas je prognoza losa za nvidiu a intel je svejedno u...

Eno best buy laptop od intela je lenovo mislim da se zove gaming 3i sa 10300h,16gb,1650/ti,256-512ssd oko 800e a u toj cijeni se nade i ryzen 4600h sa gtx1650/ti.

Ima i msi Bravo sa r7 3750h i rx5500M daje igriv fps koliko je dobar ne znam ne pratim vise toliko gaming laptope , otkako sam ih rasprodao.

Prije sam uvijek favorizirao Intel zbog Throttlestop! jer ti daje vise kontrole nego ryzen.Ali ryzen ih je toliko presisao sa 4600h/4800h/u da ni to vise nije bitno.

Najveci problem trenutno je taj sto su laptopi full-hd , vec su trebali 4k stavit pod mainstream kada gledas razer blade ima model iz 2016 sa i7 6700hq i gtx970m na 4K.Drugi problem :Trebali bi u biosu otkljucat opciju za xmp ili oc-anje so-dimm memorije i Nvidia grafe su jako gladne a ampere je jos gladniji struje a visoka wattaza i laptop ne idu zajedno.Sve jedno su mobile nvidia kartice 80-105-115watt verzije , osim one rtx 2080 u msi titan taj jedini ima 150-170watta grafu. ali i kosta 4000eura.Tako da bi rekao da su ovi iz nvidie opalili glavom u plafon sto se toga tice.

Amd rx 6000 serija bi mogla biti prekretnica , imam neki feeling...Ne zaboravimo intel isto sprema neke grafe , integrusa dosta jaka...Kuha se...

sry na poduzem postu , barem nije ot.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 0:56 (MGloc).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
Astronaut kaže...

 Jbte ovo je kao da Ryzenu odrezes jednu ruku, pa drugu, pa onda obje noge sto je ram na manjoj frekvenciji, razlika je bolesna! Znaci bez novog rama i uloga od 1000kn beskorisno se uopce veseliti nadogradnji na 5xxx seriju?

Meni to tako izgleda, jer onda ispada da taj procesor od 300$ vise nije 300$ vec 500$+(5600x) totalno bezveze.

I Intel voli brzi ram, probaj u par igara raspon od 2666MHz (na koliko su lockani i5ice na B460) pa do 4400MHz koliko potegneš bez hebemti sa ramom od 100€, pa ćeš vidjet..

Inače na prezentacijama je Ryzen 5xxx testiran sa 3600MHz memorijom, tako da tu ima još prostora za bolje performanse ako ga se upari sa 4000MHz memorijom.. npr. jedan 32GB kit e-diea za 1200kn koji poteže bez pardona 4000MHz CL16, doduše uz 1.45 do 1.5v, al ne moraš tako držat 24/7, ili za 24/7 popustiš timinge i napon a za max performanse vratiš 4000CL16..

 

 Joj, jutarnja kava, al odmah me potjera malo na wc kak čitam.

 

Nemoj se ljutit kolega, al ko pametan čačka po RAM postavkama svaki put kad ide koristit računalo? Kaj znači "za max performanse"? Kad palim fps igru da se kompetitivno igram i treba mi svaki fps na 1080 low settings, da onda prije toga idem OC-at PC, pa kad sam gotov vratim na default?

Čak sa Ryzen masterom je to nekad 1 klik, nekad traži i restart, ne znam koji bi ovo bio slučaj, ali wtf!?

 

Podesi prosječni korisnik nijednom ili jednom, eventualno kad slaže komp upali XMP profil i nešto poput 1usmus CTR, al svaki put kad zatreba snage da se ide igrat sa nečim jedino mazohist najgore vrste... i to onaj koji hoće nešto dokazati...

 

Ryzen 3 je močan... vjv nadmoćan sam po sebi i bez ovakvih argumenata koji naprosto nisu praktični. Ajmo se držat realnog, kad koristimo ovakve argumente, postanemo smiješni, pa i ostali argumenti koji možda stoje, gube na važnosti i težini.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ono što ja ne mogu vjerovat je da Intel i DALJE stavlja 4/8 procesore pod i5 u mobilnom tržištu.

 

Kakvi  jbte.

Super je to, prije jedno 3 godine si imao i5 2/4 procesore i to jos stedljive koji nisu mogli zadrzati max turbo clock u vecini laptopa.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo za: Ryzen 9 5950X, Ryzen 9 5900X and Ryzen 7 5800X, as well as Ryzen 9 3950X, Ryzen 9 3900XT and Ryzen 7 3800XT.


5600X kad kupis dobijes stock cooler umjesto Far Crya 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Iskreno nisam ni gledao brojke, gledam gradijent. Nagib pravca dugo nismo vidjeli koji je strm. Znak inovacije. Jako dobro.

Edit: gledam svoj CB R20 score R5 1600 AF@ 4.0 = 410. Tih 350 na 3.6 sa prvom gen, ne zen+, je moguće.

 

hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Iskreno nisam ni gledao brojke, gledam gradijent. Nagib pravca dugo nismo vidjeli koji je strm. Znak inovacije. Jako dobro.

Edit: gledam svoj CB R20 score R5 1600 AF@ 4.0 = 410. Tih 350 na 3.6 sa prvom gen, ne zen+, je moguće.

 Tocno tak, ja sam na 360 na 3.8ghz

Evo 402cb kod mene sa 3.9ghz, znaci da bi imao 391cb na 3.8ghz. 360 je prenizak score za 3.8.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

isti rezultat bi bio da su umjesto i9 stavili i5 10600kf i kloknuli ga, a da se nabaviti za 1700 kn.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-10600KF-6x-4-10GHz-So-1200-Tray_1368137.html

Stoji, naravno. Al tko je vikao da ce r5 biti bottleneck za nove grafe?!

 

WTF

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Baš gledam ovaj 3950X bez veze 6000kn, a daje isti fps kao 3600.

 E sad zamisli da sve generacije poslje 6, imaju mogućnost kloka preko multipilera ili da su otkljucane da ih klokas.Sto misliš koliko bi uopće ljudi stvarno kupili 10900k ili bilo koji procesor preko 300$.A pogotovo one sa K oznakom

 

A svi procesore kupuju isključivo radi igranja?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
DarthMarkus kaže...

Ono što ja ne mogu vjerovat je da Intel i DALJE stavlja 4/8 procesore pod i5 u mobilnom tržištu.

 

Kakvi  jbte.

Super je to, prije jedno 3 godine si imao i5 2/4 procesore i to jos stedljive koji nisu mogli zadrzati max turbo clock u vecini laptopa.

 

ja imam i7 sedme generacije koji je 2/4 :)

Znači isto od prije 3 godine

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 8:54 (segregator).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Baš gledam ovaj 3950X bez veze 6000kn, a daje isti fps kao 3600.

 E sad zamisli da sve generacije poslje 6, imaju mogućnost kloka preko multipilera ili da su otkljucane da ih klokas.Sto misliš koliko bi uopće ljudi stvarno kupili 10900k ili bilo koji procesor preko 300$.A pogotovo one sa K oznakom

 

A svi procesore kupuju isključivo radi igranja?

99% ljudi na forumu, da, kupuje isključivo radi igranja. Opčenito je tako. I oni najglasniji oko CUDA coreova su kupovali nVidie isključivo radi igranja.

 

Jbt radim u IT-u, ali CPU koji mi treba je bilo koji celeron ili najjeftiniji ryzen, nemojmo se zavaravati, ak radi rdp i ssh konzola, to je ono što mi treba.

 

Dok ne dođe do rasprava, onda svi renderaju, foldaju, što već, ovisno o raspravi.

 

Ja sam gaming računalo kupovao ko klinac jer sam "htio naučiti autocad, 3d studio i slično", štogod sam smislo, pa sam tati doma prodavao priče za kaj mi treba jaki GPU, a za kaj jači CPU kad se pregovaralo o kupnji računala, koristio sam ga isključivo za igre i 1 , slovima jednu, glupost koju sam napravio u nekom alatu da mu pokažem kak ja iskorištavam snagu računala koje je platio. Jedina razlika je kaj sam ja imao 19 godina i uvjeravao starog da mi treba za studij, a vi ste ovdje neki puno stariji i ne znam koga uvjeravate.

 

Ima možda 5-6 ljudi ovdje koji se ozbiljno bave ičim osim igranja, a da im treba CPU se puno jezgri, ili profi grafa, ali onda ne uzmu quadro nego kompenziraju sa jeftinijom GTX/RTX. A kad je već tu, onda se na njoj i igraju.

 

Sve to, dok ne dođe do rasprava, velim, onda su svi profesionalci, svima treba za rad. Jedino kad bi jedni drugima tu dijelili vizitke bi ispalo da u biti (gotovo) nikome, realno, ne treba.

Doduše, vjerujem da bi i onda neki "u fušu" radili svašta, al to je već na njima. Srat i trolat po forumu je jedno, al imate špigel doma, pogledajte se u njega, nemojte bar sami sebi lagat... al to već nije moj problem

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

99% ljudi na forumu, da, kupuje isključivo radi igranja. Opčenito je tako. I oni najglasniji oko CUDA coreova su kupovali nVidie isključivo radi igranja.

 

Jbt radim u IT-u, ali CPU koji mi treba je bilo koji celeron ili najjeftiniji ryzen, nemojmo se zavaravati, ak radi rdp i ssh konzola, to je ono što mi treba.

 

Dok ne dođe do rasprava, onda svi renderaju, foldaju, što već, ovisno o raspravi.

 

Ja sam gaming računalo kupovao ko klinac jer sam "htio naučiti autocad, 3d studio i slično", štogod sam smislo, pa sam tati doma prodavao priče za kaj mi treba jaki GPU, a za kaj jači CPU kad se pregovaralo o kupnji računala, koristio sam ga isključivo za igre i 1 , slovima jednu, glupost koju sam napravio u nekom alatu da mu pokažem kak ja iskorištavam snagu računala koje je platio. Jedina razlika je kaj sam ja imao 19 godina i uvjeravao starog da mi treba za studij, a vi ste ovdje neki puno stariji i ne znam koga uvjeravate.

 

Ima možda 5-6 ljudi ovdje koji se ozbiljno bave ičim osim igranja, a da im treba CPU se puno jezgri, ili profi grafa, ali onda ne uzmu quadro nego kompenziraju sa jeftinijom GTX/RTX. A kad je već tu, onda se na njoj i igraju.

 

Sve to, dok ne dođe do rasprava, velim, onda su svi profesionalci, svima treba za rad. Jedino kad bi jedni drugima tu dijelili vizitke bi ispalo da u biti (gotovo) nikome, realno, ne treba.

Doduše, vjerujem da bi i onda neki "u fušu" radili svašta, al to je već na njima. Srat i trolat po forumu je jedno, al imate špigel doma, pogledajte se u njega, nemojte bar sami sebi lagat... al to već nije moj problem

 

Pa zato se kupuje ciljano, recimo meni je u laptopu i7-7600U, u desktopu ryzen 1600, a na serveru Avoton C2750...iako bi svi zaključili da nikad ne kupujem Intel 

iz mojih postova

14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
forumaš kaže...

isti rezultat bi bio da su umjesto i9 stavili i5 10600kf i kloknuli ga, a da se nabaviti za 1700 kn.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-10600KF-6x-4-10GHz-So-1200-Tray_1368137.html

Stoji, naravno. Al tko je vikao da ce r5 biti bottleneck za nove grafe?!

 

WTF

 ne samo r5 nego i r9

 

http://www.pcekspert.com/clanak/palit-rtx-3080-10gb-3090-24-gb-gaming-pro-recenzija/?pg=6

 

i7 8700k 5.2 ghza i rtc 3080 ima u nekim igrama bolji fps nego 3900x na 4.3 i rtx 3090po ovom testu. što ne znači i da intel nije u BN-u, je, ali manjem.

 

u ostalom i test koji si linkao to pokazuje, u nekim igrama je razlika velika. pričamo o igrama gdje je bitan CPU. u prosjeku sa igrama gdje nije bitan razlika je manja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 9:25 (forumaš).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa ja sam prvi kupio radi igranja nemam sta tu lagat.Imao sam fx 8350 koji je odlican za multitasking, meni takav procesor ne treba, a sto se tiče igranja doslovno si ogranicen s njim i ako ima 8c.Sjecam se u vrijeme kad sam igrao dayz mod arma 2 igrica je katastrofalno radila, tad je prijatelj imao i3 ako se ne varam 2 gen ili 3 dual core sa gtx 750.Jbt imao je bolji frejm rate nego ja sa r9 270x na istim postavkama.A cijenovno kad pogledamo fx je bio skuplji za 20-30%.Za igre je goli k... cijena mu je bila kao danas 3600 170€.I onda sam prešao na intel i sve do sad sam na njemu, razlika nebo i zemlja.Jedina sreća je sto sam samo uzeo 4/8, da sam znao da se 6 gen moze klokati preko multipilera sigurno i7 6700k nikad nebi kupio nego 6700.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

forumaš ajde ne seri... "intel 8700k sa 3080 ima više fps nego AMD 3900x sa 3090 , a onda gledaš rezultate i kužiš da lik piše sranja. na 1440p je intel jači a AMD ima 108 i 109, NIKAKVU razliku u fps, a intel ima  111 i 115, rj. NIKAKVU razliku 3080 i 3090 i pozivaš se na to kao dokaz da je Intel bolji, umjesto da je autor kreten koji je krivo unio rezultate i vezao oba bolja uz Intel, a oba lošija uz AMD, baš da se "slučajno" navede AMD kao lošiji, a ne da se radi o krivo unešenom rezultatu. Najniži oblik novinarstva jer je to napravio još na nekoliko mjesta.

Čudno samo kako na 4k vidi da ipak u oba tabora ima razlike između AMD-a i Intela na 3080 i 3090 i da se gore radi o "slučano unešenoj pogrešci" na 3-4 igre, koju kreten radi da Intel ispadne bolji "slučajno u 4 primjera", za druge koji se navuku na foru...

 

Nigdje još nisam vidio slične rezultate, a i ovdje je više nego očito da se radi o "slučajnoj pogrešci".

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako sam dobro shvatio kroz benchmarke, što se ide u veću rezoluciju to sam više ovisan o GPU a manje o CPU?

 

Jel bi onda bilo okej spariti R5 3600 s eventualnom RTX 3070 za 1440p? 3600 mi se čini kao nekakav best buy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
amagi kaže...

Ako sam dobro shvatio kroz benchmarke, što se ide u veću rezoluciju to sam više ovisan o GPU a manje o CPU?

 

Jel bi onda bilo okej spariti R5 3600 s eventualnom RTX 3070 za 1440p? 3600 mi se čini kao nekakav best buy.

Naravno da bi bilo... 3600 je više nego dovoljan za pristojan framerate na 1440p uz 3070 ili pak 3080.

 

Više drame u ovoj temi nego u meksičkim sapunicama

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
amagi kaže...

Ako sam dobro shvatio kroz benchmarke, što se ide u veću rezoluciju to sam više ovisan o GPU a manje o CPU?

 

Jel bi onda bilo okej spariti R5 3600 s eventualnom RTX 3070 za 1440p? 3600 mi se čini kao nekakav best buy.

 

Dap, što je veća reza to je više "posla" za GPU a manje za CPU

 

evo dolje r5 3600 vs r9 3950x vs i9 10900k upareni sa RTX3080

 

 

3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odlično, hvala vam.

 

Sada samo treba dočekati nove kartice. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

forumaš ajde ne seri... "intel 8700k sa 3080 ima više fps nego AMD 3900x sa 3090 , a onda gledaš rezultate i kužiš da lik piše sranja. na 1440p je intel jači a AMD ima 108 i 109, NIKAKVU razliku u fps, a intel ima  111 i 115, rj. NIKAKVU razliku 3080 i 3090 i pozivaš se na to kao dokaz da je Intel bolji, umjesto da je autor kreten koji je krivo unio rezultate i vezao oba bolja uz Intel, a oba lošija uz AMD, baš da se "slučajno" navede AMD kao lošiji, a ne da se radi o krivo unešenom rezultatu. Najniži oblik novinarstva jer je to napravio još na nekoliko mjesta.

Čudno samo kako na 4k vidi da ipak u oba tabora ima razlike između AMD-a i Intela na 3080 i 3090 i da se gore radi o "slučano unešenoj pogrešci" na 3-4 igre, koju kreten radi da Intel ispadne bolji "slučajno u 4 primjera", za druge koji se navuku na foru...

 

Nigdje još nisam vidio slične rezultate, a i ovdje je više nego očito da se radi o "slučajnoj pogrešci".

 Recenzija je ispravna 100%, to su pravi recenzenti naši domaći kojima vjerujem, a ne oni papci sa You Toube-a. A ovaj koji je konkretno radio ovu bavi se time već jako puno godina. Ne znam samo zašto je teško prihvatit da je to tako?

Više vrijedi jedna prava recenzija sa Buga ili PCE nego 160 linkova iz razno raznih jazbina sa You Toube-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 10:48 (mislioc).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
segregator kaže...
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Baš gledam ovaj 3950X bez veze 6000kn, a daje isti fps kao 3600.

 E sad zamisli da sve generacije poslje 6, imaju mogućnost kloka preko multipilera ili da su otkljucane da ih klokas.Sto misliš koliko bi uopće ljudi stvarno kupili 10900k ili bilo koji procesor preko 300$.A pogotovo one sa K oznakom

 

A svi procesore kupuju isključivo radi igranja?

99% ljudi na forumu, da, kupuje isključivo radi igranja. Opčenito je tako. I oni najglasniji oko CUDA coreova su kupovali nVidie isključivo radi igranja.

 

Jbt radim u IT-u, ali CPU koji mi treba je bilo koji celeron ili najjeftiniji ryzen, nemojmo se zavaravati, ak radi rdp i ssh konzola, to je ono što mi treba.

 

Dok ne dođe do rasprava, onda svi renderaju, foldaju, što već, ovisno o raspravi.

 

Ja sam gaming računalo kupovao ko klinac jer sam "htio naučiti autocad, 3d studio i slično", štogod sam smislo, pa sam tati doma prodavao priče za kaj mi treba jaki GPU, a za kaj jači CPU kad se pregovaralo o kupnji računala, koristio sam ga isključivo za igre i 1 , slovima jednu, glupost koju sam napravio u nekom alatu da mu pokažem kak ja iskorištavam snagu računala koje je platio. Jedina razlika je kaj sam ja imao 19 godina i uvjeravao starog da mi treba za studij, a vi ste ovdje neki puno stariji i ne znam koga uvjeravate.

 

Ima možda 5-6 ljudi ovdje koji se ozbiljno bave ičim osim igranja, a da im treba CPU se puno jezgri, ili profi grafa, ali onda ne uzmu quadro nego kompenziraju sa jeftinijom GTX/RTX. A kad je već tu, onda se na njoj i igraju.

 

Sve to, dok ne dođe do rasprava, velim, onda su svi profesionalci, svima treba za rad. Jedino kad bi jedni drugima tu dijelili vizitke bi ispalo da u biti (gotovo) nikome, realno, ne treba.

Doduše, vjerujem da bi i onda neki "u fušu" radili svašta, al to je već na njima. Srat i trolat po forumu je jedno, al imate špigel doma, pogledajte se u njega, nemojte bar sami sebi lagat... al to već nije moj problem

Malo si fulao poantu. Nije problem za sto se CPU koristi, nego sto je mislioc trollanja radi stavio 3950X u isti kontekst s 3600X za gaming. Uzima ih se u zajednicki kontekst gaminga samo jer ovi na YT kanalima za gaming testiraju sve procesore. Realno, apsolutno nitko normalne pameti nece uzimati 3950X samo za gaming i stoga on nema sta ici u istu recenicu s gaming i 3600X. Naravno covjek je to napisao iz zajebancije, ne treba sve uzeti ozbiljno :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Malo si fulao poantu. Nije problem za sto se CPU koristi, nego sto je mislioc trollanja radi stavio 3950X u isti kontekst s 3600X za gaming. Uzima ih se u zajednicki kontekst gaminga samo jer ovi na YT kanalima za gaming testiraju sve procesore. Realno, apsolutno nitko normalne pameti nece uzimati 3950X samo za gaming i stoga on nema sta ici u istu recenicu s gaming i 3600X. Naravno covjek je to napisao iz zajebancije, ne treba sve uzeti ozbiljno :)

 Onda imas po visok broj forumasa, koje mozes upitati zasto su uzeli 9900K za igranja.Ima ih par pacenika jedan ovdje jako poznat sa 3900x, presao na 9900K hahah sad ce opet na 5900X itako u krug.kako koji izbace procesor on radi jednog fps zamjeni citavu konfu a igra na 1080p.

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije trebao radit taj upgrade. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 11:07 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo malo ot https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-5950x-overclocked-to-6-0-ghz-with-apple-imac-pro?fbclid=IwAR0sgYXmyDJ-tJRlCh1Xan4Dnceo3A3J2Zbi6rOBp_td__Ql8OnzFnl8U18

 

Edit: da si dopustio privatne poruke nebi bio u ne znanju a ovako ne zelim bezveze forumaša prozivati. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 10:59 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ono što ja ne mogu vjerovat je da Intel i DALJE stavlja 4/8 procesore pod i5 u mobilnom tržištu.

 

Kakvi  jbte.

Bilo je i dvojezgrenih i5 modela u laptopima, te oznake su im totalno za k i varaju ljude s njima kako žele.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
cvaja997 kaže...

Iskreno nisam ni gledao brojke, gledam gradijent. Nagib pravca dugo nismo vidjeli koji je strm. Znak inovacije. Jako dobro.

Edit: gledam svoj CB R20 score R5 1600 AF@ 4.0 = 410. Tih 350 na 3.6 sa prvom gen, ne zen+, je moguće.

 

hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Iskreno nisam ni gledao brojke, gledam gradijent. Nagib pravca dugo nismo vidjeli koji je strm. Znak inovacije. Jako dobro.

Edit: gledam svoj CB R20 score R5 1600 AF@ 4.0 = 410. Tih 350 na 3.6 sa prvom gen, ne zen+, je moguće.

 Tocno tak, ja sam na 360 na 3.8ghz

Evo 402cb kod mene sa 3.9ghz, znaci da bi imao 391cb na 3.8ghz. 360 je prenizak score za 3.8.

 Pa ti imas 1950x a ja 1600. 1600 po svim testovima daje cca ~350.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se razumijemo, 9900k nema šta raditi u gaming mašini.

Ali svi mi volimo imat malo više konja ispod haube nego nam treba.

 

Uzmeš auto sa 2.0 motorm i 150 konja, voziš po gradu i 2 put godišnje do mora, sve ostalo oko 30km od mjesta stanovanja na dnevnoj razini. Ali svima treba, svi su profi vozači, race, ovo ono...

 

Da smo normalni svi skupa, vozili bi puno slabija vozila, da svi voze po ograničenju nikom takvi auti ne bi trebali.

Al volimo ih imat i slušat kak predu kad stisnemo gas... sto i činjenica da nitko u ovoj državi ne plaća kazne za prekršaje, osim stvarno lokalnih jadnika koji nikoga ne poznaju, ostali su uvijek na tajnim zadacima, ili jure nekome kojemu je pozlilo, izvuku se na upozorenje i slično. Po Zg više na žuto ni ne koče, 2-3 auta kroz crveno svako prolaze... al to je žešći OT sada.

 

Poanta je da iako je primjerice 3600 ili 10400 za igru sasvim dovoljan, svi volimo imat nekaj jače pod haubom. to je prirodno... samo reć "hoću da je jači i spreman sam to platit" je jedno, a inzistirat na nekim prednostima sasvim nešto drugo. isti ljudi objašnjavaju DLSS na 4k60 kaka je dobar, drugi post objašnjavaju kak su profi, kompetitivni gameri i da im je apsolutno najbitnije kak na 1080p low Intel ima bolji fps, treći kak se ne koristi u potpunosti potencijal 144Hz/165Hz 1440p monitora sa AMD CPU jer na 1% low ima 25% neiskorišteni monitor naspram Intela, koji doduše isto padne ispod 100fps u pojedinim naslovima, ali to je drugo jer bolji ne postoji ... razlika 4000kn za situaciju u 5 igri od kojiha autor nije odigro nijednu, ali Bože moj, nismo tu da govorimo realno, nego gledamo ko ima večega, a svaki kroz leću, pa ovisi o kutu gledanja djeluje malo dulji ili malo deblji nego realno jest

 

Doduše, na kaj bi stavil čovjek onaj ogroman radijator sa 3 RGB venta, a da je nutra 3600 ili 10400... pa oni se maltene ne griju i bilo koji air vent ih može držat, mali, tihi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 11:41 (Rhodin).
Moj PC  
10 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Zanimljiv video:

 pi**ousti schiesser se odlučio na vintage look 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
forumaš kaže...

isti rezultat bi bio da su umjesto i9 stavili i5 10600kf i kloknuli ga, a da se nabaviti za 1700 kn.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-10600KF-6x-4-10GHz-So-1200-Tray_1368137.html

Stoji, naravno. Al tko je vikao da ce r5 biti bottleneck za nove grafe?!

 

WTF

to je kad napraviš bosanski lonac od testa koji bi trebao pokazati kako se neki procesor nosi sa grafom

kad staviš igre i postavke koje pokazuju pravu razliku u cpu perfomansama onda dobiješ pravu sliku i cca 15% razlike, što nije malo - link 

 

to je zato jer se čupavi stevo iz gamersnexusa malo bolje posveti testiranju od techspota gdje to odrade samo da odrade

jasno da većini takva razlika nije bitna, no onima koji ganjaju zadnji fps ipak pokazuje razliku

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Da se razumijemo, 9900k nema šta raditi u gaming mašini.

 

Tom logikom nema sta radit u ikakvoj masini posto i za sve osim gaminga ima puno boljih/isplativijih izbora...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Pa ti imas 1950x a ja 1600. 1600 po svim testovima daje cca ~350.

Sta ima veze kad pricamo o single core testu. Al kad sad malo gledam rezultate, prva generacija threadrippera je izgleda zapravo zen+ a ne zen. 2xxx threadripperi nisu donijeli nista nego malo povecanje takta...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice